Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Chcete svému šatníku dodat šmrnc? Seberte odvahu a kupte si klobouk. Dobře zvolený klobouk vytvoří odvážný doplněk jakéhokoli oblečení. Pokud chcete své oblečení oživit stylově nasazeným kloboukem, řiďte se následujícími tipy.

Metoda 1
Metoda 1 ze 4:
Pro ženy: Skvělé klobouky na jaro a léto

 1. 1
  Nasaďte si přiléhavý klobouk. Přiléhavé klobouky, kterým se také říká zvonky, se vyrábí jak s krempou, tak bez ní.
 2. 2
  Vyzkoušejte placaté čapky. Hipsterské placaté čepice vypadají dobře jak s neformálním oblečením, tak i kostýmkem do práce.
 3. 3
  Vezměte si obří klobouk proti slunci. Sluneční klobouky s měkkou krempou jsou úžasné během jasných dní. Pokud si chcete stejný klobouk nasadit i v zimě, sáhněte po jeho filcové variantě.
  Reklama

Metoda 2
Metoda 2 ze 4:
Pro ženy: Výběr klobouků na podzim a zimu

 1. 1
  Vezměte si viktoriánský cylindr. Cylindry vypadají výborně s jakýmkoliv oblečením a tvoří výborný steampunkový doplněk. Vzhledem k tomu, že se jedná o docela propracovaný doplněk, volte k němu jednodušší oděv.
 2. 2
  Nasaďte si nízký klobouk typu pork pie. Tyto klobouky vznikly ve viktoriánském období a i když je původně nosili jen muži, na ženách vypadají stejně dobře.
 3. 3
  Natáhněte si baret. Pletené i plstěné barety se báječně hodí v chladnějším období.
 4. 4
  Předvěďte se s fedorou. I fedora je klasický pánský klobouk a vypadá úžasně s kostýmkem i romantickými šaty. [1]
  Reklama

Metoda 3
Metoda 3 ze 4:
Pro muže: Výborné tipy na pánské klobouky

 1. 1
  Naražte si bekovku. Bekovka vypadá dokonale s oblekem, dlouhým kabátem i trenčkotem.
 2. 2
  Vezměte si fedoru. Humphrey Bogart a Frank Sinatra vám nebudou mít co vytknout, pokud si na hlavu nasadíte tento klasický klobouk. Je tak všestranný, že vám bude slušet, ať už jím doplníte oblek, formální oblečení, polokošili nebo obyčejné tričko.
 3. 3
  Vyzkoušejte homburg. Homburgy jste jistě viděli v Kmotrovi, nedávno se s nimi ale opět vytasili Tupac a Snoop Dogg. Homburg vypadá dobře, ať už chcete být za gangstera nebo za elegána.
 4. 4
  Nasaďte si pork pie. Tyto nízké ploché klobouky začali nosit muži ve viktoriánském období. Jméno pork pie si klobouk vysloužil podobností s oblíbeným anglickým vepřovým koláčem. Nosil ho například Gene Hackman ve „Francouzské spojce“.
 5. 5
  Vyjděte si v buřince. Stejný klobouk nosil třeba Charlie Chaplin nebo původní newyorští gangsteři v 19. století. Vypadá dobře s oblekem nebo pěknou košilí a vestou. [2]
  Reklama

Metoda 4
Metoda 4 ze 4:
Obecná pravidla pro nošení klobouku

 1. 1
  Vyberte si klobouk, který odpovídá vaší postavě. Pokud máte drobnou postavu, klobouk s širokou krempou vás může úplně přebít. Pokud chcete výrazný doplněk, zkuste volit místo nápadné velikosti zajímavý tvar či detail.
 2. 2
  Vyberte si klobouk, který lichotí vašim vlasům. Klobouček pěkně na stranu doplní například drdol stočený na druhé straně. Kromě toho vám pěkně vizuálně prodlouží krk.
 3. 3
  Noste klobouky, které se hodí k tvaru vašeho obličeje.
  • Pokud máte kulatý obličej, široká krempa vyváží plnost vašich tváří.
  • Pokud je váš obličej podlouhlého tvaru, vyberte si jemnější design nebo prvky které dodávají klobouku pohyb, například pírka.
  • Hranatému obličeji sluší asymetrické tvary, které vyváží hranu brady.
  • Kdo má obličej ve tvaru srdce, má ohromné štěstí, protože mu bude slušet téměř jakýkoli tvar klobouku. [3]
 4. 4
  Vyberte si klobouk, který lichotí vaší barvě pleti. Pokud si nasadíte výrazný klobouk, uberte na make-upu, ať nevypadáte jako klaun.
 5. 5
  Slaďte klobouk s oblečením. Pokud si například vezmete šaty s pavím vzorem, můžete ho doplnit kloboukem s elegantním pavím perem. Když se rozhodnete pro výrazný klobouk, volte jemnější šperky, ať nevypadáte nevkusně.
 6. 6
  Připevněte si klobouk k hlavě. Možná vám to přijde evidentní, ale o co rozhodně nestojíte, je přidržovat si celý den klobouk rukou na hlavě. Pro upevnění na místo použijte tenkou gumičku, stužku nebo hřebínek.
  Reklama

Tipy

 • Nebojte se klobouk vybírat dlouho. Nekupujte zbrkle, ale vyzkoušejte více druhů klobouků i úhlů jejich nasazení. Než se definitivně rozhodnete pro koupi, konzultujte svůj výběr s kamarádkou nebo alespoň prodavačem. [4]
Reklama

Varování

 • Pokud se rozhodnete vzít si klobouk na venkovní společenskou nebo sportovní akci, zachovávejte pravidla slušného chování. Dbejte na to, aby váš klobouk nepřekážel ve výhledu těm, kdo se ocitnou za vámi.
Reklama

O tomto wikiHow

Neepa Sikdar
Spoluautorem článku je :
Osobní stylistka
Spoluautorem tohoto článku je Neepa Sikdar, jeden z našich spoluautorů. Spoluautoři článků na wikiHow úzce spolupracují s našimi editory, aby se docílilo toho, že obsah našich článků je maximálně přesný a srozumitelný. Tento článek byl zobrazen 5 017 krát
Kategorie: Móda
Stránka byla zobrazena 5 017 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama