Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Rudé rty jsou velmi sexy, ale není jednoduché si je nalíčit tak, aby to vypadalo opravdu hezky. Když se vám rtěnka rozmaže, vypadáte spíše jako Joker než jako Audrey Hepburnová. Ať už máte prostě náladu na nějaký dramatičtější vzhled nebo se chystáte na ples, rudá rtěnka se vám bude hodit. Níže najdete více tipů ohledně správného nošení červené rtěnky.

Metoda 1 ze 4:
Jak si vybrat správný odstín

 1. 1
  Pokud máte světlou pleť, noste čistě rudou rtěnku. S jemnou porcelánovou pletí bude sytě červená rtěnka vypadat velmi dobře. Vyberte si odstín s nádechem modré a ne žluté. Díky tomu bude váš obličej vypadat tepleji.
 2. 2
  Pokud máte béžovou pleť, noste korálovou rtěnku. Nejlépe na vás vyniknou rtěnky se zlatým podtónem a korálovou barvou. Nenoste sytě oranžovou rtěnku, ale vyberte si červenou s lehkým nádechem do oranžova. Budete vypadat sofistikovaně a ne zmalovaně.
 3. 3
  Pokud máte středně světlou pleť, noste cihlově červenou rtěnku. Pokud máte lehce opálenou pleť, sytá cihlová rtěnka vám dodá klasický vzhled. Klidně si vyberte i nějaký tmavší odstín.
 4. 4
  Pokud máte olivovou pleť, vyberte si rtěnku s nádechem do růžova. Sytou a olivovou pleť je dobré doplnit světlejší červenou s nádechem do růžova. Malinové odstíny budou vaší pleti slušet. Snažte se nepůsobit příliš staře a nenoste neonově růžové rtěnky.
 5. 5
  Pokud máte čokoládovou pleť, noste fialovo-červené rtěnky. Tmavá pleť nejlépe vynikne s fialovo-červenou rtěnkou, která vytvoří neodolatelný vzhled. Najděte si červenou v odstínu granátového jablka nebo nezralé švestky. Můžete použít i rtěnku se třpytkami.
 6. 6
  Kávové pleti nejvíce sluší třešňová barva. Pokud máte pleť v barvě černé kávy, nejvíce vám bude slušet zářivě červená rtěnka. Vytváří zajímavý kontrast s pletí, stejně jako v případě velmi světlé pleti. Najděte si sytě červenou rtěnku s modrými podtóny. [1]
  Reklama

Metoda 2 ze 4:
Správná rtěnka

 1. 1
  Matná červená. Nejklasičtější vzhled vám dodá matná červená rtěnka. Matné rtěnky vydrží na rtech dlouho a neodlupují se. Jsou proto ideální na dlouhý den nebo na večírek.
 2. 2
  Lesklá červená. Pokud chcete modernější vzhled, pořiďte si lesklou rtěnku. Na rozdíl od třpytivých rtěnek vám tyto rtěnky dodají sofistikovanější vzhled. Noste lesklou rtěnku samotnou, nebo ji naneste na matný odstín. [2]
 3. 3
  Fixy na rty. Jde o novinky ve světě kosmetiky – tekuté lesky na rty, které vám poskytnou matnou barvu až na 12 hodin. Bohužel ale není snadné je odlíčit. Berte je pouze jako ultra-dlouhotrvající alternativu pro běžné rtěnky.
 4. 4
  Zkuste balzám na rty s jemným zabarvením. Pokud nejste připraveni na červenou rtěnku, zkuste balzám, který má pouze jemně červenou barvu. Budete mít trochu zabarvené rty, ale snadno je umyjete. Balzámy jsou trochu průsvitné a lesklé.
  Reklama

Metoda 3 ze 4:
Jak dokonale nanést rtěnku

 1. 1
  Vyhlaďte si rty. Nevýhodou rtěnky je to, že pokud máte suché a popraskané rty, rtěnka to ještě zvýrazní. Pomocí cukrového peelingu si očistěte rty od šupinek mrtvé kůže a použijte balzám. Když si potom vezmete červenou rtěnku, budete vypadat ještě lépe.
 2. 2
  Na okolí rtů použijte rozjasňovač. Pokud chcete, aby vaše rty skutečně zářily, vezměte si štětec na korektor a kolem rtů si naneste trochu rozjasňovače. Jemně ho rozetřete, abyste vypadala přirozeně. Přitáhnete tím pozornost ke svým rtům a vytvoříte kontrast mezi červenými rty a přirozeným tónem pleti.
 3. 3
  Tužka na rty. Nebojte se, že budete vypadat staře – světlá nebo červená linka kolem rtů vyplní jejich tvar a zajistí, že se rtěnka ani nepohne. Linku nakreslete na vnějším okraji rtů a potom tužkou vyplňte celé rty. Když uděláte chybu, nerozmazávejte si rty prsty, ale použijte vatovou tyčinku namočenou v odličovači.
  • Pokud chcete mít větší rty, nakreslete si linku o malý kousek za přirozenou linii rtů.
  • Použijte průhlednou linku, bez problémů si s ní obkroužíte rty a rtěnka se vám nebude rozmazávat.
  • Pokud nemáte tužku na rty, naneste si na ně trochu korektoru.
 4. 4
  Naneste rtěnku. Snažte se nanést si rovnoměrnou vrstvu rtěnky na celý povrch rtů. Můžete nanášet přímo rtěnkou nebo štětcem. Ten zajistí preciznější práci. Jemně našpulte rty, abyste se dostala i k prostřední části, na kterou se často zapomíná.
 5. 5
  Zbavte se přebytečné rtěnky. Jistě jste už někdy viděla ženu se rtěnkou na zubech a víte, že to není nic atraktivního. Můžete se tomu vyhnout tak, že si dáte mezi rty papírový kapesníček a rtěnku do něho otisknete. Můžete si také dát prst do pusy a jemně si otřít přebytečnou rtěnku, která se vám díky tomu neotiskne na zubech.[3]
  Reklama

Metoda 4 ze 4:
Jak efektivně nosit červenou rtěnku

 1. 1
  Zbytek líčení by měl být jemný. Červená rtěnka je tak výrazná, že se dá brát i jako módní doplněk. Je tedy důležité nepřehnat to s očním make-upem. Když budete mít silně nalíčené oči i rty, budete vypadat jako kdybyste šla na maškarní. Oči si tedy naličte pouze neutrálně a jemně.
 2. 2
  Často si rtěnku kontrolujte. Pokud nepoužíváte ty nejlepší a nejdražší značky, rtěnka se vám pravděpodobně po chvíli trochu rozmaže nebo vybledne. Měla byste tedy často kontrolovat, jak vypadáte. Otřete si rozmazanou rtěnku a přidejte další vrstvu kdykoli je to potřeba.
 3. 3
  V případě potřeby naneste novou vrstvu. Je opravdu nutné červenou rtěnku nanášet znovu každých několik hodin. Když si všimnete, že ji máte již dost vybledlou, přidejte další vrstvu. Budete tak vypadat stále svěže a sofistikovaně. [4]
 4. 4
  Hotovo.
  Reklama

Tipy

 • Na rty si před nanášením rtěnky dejte trochu podkladového make-upu. Rtěnka tak bude lépe držet.
 • Rtěnku si zkoušejte přímo na rtech a ne například na zápěstí. Získáte tak lepší představu o skutečné barvě.


Reklama

Související články

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 30 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 2 547 krát
Stránka byla zobrazena 2 547 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama