Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Ani Windows ani Mac OS X neposkytují v základní nabídce možnost chránění vašich složek heslem. Existuje ale mnoho způsobů, jak ochránit svá data. Čtěte, jak na to.

Metoda 1
Metoda 1 ze 3:

Windows XP

 1. 1
  Vytvořte komprimovanou složku. Klikněte pravým tlačítkem myši na Vaší ploše nebo v jakékoliv jiné složce. Vyberte Nový, poté klikněte na Komprimovaná složka. Vytvoří se složka, do které můžete libovolně ukládat soubory stejně jako u normální složky.
 2. 2
  Přesuňte Vaše soubory. Zkopírujte a vložte nebo přetáhnutím přesuňte soubory do Vašeho nového souboru .zip. Do složky je možné přesunout libovolné množství souborů a složek.
 3. 3
  Vytvořte heslo. Otevřete soubor .zip. Klikněte na soubor a vyberte vytvořit heslo. Zadejte dvakrát libovolné heslo pro potvrzení. Toto heslo budete potřebovat pokaždé, když budete chtít složku znovu otevřít.
  • Ostatní uživatelé budou moci vidět obsah jednotlivých složek, ale nebudou je moci otevřít bez hesla.
 4. 4
  Vymažte původní soubory. Po vytvoření souboru .zip budete mít Vaše soubory v počítači dvakrát. Původní soubory vymažte nebo je přesuňte do jiné složky, aby k nim neměl nikdo přístup.
  Reklama
Metoda 2
Metoda 2 ze 3:

Windows Vista a novější

 1. 1
  Stáhněte si a nainstalujte software pro kompresi souborů. 7-zip je jeden z nejoblíbenějších produktů dostupných zdarma. Tento návod je určený pro program 7-zip.
 2. 2
  Vytvořte zkomprimovaný soubor. Vyberte složku, kterou chcete ochránit heslem. Kliknutím na pravé tlačítko myši vyberte z nabídky variantu 7-Zip. V další nabídce zvolte „Přidat do archívu“. Otevře se program 7-Zip.
 3. 3
  Změňte nastavení. Vámi vytvořený soubor můžete přejmenovat. Vyberte formát .zip z menu „Formáty archívu“. V tomto formátu bude možné otevřít složku ve Windows i bez programu 7-Zip.
 4. 4
  Vytvořte heslo. V dialogovém okně programu 7-Zip vpravo dole jsou dvě textová pole pro zadání a potvrzení hesla. V nabídce je také možnost soubor zašifrovat včetně nebo bez názvu souboru. Klikněte na OK pro potvrzení.
 5. 5
  Vymažte originály. Po vytvoření zkomprimovaných souborů budete mít v počítači dvě kopie Vašich dat: původní data a zkomprimovaná. Pro zabránění přístupu původní data buď smažte nebo je přesuňte.
  Reklama
Metoda 3
Metoda 3 ze 3:

Mac OS X

 1. 1
  Vytvořte zašifrovaný obraz disku .sparseimage. Abyste ochránili soubory a složky v Mac OS X heslem, musíte vytvořit zašifrovaný obraz disku, který můžete připojit jako diskovou jednotku, kdykoliv budete chtít soubory otevřít. Musíte zadat, jak velký má být obraz disku velký. Samotný obraz bude ovšem zabírat jen velikost uložených souborů.
 2. 2
  Otevřete Správu disků. Správa disků je umístěná ve složce příslušenství, která je pod nabídkou aplikací. Po spuštění program klikněte na soubor a vyberte nový. Vyberte prázdný obraz disku. Na obrazovce se Vám objeví další okno; zvolte obraz disku .sparseimage z nabídky formátů.
 3. 3
  Zvolte velikost disku. Vyberte jednu z předvolených hodnot nebo klikněte na možnost vlastní a zadejte požadovanou velikost. Zadejte raději větší veikost, než je velikost souborů, které chcete vložit, abyste mohli přidávat i další soubory.
 4. 4
  Vyberte způsob šifrování. Je možné vybrat mezi 128-bit a 256-bit. 128-bitové zašifrování AES je velmi silné a většina uživatelů nic lepšího nepotřebuje. 256-bitové zašifrování vyžaduje podstatně více času.
 5. 5
  Pojmenujte obraz disku. Pod tímto názvem bude disk uložen na Vašem počítači. Klikněte na vytvořit. Budete požádáni o zadání a potvrzení hesla.
 6. 6
  Vložte soubory. Po vytvoření obrazu se objeví soubory a připojený obraz disku. Vložte do připojeného obrazu disku soubory. Pokud je chcete smazat, přetáhněte je levým tlačítkem myši do koše. Pro znovuotevření a připojení disku klikněte na obraz disku a zadejte heslo.
  Reklama

Varování

 • Zapamatujte si svoje heslo. Pokud heslo zapomenete a nebudete mít soubory zálohované ještě jinde, nemusíte se k nim už dostat.
Reklama

Související články

Jak propojit dva routeryJak propojit dva routery
Jak udělat screenshot ve WindowsJak udělat screenshot ve Windows
Jak najít archivovanou poštou na GmailuJak najít archivovanou poštou na Gmailu
Jak vypnout ochranu proti zápisuJak vypnout ochranu proti zápisu
Jak kontaktovat InstagramJak kontaktovat Instagram
Jak poznat, že máte napíchnutý telefonJak poznat, že máte napíchnutý telefon
Jak opravit notebook, který se nenabíjíJak opravit notebook, který se nenabíjí
Jak získat něčí heslo k FacebookuJak získat něčí heslo k Facebooku
Jak hackovatJak hackovat
Jak zobrazit XML souboryJak zobrazit XML soubory
Jak hledat na hlubokém webuJak hledat na hlubokém webu
Jak formátovat USB disk, pokud jej Windows nerozpoznáJak formátovat USB disk, pokud jej Windows nerozpozná
Jak poslat peníze z PayPalu na bankovní účetJak poslat peníze z PayPalu na bankovní účet
Jak odemknout zabezpečený PDF souborJak odemknout zabezpečený PDF soubor
Reklama

O tomto wikiHow

Pracovnící wikiHow
Spoluautorem článku je :
Spisovatel na wikiHow
Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Na wikiHow je Tým manažerů obsahu který pečlivě sleduje práci editorů, aby se ujistili, že každý článek splňuje náš standart vysoké kvality. Tento článek byl zobrazen 5 881 krát
Stránka byla zobrazena 5 881 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama