Jak natočit video pomocí webkamery

V tomto článku:Nahrávat přes webkameru pomocí Windows Movie MakerNahrávat přes webkameru na Mac pomocí QuickTimeNahrávat přes webkameru na PC pomocí Debut Video CaptureOnline pomocí niaveo.com (bez instalace)Reference

Potřebujete nahrát videovzkaz pro své kolegy, přátele či rodinu? Nebo chcete nahrát video a sdílet ho na internetu? Video můžete natočit několika způsoby, ať už používáte PC nebo Mac. V tomto článku se zaměříme na nahrávání videa z webkamery na PC pomocí programu Debut Video Capture nebo Windows Movie Maker. Také zde najdete postup pro nahrávání videa z webkamery na platformě Mac pomocí programu QuickTime.

1
Nahrávat přes webkameru pomocí Windows Movie Maker

 1. 1
  Pokud používáte externí webkameru, přesvědčte se, že ji máte zapojenou do USB portu. Namiřte kameru na sebe a pro dosažení nejlepšího zvuk ji umístěte co nejblíže k sobě.
 2. 2
  Nastavte vstupní hlasitost na maximum. Zkontrolujte tlačítko Ztišit. Nesmí být zapnuté.
 3. 3
  Spusťte Windows Movie Maker. Na kartě "Domů" klikněte na "Nahrát z webkamery".
 4. 4
  Stiskněte červené tlačítko "Nahrát" a začněte nahrávat. Pokud chcete video uložit, klikněte na modré tlačítko "Zastavit". Nahrané video přejmenujte a uložte do složky "Moje videa".
 5. 5
  Na časové ose se automaticky zobrazí poslední nahrané video. Pomocí tlačítka "Přehrát" spustíte přehrávání videa. Zde můžete video také upravovat. Přidávejte motivy i další věci. Ukažte, jak jste kreativní.
 6. 6
  Uložte práci kliknutím na "Uložit film" a vyberte typ rozlišení obrazu a požadovanou velikost.
 7. 7
  V dialogovém okénku pak už stačí jen video uložit. [1]

2
Nahrávat přes webkameru na Mac pomocí QuickTime

 1. 1
  Spusťte QuickTime. V nabídce File vyberte "New Movie Recording."
 2. 2
  V dialogovém okénku nastavte zobrazení kamery. Nahrávání videa spustíte červeným tlačítkem a ukončíte ho stisknutím tlačítka Stop.
 3. 3
  Video exportujte nebo sdílejte. Můžete ho exportovat na iTunes, iMovie nebo kamkoliv na web. Video také můžete sdílet na sociálních sítích.

3
Nahrávat přes webkameru na PC pomocí Debut Video Capture

 1. 1
  Stáhněte si program Debut Video Capture.
  • Na stránce klikněte na odkaz pro stažení. Až se vás systém zeptá, zda chcete soubor uložit nebo spustit, vyberte "Spustit (Run)".
  • Klikněte "I agree", čímž potvrdíte souhlas s licenčními podmínkami. Odklikněte všechny návrhy na stažení "přidružených programů" a klikněte na "Next".
 2. 2
  Počkejte, až Debut webkameru vyhledá. Pokud máte v plánu nahrávat i zvuk, program vás vyzve k úpravě audio nastavení. Až tak učiníte, ocitnete se v hlavním uživatelském rozhraní programu Debut, odkud už můžete rovnou začít nahrávat.
 3. 3
  Zvolte formát, do kterého chcete nahrávat. Debut umožňuje nahrávat videa do následujících formátů: avi, wmv, asf, mpg, 3gp, mp4, mov a flv. U každého formátu je také možnost vybírat z různých typů kódování.
  • Pokud zvolíte formát MPEG4 (mpg4), Debut nabízí přednastavené možnosti kódování pro přenosná zařízení (iPod, PSP, Xbox 360 a další).
  • Pokud nahrávané video budete chtít vypálit na DVD, zvolte .mpg (MPEG2) a kódování se automaticky nastaví na DVD kvalitu.
  • Pokud chcete změnit možnosti kódování, klikněte na tlačítko vedle rozbalovacího menu. Objeví se okénko, kde můžete nastavení různě upravovat.
 4. 4
  Nastavte jas a kontrast. Na malém panelu nástrojů klikněte na ikonku sluníčka (upravit efekty videa). Můžete zde také vložit popisek k videu.
 5. 5
  Zvolte adresář, do kterého video uložíte. Na hlavním panelu nástrojů klikněte na tlačítko Nastavení. V dialogovém okně poté klikněte na kartu Output. Zde můžete nastavit adresář pro ukládání videí a také změnit název videa. Až budete mít hotovo, klikněte na OK.
 6. 6
  Klikněte na tlačítko Record v levé dolní části programu. Nahrávání spustíte také funkční klávesou F5.

4
Online pomocí niaveo.com (bez instalace)

 1. 1
  Vytvořte si nový účet (zdarma).
 2. 2
  Vlevo klikněte na "record". Povolená délka nahraného videa je 10 minut.
 3. 3
  Přidejte titul videa a klikněte na Validate (Potvrdit).
 4. 4
  Nahrané video sdílejte nebo si ho stáhněte ve formátu flv/mp4/mov.

Tipy

 • Zkontrolujte osvětlení. Postavte na stůl lampičku a zakryjte ji listem papíru. Světlo můžete také namířit směrem do zdi, díky čemuž nebude tak agresivní, a vy dosáhnete lepší kvality obrazu.
 • Pokud chcete mít výsledný soubor co nejmenší, nahrávejte před jednoduchým pozadím. Pohyblivé pozadí možná vypadá akčně, avšak výsledný soubor bude mít mnohem větší velikost a při exportu bude zabírat větší šířku pásma.
 • Vypněte jakýkoliv zvuk v pozadí (rádio, televize), jinak ho mikrofon webkamery zachytí a zesílí.

Varování

 • Oblečení s jasnými vzory nebo pruhy může odvádět pozornost od vašeho obličeje. Nejhorší barva pro reprodukci videa je červená. Modrá je pro zpracování nejsnadnější. Pokud nosíte bílou, bude vaše kůže vypadat tmavší; pokud na sobě budete mít černou, obličej bude vypadat světlejší.

Informace o článku

Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Kategorie: Počítačové komponenty

V jiných jazycích:

Español: grabar video con una cámara web, Português: Gravar a Partir de uma Webcam, Français: enregistrer une vidéo à partir de votre webcam, Nederlands: Opnemen met een webcam, Italiano: Effettuare una Registrazione tramite Webcam, Русский: записать видео с веб камеры, Bahasa Indonesia: Merekam dari Webcam, 中文: 用摄像头录像, ไทย: บันทึกภาพผ่านกล้องเว็บแคม, العربية: تسجيل مقطع فيديو من كاميرا الويب, हिन्दी: एक वेबकैम (Webcam) से रिकॉर्ड करें, Tiếng Việt: Ghi hình bằng Webcam

Stránka byla zobrazena 6 613 krát.
Byl tento článek přesný?