Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Ve chvíli, když si koupíte iPhone u vašeho operátora, tak je velká pravděpodobnost, že bude zablokován pro síť tohoto operátora. To většinou není velký problém, ale pokud se rozhodnete cestovat nebo budete chtít změnit síť, před vypršením vaší smlouvy, tak budete určitě chtít, aby fungoval i na jiné síti. Ještě nedávno jste mohli svůj iPhone odblokovat proniknutím do systému (Jailbreakem) a instalací programu na odblokování. Bohužel toto Apple již ošetřil a není to více možné. Použijte tedy tento návod k odblokování vašeho iPhone oficielní cestou.

Metoda 1 ze 2:
Pomocí operátora

 1. 1
  Kontaktujte svého operátora a sdělte mu, že chcete svůj iPhone odblokovat. Většina operátorů vám po vypršení smlouvy váš iPhone odblokuje nebo také poté, co splatíte zbytek své smlouvy. Možná vám také povolí odblokovat váš telefon ve chvíli, kdy budete cestovat do zahraničí a budete potřebovat použít síť jiného operátora.
 2. 2
  Kontaktujte operátora, ke kterému přecházíte. Většina společností vám velmi ráda odblokuje telefon od konkurenta. Oslovte operátora a zjistěte si jejich podmínky.
  Reklama

Metoda 2 ze 2:
Pomocí použití třetích stran

 1. 1
  Vyhledejte si službu. Na internetu je spousta firem, které vám za poplatek zašle kód pro odblokování. Tyto firmy obchází omezení tím, že nejsou dosažitelné Americkým právem.
 2. 2
  Zjistěte si možnosti. Před tím, než zaplatíte nějaké firmě za odblokování, tak si o firmě zjistěte co nejvíce informací. Hledejte v recenzích a ptejte se na fórech. Vždy buďte obezřetní k potencionálním podvodníkům, protože se snažíte obcházet podmínky vašeho operátora.
 3. 3
  Obdržíte IMEI kód vašeho iPhone. Váš iPhone bude přidán do oficielního Apple seznamu pro odblokování, což znamená, že pokud aktualizujete svůj systém, tak stále telefon zůstane odblokovaný. Pro přidání vašeho iPhone do tohoto seznamu, bude firma potřebovat IMEI vašeho telefonu (Mezinárodní identifikační mobilní kód), který je unikátní pro každý iPhone. Je tu několik způsobů, jak ho zjistit:[1]
  • Na kterémkoliv iPhone můžete vytočit číslo *#06# a zobrazí se vám IMEI kód.
  • Na originálním iPhone či iPhone 5 je IMEI kód vyrytý dole vzadu na telefonu.
  • Na iPhone 3G, 3GS, 4 a 4S je IMEI vytištěný na simkartě.
  • Kliknutím na připojený iPhone v iTunes se vám zobrazí kód IMEI v okně pod kapacitou vašeho iPhone.
 4. 4
  Zaplaťe za službu. Velmi často musíte čekat od několika hodin až po několik dní, než obržíte svůj odblokovací kód. Je tomu tak, protože tyto firmy většnou zaměstnávají lidi pracující pro operátory, kteří jim poskytují kódy.
  • Ujistěte se, že poskytnete správné informace o vašem zařízení, aby byl kód funkční na vašem telefonu.
 5. 5
  Odblokujte telefon až obdržíte potvrzení, že váš iPhone je odblokovaný, tak ho budete muset aktivovat.
  • Vložte simkartu vašeho nového operátora. Pokud již teď máte signál, tak máte vyhráno. Pokud ne, tak pokračujte návodem níže.
   • Pokud jste pronikli do systému iPhone (Jailbreak), otevřete Nastavení, poté klikněte na Obecné a Obnovit. Klikněte na Obnovit nastavení sítě a poté začněte proces obnovy následujícími kroky.
  • Aktivujte iPhone. Pokud jste byli dotázáni k aktivaci vašeho iPhone, tak máte dvě možnosti, jak to udělat:
   • Přímo z vašeho iPhone pomocí wifi připojení
   • Připojením k vašemu počítači a aktivací pomocí iTunes.
  • Pokud stále nemůžete aktivovat váš iPhone, tak ho obnovte do nejnovější verze iOS. Pokud máte iPhone Jailbreaknutý, tak se Jailbreak zruší. Poté, co iPhone obnovíte, tak byste měli mít signál.
  Reklama

O tomto wikiHow

JL
Spoluautor od:
Technologický spisovatel & Editor
Tento článek spoluautor od Jack Lloyd. Jack Lloyd je technologický spisovatel a editor pro wikiHow. Má více než dva roky zkušeností s tvorbou a editací článků souvisejících s technologiemi. Je technologickým nadšencem a učitelem angličtiny. Tento článek byl zobrazen 3 463 krát
Kategorie: IPhone
Stránka byla zobrazena 3 463 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama