Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Máte ve škole volný čas a chcete zkontrolovat svůj Facebook, takže otevřete prohlížeč a napíšete do vyhledávací lišty Facebook.com. Zamítnuto. Je pravděpodobné že administrátor vaší školní sítě zablokoval všechny stránky, které stojí za návštěvu, včetně Facebooku. Tento průvodce vám ukáže několik různých způsobů, jak zkusit tyto bloky obejít. Čtěte dál a zjistěte víc.

Metoda 1 ze 3:
Použití IP adresy

 1. 1
  Otevřte si doma Příkazový řádek. Můžete zapnout příkazový řádek stisknutím Ctrl+R a napsáním“cmd” do pole. Nemusí být možný přístup k příkazovému řádku ze školy, takže to vyzkoušejte nejprve doma.
 2. 2
  Naklepejte webovou stránku Facebook. Do příkazového řádku vložte příkaz ping facebook.com a stiskněte Enter. Váš systém vytvoří spojení s internetovou stránkou Facebook a vrátí vám výsledky.
 3. 3
  Poznamenejte si IP adresu. Jakmile proběhl příkaz, uvidíte ve výsledcích sadu čísel vedle “facebook.com”. IP adresa jsou čtyři skupiny vždy až tří čísel. Zapiště si tato čísla a vezměte si je do školy.
 4. 4
  Vložte IP adresu do adresní lišty prohlížeče. Pro návštěvu stránky stiskněte Enter. Mnoho blokačních systémů blokuje pouze název, ne IP adresu, takže můžete být schopní dostat se na stránku tímto způsobem.
  • IP adresy se příležitostné mění, takže může být třeba tyto kroky po chvíli opakovat.
  Reklama

Metoda 2 ze 3:
Použití Proxy

 1. 1
  Najděte seznam proxy serverů. Proxy je server, ke kterému se připojujete, abyste se dostali “ven” z vaší sítě. Proxy je také užitečné proto, že všechna práce probíhá skrz prohlížeč, takže metoda funguje bez ohledu na operační systém vašeho počítače.
  • Existuje několik internetových stránek, které mají seznam proxy serverů, které můžete použít. Skvělé místo pro začátek, které neustále aktualizuje svůj seznam, je Proxy.org.
  • Je pravděpodobné, že stránky se seznamy proxy serverů, jako je Proxy.org, budou školní sítí blokování. Navštivte stránku doma a udělejte si seznam 10-15 proxy stránek, které vyzkoušíte ve škole.
  • Proxy adresy, které jsou nadužívány, bývají zaznamenány a zablokovány, takže denně měňte ty, které používáte.
  • Použití proxy udělá prohlížení značně pomalejší. To proto, že provoz je přesměrován skrz proxy, reinterpretován a potom poslán zpět k vám. Buďte si vědomi, že videa a internetové stránky se mohou načítat déle.
 2. 2
  Vyberte si proxy stránku. Pokud je stránka blokovaná, vyzkoušejte jinou. Při výběru stránek ze seznamu proxy, zkuste použít stránky, které jesou geograficky blízko k vašemu umístění. To pomůže minimalizovat ztrátu rychlosti.
 3. 3
  Klikněte na URL lištu. Vložte "facebook.com" nebo jakoukoliv jinou internetovou stránku, kterou si přejete navštívit. Poněvadž proxy stránky reinterpretují data ze stránky, kterou se snažíte navštívit, je pravděpodobné, že se stránka nenačte správně. Nejčastěji se videa nenačtou vůbec. Pokud je to tento případ, zkuste to znovu s jinou proxy stránkou.
  Reklama

Metoda 3 ze 3:
Změna Proxy nastavení vašeho prohlížeče

 1. 1
  Najděte si proxy server. Předtím, než budete moci změnit své proxy nastavení, budete potřebovat najít několik proxy serverů na zkoušku. Můžete si najít jejich seznam, typicky bývají seřazeny podle IP adresy. Poněvadž seznamy bývají obvykle ve škole blokovány, ujistěte si, že si jich nejprve pár zapíšete doma.
 2. 2
  Vložte proxy server do prohlížeče. To je nejtěžší část této metody, hlavně proto, že mnoho škol vám nepovolí měnit nastavení. Pokud máte přístup k nastavení, tento návod vám ukáže, jak změnit nastavení u všech předních prohlížečů.
 3. 3
  Navštivte Facebook. Pokud jste schopni vložit nastavení proxy, měli byste být schopní teď navštívit Facebook. Uvědomte si, že rychlost bude při použití proxy mnohem pomalejší, protože se připojujete k serveru, který je mnohem dále než obvykle.
  Reklama

Tipy

 • Vždy vymažte cookies a historii prohlížení, když skončíte.
 • Buďte opatrní, aby se vám nikdo nedíval přes rameno.
 • Někdy školy blokují vyhledávání slova "proxy", nicméně, když používáte Google a hledáte "proxy" nebo jinak chybně napsané, ukáží se vám výsledky vyhledávání toho, co jste chtěli, bez ohledu na blokaci.
Reklama

Varování

 • Vaše síť může být monitorována učiteli nebo techniky.
 • Vaše síť může blokovat všechny odkazy, které jsou spojeny s proxy servery, bez ohledu na webovou adresu.
Reklama

Související články

Jak zjistit, zda si vás někdo zablokoval na FacebookuJak zjistit, zda si vás někdo zablokoval na Facebooku
Jak zjistit, kdo si zobrazuje váš profil na FacebookuJak zjistit, kdo si zobrazuje váš profil na Facebooku
Jak vytvořit nový účet na FacebookuJak vytvořit nový účet na Facebooku
Jak zjistit, s kým jste na Facebooku nejvíce propojeníJak zjistit, s kým jste na Facebooku nejvíce propojení
Jak odstranit fotky z FacebookuJak odstranit fotky z Facebooku
Jak sdílet na FacebookuJak sdílet na Facebooku
Jak odhalit falešný facebookový účetJak odhalit falešný facebookový účet
Jak skrýt přátele na FacebookuJak skrýt přátele na Facebooku
Jak najít přátele na FacebookuJak najít přátele na Facebooku
Jak si změnit rodinný stav na FacebookuJak si změnit rodinný stav na Facebooku
Jak někoho odblokovat na FacebookuJak někoho odblokovat na Facebooku
Jak používat FacebookJak používat Facebook
Jak si změnit jméno na FacebookuJak si změnit jméno na Facebooku
Jak si změnit heslo na FacebookuJak si změnit heslo na Facebooku
Reklama

O tomto wikiHow

Pracovnící wikiHow
Spoluautor od:
Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Na wikiHow je Tým manažerů obsahu který pečlivě sleduje práci editorů, aby se ujistili, že každý článek splňuje náš standart vysoké kvality. Tento článek byl zobrazen 23 209 krát
Kategorie: Facebook
Stránka byla zobrazena 23 209 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama