Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Už jste si dostatečně užili svůj krátký pixie sestřih a teď přemýšlíte, že byste zase mohli zkusit něco nového? Chcete-li si nechat dorůst dlouhé vlasy, asi zažijete několik dnů, kdy vás účes bude pěkně štvát. Máme pro vás ale pár triků, jak růst vlasů urychlit a jak to udělat, aby váš účes vypadal pořád pěkně a moderně. Nebojte se dorůstání a čtěte níže, jak si tuhle dobu usnadnit.

Část 1
Část 1 ze 3:

Pečujte o vlasy s láskou

 1. 1
  Snažte se vlasy příliš nepoškozovat. Vlasy musí být dobře hydratované a zdravé, aby vám rychleji narostly. Budete-li při jejich úpravě používat přílišné teplo, barvu nebo určité vlasové přípravky, vlasy by se mohly vysušit a začít se lámat. Kvůli tomu by vám pak pomaleji rostly.
  • Pokud potřebujete uhladit krepaté, elektrizující vlasy, použijte malou žehličku a uhlaďte jen problematické partie účesu. Pokud to není nutné, nežehlete si celou hlavu.
  • Používejte hydratační vlasové produkty (jako třeba krémová séra) a nepoužívejte přípravky, které obsahují vysušující chemikálie.
  • Vlasy si moc často nemyjte. Myjte si vlasy aspoň obden a občas zkuste vynechat dva dny.
 2. 2
  Používejte kondicionér. Kondicionér uzamyká vlhkost ve vlasech a díky tomu jsou vlasy zdravější. Pokud chcete, aby vlasy rostly rychleji, měly byste si po každém umytí šamponem nanést kondicionér.
  • Pokud použijete oplachovací kondicionér, vlasy mezi mytími nebudou vypadat splihle.
  • Pokud se ale vlasy příliš vysuší, zkuste je ochránit a hydratovat bezoplachovým kondicionérem.
 3. 3
  Jednou nebo dvakrát týdně vlasům dopřejte olejový zábal. Oleje vlasy dobře hydratují a vytváří ochrannou vrstvu proti vysušujícím látkám ve vzduchu, které jinak vaše kadeře ničí. Při péči o vlasy se asi nejčastěji používá kokosový olej.
  • Několik kapek kokosového nebo jiného oleje vmasírujte do pokožky hlavy a také ho rozetřete do délek. Nechte působit dvacet až třicet minut a potom olej vymyjte teplou vodou.
  • Pokud máte mastné vlasy, opakujte tento postup jednou týdně. Máte-li vlasy suché, olej použijte dvakrát týdně.
 4. 4
  Vlasové pokožce dopřejte masáž. Před spaním chvíli masírujte pokožku hlavy. Konečky prstů masírujte vlasovou pokožku malými kruhovými pohyby. Říká se, že se tak stimuluje růst vlasů.
  • Zkuste si před spaním masírovat hlavu po dobu pěti až deseti minut. Tato masáž má stimulovat proudění krve, což může napomoci rychlejšímu růstu vlasů.
 5. 5
  Jezte zdravě a cvičte. Váš celkový zdravotní stav může významně ovlivnit kondici vlasů. Pokud nejste zdraví, vlasy vám mohou růst pomaleji.
  • Nejlepších výsledků dosáhnete, když budete jíst potraviny, které obsahují živiny nutné pro správný růst vlasů. Snažte se v potravě přijímat dostatek bílkovin, železa a zinku.[1]
  • Do svého jídelníčku byste měli hlavně zařadit vlašské ořechy, lososa, vejce, špenát a borůvky.
 6. 6
  Nechte si ostříhat roztřepené konečky. Může se to zdát nelogické, ale pokud budete pravidelně chodit do kadeřnictví na zastřižení, je pravděpodobnější, že vám vlasy úspěšněji dorostou. Pokud si nebudete vlasy zastřihávat, roztřepené konečky se zhorší a vlasy budou vypadat jako bez života.
  • Pokud si vlasy na začátků dorůstání nezastřihnete, můžete si všimnout, že se vám vlasy začnou přerůstat kolem uší.[2]
  • Když si všimnete, že začínáte mít roztřepené konce, nechte si vlasy zastřihnout asi o centimetr.
  Reklama
Část 2
Část 2 ze 3:

Vlasy ozdobte doplňky

 1. 1
  Do vlasů si dejte čelenku. Ozdobná čelenka vám pomůže skrýt vlasy, které dorostly do zvláštní délky. Díky tomuto zábavnému vlasovému doplňku bude váš účes pořád vypadat hravě, šik a moderně.
  • Pomocí tenké čelenky vytvořte uhlazený účes. Díky této čelence můžete uhladit ofinu dozadu nebo ji naopak udržet na svém místě.
  • Modernějšího, rozvernějšího vzhledu dosáhnete širší čelenkou se zábavným vzorem nebo ozdobami. Můžete tak ofinu odhrnout z čela nebo odlákat pozornost od délky vlasů.
  • Vyhněte se obyčejným bavlněným čelenkám bez ozdob. Takové čelenky vypadají, že jste si je prostě zapomněli sundat, než jste šli ven.
 2. 2
  Pořiďte si zásobu roztomilých vlasových sponek a pinetek. Pomocí sponek můžete sepnout jakékoliv přečnívající prameny a zároveň účesu dodat trochu výjimečnosti. V obchodech se prodává nepřeberné množství sponek a můžete tak vytvořit koketní nebo sofistikovaný účes.
  • Když vlasy dorostou do takové délky, že je můžete sepnout, zkuste je pěknout sponkou nebo skřipcem sepnout na temeni do malého culíku.
  • Pomocí sponek a pinetek můžete taky sepnout dlouhou ofinu.
  • Pokud sponky a pinetky nepotřebujete, i tak můžete na stranu hlavy připnout třpytivou sponku a trochu tak ozvláštnit svůj běžný vzhled.
 3. 3
  Zakryjte si hlavu. Pokud se vám nepodaří vytvořit účes, se kterým byste byli spokojení, zakryjte si neposlušné kadeře pěknou čepicí nebo šátkem. Oběma způsoby můžete vytvořit elegantní, stylový look.
  • Při výběru čepice se snažte myslet nekonvenčně. Neberte si ošuntělou kšiltovku, ale zkuste najít něco stylovějšího jako například baret, cloche, bedoru, buřinku nebo bekovku. Hrajte si s materiálem a vzorem, abyste dosáhli vzhledu, který sedí vaší osobnosti a tvaru obličeje.
  • Kolem hlavy si uvažte šátek nebo šálu. Hedvábná šála s krásným vzorem je další možností, jak zakrýt vlasy, pokud je nechcete nijak upravovat nebo zdobit doplňky. Šál, na rozdíl od klobouku, téměř vždy dodá nositelce nadčasový, elegantní vzhled, zejména pokud si vyberete kvalitní a pěkný materiál.
 4. 4
  Zvažte, jestli nenosit příčesky nebo prodloužené vlasy. Pokud chcete dlouhé vlasy okamžitě, můžete si pořídit vlasové příčesky. Poptejte se na příčesky u kadeřnice, a pokud chcete dosáhnout co nejlepších výsledků, nechte si v kadeřnickém salonu vlasy profesionálně prodloužit.
  Reklama
Část 3
Část 3 ze 3:

Nikdy se nevzdávejte stylu

 1. 1
  Pokud vám naroste mullet, ostříhejte ho. Jak vám budou vlasy dorůstat, budou přirozeně vzadu delší a vepředu kratší. Vyhněte se tedy vzhledu „vepředu byznys, vzadu párty“ a nechte si vlasy vzadu zkrátit, i když nemáte skoro žádné roztřepené konečky.
  • Abyste se vyhnuli účesu typu mullet během první fáze dorůstání, když se přední vlasy snaží dohnat vlasy narostlé vzadu, nechte si vlasy na krku každé čtyři týdny ostříhat.[3]
 2. 2
  Vlasy si nabarvěte. Správná barva může vlasy oživit během prvního stadia, kdy vám vlasy zvláštně dorůstají, a také může odvést pozornost od těch částí účesu, které nechcete tolik ukazovat.
  • Během tohoto období byste si ale vlasy neměli barvit často, protože barva na vlasy obsahuje škodlivé chemikálie, které mohou vaše vlasy časem poškodit. Poškozené vlasy rostou pomaleji.
  • Pokud chcete od vlasů hlavně odvést pozornost, zkuste si je nabarvit na výraznou barvu, třeba ohnivě červenou, růžovou, modrou nebo fialovou. Nechte si vlasy nabarvené na tuto barvu během první fáze dorůstání, než vlasy dorostou do mikáda.
  • Pokud chcete vlasy nějak zkrášlit, ale neodlákat pozornost nabarvením celé hlavy, můžete zkusit melíry nebo podbarvení, které zvýrazní vaši přirozenou barvu vlasů a postupně zmizí, jak vlasy budou dorůstat.
 3. 3
  Vlasy si zapleťte do copu. Pokud máte ofinu nebo přední prameny už moc dlouhé, můžete je splést do postranního copu. Budete vypadat roztomile a zároveň ofinu dostanete pryč z obličeje.
  • Na straně hlavy si udělejte pěšinku.
  • Ofinu začněte zaplétat do francouzského copu a postupně do něj zapracovávejte další vlasy.
  • Konce skryjte ozdobnou sponkou nebo je strčte za ucho.
 4. 4
  Dodejte účesu trochu nespoutanosti. Když vám vlasy létají kolem hlavy a dělají si, co chtějí, podpořte to. Pomocí gelu nebo pěny vytvarujte špičatý účes a pokuste se o to, aby vám prameny hezky rámovaly obličej.
  • Doma si zkuste s vlasy ještě víc pohrát a dejte jim divočejší vzhled. Na místě je udržíte trochou laku na vlasy nebo suchého šamponu, nebo je můžete připnout pinetkami.
  • Pokud se vám nezkrocený účes líbí, promluvte si s kadeřnicí o tom, jak do příštího účesu prvky tohoto stylu zakomponovat. Můžete zkusit vlnité mikádo, které dobře zakryje nedostatky, nebo rozcuchané mikádo či pixie účes ostříhaný ve vrstvách se zvýrazněnými špičkami.[4]
 5. 5
  Pěšinku učešte hodně na straně. Když už máte hodně dlouhou ofinu, můžete si na straně hlavy učesat nízkou pěšinku a ofinu s předními prameny sčesat dopředu. Pomocí hřebene pak můžete vlasy sčesat na stranu a mít tak šik, elegantní a asymetrickou ofinu.
  • Pěšinka by měla vést přibližně podél ucha.
  • Ofinu si přehoďte na druhou stranu a zafixujte trochou suchého šamponu.[5] Ofina by měla končit kousek nad okem nebo může být i přes oko.
  • Konec ofiny můžete připevnit dvěma sponkami, které sepnete přes sebe ve tvaru „x“, aby ofina lépe držela.
 6. 6
  Vlasy si svažte. Když všechno ostatní selže, svažte si vlasy do jednoduchého culíku. To ze začátku nemusí jít, ale až vám vlasy dostatečně dorostou, můžete si učesat nízký culík.[6]
  • Když si vlasy dáváte do culíku, vlasy si ve středu rozdělte a uhlaďte dozadu. Použijte gumičky, které nelámou vlasy, a co nejvíc vlasů svažte u začátku krku.
  • I když máte dobré gumičky, které by neměly lámat vlasy, vlasy do culíku nesvazujte příliš často, protože byste si do budoucna mohli způsobit víc roztřepených konečků.
  Reklama

Tipy

 • Když se rozhodnete nechat si dorůst dlouhé vlasy, naplánujte to se stylisty ve svém kadeřnictví. Proberte, jaké délky byste ideálně chtěli dosáhnout a zeptejte se, jakými fázemi budou muset vlasy projít, abyste dostali k vysněné délce. Když se o tom v kadeřnictví pobavíte, bude to snazší také pro kadeřníky, protože budou muset naplánovat, jak nejlépe vlasy zastřihnout, aby byly ve výsledku sestříhané nebo zarovnané do jedné délky.
 • Buďte trpěliví. Vlasy průměrně rostou o jeden až dva centimetry za měsíc. Někomu vlasy rostou pomaleji, někomu naopak rychleji, ale tenhle průměr sedí na většinu lidí. Na základě tohoto čísla spočítejte, jak dlouho bude asi trvat, než vlasy dorostou do ideální délky.
 • Většinou trvá tři až šest měsíců, než se dostanete z krátkého mikáda. Za půl roku až rok vám vlasy pravděpodobně dorostou ke krku.
Reklama

Věci, které budete potřebovat

 • Hydratační vlasové přípravky
 • Kondicionér
 • Esenciální olej
 • Čelenky
 • Vlasové sponky
 • Pinetky
 • Gumičky
 • Klobouky nebo čepice
 • Čelenky
 • Suchý šampon

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku pracovali dobrovolní autoři, kteří jej v průběhu času upravili a vylepšili. Tento článek byl zobrazen 25 370 krát
Stránka byla zobrazena 25 370 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama