Potřebujete nahrát videovzkaz pro své kolegy, přátele či rodinu? Nebo chcete nahrát video a sdílet ho na internetu? Video můžete natočit několika způsoby, ať už používáte PC nebo Mac. V tomto článku se zaměříme na nahrávání videa z webkamery na PC pomocí programu Debut Video Capture nebo Windows Movie Maker. Také zde najdete postup pro nahrávání videa z webkamery na platformě Mac pomocí programu QuickTime.

Metoda 1 ze 4:
Nahrávat přes webkameru pomocí Windows Movie Maker

 1. 1
  Pokud používáte externí webkameru, přesvědčte se, že ji máte zapojenou do USB portu. Namiřte kameru na sebe a pro dosažení nejlepšího zvuk ji umístěte co nejblíže k sobě.
 2. 2
  Nastavte vstupní hlasitost na maximum. Zkontrolujte tlačítko Ztišit. Nesmí být zapnuté.
 3. 3
  Spusťte Windows Movie Maker. Na kartě "Domů" klikněte na "Nahrát z webkamery".
 4. 4
  Stiskněte červené tlačítko "Nahrát" a začněte nahrávat. Pokud chcete video uložit, klikněte na modré tlačítko "Zastavit". Nahrané video přejmenujte a uložte do složky "Moje videa".
 5. 5
  Na časové ose se automaticky zobrazí poslední nahrané video. Pomocí tlačítka "Přehrát" spustíte přehrávání videa. Zde můžete video také upravovat. Přidávejte motivy i další věci. Ukažte, jak jste kreativní.
 6. 6
  Uložte práci kliknutím na "Uložit film" a vyberte typ rozlišení obrazu a požadovanou velikost.
 7. 7
  V dialogovém okénku pak už stačí jen video uložit. [1]
  Reklama

Metoda 2 ze 4:
Nahrávat přes webkameru na Mac pomocí QuickTime

 1. 1
  Spusťte QuickTime. V nabídce File vyberte "New Movie Recording."
 2. 2
  V dialogovém okénku nastavte zobrazení kamery. Nahrávání videa spustíte červeným tlačítkem a ukončíte ho stisknutím tlačítka Stop.
 3. 3
  Video exportujte nebo sdílejte. Můžete ho exportovat na iTunes, iMovie nebo kamkoliv na web. Video také můžete sdílet na sociálních sítích.
  Reklama

Metoda 3 ze 4:
Nahrávat přes webkameru na PC pomocí Debut Video Capture

 1. 1
  Stáhněte si program Debut Video Capture.
  • Na stránce klikněte na odkaz pro stažení. Až se vás systém zeptá, zda chcete soubor uložit nebo spustit, vyberte "Spustit (Run)".
  • Klikněte "I agree", čímž potvrdíte souhlas s licenčními podmínkami. Odklikněte všechny návrhy na stažení "přidružených programů" a klikněte na "Next".
 2. 2
  Počkejte, až Debut webkameru vyhledá. Pokud máte v plánu nahrávat i zvuk, program vás vyzve k úpravě audio nastavení. Až tak učiníte, ocitnete se v hlavním uživatelském rozhraní programu Debut, odkud už můžete rovnou začít nahrávat.
 3. 3
  Zvolte formát, do kterého chcete nahrávat. Debut umožňuje nahrávat videa do následujících formátů: avi, wmv, asf, mpg, 3gp, mp4, mov a flv. U každého formátu je také možnost vybírat z různých typů kódování.
  • Pokud zvolíte formát MPEG4 (mpg4), Debut nabízí přednastavené možnosti kódování pro přenosná zařízení (iPod, PSP, Xbox 360 a další).
  • Pokud nahrávané video budete chtít vypálit na DVD, zvolte .mpg (MPEG2) a kódování se automaticky nastaví na DVD kvalitu.
  • Pokud chcete změnit možnosti kódování, klikněte na tlačítko vedle rozbalovacího menu. Objeví se okénko, kde můžete nastavení různě upravovat.
 4. 4
  Nastavte jas a kontrast. Na malém panelu nástrojů klikněte na ikonku sluníčka (upravit efekty videa). Můžete zde také vložit popisek k videu.
 5. 5
  Zvolte adresář, do kterého video uložíte. Na hlavním panelu nástrojů klikněte na tlačítko Nastavení. V dialogovém okně poté klikněte na kartu Output. Zde můžete nastavit adresář pro ukládání videí a také změnit název videa. Až budete mít hotovo, klikněte na OK.
 6. 6
  Klikněte na tlačítko Record v levé dolní části programu. Nahrávání spustíte také funkční klávesou F5.
  Reklama

Metoda 4 ze 4:
Online pomocí niaveo.com (bez instalace)

 1. 1
  Vytvořte si nový účet (zdarma).
 2. 2
  Vlevo klikněte na "record". Povolená délka nahraného videa je 10 minut.
 3. 3
  Přidejte titul videa a klikněte na Validate (Potvrdit).
 4. 4
  Nahrané video sdílejte nebo si ho stáhněte ve formátu flv/mp4/mov.
  Reklama

Tipy

 • Zkontrolujte osvětlení. Postavte na stůl lampičku a zakryjte ji listem papíru. Světlo můžete také namířit směrem do zdi, díky čemuž nebude tak agresivní, a vy dosáhnete lepší kvality obrazu.
 • Pokud chcete mít výsledný soubor co nejmenší, nahrávejte před jednoduchým pozadím. Pohyblivé pozadí možná vypadá akčně, avšak výsledný soubor bude mít mnohem větší velikost a při exportu bude zabírat větší šířku pásma.
 • Vypněte jakýkoliv zvuk v pozadí (rádio, televize), jinak ho mikrofon webkamery zachytí a zesílí.

Reklama

Varování

 • Oblečení s jasnými vzory nebo pruhy může odvádět pozornost od vašeho obličeje. Nejhorší barva pro reprodukci videa je červená. Modrá je pro zpracování nejsnadnější. Pokud nosíte bílou, bude vaše kůže vypadat tmavší; pokud na sobě budete mít černou, obličej bude vypadat světlejší.
Reklama

O tomto wikiHow

Pracovnící wikiHow
Spoluautor od
wikiHow redaktor
Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Na wikiHow je Tým manažerů obsahu který pečlivě sleduje práci editorů, aby se ujistili, že každý článek splňuje náš standart vysoké kvality. Tento článek byl zobrazen 9 463 krát
Stránka byla zobrazena 9 463 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama