Jak nastrouhat cuketu

V tomto článku:Příprava cuketyStrouhání cuketyReference

Recepty s cuketou budou často vyžadovat strouhanou cuketu: chleby, palačinky, cookies a další. Strouhání cukety, spíš než nasekání, způsobí, že se v pečených věcech téměř rozpustí, nebo tvoří jemnou, křehkou součást salátů a soté. Také to je skvělý způsob, jak připravit cuketu na mražení. Takže pokud máte rekordní úrodu a chcete vařit, začněte strouhat.

1
Příprava cukety

 1. 1
  Operte cuketu. I když na ní není viditelná špína, měli byste ji vždy umýt pod čistou tekoucí vodou, abyste je opláchly od všech pesticidů nebo přetrvávajících bakterií. Zatímco ji budete držet pod vodou, jemně otřete slupku rukou, dokud nebude na pocit zrnkatá.
 2. 2
  Odstřihněte konce. Odstraňte oba konce, se stonkem i květem, ostrým malým nožem.
 3. 3
  Odstraňte semínka. Pokud je cuketa větší než 5 cm v průměru, semínka by mohla být větší a hořká. Pokud je to tento případ, opatrně podélně rozkrojte cuketu od jednoho konce k druhému.
  • Pevně v jedné ruce držte lžíci a v druhé cuketu, projeďte špičkou lžíce mírným tlakem cuketu, abyste odstranili semínka. Pokud jsou vaše cukety menší, už jste připraveni je strouhat.

2
Strouhání cukety

Strouhání ručním struhadlem

 1. 1
  Zvolte buď ploché struhadlo, nebo čtyřhranné. Položte struhadlo na pevný povrch, jako je prkýnko. Buď můžete krájet cuketu na hromádku přímo na prkýnko, nebo můžete dát pod struhadlo misku, která bude zachytávat strouhanou cuketu a usnadní vám úklid. [1]
 2. 2
  Vyberte si styl, na který chcete cuketu nastrouhat. Většina struhadel má na strouhacím povrchu jak hrubší tak jemnější oka. Nastrouhejte trochu na každém z nich, abyste to vyzkoušeli, a uvidíte, která velikost vypadá vhodně pro vaše účely.
  • Některá struhadla budou mít také štěrbinku na strouhání na plátky, která povede k tenkým kolečkům cukety, vhodným do smažených pokrmů, lasagní nebo na jiné požadované použití cukety. Nicméně toto bude pravděpodobně nevhodné pro pečení cuketového chleba.
 3. 3
  Držte struhadlo pevně jednou rukou. Druhou rukou držte cuketu. Rovnoměrně pohybujte cuketou nahoru a dolů po straně struhadla s hrubými otvory, zatímco budete na cuketu pevně tlačit.
  • Čtyřhranné struhadlo nashromáždí cuketu uvnitř a bude třeba ji odstraňovat, abyste nastrouhali několik cuket. Když se bude cuketa hromadit pod plochým struhadlem, můžete ji jednoduše odsunout na stranu a pokračovat ve strouhání.
 4. 4
  Až se dostanete blízko k prstům, buďte opatrní. Budete muset prsty mírně přesouvat, jak budete postupně strouhat cuketu. Nakonec toho moc na držení nezbude. Nesnažte se strouhat, dokud vše nezmizí, protože skončíte s kouskem prstu ve vašich cookies, když nebudete opatrní.
  • Pokud se cítíte hospodárně, nabodněte zbytek cukety na vidličku a zkuste ho s ní co nejvíc nastrouhat, vaše prsty budou bezpečně z cesty.

Strouhání mixérem

 1. 1
  Připravte si svůj mixér. Připevněte příslušenství s největšími nebo nejhrubšími otvory podle návodu k vašemu mixéru.
  • Ujistěte se, že je spotřebič čistý a správně sestavený, než začnete strouhat.
 2. 2
  Připravte cuketu. V závislosti na velikosti vašeho mixéru možná budete chtít nakrájet větší očištěnou cuketu na menší kousky, než je začnete strkat do mixéru.
 3. 3
  Zapněte přístroj a postupně strkejte cuketu do otvoru na potraviny. Když bude mísa plná, vyprázdněte ji, znovu připevněte a pokračujte ve strouhání.

Tipy

 • Když strouháte cuketu, není třeba ji nejprve loupat.

Varování

 • Struhadla, ať už ruční nebo automatická, jsou ostrá. Při strouhání mějte vždy prsty a klouby co nejdál od struhadla bude možné.

Věci, které budete potřebovat

 • Cuketu
 • Ruční struhadlo nebo mixér s příslušenstvím na strouhání
 • Malý ostrý nůž
 • Prkýnko

Informace o článku

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku pracovali dobrovolní autoři, kteří jej v průběhu času upravili a vylepšili.

Kategorie: Recepty

V jiných jazycích:

English: Grate Zucchini, Español: rallar calabacines, Italiano: Grattugiare le Zucchine, Deutsch: Zucchini reiben, Русский: натереть цуккини, Français: râper des courgettes, 中文: 刨西葫芦, Português: Ralar Abobrinha, Nederlands: Courgette raspen, Bahasa Indonesia: Memarut Zucchini, العربية: القيام بعمليّة جرش الكوسة, 한국어: 애호박 잘게 써는 방법, ไทย: ขูดซูกีนี, Tiếng Việt: Bào Bí ngòi, हिन्दी: ज़ुखिनी (Zucchini) को ग्रेट (Grate) करें, 日本語: ズッキーニをすりおろす

Stránka byla zobrazena 1 339 krát.
Byl tento článek přesný?