Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Recepty s cuketou budou často vyžadovat strouhanou cuketu: chleby, palačinky, cookies a další. Strouhání cukety, spíš než nasekání, způsobí, že se v pečených věcech téměř rozpustí, nebo tvoří jemnou, křehkou součást salátů a soté. Také to je skvělý způsob, jak připravit cuketu na mražení. Takže pokud máte rekordní úrodu a chcete vařit, začněte strouhat.

Metoda 1
Metoda 1 ze 2:
Příprava cukety

 1. 1
  Operte cuketu. I když na ní není viditelná špína, měli byste ji vždy umýt pod čistou tekoucí vodou, abyste je opláchly od všech pesticidů nebo přetrvávajících bakterií. Zatímco ji budete držet pod vodou, jemně otřete slupku rukou, dokud nebude na pocit zrnkatá.
 2. 2
  Odstřihněte konce. Odstraňte oba konce, se stonkem i květem, ostrým malým nožem.
 3. 3
  Odstraňte semínka. Pokud je cuketa větší než 5 cm v průměru, semínka by mohla být větší a hořká. Pokud je to tento případ, opatrně podélně rozkrojte cuketu od jednoho konce k druhému.
  • Pevně v jedné ruce držte lžíci a v druhé cuketu, projeďte špičkou lžíce mírným tlakem cuketu, abyste odstranili semínka. Pokud jsou vaše cukety menší, už jste připraveni je strouhat.
  Reklama

Metoda 2
Metoda 2 ze 2:
Strouhání cukety

Strouhání ručním struhadlem

 1. 1
  Zvolte buď ploché struhadlo, nebo čtyřhranné. Položte struhadlo na pevný povrch, jako je prkýnko. Buď můžete krájet cuketu na hromádku přímo na prkýnko, nebo můžete dát pod struhadlo misku, která bude zachytávat strouhanou cuketu a usnadní vám úklid. [1]
 2. 2
  Vyberte si styl, na který chcete cuketu nastrouhat. Většina struhadel má na strouhacím povrchu jak hrubší tak jemnější oka. Nastrouhejte trochu na každém z nich, abyste to vyzkoušeli, a uvidíte, která velikost vypadá vhodně pro vaše účely.
  • Některá struhadla budou mít také štěrbinku na strouhání na plátky, která povede k tenkým kolečkům cukety, vhodným do smažených pokrmů, lasagní nebo na jiné požadované použití cukety. Nicméně toto bude pravděpodobně nevhodné pro pečení cuketového chleba.
 3. 3
  Držte struhadlo pevně jednou rukou. Druhou rukou držte cuketu. Rovnoměrně pohybujte cuketou nahoru a dolů po straně struhadla s hrubými otvory, zatímco budete na cuketu pevně tlačit.
  • Čtyřhranné struhadlo nashromáždí cuketu uvnitř a bude třeba ji odstraňovat, abyste nastrouhali několik cuket. Když se bude cuketa hromadit pod plochým struhadlem, můžete ji jednoduše odsunout na stranu a pokračovat ve strouhání.
 4. 4
  Až se dostanete blízko k prstům, buďte opatrní. Budete muset prsty mírně přesouvat, jak budete postupně strouhat cuketu. Nakonec toho moc na držení nezbude. Nesnažte se strouhat, dokud vše nezmizí, protože skončíte s kouskem prstu ve vašich cookies, když nebudete opatrní.
  • Pokud se cítíte hospodárně, nabodněte zbytek cukety na vidličku a zkuste ho s ní co nejvíc nastrouhat, vaše prsty budou bezpečně z cesty.
  Reklama

Strouhání mixérem

 1. 1
  Připravte si svůj mixér. Připevněte příslušenství s největšími nebo nejhrubšími otvory podle návodu k vašemu mixéru.
  • Ujistěte se, že je spotřebič čistý a správně sestavený, než začnete strouhat.
 2. 2
  Připravte cuketu. V závislosti na velikosti vašeho mixéru možná budete chtít nakrájet větší očištěnou cuketu na menší kousky, než je začnete strkat do mixéru.
 3. 3
  Zapněte přístroj a postupně strkejte cuketu do otvoru na potraviny. Když bude mísa plná, vyprázdněte ji, znovu připevněte a pokračujte ve strouhání.
  Reklama

Tipy

 • Když strouháte cuketu, není třeba ji nejprve loupat.
Reklama

Varování

 • Struhadla, ať už ruční nebo automatická, jsou ostrá. Při strouhání mějte vždy prsty a klouby co nejdál od struhadla bude možné.
Reklama

Věci, které budete potřebovat

 • Cuketu
 • Ruční struhadlo nebo mixér s příslušenstvím na strouhání
 • Malý ostrý nůž
 • Prkýnko

O tomto wikiHow

Pracovnící wikiHow
Spoluautorem článku je :
Spisovatel na wikiHow
Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Na wikiHow je Tým manažerů obsahu který pečlivě sleduje práci editorů, aby se ujistili, že každý článek splňuje náš standart vysoké kvality. Tento článek byl zobrazen 3 109 krát
Kategorie: Recepty
Stránka byla zobrazena 3 109 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama