Stáhnout PDF Stáhnout PDF

OpenDNS nabízí internetové filtry, které dokážou zablokovat přístup k určitým stránkám. Pokud vám OpenDNS brání v přístupu na stránky, které si chcete zobrazit, můžete si v počítači změnit nastavení DNS tak, aby se připojoval k jinému DNS serveru. Tyto servery překládají webové adresy tak, aby se k nim váš prohlížeč mohl připojit. Pokud nejste schopni DNS nastavení v počítači měnit, můžete obejít blokování pomocí prohlížeče Tor.

Metoda 1 ze 6:
Změna DNS nastavení (Windows)

 1. 1
  Klikněte na nabídku či tlačítko Start a zadejte .ncpa.cpl. Stiskněte Enter.
  • OpenDNS změní nastavení DNS vašeho routeru, čímž přesměruje váš požadavek. Když změníte nastavení DNS v operačním systému, přepíší tyto změny i nastavení DNS routeru, čímž účinně obejdete OpenDNS. Nebude to však fungovat, pokud je v routeru nastaveno blokování všech DNS požadavků na portu 53 s výjimkou OpenDNS.
 2. 2
  Pravým tlačítkem klikněte na aktivní síťové připojení. Vyberte "Vlastnosti".
  • Pokud se k tomuto nastavení nedostanete, protože nemáte práva administrátora, klikněte sem
 3. 3
  Ze seznamu vyberte "Protokol IP verze 4 (TCP/IPv4)". Klikněte na tlačítko Vlastnosti.
 4. 4
  Zvolte "Použít následující adresy serverů DNS ". Tím získáte možnost nastavit alternativní adresy DNS, což jsou servery překládající adresy webů tak, abyste se k nim mohli připojit přes prohlížeč. DNS servery jsou obvykle nastaveny od poskytovatele, OpenDNS však tato nastavení v routeru přepíše a použije vlastní servery.
 5. 5
  Zadejte adresy veřejného DNS serveru. Veřejně přístupných DNS serverů existuje několik. Pokud se nemůžete připojit k jednomu, zkuste další. Nezapomeňte zadat jak Upřednostňovanou, tak Alternativní adresu.
   Poskytovatel DNS   Primární DNS   Alternativní DNS 
  Google 8.8.8.8 8.8.4.4
  Level3 209.244.0.3 209.244.0.4
  FreeDNS 37.235.1.174 37.235.1.177
  ViperDNS 208.76.50.50 208.76.51.51
 6. 6
  Zkuste otevřít webovou stránku. Jakmile nastavení DNS změníte, měli byste se být schopni připojit na blokovanou stránku. Změna nastavení DNS ve Windows přepíše nastavení DNS v routeru.
  • Pokud se vám nedaří připojit, zkuste dalšího z veřejných poskytovatelů.
  Reklama

Metoda 2 ze 6:
Změna DNS nastavení (Mac)

 1. 1
  Klikněte na menu Apple a zvolte "Nastavení systému". Budete měnit DNS server, což je server překládající adresy webových stránek tak, abyste se k nim mohli připojit.
  • OpenDNS změní nastavení DNS vašeho routeru, čímž přesměruje váš požadavek. Když změníte nastavení DNS v operačním systému, přepíší tyto změny i nastavení DNS routeru, čímž účinně obejdete OpenDNS. Nebude to však fungovat, pokud je v routeru nastaveno blokování všech DNS požadavků na portu 53 s výjimkou OpenDNS.
 2. 2
  V menu "Vlastnosti systému" vyberte "Síť".
  • Pokud se k tomuto nastavení nedostanete, protože nemáte práva administrátora, klikněte sem
 3. 3
  Klikněte na aktivní připojení. Obvykle má vedle sebe ikonu zelené tečky.
 4. 4
  Klikněte na tlačítko .Pokročilé .
 5. 5
  Klikněte na záložku "DNS".
 6. 6
  Klikněte na tlačítko "+". Tak budete moci přidat nové servery DNS. Veřejně přístupných DNS serverů existuje několik. Pokud se nemůžete připojit k jednomu, zkuste další. Nezapomeňte zadat jak Upřednostňovanou, tak Alternativní adresu.


   Poskytovatel DNS   Primární DNS   Alternativní DNS 
  Google 8.8.8.8 8.8.4.4
  Level3 209.244.0.3 209.244.0.4
  FreeDNS 37.235.1.174 37.235.1.177
  ViperDNS 208.76.50.50 208.76.51.51
 7. 7
  Odstraňte staré DNS servery. Pokud již v seznamu vidíte DNS servery, odstraňte je, aby se počítač připojoval nejprve k nově zadaným DNS serverům.
 8. 8
  Zkuste otevřít webovou stránku. Jakmile nastavení DNS změníte, měli byste se být schopni připojit na blokovanou stránku. Změna nastavení DNS v Mac OS přepíše nastavení DNS v routeru.
  • Pokud se vám nedaří připojit, zkuste dalšího z veřejných poskytovatelů.
  Reklama

Metoda 3 ze 6:
Úprava souboru Hosts

 1. 1
  Otevřete soubor hosts. Soubor hosts se v počítači chová jako jeho vlastní DNS, díky čemuž můžete manuálně přiřazovat IP adresy doménovým jménům. Přepíšete tak jakákoliv nastavení routeru.
  • Windows – Soubor hosts najdete v C:\WINDOWS\system32\drivers\etc. Klikněte na něj pravým tlačítkem a vyberte Otevřít v programu. Poté zvolte Poznámkový blok.
  • Mac – Spusťte Terminal a zadejte sudo vi /private/etc/hosts.
 2. 2
  Zjistěte IP adresu stránky, na kterou se chcete připojit. Abyste mohli stránku přidat do souboru hosts, budete potřebovat její IP adresu.
  • Otevřete Příkazový řádek (Windows) či Terminal (OS X).
  • Zadejte ping adresawebu.cz a stiskněte Enter. Tím získáte IP adresu stránky.
 3. 3
  Přidejte na konec souboru hosts IP adresu a hostname. Na konci souboru hosts obvykle najdete položku 127.0.0.1 localhost. Pod tento řádek přidejte získanou IP adresu a hostname. Dodržujte formát stejný jako na řádku localhost a vložte IP adresu a hostname.
  • Obvykle je nutné zadat každé hostname dvakrát, jednou s www. a podruhé bez. Například pro přidání Facebooku byste zadali na jeden řádek IP adresu, za níž by následovalo www.facebook.com, a druhý řádek se stejnou IP adresou, avšak s facebook.com.
 4. 4
  Soubor uložte a zavřete. Pro použití změn může být nutné restartovat počítač.[1]
  Reklama

Metoda 4 ze 6:
Použití Google Cache

 1. 1
  Otevřete svůj webový prohlížeč. Možná se vám povede dostat se k verzi stránky uložené v paměti cache, protože se načítá přes Google. Verze z cache obvykle není úplně aktuální, ale většinou ani příliš stará.
 2. 2
  Zkopírujte si a vložte následující adresu. Vložte ji do adresového řádku prohlížeče:
  • webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:http://příklad.com/
 3. 3
  Nahraďte .http://příklad.com/ adresou stránky, kterou chcete navštívit. Například pro návštěvu Facebooku z cache zadejte webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:http://facebook.com/.
  Reklama

Metoda 5 ze 6:
Použití prohlížeče Tor

 1. 1
  Stáhněte si prohlížeč Tor. Tor je síť, která vám umožňuje anonymně procházet internet a obejít většinu blokací a filtrů. Prohlížeč Tor si můžete zdarma stáhnout z torproject.org.
  • Pokud je stránka projektu Tor na vašem počítači zablokovaná, můžete si jej stáhnout jinde a nainstalovat na USB disk.
 2. 2
  Spusťte instalátor Tor. Postupujte podle kroků na obrazovce a nainstalujte si prohlížeč do PC. Pokud jej chcete nainstalovat na USB disk, zvolte tento disk jako místo instalace.
 3. 3
  Klikněte na tlačítko "Připojit". Tím nastavíte Tor před prvním použitím.
 4. 4
  Začněte procházet internet. Po úspěšném připojení k síti Tor byste měli vidět stránku "Congratulations!". Nyní můžete začít procházet zablokované webové stránky.
  • Když chcete znovu spustit Tor, otevřete prohlížeč Tor. Prvotní nastavení už se neprovádí.
  Reklama

Metoda 6 ze 6:
Připojení přímo na modem

 1. 1
  Zvažte, zda je to proveditelné. OpenDNS ovlivňuje nastavení routeru, což znamená, že ovlivňuje všechny počítače k němu připojené. Pokud máte v úmyslu připojit počítač přímo k modemu a obejít tak zcela router, budete schopni překonat OpenDNS.
 2. 2
  Odpojte router od modemu. Pokud router neresetujete, nezmění se žádné nastavení, což je velmi vhodné.
 3. 3
  Odpojte počítač od routeru. Používáte-li bezdrátový router, odpojte se od sítě. Pokud jste připojeni kabele, odpojte ethernetový kabel propojující počítač s routerem.
 4. 4
  Připojte modem přímo k počítači přes Ethernet. Počítač by se měl okamžitě připojit k internetu.
  • Většina modemů nenabízí bezdrátové připojení, protože tuto funkci zajišťují routery.
  • Pokud je váš modem kombinací routeru/modemu, máte smůlu.
 5. 5
  Navštivte požadovanou webovou stránku. Když jste nyní připojeni přes modem, měli byste být schopni navštívit všechny stránky, které dříve blokovalo OpenDNS. Jakmile skončíte, nezapomeňte vše zapojit zpět.
  Reklama

O tomto wikiHow

Pracovnící wikiHow
Spoluautor od:
Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Na wikiHow je Tým manažerů obsahu který pečlivě sleduje práci editorů, aby se ujistili, že každý článek splňuje náš standart vysoké kvality. Tento článek byl zobrazen 3 082 krát
Kategorie: Networking
Stránka byla zobrazena 3 082 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama