Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Ztráta řas může nastat z několika důvodů, některé jsou naprosto normální, ale některé jsou příznakem vážných zdravotních problémů. Je normální, že za den vypadne jedna nebo dvě řasy, protože vlasy se neustále obnovují, ale měly by také časem narůst zpět. To je považováno za normální cyklus růstu řas. Pokud ne, možná se budete chtít poradit s lékařem, proč ztrácíte řasy neobvyklým tempem. Nicméně existuje několik věcí, které můžete udělat, aby vaše řasy rostly opět správně, jako je změna rutiny v nanášení make-upu a udržení obličeje v čistotě bez roztočů v řasách nebo přerůstání kožních bakterií, které jsou často příčinou některých ztrát řas.

Část 1
Část 1 ze 3:
Zachování růstu řas

 1. 1
  Očekávejte normální růst. Je toho velmi málo, co můžete skutečně udělat, aby vaše řasy rostly rychleji. Nejlepší bude pečovat o řasy tak, aby nevypadávaly, což znamená, že vaše pozornost by se měla zaměřit na prevenci a péči. Očekávejte, že bude chvíli trvat, než řasy dorostou zpět a do té doby budete muset pracovat na zachování růstu.
 2. 2
  Vyhněte se nošení make-upu. Pokud znáte příčinu ztráty vašich řas, jako je chemoterapie nebo hormonální problémy, nemusíte se o nic starat. Nicméně pokud ztráta řas nebyla vysvětlena, snažte se zabránit, aby se make-up dostal kolem očí. Existují pro to dva důvody. První je, že make-upu po nějaké době končí expirační doba a růst bakterií může způsobit ztrátu vašich řas. Dalším důvodem je, že někteří lidé jsou alergičtí na složky v make-upu, a ty mohou podráždit vaši pleť a způsobit vypadávání vlasů.
  • Pokud nosíte make-up, každý večer ho omyjte. Pomůžete tím ochránit kůži a řasy od většího podráždění.
 3. 3
  Myjte si obličej pravidelně. Ztráta řas je často způsobena přerůstáním bakterií v okolí víček a obličeje. Umyjte si obličej každý den jemným mýdlem určeným pro obličej s cílem udržet bakterie pod kontrolou.
  • Také nechcete, aby byla vaše pleť příliš suchá, pozor na malé praskliny, které mohou způsobit ještě více infekcí.
 4. 4
  Jezte zdravou stravu. Pokud jíte nějak omezenou stravu, může mít vliv na růst vlasů a celkové zdraví. Nedostatek vitamínu D [1] , vitamínu A[2] , a všech proteinů[3] může způsobit nebo zhoršit vypadávání vlasů. Jezte dobře vyváženou stravu s širokou škálou potravin, abyste se ujistili, že vaše tělo má to, co potřebuje pro zdravé vlasy.
  • Mezi potraviny bohaté na tyto živiny patří obohacené cereálie, mléko, mrkev, kapusta, ryby a ořechy.
 5. 5
  Nechte řasám přirozený tvar. Pokud používáte kulmu na řasy příliš často nebo nesprávně, může náhodně vytáhnout řasy, zejména pokud jsou již slabé. Přestaňte na chvíli používat kulmu na řasy a uvidíte, zda vaše řasy drží na místě.
 6. 6
  Nedávejte si ruce do obličeje. Na rukou je mnoho bakterií, a pokud se dotknete tváře (poškrábání, dloubání, otírání, atd.), přenesete bakterie na kůži. Vaše oči jsou velmi citlivé na bakterie a mohou se snadno nakazit. Pokud si nebudete dávat ruce do obličeje, zajistíte, že vaše oči (a tedy vaše řasy), zůstanou zdravé.
  • Pokud zjistíte, že máte potíže s odnaučením tohoto zlozvyku, pokuste se nalepit kus pásky na konce prstů. Tím si budete více uvědomovat, kdy to děláte, a pomůže to tento zlozvyk odnaučit.
  • Najděte jiné způsoby, jak udržet vaše ruce zaměstnané, například hraní s gumovým páskem na zápěstí.
  Reklama

Část 2
Část 2 ze 3:
Zakrytí ztráty řas

 1. 1
  Ujistěte se, že make-up není příčinou vašeho problému. Před použitím make-upu a dalších produktů pro zakrytí ztráty řas, se ujistěte, že tyto výrobky nejsou v prvé řadě příčinou ztráty řas. Poraďte se se svým lékařem nebo proveďte experiment a nepoužívejte několik týdnů žádný make-up, pak pomalu zavádějte jeden typ make-upu, každý produkt používejte týden, než přejdete na další.
 2. 2
  Použijte oční linky. Tekuté oční linky, použité hustě a přímo u linie řas, mohou vypadat, jako byste měli řasy, i když je nemáte nebo jich máte jen velmi málo. Zkuste použít barvu, která ladí s vaší přirozenou barvou. Například černý bude vypadat nejlépe s tmavou barvou, zatím co hnědá bude vypadat nejlépe, pokud máte světlejší vlasy.
 3. 3
  Použijte řasenku. Pokud máte nějaké řasy, můžete použít řasenku, aby řasy vypadaly hustší a delší. Zkuste použít ošetřující řasenku, aby byly vaše řasy tak zdravé, jak je to jen možné.
  • Můžete přidat i extra objem použitím dětského pudru mezi vrstvami řasenky.
 4. 4
  Nalepte umělé řasy. Pokud řasy nemáte, zkuste použít umělé řasy. Jsou levné a snadno dostupné v drogeriích a obchodech s kosmetikou. Vše, co musíte udělat, je použít lepidlo na řasy (může být v ceně) a pak dát řasy pomocí pinzety na místo.
  • Umělé řasy můžete použít, i pokud již nějaké řasy máte. Je to zvláště užitečné, pokud jste ztratili řasy jen na jednom malém místě. Ustřihněte jen kus falešných řas a nalepte je tam, kam potřebujete.
 5. 5
  Upozorněte na jinou část obličeje. Používejte make-up a make-up techniky, které upozorní na jiné části obličeje. Odvede to pozornost od vašich očí a upozorní na jiný rys obličeje. Například můžete nosit opravdu světlé rtěnky a upozornit na vaše ústa. Další možností je použít rovnou ofinu přímo v úrovni očí. S hustými vlasy kolem očí to bude vypadat, že máte více řas.
  • Můžete použít další rekvizity. Zkuste nosit světlé, silně orámované brýle a odveďte pozornost od očí na druhé straně rámu, nebo noste odvážné náhrdelníky a upozorněte na hrudník.
  Reklama

Část 3
Část 3 ze 3:
Léčba základní příčiny

 1. 1
  Udržujte obličej čistý. Jednou z nejčastějších příčin vypadávání řas je infekce, která se nazývá blefaritis. Je to přerůstání bakterií na obličeji a může mít mnoho příčin, od špatných hygienických podmínek po parazity. Nejlepší, co můžete udělat, aby se tomuto problému zabránilo, je mýt si pravidelně obličej.
  • Pokud je váš obličej vystaven bakteriím, pokud zvíře olízne vaši tvář, nebo si otřete obličej při přípravě potravin, okamžitě si ho umyjte.
 2. 2
  Netahejte se za řasy. Poměrně častá porucha, podobně jako OCD, při které se lidé cítí nuceni tahat se za své vlasy. U většiny nemocných to znamená tahání za vlasy na hlavě, ale někteří se také tahají za řasy a obočí.[4] Tato porucha se nazývá "trichotillomanie". Pokud si myslíte, že můžete mít tuto poruchu, promluvte si s terapeutem. Existují léky a behaviorální triky, které vám mohou pomoci poruchu zastavit a cítit se uvolněně.
  • I když si nemyslíte, že máte toto onemocnění, netahejte si za vaše vlasy z jakéhokoli důvodu. Pokud zjistíte, že to nemůžete zastavit, přehodnoťte, zda nemáte trichotillomanii.
 3. 3
  Nechte si zkontrolovat štítnou žlázu a hormonální problémy. Někdy může být ztráta řas důsledkem fyzických problémů hluboko pod povrchem kůže. Ty by mohly být ovlivněny štítnou žlázou nebo hormonálními problémy, které omezují nebo inhibují růst vlasů.[5] Obvykle budete vidět, zda vlasy vypadávají stejně i v jiných oblastech těla, ale není to podmínkou.
  • Pokud jste mladí, možná budete mít vážný zdravotní problém, který je způsoben problémy s hormony. Nicméně pokud jste starší než 40 nebo 50 let, je to pravděpodobně normální. Nicméně i pro normální vypadávání vlasů jsou léky, které můžete užívat, proto se poraďte se svým lékařem.
 4. 4
  Podívejte se na vypadávání vlasů jinde. Pokud vám vypadávají pouze na řasy, budete pravděpodobně mít infekci. Nicméně pokud si všimnete vypadávání vlasů i jinde na těle (zejména na stranách hlavy), můžete mít stav, který nazývá alopecie. Je to poměrně časté onemocnění a způsobuje vypadávání vlasů po celém těle. Poraďte se se svým lékařem na ošetření, které by mohlo být pro vás nejlepší.
 5. 5
  Poraďte se se svým lékařem. Pokud máte tento problém průběžně nebo opakovaně, měli byste se určitě poradit se svým lékařem. Některé ztráty řas jsou normální, ale nadměrná ztráta řas je obvykle příznakem jiných zdravotních problémů. Některé zdravotní problémy mohou být velmi závažné, jako jsou problémy se štítnou žlázou. Z tohoto důvodu, je nejlepší poradit se s lékařem, pokud se problém vrací, nebo probíhá dlouhou dobu.
  Reklama

Varování

 • Domácí přípravky popsané výše mohou pomoci stimulovat růst přirozeně delších řas. K dosažení dobrých výsledků, je nutné hojně používat tyto přípravky. I když to jsou bezpečné způsoby jak získat krásné řasy, neočekávejte okamžité výsledky.
Reklama

O tomto wikiHow

Alicia Ramos
Spoluautorem článku je :
Lékařský estetik
Tento článek spoluautorem článku je Alicia Ramos. Alicia Ramos je licencovaný estetik a majitelka Smoothe Denver v Denveru, Coloradu. Svoji licenci získala na School of Botanical & Medical Aesthetics, kde získala znalosti v aplikaci řas, dermaplaningu, voskování, mikrodermabrazi a chemickém peelingu a nyní poskytuje služby v péči o pokožku stovkám klientů. Tento článek byl zobrazen 7 984 krát
Stránka byla zobrazena 7 984 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama