Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Legíny jsou všestranným kusem oděvu, ale ne všechny ženy vědí, jak je správně nosit. Původně byly legíny zamýšleny jako součást vrstveného oděvu. Když legíny budete nosit jako kalhoty a ne jako punčochy pod jiným oblečením, nebudete vypadat dobře, ale samozřejmě je to jen na vás. Když se naučíte kombinovat vhodnou obuv, můžete legíny nosit v každém ročním období a stále vypadat stylově. V tomto článku se dozvíte, jak správně nosit legíny.

Metoda 1
Metoda 1 ze 3:

Jak se správně nosí legíny

 1. 1
  Nenoste příliš těsné, ani příliš volné legíny. Legíny by měly být tak těsné, aby vám obepínaly nohy, ale ne příliš těsné, aby vám pod nimi nebyl vidět každý dolíček. Dejte si pozor ale i na to, aby legíny nebyly tak volné, že se vám budou na nohou krabatit – ani to nevypadá dobře. Když budete nosit legíny ve správné velikosti, budete v nich vypadat dobře a také se budete dobře cítit.
  • Koženkové legíny si může obléct kdokoli, ale uvědomte si, že tento typ legín vám neodpustí žádné nedostatky a na některých typech postav nevypadá dobře.
 2. 2
  Legíny jsou v zásadě kalhoty. Někteří lidé si myslí, že to tak není a samozřejmě mají právo na svůj názor. Můžete klidně vyjít z domu v kalhotách a košili, ale místo kalhot si klidně můžete vzít i legíny – když nebudete odhalovat své tělo až příliš, můžete si nosit, co chcete. [1]
  • Vezměte si k legínám delší top nebo sako. I v případě, že budete mít košili pod zadek, byste vypadala, že jste si zapomněla kus oděvu doma.
  • Vezměte si k legínám šaty, sukni, nebo třeba šortky.
 3. 3
  Nenoste k legínám nevhodné boty. Legíny vypadají skvěle s vysokými kozačkami, sandály, žabkami a nízkými kozačkami. Pokud si k nim ovšem chcete vzít vysoké podpatky nebo lodičky, dejte si pozor, abyste nevypadala příliš lacině.
  • K legínám se hodí také baleríny nebo mokasíny, ale je nutné, aby se tyto boty hodily ke zbytku vašeho oděvu.
 4. 4
  Legíny musejí být dostatečně dlouhé. Možná máte krásné černé legíny, které vám skvěle sednou, ale po stém vyprání v pračce už nebudou vypadat tak dobře, jako když jste si je pořídila. Pravděpodobně se trochu zkrátí, nebo se vytahají na kolenou.
  • Když se vám stane něco takového, měla byste si tyto legíny nechat už jen na doma, nebo je nosit ve velmi chladném počasí pod kalhoty.
 5. 5
  Nepleťte si legíny a džegíny. Džegíny jsou džínové legíny, což je v podstatě něco mezi džínami a legínami, nebo jinými druhy kalhot a legínami. Těsné a úzké džegíny mohou ozvláštnit váš oděv a můžete je nosit stejným způsobem, jako kalhoty. Skvěle vypadají například v klasické modré kombinované s krémovým velkým svetrem a mokasíny.
  • Legíny a top k pasu je pro mnoho lidí nepřípustná kombinace, ale můžete si k legínám vzít například krátkou sukni.
  • Džegíny jsou ovšem velmi těsné a nehodí se pro každý typ postavy.
  Reklama
Metoda 2
Metoda 2 ze 3:

Jak legíny nosit na běžné chození

 1. 1
  Vezměte si k legínám nějaké hezké šaty. Vezměte si krátké letní neb jarní šaty a k nim si oblečte legíny, které se k nim barevně hodí. Tyto dva kusy oděvu by pochopitelně neměly mít stejnou barvu, ale měly by se navzájem doplňovat. Pokud mají šaty například pět barev, vyberte si legíny v jedné z těchto pěti barev.
  • Pokud jsou šaty divoce vzorované, vezměte si jednobarevné legíny.
  • Můžete to ovšem udělat o naopak – vezměte si jednobarevné šaty se vzorovanými legínami a jednobarevným šátkem.
 2. 2
  Vezměte si k legínám sukni. Vyberte si sukni, která se k legínám dobře hodí. Barva sukně a materiál se k legínám ovšem musí dobře hodit. Pokud máte volnou sukni, vezměte si těsné triko, abyste na sobě neměla příliš mnoho volného oblečení.
  • Pokud je sukně vzorovaná, legíny by měly být jednobarevné. Pokud máte jednobarevnou sukni, můžete si vzít vzorované legíny, nebo zářivě barevné legíny, aby se sukní nesplývaly.
 3. 3
  Vezměte si k legínám šortky. Šortky s legínami vypadají hravě a uvolněně. Vezměte si jednobarevné legíny a k nim denimové, bílé, nebo černé šortky a můžete jít. Šortky by ovšem neměly být tak těsné, aby vám splývaly s legínami.
  • K tomuto oblečení si vezměte volnočasové boty – baleríny, sandály, nízké kozačky, nebo klidně i botasky.
  • Nahoru si vezměte dlouhé sako a těsné tílko nebo tričko.
  • Uvědomte si, že šortky s legínami jsou už samy o sobě zajímavé, takže si k nim buď můžete vzít spoustu vrstev a dotáhnout tento vzhled do konce, nebo byste to s dalšími kusy oblečení už neměli přehánět a vzít si něco jednoduchého.
  • Pokud máte jednoduché a jednobarevné boty a svetr, můžete si vzít i vzorované legíny.
 4. 4
  Noste vzorované legíny. Legíny se vzorem zebří srsti, nebo leopardí kůže, nebo legíny s hypnotickým vzorem, jsou zábavné a upoutají pozornost. Vezměte si k nim jednobarevný top, sukni, šaty, šortky, nebo boty a postavte celý svůj oděv na legínách, aby se vám jednotlivé vzory mezi sebou nebily. [2]
  • Pokud máte výrazné vzorované legíny a jednobarevný top, vezměte si také výrazné šperky.
  Reklama
Metoda 3
Metoda 3 ze 3:

Jak nosit legíny do práce

 1. 1
  Ujistěte se, že máte možnost do práce nosit legíny. I ty nejhezčí legíny jsou spíše volnočasovým oděvem, takže než se rozhodnete si je vzít do kanceláře, nejprve si zjistěte, zda si to můžete dovolit.
  • Podívejte se, zda vaše kolegyně nosí do práce legíny, nebo sukně, které si můžete vzít k legínám.
 2. 2
  Noste legíny z kvalitních materiálů. Na bavlněných legínách není nic špatného, ale pokud se potřebujete do práce trochu vystrojit, měli byste nosit sametové nebo kožené legíny, nebo legíny z tmavého denimu. Když budete mít doma různé druhy legín, ze kterých si budete moci vybrat, budete schopni si vybrat vhodný oděv i do práce.
  • Uvědomte si, že v práci platí pravidlo, že legíny nejsou kalhoty. Když si vezmete do práce kožené legíny a top, budete vypadat neprofesionálně a pravděpodobně se také znemožníte.
  • Pokud se svých bavlněných legín nechcete vzdát, měli byste se držet černé barvy.
 3. 3
  Nenoste do práce vzorované legíny. Držte se černé barvy a dalších přírodních tlumených barev. Kdybyste si vzali krajkové barevné legíny, vypadali byste lacině. Divoce vzorované legíny jsou vhodné pro volný čas, ale do práce se nehodí.
  • Výjimkou jsou legíny s velmi jemným vzorem a tmavými barvami, například legíny s malými puntíky.
 4. 4
  Vezměte si k legínám hezký top. Když si vezmete nějakou hezkou blůzu, pomůže vám to pozvednout legíny na vyšší úroveň. Zde je několik druhů topů a blůz, které si k legínám můžete vzít do práce:
  • Vezměte si vypasované sako a jednoduché košilové šaty s bavlněnými legínami.
  • Vezměte si volný top a jednobarevnou sukni. Sukně by neměla být příliš krátká, abyste nepůsobili provokativním dojmem. Volný top by měl být hezký a formální, aby celý oděv dohromady vypadal slušně.
 5. 5
  Vezměte si k legínám dlouhý svetr. Pokud máte dlouhý silný svetr, který vám sahá až pod konečky prstů, můžete si ho vzít k legínám. Vezměte si k němu pásek a vysoké kozačky.
  • Pokud si takové oblečení chcete vzít do práce, svetr musí vypadat opravdu dobře.
 6. 6
  Vezměte si boty, které se k legínám hodí. K legínám se skvěle hodí sandály, ale na většině pracovišť sandály nejsou vhodné. V profesionálním prostředí byste sandály nosit neměli, zejména v případě, že na sobě máte i legíny.
  • Vezměte si vysoké nebo nízké černé kozačky.
  • Boty by měly být uzavřené a mohou mít nízký podpatek.
 7. 7
  Pokud v práci máte neformální pátky, vezměte si denimové legíny. V tento den si smíte vzít denimové legíny, baleríny a volnou tuniku. Pokud se chcete obléci trochu lépe, vezměte si dlouhý náhrdelník, nebo zajímavý šátek. Budete vypadat hezky a trendově.
  • Nenoste do práce legíny s šortkami. Na výlet s přáteli je to sice vhodný oděv, ale do práce byste se takto neměli oblékat ani v případě neformálních pátků. Šortky byste si do práce pravděpodobně nevzali nikdy a to samé platí i pro šortky v kombinaci s legínami.
  Reklama

Tipy

 • Pro mladé dívky se hodí legíny a top, který jim zakrývá zadek, hezký šátek a neutrálně barevné boty. Takto se mohou oblékat i do školy a na večer si místo šátku mohou vzít zajímavé šperky.
 • Košile nebo triko by vám mělo zakrývat zadek, zejména pokud si chcete vzít legíny do práce.
 • Neberte si jasně barevné spodní prádlo, i v případě, že máte dlouhý top. Když si vezmete bavlněné legíny, spodní prádlo vám skrz ně bude vidět.
 • Pokud máte oblíbené černé legíny, dejte si pozor, aby nevybledly, nebo nezešedly.
 • Když se to stane, kupte si nové a tyto si nechejte jen na doma.
 • U bavlněných legín si musíte dávat pozor na to, jaké spodní prádlo na sobě máte – mohl by vám být vidět jeho obrys.
 • Na zimu si kupte zateplené legíny s fleecovou vrstvou.
 • Bavlněné legíny si můžete vzít na neformální příležitosti a procházky přírodou a vzorované legíny se hodí k dlouhým šatům a košilím.
Reklama

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 34 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 12 557 krát
Kategorie: Móda
Stránka byla zobrazena 12 557 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama