Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Pokud máte v domě psy nebo kočky, pak jistě víte, že blechy si je mohou stopnout a dostat se do vašeho obytného prostoru. Blechy některé lidi ignorují zatímco na jiných hodují a zanechávají za sebou zanícené, svědivé, červené štípance obvykle v okolí kotníků a nohou. Pokud bojujete s blechami na vašich domácích mazlíčcích, stejně jako s blešími kousanci na sobě, zkuste k ošetření bleších kousnutí a úlevě od svědění mix ozkoušených a přírodních roztoků.

Metoda 1
Metoda 1 ze 3:

Ošetření bleších kousnutí osvědčenými prostředky

 1. 1
  Omyjte okolí blešího kousnutí teplou mýdlovou vodou. Naneste antiseptikum a přiložte ledový pytlík, abyste snížili otok.
  • Pokud nemáte ledový pytlík, jen obalte trochu ledu v elastickém obvazu a dejte ho do plastového sáčku. Můžete také použít pytlík mražené zeleniny.
  • Přiložte led na 10 minut, potom ho na 10 minut odejměte. Opakujte tento cyklus dvakrát za hodinu. [1] . Ujistěte se, že voda není přiliš horká, protože to by mohlo ve skutečnosti zanícené místo na kůži zhoršit. [2]
 2. 2
  Zkuste kalamínové mléko nebo kortizonovou mast. Obě tyto masti, které můžete sehnat v lékárně, mohou zmírnit svědění vašeho blešího štípance.
  • Hydrokortizon je mírně steroidní mast, zatímco kalamínové mléko vyžívá k léčbě mírného svědění oxid železitý. Obě jsou volně dostupné v lékárně a jejich použití je v množství stanoveném výrobcem bezpečné.
 3. 3
  Požádejte vašeho doktora nebo lékárníka o antihistaminika na vážnější svědění. Někdy svědí bleší štípnutí tolik, že je třeba brát orálně antihistaminika. Váš lékař nebo lékárník vám může doporučit volně dostupná antihistaminika nebo antihistaminika na předpis. Mezi antihistaminika, která můžete zvážit, patří:
  • Difenhydramin. Difenhydramin je volně dostupná látka poskytující rychlou úlevu od většiny svědění, ale často způsobuje ospalost uživatelů. Poohlédněte se po neuspávající variantě.
  • Trifenylamin je další volně dostupná látka a je podobná difenhydraminu. Trifenylamin se užívá orálně.
  • Hydroxyzin je pouze na předpis. Pokud začne být svědění silné a potřebujete úlevu, kterou vám volně dostupná antihistaminika nemohou dopřát, zeptejte se vašeho lékaře na Hydroxyzin, který funguje tak, že sníží přirozené histaminy v těle.
  • Lokální antihistaminika. Udržujte místo čisté a aplikujte hydrokortison nebo kalamínové mléko, abyste zmírnili svědění a podráždění blešího kousnutí.
 4. 4
  Vyvarujte se škrábání. Škrábání může narušit vaší kůži a přizvat infekci. [3]
  Reklama
Metoda 2
Metoda 2 ze 3:

Ošetření bleších kousnutí podle neověřených babských rad

 1. 1
  Naneste na své štípance aloe vera gel. Můžete buď ulomit list aloe vera a rozetřít gel na štípance nebo použít komerčně balený aloe vera gel.
 2. 2
  Omyjte štípance čajem. Můžete je omýt zeleným nebo černým čajem, kostivalovým čajem nebo čajem vyrobeným z čerstvých nebo sušených levandulí. Nebo můžete přiložit použitý sáček čaje přímo na štípance.
 3. 3
  Rozdrťte listy léčivých rostlin a rozetřete je na štípance. Zkuste rozdrcenou bazalku nebo měsíček. Také můžete zkusit kapku nebo dvě bazalkového oleje.
 4. 4
  Dejte si vlažnou vločkovou koupel. Můžete si dělat koupel sami, nebo si koupit vločkovou koupel ve vaší lékárně nebo drogérii. Důležitá je vlažná voda. Teplá voda má tendenci vysušovat pokožku.
 5. 5
  Vyzkoušejte echinaceu. Vyrobte si nebo si kupte tinkturu z echinacey a dejte několik kapek na kousanec. Také si můžete udělat koupel z rostliny echinacea a teplé vody.[4]
 6. 6
  Použijte kokosovou dřeň. Rozbijte kokos a dejte kusy do mixerů. Až je rozemelete, měly byste mít hezkou dužinu a to je to co použijete k léčbě bleších štípanců. Rozetřete pastu na postižená místa a obalte zhruba na hodinu ručníkem a potom prostě opláchněte. Měli byste to udělat asi třikrát a zaznamenat, že se otok štípanců snižuje. Potom to udělejte ještě jednou než půjdete spát a ráno by mělo být místo téměř zahojené. Pokud ne prostě proces ještě zopakujte.
  Reklama
Metoda 3
Metoda 3 ze 3:

Prevence poštípání blechami

 1. 1
  Jezte hodně česneku. Z nějakého důvodu blechy nesnáší chuť česneku. Mnoho majitelů psů své psy krmí česnekem jako odstrašovačem blech; není důvod proč byste nemohli udělat to samé! Takže si připravte své oblíbené italské jídlo nebo si udělejte marinované mušle a přikusujte česnekové pečivo.
 2. 2
  Vyrobte si citrusový sprej. Blechy nemají rády vůni citrusových plodů. Nakrájejte citron ne tenké plátky, přidejte do vody a ohřejte na bod varu. Nechte přes noc vylouhovat a ráno nastříkejte na místa, kde očekáváte pohyb blech (obzvlášť na kotníky a ruce). Může to pomoci předejít pokousání a navíc budete hezky vonět!
 3. 3
  Použijte k odrazení blech od pokousání vonné oleje. Některé esenciální oleje pomáhají svojí silnou vůni odradit blechy. Využijte toho ve svůj prospěch. Pro úlevu od blech si vytvořte tinkturu nebo smíchejte vonné oleje přímo na vaší pleti.
  • Použijte na problémové oblasti eukalyptový olej. Eukalyptový olej je pro blechy další odporná vůně. Vezměte trošku eukalyptového oleje, smíchejte s vodou do rozprašovače a nastříkejte na kotníky a ruce.
  • Použijte na problémové oblasti levandulový olej. Levandulový olej je pro blechy stejně jako eukalyptový odporný. Použijte stejně jako eukalyptový olej.
  • Použijte na problémové oblasti cedrové dřevo. Nasypte několik úlomků cedrového dřeva do polštáře, kostry postele atd., abyste odradili blechy od pobytu na těchto místech.
 4. 4
  Zjistěte, jaké jsou další možnosti boje s blechami.
  • Řešte problémy s blechami přírodní cestou.
  • Zbavte se blech různými způsoby
  • Vyrobte si past na blechy.
  Reklama

Tipy

 • Často luxujte váš domov a pelíšek vašeho zvířete a vyhoďte pytlík. Může obsahovat blechy a bleší vajíčka.
 • Vytvořte speciální tinkturu smíchanou s citronovou šťávou, hydrokortizonovou mastí a teplým sáčkem čaje a dejte jí do rozprašovače a nastříkejte na celé vaše tělo. Vyvarujte se škrábání. Sprchujte se pouze studenou vodou.
 • Pro zklidnění podráždění a prevenci blech nanášejte tea tree olej a tea tree mléko a jemně vmasírujte do podrážděné pleti před spaním. Pokud podráždění pokračuje dejte na kůži ledový pytlík.
 • Kupte si prášek na blechy a naneste na koberce. Potom ho vysajte! Nařezejte obojek na blechy na malé kousky a vložte do pytlíku vašeho vysavače. To zabije blechy nebo jejich vajíčka, která se líhnou ve vysavači.
 • Na vážné zamoření použijte bleší bombu. Ujistěte se, že dodržíte instrukce na obalu.
 • Svá zvířata vezměte k veterináři, aby tam podstoupili ošetření zamoření blechami.
Reklama

Varování

 • Navštivte lékaře pokud uvidíte hnis vytékající z vašeho blešího kousnutí. Hnis může naznačovat sekundární infekci.
Reklama

Věci, které budete potřebovat

 • Teplou mýdlovou vodu
 • Antiseptika
 • Pytlík s ledem
 • Kalamínové mléko nebo hydrokortizonovou mast
 • Antihistaminika
 • Gel z aloe vera
 • Černý nebo zelený čaj, kostivalový čaj nebo levandulový čaj
 • Rozdrcenou bazalku nebo listy měsíčku
 • Echinaceovou tinkturu nebo mýdlo na pokožku

O tomto wikiHow

Pracovnící wikiHow
Spoluautorem článku je :
Spisovatel na wikiHow
Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Na wikiHow je Tým manažerů obsahu který pečlivě sleduje práci editorů, aby se ujistili, že každý článek splňuje náš standart vysoké kvality. Tento článek byl zobrazen 40 886 krát
Kategorie: Zdraví
Stránka byla zobrazena 40 886 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama