Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Pokud jste zapomněli vaše heslo, nebo jste byli vyhozeni z účtu Hotmail kvůli neoprávněnému přístupu, můžete použít nástroj pro obnovu účtu Microsoft k resetování hesla. Budete potřebovat sekundární adresu, telefonní číslo nebo ověřovací aplikaci spojenou s vaším účtem, nebo budete muset být schopni odpovědět na několik otázek, týkajících se vašeho účtu pro ověření vaší identity.

Postup

 1. 1
  Jděte na domovskou stránku Outlook.com. Hotmail změnilo název na Outlook.com, ale přístup je stejný. Váš účet Hotmail nadále funguje na Outlook.com.
  • Neaktivní účty můžete obnovit až do doby 365 dnů od posledního přihlášení. Účty, které nebyly více, než rok aktivní se automaticky mažou.
  • Po manuální deaktivaci účtu máte 30 dní na opětovné obnovení, než bude účet smazán trvale.
 2. 2
  Klikněte na tlačítko "Nelze vám získat přístup ke svému účtu?". Tlačítko naleznete pod poli pro e-mail a heslo.
 3. 3
  Vyberte "Zapomenuté heslo" a poté klikněte na "Další".
 4. 4
  Do pole "účet Microsoft" zadejte Hotmail adresu, ke které chcete získat přístup. Vyplňte Captcha a klikněte na "Další".
 5. 5
  Vyberte způsob ověření. Pro získání zapomenutého hesla budete muset ověřit vaši identitu. Existuje pro to několik metod, v závislosti na kontaktních preferencích, které jste nastavili pro váš účet.
  • E-mail - Máte-li e-mailovou adresu spojenou s vaším účtem, ověřovací kód bude zaslán na něj. Musíte mít předem nastavenou sekundární adresu.
  • Pomocí aplikace - Pokud jste si stáhli aplikaci Microsoft účet, můžete ji použít k vygenerování jedinečného kódu pro ověření vaší totožnosti. Váš účet musí být však v aplikaci již nastaven.
  • SMS - Máte-li telefonní číslo spojené s vaším účtem, může vám Microsoft zaslat jedinečný kód pro ověření vaší totožnosti. Na vašem účtu však musí být číslo nastaveno ještě v době, kdy jste k němu přístup měli.
  • Nemáte ani jedno z toho - Tato možnost může být též označena "Nepoužívám nic z toho". Pokud nemáte žádnou informaci pro obnovení účtu, můžete zvolit tuto možnost, tedy vyplnit dotazník, díky kterému prokážete totožnost společnosti Microsoft. Tato metoda nefunguje zaručeně, zejména pokud si nemůžete vzpomenout na staré informace o vašem účtu.
 6. 6
  Vyplnění dotazníku (v případě potřeby). Pokud si vyberete možnost, kdy neznáte žádnou z kontaktních možností, budete požádáni o vyplnění dotazníku. Je to jediný možný způsob, jak ještě můžete prokázat, že jste vlastníkem účtu. Jedná se o prevenci před neoprávněným vstupem cizích lidí do vaší soukromé pošty. Než začnete, budete muset poskytnout alternativní kontaktní e-mailovou adresu. Pokud žádnou nemáte, můžete si ji zdarma vytvořit.[1]
  • Budete tázáni na otázky, jako jsou například: dříve používaná hesla, datum vytvoření účtu a další otázky spjaté s vaším účtem. Pokuste se odpovídat co nejpřesněji. Odpovědi jsou posuzovány podle podpůrného personálu a dále porovnávány se záznamy pro kontrolu správnosti. Obdržení odpovědi na váš dotazník může trvat několik dní.
 7. 7
  Získejte ověřovací kód. Jakmile jste vybrali způsob ověření, získáte přístup na stránku pro resetování hesla.
  • Pokud jste vybrali e-mail jako ověřovací metodu, zkontrolujte všechny své možné složky e-mailu, včetně spamu. Pokud používáte Gmail nebo Google Inbox, zkontrolujte také sekci "Aktualizace".
 8. 8
  Zadejte ověřovací kód. Pokud máte stránku stále otevřenou, můžete zadat kód do daného pole. Pokud jste již ověřovací stránku zavřeli, můžete ji znovu otevřít a spustit proces obnovy účtu s volbou stejné metody ověření.
 9. 9
  Vytvořte si nové heslo. Po zadání ověřovacího kódu budete přesměrováni na stránku pro resetování účtu. Zde si můžete vytvořit nové heslo, které budete používat pro přístup k Hotmail účtu. Nápady na vytvoření silného zapamatovatelného hesla naleznete zde.
 10. 10
  Přihlaste se do svého účtu. Jakmile bude vaše heslo resetováno, okamžitě se změní na nové. Nyní již máte přístup k vašeho Hotmail účtu z přihlašovací stránky Outlook.com.[2]
  Reklama

Tipy

 • Neexistuje žádná e-mailová ani telefonická podpora, kam byste se mohli obrátit s dotazy souvisejícími s účtem, například zapomenuté heslo. Pro výše uvedené musíte použít automatizované nástroje.
Reklama

Související články

Jak propojit dva routeryJak propojit dva routery
Jak poznat, že máte napíchnutý telefonJak poznat, že máte napíchnutý telefon
Jak získat něčí heslo k FacebookuJak získat něčí heslo k Facebooku
Jak obnovit zablokovaný účet na FacebookuJak obnovit zablokovaný účet na Facebooku
Jak opravit notebook, který se nenabíjíJak opravit notebook, který se nenabíjí
Jak najít archivovanou poštou na GmailuJak najít archivovanou poštou na Gmailu
Jak smazat účet na SpotifyJak smazat účet na Spotify
Jak hackovatJak hackovat
Jak hledat na hlubokém webuJak hledat na hlubokém webu
Jak vypnout ochranu proti zápisuJak vypnout ochranu proti zápisu
Jak kontaktovat InstagramJak kontaktovat Instagram
Jak poslat peníze z PayPalu na bankovní účetJak poslat peníze z PayPalu na bankovní účet
Jak vypnout Google bezpečné vyhledáváníJak vypnout Google bezpečné vyhledávání
Jak odemknout zabezpečený PDF souborJak odemknout zabezpečený PDF soubor
Reklama

O tomto wikiHow

Pracovnící wikiHow
Spoluautor od:
Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Na wikiHow je Tým manažerů obsahu který pečlivě sleduje práci editorů, aby se ujistili, že každý článek splňuje náš standart vysoké kvality. Tento článek byl zobrazen 2 202 krát
Stránka byla zobrazena 2 202 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama