Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Pohlavní styk s úmyslem vyhnout se těhotenství vyžaduje plánování. Se zkušenostmi s plánováním rodiny a pro sexuálně aktivní lidi s antikoncepcí k dispozici nemusí dnes k těhotenství dojít, pokud jste opatrní a pozorní. Můžete se vyhnout těhotenství tím, že se zdržíte pohlavního styku, užíváním antikoncepce, pokud jste sexuální aktivní, nebo mluvte se svým lékařem o hormonální nebo chirurgické formě antikoncepce.

Metoda 1
Metoda 1 ze 4:

Zdržte se vaginálního sexu

 1. 1
  Naučte se, co znamená abstinovat. Abstinence je metoda používaná mnoha lidmi, aby se zabránilo těhotenství a pohlavně přenosným chorobám.[1] Může být praktikována mnoha různými způsoby z mnoha důvodů. Žádná definice není správná, ale zastřešující téma a účel pro abstinenci je, zabránit těhotenství a pohlavně přenosným chorobám.
  • Styk bez zasunutí penisu je formou abstinence, kde se lidé zdrží nebo se vyhnout vaginálnímu pohlavnímu styku. To znamená, že všechny jiné formy pohlavního styku nebo hra může být praktikována.
  • Abstinence může být také definována nezapojováním se do žádné sexuální aktivity s partnerem.
 2. 2
  Praktikujte pouze styk bez zasunutí penisu. Udržet spermie, aby se nedostaly do pochvy, je účinný způsob, jak zabránit těhotenství. Místo praktikování pohlavního styku, který zahrnuje vaginální pronikání penisu, zkuste:[2]
  • Líbání
  • Masturbaci
  • Mazlení
  • Tření
  • Působení sexuální fantazie
  • Používání sexuálních hraček
  • Orální sex
  • Anální sex
 3. 3
  Promluvte si s partnerem o výhodách a nevýhodách abstinence. Pro mnoho lidí je obtížná, ale pokud přispěje k zabránění těhotenství, je to nejlevnější a nejefektivnější způsob, jak nemít dítě. Také nemá žádné zdravotní nebo hormonální vedlejší účinky ve srovnání s jinými metodami, které pomáhají zabránit těhotenství.
  • Výhody praktikování abstinence může jít nad rámec předcházení nechtěným těhotenstvím. Abstinence může být praktikována, dokud nejste připraveni mít sex, nebo dokud jste nenašli správného partnera na sex. Může to být způsob, jak být v romantickém vztahu, aniž byste byli sexuálně aktivní. Nebo to může symbolizovat morální nebo náboženskou volbu.
  • Nevýhody abstinence pocházejí od lidí, pro které je těžké zdržet se sexu a vstoupí do sexu bez řádné znalosti nebo ochrany proti těhotenství a pohlavně přenosným chorobám.
 4. 4
  Najděte si partnera, který bude respektovat vaše rozhodnutí být abstinent. Může být obtížné setrvat, nebo pokračovat i nadále ve vztahu s někým, kdo nevěří v abstinenci. Nejlepší je mluvit se svým partnerem o vašem výběru a vysvětlit mu, co je abstinence a proč jste se ji rozhodli praktikovat.
  • Promluvte si se svým partnerem, než začnete sexuální vztah. Je vždy užitečné a důležité komunikovat se svým partnerem o tom, co od vztahu očekáváte a hranice, které můžete nebo nemusíte mít. Určení toho, co je dovoleno nebo vhodné ve vašem vztahu může pomoci objasnit a zabránit nedorozumění, pokud se zapojíte do jakékoliv sexuální aktivity.
  • Abstinentem nemusíte být navždy, pokud nechcete. Váš vztah a názory se mohou měnit časem nebo zkušenostmi.
Metoda 2
Metoda 2 ze 4:

Použití bariérové metody antikoncepce

 1. 1
  Používejte kondomy při zapojení do sexuální aktivity. Když se používá správně a důsledně, kondom může pomoci zabránit těhotenství, zatímco se stále těšíte ze sexu. Existuje celá řada barev, chutí a textur, které můžete použít. Můžete si je koupit v lékárně nebo dostat zdarma na klinikách.
  • Ženské kondomy jsou také k dispozici. Stejně jako kondom pro penis, ženské kondomy pojmou preejakulát a sperma.
  • Pokud jsou použity a aplikovány přímo, kondomy jsou 98% účinné v prevenci těhotenství. Je důležité, abyste se naučili, jak nosit kondom, přečtěte si datum expirace, a zkontrolujte, zda je kondom v neporušeném stavu.
 2. 2
  Použití spermicidu na podporu prevence těhotenství. Spermicid je gel, pěna nebo fólie, která je aplikována na kondom a blokuje vchod do dělohy chemikálií na zabití spermií.[3] Můžete je koupit v drogérii, v lékárně, v maloobchodní síti, nebo může být již aplikována na některých značkách a druzích kondomů.
  • Pokud jsou použity samostatně, vaginální spermicidy mají pouze 78% účinnost, ale pokud jsou použity v kombinaci s kondomem, účinnost se zvyšuje na 95% nebo vyšší.
  • Ženy, které používají spermicidy, by měly ležet na zádech krátce po pohlavním styku, aby zajistily, že spermicid zůstane u děložního čípku.
  • Spermicid může způsobit v pochvě a na penisu infekce a způsobit rozvoj podráždění. Poraďte se se svým lékařem, pokud podráždění nebo nepohodlí vzniká po použití spermicidu.
 3. 3
  Použití antikoncepční houby. Antikoncepční houba je malá kruhová houba obsahující spermicid a je umístěna v pochvě a v okolí čípku. Pokud je houba umístěna správně, vy ani váš partner byste ji neměli cítit. Houba není tak široce dostupná, jako kondomy a spermicidy, které jsou často dražší. Promluvte si se svým lékárníkem, pokud houbu nemůžete najít. Použití antikoncepční houby:[4]
  • Nejprve namočte houbu 2 lžícemi vody ( 30ml) k aktivaci spermicidu. Přebytečnou vodu vyždímejte.
  • Vložte houbu do pochvy posunutím podél zadní stěny pochvy, až dosáhnete děložního čípku. Prohlubeň nebo konkávní strana by měla směřovat k děložnímu čípku a smyčka by měla směřovat ven pro pozdější snadné odstranění.
  • Nechte houbu v pochvě celkem 24 hodin. Měli byste ji nechat v pochvě po dobu nejméně 6 hodin po vaginálním styku.
  • Vyjměte houbu pod tekoucí vodou a přidržujte smyčku a pak opatrně vytáhněte houbu z pochvy. Ujistěte se, že houba je v po vytažení z pochvy v jednom kuse.
 4. 4
  Nechte se změřit na pesar. Pesar funguje podobně jako antikoncepční houba. Oproti houbě, pesar je membrána z gumy s pružným okrajem. Na rozdíl od antikoncepční houby, membrány přicházejí v různých velikostech. Váš lékař bude měřit pánev a objedná pesar, který můžete vložit před jakoukoliv sexuální aktivitou do pochvy, aby se zabránilo těhotenství. Pesar můžete vyjmout 6 hodin po styku, nebo po 24 hodinách.
  • Pesar vás neochrání před všemi pohlavními chorobami. Může vás ochránit před kapavkou nebo chlamydiemi, ale neochrání vás před HIV a herpes virusem.[5]
Metoda 3
Metoda 3 ze 4:

Použití hormonální antikoncepce na předpis

 1. 1
  Poraďte se se svým lékařem o předpisu na antikoncepční pilulky. Antikoncepční pilulky buď zabraňují vajíčku opustit vaječník, nebo zhušťují cervikální hlen, který brání spermiím v cestě k vajíčku. Existuje několik různých značek, váš lékař může doporučit ten, který je nejlepší pro vaše zdraví a sexuální aktivity.
  • Prodiskutujte nežádoucí účinky a rizika spojená s jakoukoli předepsanou antikoncepcí. Například, ženy nad 35 let, které kouří, jsou náchylnější ke krevním sraženinám, při užívání antikoncepčních pilulek.
  • Užívání antikoncepčních pilulek vyžaduje, abyste léky brala přesně ve stejnou dobu každý den. Vynechaná dávka by mohla potenciálně zvýšit pravděpodobnost otěhotnění, pokud budete mít sex v období, kdy jste pilulku vynechala.
 2. 2
  Požádejte o antikoncepční injekci. Antikoncepční injekce, neboli Depo-Provera, je injekce syntetických hormonů, která vás chrání před otěhotněním. Budete potřebovat injekci každých 12 týdnů.
  • Depo-Provera uvolňuje hormon progestin, který brání tělu uvolňovat vajíčka do dělohy a zhušťuje hlen děložního hrdla a tím zabraňuje spermiím cestovat.
  • Vždy se poraďte o zdravotních rizicích a nežádoucích účincích, pokud se rozhodnete užívat antikoncepci.
 3. 3
  Použijte nouzovou antikoncepci, pokud vaše primární metoda antikoncepce nefunguje. Přezdívaná pilulka ráno poté, nouzová antikoncepce funguje tak, že vajíčko se uvolňuje z vaječníku déle, než je obvyklé. To zajišťuje, že většina spermií umírá nebo je vyloučena z vašeho těla. Některým ženám může trvat až 6 dní, než se vajíčko oplodní. Nouzová antikoncepce nemůže být použita jako běžný způsob, jak zabránit těhotenství.
  • Nouzovou antikoncepci ve formě tablet můžete koupit bez lékařského předpisu v lékárně. Pokud jste starší 17 let, můžete si ji bez lékařského předpisu vyzvednout i v některých nemocnicích.
  • Užijte pilulku podle pokynů. Některé antikoncepce představují pouze 1 pilulku v dávce, jiné 2 pilulky.
Metoda 4
Metoda 4 ze 4:

Uvažujte o sterilizaci

 1. 1
  Zjistěte, zda je sterilizace pro vás tou pravou volbou. Ujistěte se, že už nikdy nebudete chtít otěhotnět, než zvolíte chirurgickou formu antikoncepce. Neměli byste podstoupit operaci k zabránění otěhotnění, pokud budete chtít mít v budoucnosti více dětí.
  • Mnoho lidí se nechá sterilizovat, protože nechtějí ohrozit své zdraví, nebo nechtějí přenést určité choroby nebo genetické mutace na své potomky nebo děti.
  • Sterilizace je závažné rozhodnutí, které ovlivňuje nejen vás a vaše tělo, ale také ty kolem vás. Pokud máte partnera nebo rodinu, je důležité diskutovat s nimi o rozhodnutí nechat se sterilizovat. Samozřejmě, v závěru, je to vaše tělo a vy byste s ním měli dělat to, co chcete.
 2. 2
  Zkuste neinvazivní metodu sterilizace. Essure je trvalá antikoncepční procedura, která vytváří přirozenou bariéru proti těhotenství. Tento postup se provádí v ordinaci lékaře a trvá méně než 10 minut. Do každého vejcovodu bude vloženo zařízení tak, že vytvoří jizvy na tkáni a tím zablokuje vejcovody a zabrání spermiím a vajíčkům se potkat.
  • Po dobu 3 měsíců po zákroku budete muset použít další metodu antikoncepce. Trvá to asi 90 dnů, než se vytvoří na tkáni vejcovodů jizva a antikoncepce začne fungovat.
  • Tento postup je trvalý a nezvratný.
 3. 3
  Podstoupení chirurgické sterilizace. Běžně se nazývá podvaz vejcovodů, nebo nechat si "svázat vejcovody," ženské vejcovody mohou být chirurgicky svázané, přetnuté nebo uzavřené.
  • Muži mohou podstoupit vasektomii, aby zabránili otěhotnění. Vasektomie pracuje s tím, že přetne vasa deferentia nebo chámovody, kterými spermie cestují z varlat do penisu. Spermie se vstřebává do těla, namísto cestování z těla ven.

Tipy

 • Poraďte se se svým lékařem nebo poskytovatelem zdravotní péče o nejlepším způsobu jak neotěhotnět. Antikoncepční volba je součástí celkového fyzického, duševního a emocionálního zdraví, takže byste měli zahrnout vašeho partnera a vašeho lékaře do každého jednání a rozhodování.

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 11 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 12 271 krát
Kategorie: Zdraví
Stránka byla zobrazena 12 271 krát.

Pomohl vám tento článek?