Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Apatie není lenivost! Mezi příznaky apatie patří: absence vášně a chuti do života, emocí, vzrušení, zájmu, nebo obav. Příčinou apatie je často mnoho věcí najednou a není snadné ji určit. Možná trpíte neustálými porážkami, odmítnutím, nebo máte pocit, že vás něco neustále stahuje k zemi. Když se zaměříte na příčiny svého chování a vytvoříte si plán pro změnu, objevíte v sobě sílu, která vám umožní dosáhnout života, po kterém toužíte.

Část 1
Část 1 ze 4:
Analyzujte své chování

 1. 1
  Narušte svůj cyklus. Nejprve se musíte sami rozhodnout narušit cyklus své apatie. Pokud vás vaše myšlenky neustále vedou k nečinnosti a bezmoci, je na čase se těchto myšlenek zbavit. Všechny vaše myšlenky a činy musíte soustředit na to, abyste získali svoji sílu zpět a naučili se přecházet fyzické a emocionální paralýze, kterou způsobují.
  • Začněte se věnovat činnostem, které vám pomáhají uvědomit si, že máte moc nad svým životem a že si můžete sami vytvářet nové možnosti. Může vám pomoci například i něco tak jednoduchého, jako uklidit si v bytě. Dodá vám to pocit, že máte svůj život pod kontrolou.
  • Musíte porozumět příznakům a příčinám své apatie. Apatie se projevuje v chování například ztrátou zájmu, obav a nadšením v mnoha oblastech života.
 2. 2
  Určete původní příčinu vaší apatie. Co vám vzalo vítr z plachet? Potýkali jste se s častým odmítnutím? Máte pocit, že vám nikdo nerozumí a nenaslouchá? Nedosáhli jste určité úrovně vzdělání, kariéry, nebo společenského statutu a máte pocit, že už se vám to nikdy nepodaří? Máte pocit, že je ve vašem těle něco špatně? Na tyto otázky si můžete odpovědět pouze vy sami.
  • Vaše apatie může mít fyziologické, psychologické a sociologické příčiny, které se mohou vyskytovat zvlášť, nebo společně a zhoršovat vaše problémy.
  • Požádejte svého lékaře, aby provedl krevní testy a vyloučil možné zdravotní příčiny, jako je onemocnění štítné žlázy, hormonální nerovnováha a další nemoci. Apatie je příznakem mnoha dalších nemocí, které je možné snadno léčit.
  • Zajděte si k naturopatickému lékaři a zabývejte se příčinami, které běžný lékař neřeší. Naturopati používají holistický přístup k medicíně, což může být skvělé v kombinaci s tradiční medicínou. Naturopati například umějí řešit chemické problémy a citlivost na potraviny a alergie, které mohou mít vliv na vaši náladu a celkovou pohodu. [1]
 3. 3
  Naslouchejte svým přátelům a rodině. Pokud se vám vaši blízcí snaží pomoci a chtějí vám dodat motivaci, pravděpodobně si již všimli, že je s vámi něco v nepořádku. Na ostatní lidi vaše apatie může působit jako lenivost. Sami víte, že je něco špatně, ale nejste si jistí tím, co prožíváte. Když se necháte chytnout do spirály apatie, bude pro vás snadné od sebe odhánět lidi, kteří vám chtějí pomoci.
  • Naučte se ostatním lidem naslouchat – chtějí pro vás jen to nejlepší.
  • Ať už se jejich radami budete řídit nebo ne, měli byste je vyslechnout.
  • Je těžké být nespravedlivě obviňován z lenosti, zejména když nevíte, jak se z toho dostat ven. Můžete říct: „Vím, že se zdá, že jsem velmi lenivý, ale pravdou je, že se necítím dobře. Chci zjistit, co mi je, abych se mohl opět cítit lépe.“
 4. 4
  Zamyslete se nad svojí izolací. Trávíte většinu svého času o samotě a nestýkáte se s jinými lidmi? [2] Když budete trávit celé dny jen sami se svými myšlenkami, omezí se vám vnímání světa. Pokud máte negativní myšlenky, mohlo by se stát, že budete trávit celé dny sami s těmito myšlenkami. [3]
  • Travte více času s rodinou a s přáteli. Neizolujte se od ostatních lidí.
  • Měli byste najít rovnováhu mezi časem stráveným o samotě a časem strávený s lidmi ve společenských situacích.
  • Nebojte se cítit se mezi lidmi někdy nepříjemně. Je to naprosto normální. Když budete chodit častěji mezi lidi, bude to pro vás jednodušší. [4]
  • Je sice důležité trávit čas s jinými lidmi, ale neměli byste trávit čas s lidmi, které nemáte rádi. Pokud vám někteří lidé způsobují nepříjemné pocity deprese a apatie, travte čas pouze s lidmi, se kterými se cítíte dobře.
 5. 5
  Zjistěte, zda se zbytečně nesrovnáváte s ostatními. Apatie je často spojena s pocity bezcennosti a může ji zhoršit časté srovnávání s ostatními. Zaměřte se sami na sebe a neporovnávejte se s ostatními lidmi. Neměli byste si myslet, že jsou ostatní lidé úspěšnější, krásnější, nebo talentovanější.
  • Nedovolte, aby vám to zabránilo starat se o své blízké a věnovat se věcem, které vás baví.
  • I vy jste přece svým způsobem úspěšní, krásní a talentovaní![5]
 6. 6
  Zamyslete se nad věcmi, které vám dříve dělaly radost. Připomínejte si věci, které vás baví. Napište si seznam všeho, co jste dříve rádi dělali. Když začnete trpět apatií, ztratíte zájem o všechny věci, které vám dříve dělaly radost. Pravděpodobně nebude snadné si vzpomenout na to, co vám přinášelo příjemné pocity. Měli byste si tedy sednout a napsat si seznam všech těchto věcí. Potom si seznam vylepte někam, kde ho budete mít stále na očích.
  • Bavilo vás hrát na kytaru? Vytáhněte ji ze zaprášeného futrálu a vzpomeňte si na to, jaké to bylo.
  • Byli jste aktivním čtenářem a vždy jste měli přečtené všechny bestsellery? Vytáhněte si z knihovny knihu, kterou jste si dříve chtěli přečíst a prolistujte si ji.
  • Bavilo vás chodit ven s přáteli a smát se? Je pravděpodobné, že o váš vaši přátelé neslyšeli dny, týdny, nebo dokonce měsíce. Je na čase se jim ozvat!
  Reklama

Část 2
Část 2 ze 4:
Vytvořte si motivaci

 1. 1
  Změňte své myšlenky. Myšlenka má moc změnit pocit. Pokud se chcete cítit lépe, vyberte si lepší myšlenky. Všímejte si frekvence svých negativních myšlenek. Poznáte podle ní, na čem musíte pracovat. Zaměřte se na pozitivní myšlenky a nahrazujte jimi všechny negativní.
  • Když se přistihnete, jak si o sobě myslíte něco negativního, zastavte se a nahraďte tuto myšlenku nějakou pozitivnější myšlenkou, například: „Zaplňuji svoji mysl pozitivními myšlenkami, které nahradí mé negativní myšlenky. Měním svůj život.“
  • Pokud si například myslíte: „Nemá smysl se o nic snažit, protože stejně neuspěju,“ změňte to na „Neúspěch je příležitostí se něco naučit. Když se mi to tentokrát nepodaří, můžu to kdykoli zkusit znovu.“
 2. 2
  Přestaňte sami sebe nenávidět a zbavte se komplexu méněcennosti. [6] Buďte prvním člověkem, který vám pogratuluje ke všemu, co se vám povede. Snažte se vnímat své pozitivní vlastnosti stejným způsobem, jako ostatní lidé.
  • Zpochybňujte své vnímání sama sebe. Je možné, že sami sebe soudíte příliš tvrdě, aniž byste k tomu měli důvod.
  • Přestože vynášení odpadků není nic světoborného, poplácejte se po ramenou za to, že se vám podaří to udělat. Nezáleží na tom, jak velké nebo malé jsou vaše úspěchy. Musíte se chválit za věci, které děláte a ne si vyčítat věci, nad kterými nemáte kontrolu.
 3. 3
  Pusťte se do toho, ale po malých krůčcích. Začněte zvolna. Pokud trpíte silnou apatií, nedoporučuje se pouštět se po hlavě do nových úkolů a ambicí. Udělejte jen malé změny a postupně se vypracujte i k větším a významnějším změnám. Každý malý krok, který uděláte, vám umožní vzdálit se od své apatie.
  • Pokud máte například pocit, že jediné, co dokážete, je vstát z postele a odplazit se na gauč, pravděpodobně nebude nejlepší rozhodnout se běžet maraton.
 4. 4
  Změňte svůj vzhled. Ostříhejte si vlasy, nebo učiňte jinou drastickou změnu svého vzhledu. Když si necháte ostříhat vlasy, může vám to pomoci zbavit se apatie. Taková malá, ale zároveň významná změna vám může umožnit narušit váš stereotyp.
 5. 5
  Změňte svůj spánkový režim. Pokud spíte více, než je záhodno, začněte chodit do postele v rozumnou dobu a vstávejte o 7-8 hodin později. Mnoho studií potvrdilo, že je optimální spánek velmi důležitý pro správné fungování mozku. [7] Když budete mít pevný spánkový režim, budete mít také více energie a motivace, abyste se více zapojovali do života.
  • Když budete v posteli zůstávat příliš dlouho, budete se cítit unavení a v depresi, takže se ráno snažte z postele vyskočit o hodinu nebo dvě dříve, než jste zvyklí.
 6. 6
  Procvičujte své tělo i mysl. Období extrémní apatie je možné zvrátit, někdy jen díky malým věcem. Když půjdete ven a zacvičíte si, možná to bude stačit k tomu, abyste se dostali do lepšího stavu. Pokud při pomyšlení na cvičení chcete jen zalézt do postele, berte to jako známku toho, že je pro vás cvičení skutečně nesmírně důležité.
  • Nemusíte začít ihned běhat závody a plavat 16 km každý den. Začněte zvolna a najděte si nějaký sport, který vás bude skutečně bavit. Můžete každé ráno začít například protahováním a kalistenickými cviky, nebo začít chodit na procházky.
  • Při cvičení se vám do krve dostanou beta-endorfiny, které vám zlepší náladu a způsobí příjemné pocity, které mohou vést až k tzv. „běžecké euforii.“ Také posílíte svoji výkonnost, budete mít více energie a bude se vám lépe spát. V každém případě dosáhnete zlepšení svého stavu. [8]
 7. 7
  Zaměřte se na své stravování. Nezdravé přejídání, nebo jezení nezdravého jídla může vést k cyklům apatie. Čím apatičtěji se budete cítit, tím pravděpodobněji budete jíst nezdravé potraviny v nezdravém množství, což může vést až k obezitě.
  • Nespoléhejte se na mražená jídla, hotovky, fast food a další nezdravé potraviny a jezte zdravě a výživně.
  • Nejezte příliš mnoho rafinovaných sacharidů a potravin plných konzervačních látek, které mají vliv na hormony BDNF, které jsou spojeny se zvýšeným rizikem rozvoje deprese. [9]
  • Začněte si sami doma vařit zdravá jídla s obsahem čerstvé zeleniny, vlákniny a minima předpřipravených balených potravin. Pokud často používáte mikrovlnku, začněte vařit na grilu, v troubě, nebo na sporáku. Dosáhnete tím, chutí, textur a vůní, které vašemu životu dodají trochu rozmanitosti.
 8. 8
  Změňte své myšlení a chování. V některých případech je lepší učinit velké změny, které vám pomohou zbavit se vaší apatie. Rozhodněte se, zda je nutné ve vašem životě změnit něco velkého nebo důležitého. Zkuste tyto změny učinit a uvidíte, že získáte větší motivaci.
 9. 9
  Najděte si novou práci. Pokud se ve svém zaměstnání cítíte podceňovaní, znudění, nebo neužiteční, začněte si hledat práci jinde. Účelem práce je vydělat peníze a získat pocit, že jste užiteční. Někteří lidé sice celý život pracují, jen aby vydělali peníze, protože mají mimo práci velmi zajímavý a naplněný život, ale jiní lidé s tím mají velké problémy. Zkuste si najít práci, která vás bude emocionálně naplňovat.
 10. 10
  Přestěhujte se. Když se přestěhujete na nové místo, změníte prostředí, což vám může značně pomoci. Pokud máte pocit, že jste někde, kde nikoho neznáte, necítíte se tam dobře, nebo vás to tam nebaví, nejlepší bude najít si nové bydlení. Je sice pravda, že nemůžete utíkat před svými problémy tím, že se budete stěhovat, ale některým lidem může změna prostředí udělat dobře. [10]
  • Studie prokázaly, že lidé, kteří se přestěhovali do pozitivnějšího prostředí, trpěli menší mírou úzkosti a depresivního chování. [11]
 11. 11
  Ukončete toxické vztahy. Když se zbavíte toxických vztahů, zbavíte se také nahromaděných negativních emocí. Vaše vztahy by vás měly naplňovat a podporovat, ne vás stahovat k zemi a vyvolávat hádky a zášť. Pokud aktuálně máte vztah, který vám neposkytuje dostatečnou emocionální podporu, ukončete ho.
 12. 12
  Mějte stále co dělat. Skvělým způsobem, jak se zbavit apatie, je plánovat si spoustu činností, i když se vám do nich nebude chtít. Zavolejte kamarádovi a naplánujte si, že půjdete v pondělí na skleničku. Potom si naplánujte na úterý večer trénink. Ve středu si zajděte na dlouhou procházku a navštivte kamaráda, který žije na opačné straně města. Udržujte si stále plný kalendář a nedejte sami sobě šanci postavit se vám do cesty.
  • Najděte si svá prázdná místa. Existují dny nebo denní doby, kdy se lidé cítí nejapatičtěji a nejsmutněji. Pokud nemáte dostatek motivace před cestou do práce, naplánujte si na tu dobu něco, co vám umožní na své pocity zapomenout.
  • Využijte tento čas například k tomu, že si poslechnete nějakou hudbu, motivační nahrávku, nebo zkusíte meditace, které dokážou změnit fungování mozku. [12] Naplňte svá prázdná místa pozitivními informacemi.
  Reklama

Část 3
Část 3 ze 4:
Uskutečněte svůj plán

 1. 1
  Vymyslete si cestu, která vám bude vyhovovat. Pokud se chcete vrátit zpět do života a překonat apatii, prvním krokem je rozhodnutí. Když si vytvoříte každý krok vašeho plánu, abyste se vypracovali zpět k životu, poskytne vám to příležitost prožít příjemné pocity. Jde o vědomý pokus dosáhnout menších úspěchů, které povedou k větším úspěchům.
  • Rutina vám poskytne strukturu, kterou budete potřebovat k tomu, abyste se zbavili své apatie. Když budete mít pevný režim, nebudete myslet na to, co musíte každý den udělat. Jednoduše si najděte svůj režim a dělejte vše, co je potřeba.
  • Začněte s jednoduchými rutinami, jako je například: Probudím se v 7 hodin, dám si snídani, osprchuju se a v 9 hodin budu připraven jít do práce. Na konci dne si nachystám oblečení a oběd na další pracovní den a v 10 hodin půjdu do postele. [13]
 2. 2
  Změňte své myšlení a chování. Dohodněte se sami se sebou. Slíbit si, že zlepšíte svůj život, je jednou z nejuctivějších věcí, které můžete udělat. Někdy není snadné sliby dodržet, ale nesmíte sami se sebou vyjednávat o svých standardech a morálních zásadách.
  • Podepište sami se sebou smlouvu o vašem chování a najděte si svědka, který ji podepíše také. Díky tomu budete zodpovědnější.
  • Učinit změnu nebude snadné, ale uvědomte si, že za to stojíte.
  • Je možné, že sami sebe zklamete, ale musíte si odpustit a pokusit se o to znovu.
  • Pokud máte pocit, že se snažíte vycouvat ze slibu, který jste sami sobě dali, řekněte si: „Vím, že je to těžké, ale slíbil jsem si, že se pokusím učinit nějaké změny, jíst zdravě a objevit svoji sílu. Říkám si to nahlas, abych si to připomněl a začal opět pracovat na svých cílech.“
 3. 3
  Uskutečněte svůj plán. Musíte změnit své okolnosti, což není nikdy snadné, ale nezapomínejte na to, že se vám to vyplatí. Zaměřte se na aktivní kroky, které vás přiblíží vašemu cíli. Mějte stále po ruce informace a seznamy úkolů, které si budete moc pročítat, když budete mít pocit, že vám docházejí síly. Musíte si dopřát čas na aktivitu i čas na odpočinek, ale neměli byste se vracet k věcem, kvůli kterým jste se cítili špatně.
 4. 4
  Objevte svoji první pozitivní činnost. Najděte si jednu věc, která vás bude opravdu bavit a ponořte se do ní. Stačí jen jedna jediná věc. Nesnažte se dostat se do formy, psát román a učit se hrát na sitár během jednoho týdne. Přehltili byste se a nic byste nedokázali. Koníčky podporují pevné zdraví [14] a mohou vám pomoci zajistit, aby se vaše apatie nevrátila.
  • Začněte hrát na nějaký nástroj, začněte si vařit vlastní pivo, nebo si najděte nějaký sport a věnujte se mu. Najděte si něco, na co se budete těšit.
  • Nemusíte být ve všem dokonalí. Až se budete učit hrát na kytaru, pravděpodobně si zničíte prsty. Až se budete učit o francouzských filozofech, pravděpodobně budete zmatení. Prožívejte si tyto své bolesti a berte je jako menší překážky, které snadno překonáte – ne jako problémy, přes které se nikdy nedostanete.
 5. 5
  Smiřte se s nedokonalostí. Uvědomte si, že jste lidská bytost, která má své vady, stejně jako všichni ostatní. Jakýkoli skvělý plán musí zahrnovat také příležitost k nápravě chyb, pokud to bude nutné. Nevyhnutelně se setkáte s problémy a když se naučíte je řešit, udržíte si správný směr a uvědomíte si, že se vždy můžete zlepšit.
  • Pokud jste sami se sebou podepsali smlouvu, pravidelně ji podle potřeby doplňujte a nechávejte ji opět podepsat i svědkem.
  • Pokud to bude nutné, každý den si říkejte: „Dnešek bude skvělý a včerejšek je již minulostí.“
 6. 6
  Uvědomujte si své pokroky. Je důležité si zapisovat své plány, cíle a úspěchy. Poskytne vám to příležitost zjistit, jak daleko jste došli. Pokroky jsou nakažlivé. Když sami době ukážete, že jste schopní, brzy budete ještě schopnější a své apatie se zbavíte jednou provždy.
  Reklama

Část 4
Část 4 ze 4:
Jak řešit apatii

 1. 1
  Zbavte se minulosti. Pokud se stále držíte něčeho z minulosti a dovolujete si, aby vás to ničilo, nebo vám to způsobovalo apatické pocity, pravděpodobně se těchto reziduálních pocitů musíte zbavit. Nakonec se dostanete do bodu, kdy zjistíte, že jsou všechny vaše minulé problémy již za vámi. Když budete žít v přítomném okamžiku, budete schopni nechat svoji minulost za sebou.
  • Zpracujte zbytkové pocity z minulosti tím, že si o nich promluvíte s někým z rodiny, s nějakým kamarádem, nebo s terapeutem. Měli byste tomuto člověku také říct, že se snažíte zbavit své apatie.
 2. 2
  Řekněte svým blízkým, že se pokoušíte změnit svůj život. Kromě toho, že vám všichni budou chtít pomoci, tím dosáhnete také toho, že budete sami za sebe a za své cíle mít větší zodpovědnost. Pokud s tím máte problém, řekněte například: „Mám teď těžké období a moc bych ocenil, kdybyste mi pomohli. Pokud jste někdo někdy zažili podobné problémy, nemáte nějaké tipy a rady, které by mi mohly pomoci?“
 3. 3
  Vzdělávejte se. Apatie je přímo spojena s dalšími vážnými problémy, jako je úzkost, stres, klinická deprese, některé nemoci a některé metabolické anomálie. Je nutné si uvědomit, že obecné pocity apatie, zejména pokud trvají dlouhou dobu, mohou být známkou klinické deprese, která může být skutečnou příčinou vašich negativních pocitů. [15]
  • Mezi vnější příčiny patří nespokojenost v práci, nespokojenost ve vztahu, nebo další okolnosti, které vám způsobují pocity méněcennosti.
  • Pokud máte pocit, že vám chybí štěstí kvůli něčemu, co vám dříve působilo radost, zamyslete se nad tím, kdy jste se začali takto cítit. Bylo tomu tak vždy? Jsou tyto pocity spojené s rozchodem, nebo nějakým jiným emocionálním problémem?
  • Přestaly vás nebo někoho z vašich blízkých bavit všechny činnosti, které vás dříve bavily, cítíte nedostatek motivace v práci nebo ve škole, nebo marníte čas sledováním televize a hraním počítačových her?
  • Trpíte pocity frustrace nebo vzteku, když trávíte čas s přáteli, kteří vedou zajímavé životy, nebo se svým přátelům dokonce úplně vyhýbáte?
 4. 4
  Buďte sami k sobě otevření a upřímní. Sebereflexe je proces, který vede ke zjištění svých vnitřních procesů. [16] . Když zjistíte, jak a proč reagujete na lidi a na věci okolo vás, budete schopni se zbavit mnoha osobních problémů. Jste jediní, kdo může na tyto otázky odpovědět. Tato analýza pravděpodobně nebude jednoduchá, ale může vám pomoci udělat velký krok ke změně.
 5. 5
  Zbavte se sociálních sítí. Pokud se chcete vymanit ze spirály nízkého sebevědomí, můžete zkusit na krátkou dobu přestat používat sociální sítě. Nemusíte se Facebooku vzdávat úplně, ale vědci odhalili spojení mezi depresí a prohlížením fotografií z dovolených vašich přátel. Čím více času budete na Facebooku trávit, tím nešťastnější budete.[17]
 6. 6
  Vyhledejte odbornou pomoc. Pokud máte velké problémy, neměli byste se snažit je řešit sami. Objednejte se k terapeutovi a proberte s ním své pocity apatie. Když si najdete někoho, s kým budete moci mluvit, může vám to značně pomoci. [18]
 7. 7
  Uvědomte si, že v tom nejste sami. Lidé si často myslí, že jsou jediní na světě, kdo trpí negativními myšlenkami a pocity. Musíte si uvědomit, že mnoho ostatních lidí trpělo stejnými problémy jako vy a získalo potřebnou terapii. Odolejte pokušení se izolovat od ostatních a nevyhledat pomoc, kterou potřebujete.
  • Najděte si podpůrnou skupinu – zeptejte se kamaráda nebo lékaře, nebo hledejte na internetu. Když budete vědět, že v tom nejste sami, budete mít větší sílu uskutečnit pozitivní změny.
 8. 8
  Získávejte sílu krok za krokem. S každým činem, který uděláte, se zbavíte části své apatie. Když si poskytnete příležitost vytvářet si nové způsoby nahlížení na život, budete mít vyšší sebevědomí a zbavíte se své apatie. Zbavit se apatie bohužel nejde samo, ale první krok, který uděláte, vás přiblíží k tomu druhému atd. Za krátkou dobu se tímto přístupem zbavíte své apatie úplně.
  Reklama

Tipy

 • Uvědomte si, že nejste bezcenní. Vaše sebeúcta závisí na vašem sebevědomí, štěstí a na pomoci ostatním. Nezávisí na tom, co si o vás myslí ostatní lidé.
 • Začněte si vést deník. Zapisujte si, kreslete si, nebo malujte. Pokud máte rádi poezii nebo písně, začněte je psát. Jednou z nejdůležitějších věcí je vyjádřit své pocity.
 • Pokud jste měli nepříjemné dětství, najděte si psychologa, který vám pomůže vyřešit staré problémy, které mohou ovlivňovat vaše emoce a chování.
 • Buďte šťastní. Najděte si něco veselého, na co budete moci myslet každé ráno a myslete na to i v době, kdy vás bude přepadat apatie.
 • Pracujte na tom, abyste si užívali společnost ostatních lidí.
 • Mělo by vám záležet na tom, co se děje ve světě. Snažte se udržovat si přehled o aktuálním dění. Budete díky tomu mít pocit, že jste součástí okolního světa.
 • Pokud existuje něco, co nemůžete sami ovládat, vyhledejte pomoc. Pokud například trpíte silnou podváhou nebo nadváhou, nebo vás přepadají násilnické myšlenky, najděte si psychologa.
 • Lidé potřebují komunikovat s ostatními lidmi. Obraťte se na ostatní a uvidíte, že se obrátí i oni na vás.
 • Odměňujte se za všechna zlepšení, zejména za úspěšnou komunikaci s ostatními. Nechejte se těmito odměnami motivovat a dosahujte v životě dalších úspěchů.
Reklama

Varování

 • Sebevražedné myšlenky jsou příznakem deprese. Pokud trpíte apatií a máte pocit, že její příčinou může být deprese, vyhledejte pomoc. Existuje spousta lidí, kteří vám rádi pomohou.
Reklama

O tomto wikiHow

Jennifer Butler, MSW
Spoluautor od:
Životní kouč
Tento článek spoluautor od Jennifer Butler, MSW. Jennifer Butler je koučem lásky a transformace a majitelkou společnosti JennJoyCoaching, firmy zabývající se životním koučováním se sídlem v Miami na Floridě, ačkoli Jennifer pracuje s klienty po celém světě. Práce Jennifer se soustředí na posílení postavení žen, které procházejí jakoukoli fází procesu rozvodu nebo rozchodu. Má více než čtyři roky zkušeností s koučováním života. Ona je také co-hostitel Deep Chats Podcast spolu s Leah Morris a hostitel sezóny 2 "Rozvod a další věci, které můžete zvládnout" od Worthy. Její práce byla uvedena v ESME, DivorceForce a Divorced Girl Smiling. Magisterské studium sociální práce (MSW) získala na New York University. Je také certifikovaným zdravotním koučem, specialistkou na komunikaci a zvládání života a certifikovaným koučem pro vědomé odpoutání "the One". Tento článek byl zobrazen 7 456 krát
Stránka byla zobrazena 7 456 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama