Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Existuje mnoho způsobů jak nosit hidžáb. Základní trojcípá metoda je vhodná na celý den, jak do školy, tak do práce. Pokud byste chtěli lepší, modernější variantu, zkuste pashminu se špendlíkem na boku, pro elegantnější vzhled. Pokud byste chtěli nejrychlejší variantu, zvažte využití dvojdílné Al-Amiry, kterou pouze navléknete přes hlavu, bez žádných vrstev látky nebo špendlíků.

Metoda 1
Metoda 1 ze 3:

Základní trojcípý typ

 1. 1
  Použijte čtvercový šátek. Pro tuto metodu je vhodné vybrat lehký, čtvercový šátek z jakéhokoliv materiálu. V létě můžete zvolit lehký satén nebo bavlněnou látku, v zimě zase těžší vlněnou látku, která zahřeje. Budete také potřebovat dva špendlíky na šátky.
 2. 2
  Přiložte pravý horní cíp k dolnímu levému cípu. Složený šátek je nyní ve tvaru trojúhelníku.
 3. 3
  Položte šátek kolem hlavy. Nejširší část trojúhelníku přiložte k čelu, s tím, že zbývající cípy spadají na vaše ramena. Třetí cíp trojúhelníku je na vašich zádech.
 4. 4
  Oba cípy šátku přichyťte k sobě špendlíkem pod bradou. Otevřete ústa ve tvaru písmene O tak, aby se vaše čelist mohla s hidžábem volně pohybovat. Šátek pod vaší bradou přišpendlete.
 5. 5
  Překřižte konce šátku kolem krku. Překřižte levou stranu přes pravou a pravou přes levou. Konce položte přes ramena.
 6. 6
  Přišpendlete konce šátku vzadu u zátylku. Zvedněte zadní cíp šátku a přišpendlete konce u zátylku a potom pokryjte zašpendlenou část zbývajícím cípem.
 7. 7
  Uvolněte podle potřeby. Ujistěte se, že je šátek rovný a dobře drží.
  Reklama
Metoda 2
Metoda 2 ze 3:

Styl přišpendlený na straně

 1. 1
  Zvolte obdélníkový šátek. Vhodná je pashmina nebo jiný dlouhý obdélníkový šátek. Také budete potřebovat jeden špendlík.
 2. 2
  Položte jej přes hlavu. Okraj šátku by měl být přeložen přes čelo, přičemž konce by měly spadat přes ramena. Uvolněte šátek tak, aby jedna strana byla dvakrát delší než druhá strana.
 3. 3
  Omotejte dlouhý konec šátku bod bradou a přes hlavu. Položte konec šátku přes opačné rameno.
 4. 4
  Použijte šátkový špendlík, aby šátek dobře držel.
 5. 5
  Uvolněte šátek podle potřeby. Šátek by měl vypadat jako jedna dlouhá tekoucí smyčka kolem hlavy a pod bradou. Ujistěte se, že dobře drží a neuvolní se.
  Reklama
Metoda 3
Metoda 3 ze 3:

Jednodílná nebo dvoudílná Al-Amira

 1. 1
  Zvolte jednodílný nebo dvoudílný šátek Al-Amira. Jednodílnou verzi tvoří díra uprostřed, umožňující šátek jednoduše zastrčit přes hlavu. Dvoudílnou verzi také tvoří podšátek pro přídavné zakrytí hlavy.
 2. 2
  Položte na hlavu podšátek, tak jako byste si dávali čelenku. Měl by zakrývat čelo, abyste získali větší zakrytí. Pokud máte jednodílnou verzi, můžete tento krok přeskočit.
 3. 3
  Vklouzněte hlavou přes otvor šátku. Ujistěte jej tak, aby byla vaše tvář kruhově rámována šátkem, přičemž jeho konce budou spadat na ramena, dekolt a záda.
 4. 4
  Upravte konce, aby byly umístěny pohodlně. Ujistěte se, že vše drží, aby šátek nespadl.
  Reklama

Tipy

 • Vždy se ujistěte, že jste si svázali vlasy, aby nevyklouzly ven z hidžábu.
 • Váš krk by měl být zakrytý a žádná část vlasů by neměla být vidět!
 • Ujistěte se, že máte zakrytý dekolt.
 • Doma si hidžáb sundejte.
 • Sledujte počasí. Pokud bude teplo, nenoste tlusté a těžké materiály. Zvolte něco vzdušného a neprůsvitného (pokud tedy nemáte podšátek, který zakrývá vlasy a krk).


Reklama

Varování

 • Ujistěte se, že jste si za něco nezadrhli vlasy.
 • Ujistěte se, že vaše vlasy nejsou až moc utažené.
Reklama

Věci, které budete potřebovat

 • Šátek
 • Špendlíky (dekorativní jsou volitelné)

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 20 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 7 303 krát
Kategorie: Náboženství
Stránka byla zobrazena 7 303 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama