Jak obnovit ztracené Hotmail heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo, nebo jste byli vyhozeni z účtu Hotmail kvůli neoprávněnému přístupu, můžete použít nástroj pro obnovu účtu Microsoft k resetování hesla. Budete potřebovat sekundární adresu, telefonní číslo nebo ověřovací aplikaci spojenou s vaším účtem, nebo budete muset být schopni odpovědět na několik otázek, týkajících se vašeho účtu pro ověření vaší identity.

Postup

 1. 1
  Jděte na domovskou stránku Outlook.com. Hotmail změnilo název na Outlook.com, ale přístup je stejný. Váš účet Hotmail nadále funguje na Outlook.com.
  • Neaktivní účty můžete obnovit až do doby 365 dnů od posledního přihlášení. Účty, které nebyly více, než rok aktivní se automaticky mažou.
  • Po manuální deaktivaci účtu máte 30 dní na opětovné obnovení, než bude účet smazán trvale.
 2. 2
  Klikněte na tlačítko "Nelze vám získat přístup ke svému účtu?". Tlačítko naleznete pod poli pro e-mail a heslo.
 3. 3
  Vyberte "Zapomenuté heslo" a poté klikněte na "Další".
 4. 4
  Do pole "účet Microsoft" zadejte Hotmail adresu, ke které chcete získat přístup. Vyplňte Captcha a klikněte na "Další".
 5. 5
  Vyberte způsob ověření. Pro získání zapomenutého hesla budete muset ověřit vaši identitu. Existuje pro to několik metod, v závislosti na kontaktních preferencích, které jste nastavili pro váš účet.
  • E-mail - Máte-li e-mailovou adresu spojenou s vaším účtem, ověřovací kód bude zaslán na něj. Musíte mít předem nastavenou sekundární adresu.
  • Pomocí aplikace - Pokud jste si stáhli aplikaci Microsoft účet, můžete ji použít k vygenerování jedinečného kódu pro ověření vaší totožnosti. Váš účet musí být však v aplikaci již nastaven.
  • SMS - Máte-li telefonní číslo spojené s vaším účtem, může vám Microsoft zaslat jedinečný kód pro ověření vaší totožnosti. Na vašem účtu však musí být číslo nastaveno ještě v době, kdy jste k němu přístup měli.
  • Nemáte ani jedno z toho - Tato možnost může být též označena "Nepoužívám nic z toho". Pokud nemáte žádnou informaci pro obnovení účtu, můžete zvolit tuto možnost, tedy vyplnit dotazník, díky kterému prokážete totožnost společnosti Microsoft. Tato metoda nefunguje zaručeně, zejména pokud si nemůžete vzpomenout na staré informace o vašem účtu.
 6. 6
  Vyplnění dotazníku (v případě potřeby). Pokud si vyberete možnost, kdy neznáte žádnou z kontaktních možností, budete požádáni o vyplnění dotazníku. Je to jediný možný způsob, jak ještě můžete prokázat, že jste vlastníkem účtu. Jedná se o prevenci před neoprávněným vstupem cizích lidí do vaší soukromé pošty. Než začnete, budete muset poskytnout alternativní kontaktní e-mailovou adresu. Pokud žádnou nemáte, můžete si ji zdarma vytvořit.[1]
  • Budete tázáni na otázky, jako jsou například: dříve používaná hesla, datum vytvoření účtu a další otázky spjaté s vaším účtem. Pokuste se odpovídat co nejpřesněji. Odpovědi jsou posuzovány podle podpůrného personálu a dále porovnávány se záznamy pro kontrolu správnosti. Obdržení odpovědi na váš dotazník může trvat několik dní.
 7. 7
  Získejte ověřovací kód. Jakmile jste vybrali způsob ověření, získáte přístup na stránku pro resetování hesla.
  • Pokud jste vybrali e-mail jako ověřovací metodu, zkontrolujte všechny své možné složky e-mailu, včetně spamu. Pokud používáte Gmail nebo Google Inbox, zkontrolujte také sekci "Aktualizace".
 8. 8
  Zadejte ověřovací kód. Pokud máte stránku stále otevřenou, můžete zadat kód do daného pole. Pokud jste již ověřovací stránku zavřeli, můžete ji znovu otevřít a spustit proces obnovy účtu s volbou stejné metody ověření.
 9. 9
  Vytvořte si nové heslo. Po zadání ověřovacího kódu budete přesměrováni na stránku pro resetování účtu. Zde si můžete vytvořit nové heslo, které budete používat pro přístup k Hotmail účtu. Nápady na vytvoření silného zapamatovatelného hesla naleznete zde.
 10. 10
  Přihlaste se do svého účtu. Jakmile bude vaše heslo resetováno, okamžitě se změní na nové. Nyní již máte přístup k vašeho Hotmail účtu z přihlašovací stránky Outlook.com.[2]

Tipy

 • Neexistuje žádná e-mailová ani telefonická podpora, kam byste se mohli obrátit s dotazy souvisejícími s účtem, například zapomenuté heslo. Pro výše uvedené musíte použít automatizované nástroje.

Informace o článku

Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

V jiných jazycích:

English: Reset a Lost Hotmail Password, Español: restablecer tu contraseña de Hotmail, Italiano: Resettare una Password Hotmail Persa, Português: Restaurar uma Senha Perdida do Hotmail, Русский: сбросить потерянный пароль Hotmail, Deutsch: Ein verlorenes Hotmail Passwort zurücksetzen, Français: restaurer un mot de passe perdu sur Outlook, Nederlands: Je wachtwoord van Hotmail opnieuw instellen als je het vergeten bent, Bahasa Indonesia: Menyetel Ulang Sandi Hotmail yang Hilang, 中文: 重置丢失的Hotmail密码, العربية: إعادة ضبط كلمة مرور Hotmail مفقودة, ไทย: รีเซ็ตรหัสผ่าน Hotmail, Tiếng Việt: Đặt lại mật khẩu Hotmail bị mất, 日本語: Hotmailのパスワードをリセットする, 한국어: 핫메일 비밀번호 재설정하는 법, Türkçe: Unutulan Bir Hotmail Parolası Nasıl Sıfırlanır, हिन्दी: हॉटमेल के गुम हुए पासवर्ड को रिसेट करें (Reset a Lost Hotmail Password)

Stránka byla zobrazena 1 553 krát.
Byl tento článek přesný?