Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Dobré objetí není žádná věda. Jediné, co to obnáší, je touha držet někoho v náručí. Muži nevyhledávají speciální techniky, chtějí jen procítěné objetí. Nemusí v tom být sexuální podtext, stačí, když jej na pár vteřin obejmete a podržíte v náručí.

Metoda 1
Metoda 1 ze 3:

Romantické objetí

 1. 1
  Začněte objetí jemným dotykem na ramenou, očním kontaktem a úsměvem. Pokud jste zamilovaní, nebo spolu jen randíte, na objetí není nic špatného. Prostě jděte do toho! Letmý dotyk může naznačit letmé objetí, zatímco intimnější dotyk značí intimní objetí. Párkrát rukou sklouzněte po jeho paži, nebo si ruku položte na jeho rameno. Podívejte se mu do očí nebo jej zezadu tajně obejměte. Pokud jej chcete obejmout, udělejte to.
 2. 2
  Položte mu svoje paže na ramena. Pokud je muž vyšší než vy, můžete své ruce podsunout pod jeho a obejmout ho. Bude to hluboké, pevné objetí. Nicméně, pokud máte romantickou náladu, existuje spousta dalších způsobů, jak jej obejmout:[1]
  • Jednu ruku mu položte tak, že jej objímáte a vaše dlaň spočívá nad jeho zadečkem. Druhou ruku mu položte kolem krku v místě, kde se spojuje krk a ramena.
  • Jemně jej levou rukou uchopte za levou stranu krku (je to jeho pravá strana). Pokud se vám chce, můžete mu prsty jemně prohrábnout vlasy.
  • Jednu dlaň mu položte pevně na prsa a druhou rukou jej obejměte kolem pasu.[2]
 3. 3
  Přitiskněte se k němu horní polovinou těla. Jak mu pokládáte ruce kolem krku či pasu, přitiskněte se k němu horní polovinou těla. Tomuto objetí se říká „srdce na srdce“. Pokud jste vyšší než on, můžete si hlavu položit na jeho rameno. Pokud jste menší, natočte se tak, aby vaše tvář spočívala na jeho prsou.
 4. 4
  Uvolněte se a pohodlně se „usaďte“ v jeho náručí. Jednoduše zpomalte a relaxujte. Objetí je skvělý způsob, jak se k sobě přimáčknout a užít si společnost vašeho partnera. Pokud vám pozice v objetí není příjemná, jednoduše mírně posuňte ruce nebo sami sebe do příjemnější polohy. Pokud je vám objetí naopak příjemné, užijte si tu chvíli až do okamžiku, kdy budete chtít přestat, nebo do doby, kdy se od vás partner začne odtahovat.
 5. 5
  Pokud jej chcete trochu rozpálit, přitiskněte se k němu ještě více, můžete jej obejmout i stehny nebo jej hladit po zádech. Je to skvělý způsob jak jej navnadit na další hrátky a ukázat mu, že po něm toužíte.
  • Prsty mu jemně masírujte záda, krk nebo prsa a navnaďte jej.
  • Pokud oba toužíte po něčem více, než jen objetí, můžete se políbit.
 6. 6
  Ve správný okamžik se z objetí uvolněte. Místo toho, abyste udělali krok vzad, se jen mírně odtáhněte a nechte mu ruce sklouznout po ramenou nebo hrudníku. Podívejte se jeden druhému do očí, usmějte se nebo se i vraťte k polibku.
  • Pokud cítíte, že se od vás odtahuje, nesnažte se jej svírat. Následujte jej a také se uvolněte.
  • Neexistuje časové určení objetí, zkrátka to odhadněte a užijte si to.[3]
  Reklama
Metoda 2
Metoda 2 ze 3:

Kamarádské objetí

 1. 1
  Začněte očním kontaktem a rozpažte, předtím, než postoupíte dále. Nemusíte s někým chodit, abyste je mohli obejmout. Nicméně pokud se chcete obejmout s kamarádem, se kterým nejste v romantickém vztahu, musíte mu to nejdříve naznačit. Navažte oční kontakt, usmějte se a rozpažte. Pokud se kamarád vyloženě nestydí, nevyhýbá očnímu kontaktu, nebo vám podá studenou ruku, obejměte ho.
  • Buďte flexibilní – pokud to vypadá, že o objetí nestojí, neobjímejte ho. Pokud to vypadá, že chce, ale nejste si jistí, řiďte se momentálními pocity a situací. Ne mnoho chlapců si bude na milé objetí stěžovat.
 2. 2
  Rozpažte a vykročte směrem k němu. Dojděte až k sobě, abyste se mohli obejmout. Nebudete stát úplně u sebe, protože je to uvolněné, kamarádské objetí, tak se také uvolněte a užijte si to. Pokud se k němu nebudete příliš tisknout, nebudete vysílat jiný signál a vše bude v pořádku.
  • Rozpažte natolik, jak je vám to příjemné. Pokud chcete velké objetí, rozpažte na maximum.
  • Pokud to vypadá, že objetí nechce, obejměte ho z boku. Stoupněte si k němu bokem a obejměte jej kolem ramen. Tento typ objetí vám pomůže vybruslit z nepříjemné situace.
 3. 3
  Pokud je vyšší než vy, prostrčte ruku pod jeho paží. Ujistěte se pouze, že vaše hlava směřuje opačným směrem, než ta jeho a vše bude v pořádku. Pokud jste vyšší vy, nechte jej, ať svou ruku podsune pod vaši paži. Není to žádné psané pravidlo, ale je jednodušší vědět jak na to. Nemusíte se tak dobývat do podpaží toho druhého.
 4. 4
  Obejměte jej kolem zad. Jakmile svou ruku umístíte na správné místo, jemně ale pevně jej obejměte. Zůstaňte uvolnění, když mu ruce přikládáte k tělu. Ruce můžete nechat otevřené a dotýkat se jeho zad nebo můžete dlaně za jeho zády spojit.
  • Aˇž se budete objímat, nemyslete při tom příliš na sebe, mohli byste se cítit divně. Místo toho se soustřeďte na kamaráda, kterého objímáte a užijte si tu chvilku.
  • Pokud se něco pokazí nebo se dostanete do trapné situace, jednoduše se tomu zasmějte. Objetí není nic složitého a už vůbec ne rituál páření. Je to prostě příjemný způsob, jak někoho pozdravit. Proto o objetí příliš nepřemýšlejte.
 5. 5
  Obejměte jej vřele a pevně. Až jej budete objímat, myslete přitom spíše na něj a ne na sebe. Užijte si tu chvíli a pevně ale jemně jej zmáčkněte. Pokud nevíte, jak dlouho v objetí setrvat, jednoduše se nadechněte, obejměte ho, vydechněte a uvolněte se a poté volně poodstupte. To je asi 2-3 vteřinové objetí.
 6. 6
  Odstupte, navažte znovu oční kontakt a usmějte se. Jemně se uvolněte z objetí a poodstupte – on v 99 % udělá totéž. Chcete být mimo jeho osobní prostor, ale neudržujte si moc velký odstup, působilo by to nepřirozeně. Jeden či dva kroky vzad stačí. Pokud se na něj opět podíváte a on na vás, ve vzduchu bude cítit dobrá energie z objetí.
  Reklama
Metoda 3
Metoda 3 ze 3:

Kdy obejmout

 1. 1
  Sledujte řeč těla. Existuje několik běžných i trapných situací a také debaty o tom, kdy objímat a kdy raději podat ruku. Jedním z nejlepších indikátorů je ruka. Pokud vám daná osoba podá pravou ruku, nestojí o objetí, podání ruky bude lepší. Nicméně pokud jde osoba k vám a rozpaží, je zřejmé, že očekává objetí.
 2. 2
  Raději podejte někomu ruku, abyste se vyhnuli trapné situaci z objetí. Pokud se již do trapné situace dostanete, vybruslete z ní tak, že osobu obejmete pouze jednou rukou. Nakloňte se k němu tak, abyste se ramenem dotkli jeho, nemusíte se však dotýkat celou horní polovinou těla. Můžete si držet odstup nebo se i natočit tak, aby vám to bylo pohodlné a zachovali jste uvolněnou atmosféru.
  • Je to skvělý způsob, jak ukončit trapnou chvilku „tak a co teď“. Obejměte jej a odstupte.
 3. 3
  Ujměte se situace, pokud si muž není jistý. Není nic špatného na tom podat ruku nebo někoho obejmout, pokud se vám chce. Muž se vám většinou přizpůsobí, takže se beze strachu chopte situace. Navažte oční kontakt, usmějte se a jděte do toho – velmi málo mužům se nelíbí objetí od ženy. Ale jak již bylo řečeno, v některých situacích se spíše držte podání ruky:
  • Obchodní či profesní situace.
  • Vidíte se poprvé.
  • Pokud si nejste jistí, kde jsou hranice
  • Pokud neznáte nebo si nejste jistí mezinárodními zvyky.
 4. 4
  Přeneste se přes trapný moment, zda se obejmout a pozdravte se jinak. Může to značit uvolněnost a kamarádství. Například začněte zamáváním, plácnutím nebo si ťukněte pěstí. To mezi vámi a jím nastaví platonickou atmosféru. Můžete si plácnout a poté se obejmout, nebo jej poplácat po rameni.[4]
  • Pokud se usměje, navažte oční kontakt a můžete se obejmout při loučení.
  • Zamávání a úsměv z dálky je většinou dobrým signálem pro objetí. Pokud vidíte kladnou reakci, jděte do toho.
 5. 5
  Vyhněte se nechtěnému objetí úsměvem a podáním ruky. Pokud víte, že se daný muž rád objímá nebo se vám nechce jej objímat, neusněte na vavřínech a ruku mu podejte dříve, než stihne rozpřáhnout. Podívejte se mu do očí, usmějte se a vysuňte pravačku vpřed. Pokud je i přesto dotěrný, naveďte jeho ruku do své a vysvětlete mu, že se objímat nechcete.
  • Pokud o objetí opravdu nestojíte, předveďte mu svůj nejzářivější úsměv a řekněte něco ve smyslu: „Tak ráda tě vidím, že ti musím potřást rukou.“ [5]
  Reklama

Tipy

 • Kromě toho všeho nezapomeňte být přirozená. Pokud zůstanete přirozená, bude i vaše tělo moci reagovat přirozeně.
 • Pokud se s někým nebo v nějaké situaci nechcete objímat, nenuťte se do toho.
 • Pokud cítíte, že se objetí chýlí ke konci, ale chcete, aby vás držel, přesuňte své ruce kousek nad jeho pas. Natočte se tak, abyste se jej dotýkala buď horní, nebo spodní polovinou těla. Mrkněte a usmějte se na něj a zavrtejte mu hlavu do prsou. Všichni kluci na to letí a připadá jim to sexy.
Reklama

Varování

 • Pochopte, že ne každý se rád objímá. Pokud někomu připadá nepohodlné vás obejmout, nevnucujte se mu. Tento člověk spíše ocení to, že jej respektujete.
 • Pokud víte, že se o vás zajímá, ale vy to tak necítíte, neobjímejte jej příliš často, abyste v něm nevzbudila naději.
 • Měla byste si také uvědomit, kdy je nevhodné muže obejmout. Můžete se ocitnout v situaci, kdy je muž z takových kulturních podmínek, kde je pro ně nepřijatelné obejmout kamarádku. Nebo pokud je váš kamarád zadaný, také byste jej měla objímat sporadicky.
Reklama

Související články

Jak si vybrat vzorJak si vybrat vzor
Jak se vyhnout znásilněníJak se vyhnout znásilnění
Reklama

O tomto wikiHow

Connell Barrett
Spoluautorem článku je :
Kouč pro seznamování
Tento článek spoluautorem článku je Connell Barrett. Connell Barrett je odborníkem v oblasti vztahů a zakladatelem a výkonným koučem v Dating Transformation, jeho vlastní konzultační agentury založené v roce 2017 se sídlem v New Yorku. Connell radí klientům na základě svého Seznamovacího systému o 3 pravidlech: autentičnost, srozumitelnost a expresivita. Je také koučem pro senznamování pro seznamovací aplikaci The League. Jeho práce byla uvedena v Cosmopolitan, The Oprah Magazine a Today. Tento článek byl zobrazen 20 859 krát
Stránka byla zobrazena 20 859 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama