Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Prsten Claddagh je tradiční irský šperk, vyobrazující dvě ruce jako symbol přátelství, srdce jako symbol lásky a korunu jako symbol oddanosti. V Irsku se často používá jako svatební prsten, ale také jako nápadný šperk. Naučte se nosit prsten Claddagh, ať už pro vás má romantický význam, nebo ho používáte jako netradiční ozdobu.

Metoda 1
Metoda 1 ze 3:

Prsten před svatbou

 1. 1
  Noste prsten na prsteníčku pravé ruky. Před sňatkem by měl být prsten na vaší pravé ruce, raději než na levé. Nasazením na prsteníček naznačujete, že jste nakloněni romantickým citům, ale ještě jste nenašli člověka, kterého byste si chtěli vzít.
 2. 2
  Pokud jste nezadaní, ukažte to nasazením prstenu srdcem směrem ven. Špička srdce bude směřovat k špičce prstu a koruna bude obrácena směrem k ruce. Tímto ukazujete, že jste otevřeni lásce a můžete své srdce věnovat druhému.
 3. 3
  Pokud s někým chodíte, ukažte to nasazením prstenu srdcem směrem dovnitř. Když už jste našli někoho, na kom vám záleží, a chodíte s ním, otočte prst tak, aby špička srdce směřovala k vaší ruce. Znamená to, že v současné době je vaše srdce zadáno. Prsten si ale zatím stále nechte na pravém prsteníku, protože ještě nejste oddáni.
  Reklama
Metoda 2
Metoda 2 ze 3:

Prsten po zásnubách

 1. 1
  Noste prsten na prsteníčku levé ruky. Prsten na levém prsteníčku je v řadě společností znamením zásnub a tento zvyk přejala i irská kultura. Pokud nosíte Claddagh na levé ruce, ukazujete, že už jste našli člověka, se kterým strávíte zbytek života.
 2. 2
  Pokud jste zasnoubeni, ukažte to nasazením prstenu se srdcem směřujícím ven. Než si vyměníte manželské sliby, můžete prsten používat jako zásnubní. Srdce otočené směrem ven ukazuje, že jste zasnoubeni, ale zatím máte ještě před svatbou.
 3. 3
  Pokud už máte po svatbě, otočte prsten tak, aby srdce směřovalo k ruce. Řada Irů nosí Claddagh jako snubní prsten. Srdce otočené směrem k ruce ukazuje, že jste v trvalém svazku a vaše vlastní srdce už někdo získal. Obvykle se prsten obrací během svatebního obřadu.
  Reklama
Metoda 3
Metoda 3 ze 3:

Dodejte prstenu vlastní význam

 1. 1
  Prsten můžete nosit na znamení kulturního dědictví. Spousta Irů nosí Claddagh ne jako romantické gesto, ale jako symbol svého irského dědictví. Claddagh si můžete nasadit na kterýkoli prst a otočit ho jakýmkoli směrem, jak jen si to ten, kdo ho má na ruce, zamane.
  • Někteří lidé si prsten Claddagh místo na ruku navlékají na řetízek na krku.
  • Claddagh můžete také nosit jako přívěšek na náramku nebo si ho strčit do kapsy pro štěstí.
 2. 2
  Nasaďte si prsten jako připomínku někoho, kdo pro vás je důležitý. Claddagh může být výmluvným dárkem pro příbuzné nebo přátele, ať už je romantika v kartách nebo ne. Pokud jste dostali Claddagh jako dárek a nechcete jím dávat najevo svůj status, můžete ho samozřejmě nosit libovolným způsobem.
  Reklama

Tipy

 • Nedávejte prsten Claddagh ženě, pokud nemá věrné a důvěryhodné srdce.
 • Existuje celá řada druhů prstenů Claddagh, včetně zlatých, stříbrných nebo i platinových, a prsteny se zasazenými kameny podle znamení či narození, drahokamy nebo démanty. Přestože mají stejný význam, druh prstenu, který věnujete druhému, může naznačit, co k němu cítíte.
Reklama

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 18 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 6 132 krát
Kategorie: Móda
Stránka byla zobrazena 6 132 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama