Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Kouříte doutník poprvé? Pak je na čase, abyste se naučili, jak ho správně oříznout. Dokonce, i když sami nechcete kouřit doutník, je užitečné vědět, jak se doutníky ořezávají pro návštěvy, na večírky nebo oslavy.

Metoda 1
Metoda 1 ze 4:

Rovný ořez dvojitou gilotinou

 1. 1
  Vyberte správný konec doutníku na oříznutí. Je to konec doutníku, který jde do úst a nazývá se hlava doutníku. Opačný konec doutníku je známý jako noha. Hlava je rozpoznatelná podle toho, že má víčko, kulatý kus tabáku, který je přilepený na hlavu, aby vnější listy doutníku držely dohromady.
  • Hlava je také obvykle snadno rozpoznatelná, protože je to konec nejbližší k logu nálepky omotané kolem doutník.
 2. 2
  Určete, kde končí "rameno" doutníku. Rameno je místo, kde se zakřivené konce doutníku začnou narovnávat.[1] Přímo nad ramenem, kde křivka je stále nerovná, je místo, kde chcete doutník oříznout.
 3. 3
  Vezměte si ořezávač na doutník mezi palec a ukazováček vaší dominantní ruky.
 4. 4
  Dejte doutník do ořezávače a zavřete jedno oko, aby se doutník správně zarovnal. Zarovnejte ho tak, abyste řezali nad ramenem doutníku.
  • Pamatujte si, že je lepší oříznout méně, než více. Vždy můžete oříznout doutník více, ale je nemožné napravit hodně oříznutý doutník. Dvakrát měřte, jednou řežte.
 5. 5
  Ořízněte doutník rychle, jedním plynulým pohybem a takovou silou, jakou zvládnete. Doutník se snažte držet v ruce pevně, aby se nepohnul, zatím co ho ořezáváte.
  • Zde je rychlost klíčem. Chcete, aby gilotina ořízla doutník rychle, ne aby ho pomalu roztrhala.
  • Ujistěte se, že máte ostrý ořezávač. Jako u kuchyňských nožů, čím ostřejší je vaše gilotina, tím lépe. Pokud nepřijde katastrofa (a nepřijde), nikdy nebudete litovat, že máte ostrý ořezávač.
Metoda 2
Metoda 2 ze 4:

Ořezání pomocí puncheru

 1. 1
  Vyberte puncher na doutníky. Puncher na doutníky vystřelí díru do hlavy doutníku. Nicméně, jsou tři různé druhy puncherů na doutníky:
  • Puncher velikosti patrony: Hodí se na klíčenku, otočením se otevře kruhové ostří, které vyřeže do doutníku kruhový otvor.
  • Havana puncher: Bezpečnější než patronový puncher, má zapuštěnou špičku, která se zapíchne do hlavy doutníku a vytáhne kus doutníku, který je oříznut.
  • Puncher pro více velikostí: Nabízí více velikostí pro děrování různých velikostí doutníků.
 2. 2
  Pokud je to možné vyberte vhodnou velikost puncheru a zatlačte čepel do víčka.
 3. 3
  Když je ostří vloženo do víčka, točte s ním a vyřízněte díru do víčka, pak čepel odstraňte. Oříznutá část sama vypadne.
Metoda 3
Metoda 3 ze 4:

Ořezávač s „V“ profilem nože

 1. 1
  Použití „V“ ořezávače umožní doutníku větší tah. „V“ ořezávač umožní kuřákům doutníků oříznout doutník hlouběji pro větší tah. Jednou nevýhodou „V“ ořezávače je, že někdy umožní příliš velký tah, takže cigaretový kouř je příliš horký.[1]
  • Velmi dobrý „V“ ořezávač budete mít na stole, ale je příliš velký, abyste ho mohli nosit s sebou. Malý má stejnou velikost jako jiné malé ořezávače a může stát kolem 100 Kč.
  • “V“ ořezávač neodstraňuje příliš mnoho z hlavy doutníku, což může mít za následek rozbalení doutníku.
 2. 2
  Doutník držte v jedné ruce, a „V“ ořezávač v druhé (dominantní) ruce s otevřenými konci.
 3. 3
  Doutník vložte do ořezávače. Dbejte na to, abyste hlavu doutníku nevložili příliš hluboko do „V“ ořezávače, řez může být příliš velký.
 4. 4
  Tlačte doutník směrem k ořezávači, zmáčkněte dva konce ořezávače k sobě. Odstraňte všechny zbytky tabáku klepnutím doutníku o popelník nebo tím, že lehce fouknete do klínu.
Metoda 4
Metoda 4 ze 4:

Odkousnutí

 1. 1
  Pochopte, že odkousnutí je nepřesné a může mít za následek špatný tah. Zatímco je tato metoda zatracována, v nouzi bude fungovat. Pokud však máte na výběr gilotinu, puncher, nebo „V“ ořezávač, rozhodněte se raději pro ně, místo odkousnutí víčka.
 2. 2
  Dejte doutník mezi zuby, stejným způsobem jako u gilotiny.
 3. 3
  Jemně kousejte, zatímco doutníkem otáčíte.
 4. 4
  Po několika kousnutích, zatímco stále doutník otáčíte, bude víčko odděleno a může být odstraněno ručně nebo ústy.

Tipy

 • Vždy si vybírejte kvalitní ořezávač na doutníky s cílem oříznout doutníky správně, a pamatujte si, že čím ostřejší, tím lepší.

Varování

 • Oříznutí příliš mnoho z víčka může mít za následek rozpletení krycích listů doutníku; příliš malé oříznutí může způsobit, že tah doutníku bude mnohem těžší, někdy může doutník vyhasnout.
 • Ujistěte se, že oříznete víčko rychle a čistě jedním pohybem, jinak může být doutník rozdrcen a nakonec nepoužitelný.

Věci, které budete potřebovat

 • Dvojitá gilotina nebo „V“ ořezávač
 • Doutník

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 21 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 4 903 krát
Kategorie: Zdraví
Stránka byla zobrazena 4 903 krát.

Pomohl vám tento článek?