Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Máte-li postavu typu jablko, pak jste takzvaně "těžší na vršek," což znamená, že máte široký trup, ramena, plné poprsí, nevýrazný pas a široká záda. Ženy s postavou typu jablko mívají většinou štíhlé paže, nohy a boky, a pokud přibírají na váze, tak přibírají na břiše a v pase. Patříte také mezi jablka? Buďte na své křivky pyšná a naučte se jak je ukázat. K tomu ale budete potřebovat vědět, jak se vhodně obléct, aby vynikly vaše přednosti a zakryly se nedostatky. Jestliže se chcete naučit, jak vaše tělo opravdu zazáří, řiďte se následujícími kroky.

Metoda 1
Metoda 1 ze 3:

Všeobecná doporučení jak oblékat postavu typu jablko

Stáhnout PDF
 1. 1
  Zjistěte si, zda máte opravdu postavu ve tvaru jablka. Než začnete přemýšlet o tom, jak se oblékat podle tělesného typu, potvrďte si, že na vás tvar jablka opravdu sedí. Někteří lidé si často pletou postavy typu hruška a jablko. Jablko je ale vždy nejširší uprostřed a nad oblastí pasu, zatímco hruška je nejsilnější pod oblastí pasu a v horní části stehen. Tady jsou některé další typické znaky pro postavu tvaru jablka:[1]
  • Široký trup
  • Široká ramena
  • Průměrně velké nebo větší poprsí
  • Nevýrazný pas
  • Poměrně štíhlé ruce a nohy
  • Ploché pozadí
  • Boky, které jsou užší než poprsí
  • Pozor, nemusíte mít nutně velké břicho, abyste měli postavu tvaru jablka – znamená to jednoduše, že vaše těžiště, centrum gravitace nebo nadváha se nachází v této oblasti.
 2. 2
  Odpoutejte pozornost od středu svého těla. Při oblékání by jablko nemělo přitahovat pozornost k pasu, protože je již tak plný a široký. Abyste nepřiváděli tyto partie do centra dění, nenoste bokové šortky nebo kalhoty, krátká trička nebo jiné oblečení, které končí těsně pod nebo nad vaším pasem. Chcete pozornost odvést tím, že ji přitáhnete na jiné místo a pas opticky umístíte tam, kam patří.
  • Vyhýbejte se také oblečení s jiným vzorem v oblasti břicha. Jen byste ho zbytečně zvýraznili.
  • Nenoste široké pásky, které poutají pozornost k pasu.
  • Vyhýbejte se příliš upnutým tričkům a šatům, které také zvýrazní střed těla.
 3. 3
  Nechte vyniknout své poprsí. Máte-li postavu tvaru jablka, pravděpodobně máte také klenuté poprsí. Nestyďte se za něj a předveďte ho. Nejen, že je to vaše velká přednost, ale také dokáže snadno odvést pozornost od problematického břicha. Aby se vám to povedlo, noste výstřihy do V, hluboké výstřihy tvaru kapky nebo šaty očkového střihu, které opticky protáhnou postavu a k hrudníku přitáhnou pozornost.
  • Noste topy a šaty, které se pod prsy volně rozšiřují a pas měkce zahalují.
  • Myslete na to, že přitáhnout pozornost k poprsí není totéž jako vypadat že máte dva balony. Nemusíte nosit opulentní náhrdelníky ani halenky se složitými zdobnými vzory u výstřihu. Už teď máte výrazné poprsí, není zapotřebí mu přidávat na objemu.
 4. 4
  Ukažte nohy. Ženy s postavou tvaru jablka mívají často doslova výstavní nohy. Takže ať už jste vysoká nebo drobnější, nebojte se je ukázat. Můžete si obléct krátké šortky nebo vysoké podpatky, které vás protáhnou a opticky vyrovnají spodní část těla.
  • Nezkracujte si zbytečně nohy. Nenoste těžké boty, legíny nebo skinny džíny. Vaše jinak krásné nohy v nich budou vypadat kratší, než jsou.
  Reklama
Metoda 2
Metoda 2 ze 3:

Noste zeštíhlující topy

Stáhnout PDF
 1. 1
  Věnujte pozornost střihu halenek a topů. Ať už si obléknete halenku nebo šaty, je několik pravidel pro nošení kousků, které svým zvýrazní ňadra a odvedou pozornost od partií pasu a břicha.
  • Noste: topy s výstřihy do V, halenky s velmi hlubokými výstřihy, topy bez ramínek, s kulatými, širokými výstřihy nebo s vertikálními prvky. Tak přivedete pozornost k poprsí a opticky si prodloužíte horní polovinu těla.
  • Nenoste: topy se zavazováním za krk, roláky, výstřihy se zdobením okolo, topy se spadlými rameny (voda), halenky s lodičkovým výstřihem. Vaše ramena by se tak opticky rozšířila a k hrudníku by byla upnuta nežádoucí pozornost.
 2. 2
  Vybírejte si správný materiál. Nenoste látky, které jsou příliš obepnuté, obzvlášť v partiích břicha a pasu. Můžete nosit texturovanou látku, například úplet, který odvede pozornost od středu těla. Topy, které jsou v těchto partiích nařasené, jsou také dobrým prostředkem, jak dodat pasu žádoucí tvar.
 3. 3
  Volte ty správné tvary. I když by top nebo šaty neměly být obepnuté, v žádném případě by neměly být ani krabicovité, pytlovité nebo beztvaré. Pokud bude vaše oblečení příliš volné, vaše tělo bude vypadat ještě méně tvarované a pas širší a větší. Místo toho raději volte košile nebo topy, které od prsů dolů splývají, například halenky s vyšším pasem a šaty empírového či očkového střihu. Tady je několik věcí, na které byste měli myslet při výběru šatů a topů: [2]
  • Top nebo šaty se zavinovacím efektem uprostřed vám pomohou definovat tvar pasu.
  • Topy, které nosíte, by měly spadat pod vaše kyčle.
  • Nebojte se nosit delší topy, které spadají pod vaše hýždě, nebo delší tuniky.
  • Noste topy, které se pod prsy rozšiřují nebo topy s manžetovými rukávy.
  • Vybírejte topy s hezkými detaily na ramenou, třeba flitry nebo kytičkami.
 4. 4
  Noste vhodné šaty. Existuje spousta střihů, které budou lichotit postavě tvaru jablka. Vybírejte šaty očkového střihu nebo šaty s drobným vzorkem. Další vhodnou strategií jsou šaty, které naplno využívají color blocking – černá nebo jiná tmavá barva jde v pruzích po stranách šatů až ke spodnímu lemu, prostředek je tvořen tvarovaným pruhem světlejší, kontrastní látky, který se v pase zužuje a dodává mu tak žádoucí tvar.[3]
  • Nenoste šaty se „zabudovaným“ pasem, zbytečně by přitahovaly ke středu těla pozornost.
  • Šaty můžete zkombinovat s hezkým sakem, které je projmuté v pase.
 5. 5
  Zkombinujte top se správným kabátem, sakem nebo bundou. Ty nejvhodnější vám pomohou zakrýt silnější střed těla. Saka si vybírejte nejlépe jednořadá a nemají příliš složitých detailů. Když si oblečete strukturovaný kabát nebo sako, vytvoří se křivky na hrudníku a bocích, čím se opticky zmenší břicho. Vrstvené sako pomůže vyvážit proporce postavy. Tady je několik dalších věcí, které můžete vyzkoušet:
  • Na míru ušité blejzry a kabáty
  • Otevřené kardigany nebo baloňáky
  • Pláště, které končí těsně nad koleny
  Reklama
Metoda 3
Metoda 3 ze 3:

Noste správné kalhoty a sukně

Stáhnout PDF
 1. 1
  Noste vhodné kalhoty. Abyste vyvážely postavu tvaru jablka, nebojte se ukázat nohy. Když k nim přitáhnete pozornost, proporce těla budou vypadat lépe. Zbytečně svým nohám neškoďte skinny džínami, legínami nebo jinou příliš obtaženou látkou. Výsledek by byl takový, že nohy budou vypadat ještě hubenější a pas tím pádem ještě širší, než je. Tady jsou jiné triky na to, jak si vybrat ty nejvhodnější kalhoty:[4]
  • Vyhýbejte se kalhotám se spoustou zipů na přední straně, jinak přitáhnete pozornost k pasu. Zkuste raději sehnat kalhoty se zapínáním na straně.
  • Noste kalhoty s kapsami vzadu. Ploché pozadí tak získá výraznější tvar, což opticky vyváží problematický pas.
  • Pokud chcete nosit džíny, vyberte si ty cigaretového střihu, se šisováním, se širokými nohavicemi nebo s nohavicemi do zvonu.
 2. 2
  Noste vhodné šortky. Nebojte se krátkých šortek jen proto, že máte plnější tvary. Kraťasy té správné délky vhodně ukážou vaše krásné nohy a zároveň zamaskují nevýrazný pas. Šortky můžete doplnit elastickým páskem, pokud není příliš mohutný. Noste je například se sandály tělové barvy, které vám prodlouží nohy.
  • Sáhněte po šortkách s vysokým pasem. Cokoliv se sníženým pasem může vytvořit takzvaný muffinek, což nechtěně zvýrazní zavalitý pas. Vyberte si raději střih, který končí přesně v pase – zeštíhlí ho a hezky vytvaruje. Totéž platí i pro kalhoty.
 3. 3
  Noste vhodné sukně. Padnoucí sukně dovede postavu typu jablko velmi hezky vytvarovat. Zkuste pouzdrovou sukni, nebo sukni očkového střihu, případně si uhlaďte postavu klasickou kolovou sukní. Vyhýbejte se sukním, které jsou příliš těsné v pase, nebo které končí přesně tam, kde máte pas. Můžete nosit také tulipánový střih nebo volány.
 4. 4
  Obujte si vhodné boty. Máte-li postavu tvaru jablka, pak potřebujete vyrovnat poměr mezi spodní částí těla a nosit boty, které budou vašim nohám lichotit. Tady jsou typu bot, které vám budou slušet, a kterým je lépe se vyhnout:[5]
  • Noste: boty na platformě, na klínku, kotníčkové boty, balerínky, dřeváky a páskové sandále. Všechny jmenované ukážou vaše nohy a vytvoří iluzi plnější spodní poloviny těla.
  • Vyhýbejte se: podpatkům typu kačenka, botám s přezkami, válenkám nebo jiným botám, které opticky zvětšují chodidlo. Vaše nohy by pak vypadaly menší a to by přitáhlo pozornost k pasu.
  Reklama

Tipy

 • Vyhýbejte se kabelkám přes rameno a psaníčkům, která přitahují pozornost ke středu těla.
Reklama

O tomto wikiHow

Nejla Renee
Spoluautorem článku je :
Módní stylistka & Image konzultantka
Tento článek spoluautorem článku je Nejla Renee. Nejla Renee je módní stylistka, image konzultantka a osobní nákupčí se sídlem v New Yorku. S více než sedmi lety zkušeností se Nejla specializuje na pomoc lidem zlepšit jejich pozitivní atributy a vyjádřit identitu prostřednictvím stylu. Nejla je držitelkou BS v oboru marketingu a financí na Northeastern University a před zahájením vlastního podnikání pracovala v oblasti financí. Nejla spojuje své obchodní zkušenosti se svou osobní kreativitou, vášní, bystrým citem pro detail, vrozeným smyslem pro styl a silným porozuměním vhodnosti a mírám, aby pomohla svým klientům vytvořit pohodu a přijmout vlastní styl. Tento článek byl zobrazen 33 830 krát
Kategorie: Móda
Stránka byla zobrazena 33 830 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama