Jak odblokovat vejcovody přírodními způsoby

2 Díly:Zbavte se stresuAlternativní medicína

Neplodnost je téměř ve 40% případů způsobena zablokovanými vejcovody. Často je zablokován pouze jeden vejcovod, druhý funguje správně. Některé ženy mají ovšem zablokované oba dva vejcovody. Protože jde o asymptomatickou poruchu, většina žen neví, že jí trpí, dokud se nepokouší otěhotnět a nezačne podstupovat vyšetření, která mají za úkol zjistit příčinu jejich neplodnosti. Většina případů zablokovaných vaječníků jsou poruchy, které je možné zvrátit a vyléčit přírodními způsoby. V tomto článku se dozvíte, jak si úspěšně odblokovat vejcovody pomocí přírodních přípravků a metod.

Část 1
Zbavte se stresu

 1. 1
  Přestaňte kouřit a pít. Kouření a alkohol patří mezi dvě hlavní příčiny nemocí a zdravotních poruch. Nestačí ovšem omezit jejich konzumaci – musíte je ze úplně přestat užívat.
  • Kouření a pití alkoholu kromě ucpávání vejcovodů není dobré ani pro zbytek vašeho těla, vaše orgány, pleť, vlasy, zuby a nehty. Když se těchto zlozvyků zbavíte, zlepšíte tím celkovou kvalitu svého života.
 2. 2
  Meditujte. Meditace vám pomůže zbavit se stresu, podpořit hojení a zlepšit celkové zdraví vašeho těla. V ideálním případě byste měla meditovat 10-15 minut denně, nebo se alespoň věnovat dechovým cvičením a relaxačním technikám.
  • I několik minut meditace denně vám pomůže vykročit do nového dne správnou nohou a umožní vám zvládnout každodenní stres mnohem lépe. Méně stresu znamená méně zánětů v těle, které vám mohou zablokovat vejcovody.
 3. 3
  Začněte se věnovat józe. Jóga prokazatelně zlepšuje tělesné energie a zvyšuje hojivý potenciál těla. Mezi pozice, které podporují plodnost u žen patří setu bandhasana a viparita karani, při kterých musíte zapojit hýžďové a pánevní svalstvo.
  • První pozice (most) se provádí tak, že si lehnete na záda na zem, pokrčíte kolena a pomocí pánevních a hýžďových svalů se zvednete ze země. Při zvedání pánve ze země se nadechněte, v krajní poloze dvě vteřiny vydržte a při vracení pánve na zem zase vydechněte.
  • Viparita karani, neboli „nohy opřené o zeď“ je další pozice z tradičního indického učení jógy, která vám pomůže odblokovat vejcovody. Lehněte si na zem vedle zdi, zvedněte nohu, kterou máte vedle zdi ke stropu do pravého úhlu se zemí a po malé pauze ji pomalu vraťte zase na zem.
 4. 4
  Zajděte si na masáž pro podporu plodnosti. Masáže břicha jsou metodou, kterou využívají přírodní léčitelé a která může pomoci odblokovat vejcovody a zlepšit jejich celkové zdraví a funkce. Masáž zlepšuje krevní oběh v okolí vejcovodů a přímo ve vejcovodech, čímž se narušují zjizvené tkáně a blokace a zmírňují se záněty. [1] Tuto masáž si můžete provádět i sama:
  • Lehněte si na cvičební podložku na záda a dejte si pod bedra polštář.
  • Uvolněte se a naneste si na ruce mandlový, olivový, nebo levandulový olej a vmasírujte si ho do stydké kosti, pod kterou se nachází děloha.
  • Jemně masírujte a uvolňujte břišní svaly směrem k pupíku. Vydržte v této pozici, napočítejte do deseti a potom uvolněte ruce. Zopakujte tento manévr 10-20x.
   • Neprovádějte tuto masáž v případě, že jste těhotná, nebo máte menstruaci. Pokud to bude možné, navštivte zkušeného maséra, který vám masáž provede. Dosáhnete tím lepších výsledků.
 5. 5
  Vyhýbejte se potravinám, které obsahují hormony. Snažte se vyhýbat se masu, které obsahuje hormony, které mohou mít vliv na hladinu ženských hormonů, jako je estrogen. Místo masa jezte potraviny s vysokým obsahem antioxidantů, které podporují hojení.
  • Mezi potraviny s vysokým obsahem antioxidantů patří čerstvé ovoce, zelenina (všechny druhy), rostlinné oleje (řepkový, kokosový, hořčičný, nebo olivový).
  • Čaj, čokoláda, sója, káva, oregano a skořice obsahují velké množství flavonoidů (což jsou konkrétní druhy antioxidantů).
  • Karotenoidy jsou rostlinné enzymy, které mají antioxidační účinky a pomohou vám snížit množství volných radikálů v těle. Najdete je ve vejcích, červeno-žlutém ovoci a zelenině, jako jsou papáje, manga, mrkve, papriky, citrusové ovoce, nebo špenát, cuketa atd.

Část 2
Alternativní medicína

 1. 1
  Berte vitamín C. Vitamín C je důležitý pro správné vstřebávání železa. Kromě toho podporuje imunitu a bojuje proti infekcím. Pokud máte zablokované vejcovody kvůli zánětům, vitamín C vám může pomoci. Začněte brát vitamín C 5-6x denně po 1000 mg. Tento vitamín vám pomůže pročistit vejcovody zablokované kvůli bakteriím mycobacterium tuberculosis.
  • Pokud ovšem začnete mít po vitamínu C průjem nebo jiné zdravotní potíže, snižte dávky, nebo ho úplně přestaňte brát. A také si zajděte k lékaři!
 2. 2
  Vyzkoušejte bylinky. Některé byliny dokážou zabít bakterie, jako jsou například kvasinky, které mohou způsobit infekce a neplodnost. Mezi nejúčinnější byliny patří dong quai, heřmánek, česnek, oleandr, kurkuma, kořen čaje red peony, kadidlo a měsíček. Objednejte se k léčiteli, který se zabývá čínskou medicínou a nechejte si poradit ohledně dávkování.
  • Výzkumy s kořenem čaje red peony prokázaly, že tento čaj obsahuje velké množství antioxidantů. [2] Jak jsme již uvedli, pravděpodobně z tohoto důvodu se tento čaj předepisuje v čínské medicíně na léčbu zablokovaných vejcovodů.
  • Existuje spousta kombinací těchto bylin, které seženete ve formě čajů, nebo tablet. Neměla byste je brát bez předchozí konzultace s odborníkem na čínskou medicínu a neměla byste věřit „zázračným“ přípravkům, které nemají ověřené účinky.
 3. 3
  Zkuste bylinné tampony. Na léčbu zablokovaných vejcovodů se používá mnoho druhů bylinných tamponů. Tyto tampony obsahují bylinné směsi, které pomáhají regulovat funkce reprodukčních orgánů. V případě tamponů byste měla vždy postupovat opatrně, protože tampony nemusejí být vždy sterilní a mohou způsobovat infekce. Kromě toho můžete tyto byliny brát také ve formě tablet nebo čajů a dosáhnete s nimi stejných účinků.
  • Kořen z vodilky kanadské má antimikrobiální účinky a zmírňuje záněty a infekce, takže pomáhá předcházet tvorbě jizev a adhezí.
  • Zázvor podporuje krevní oběh, takže zmírňuje záněty a čistí blokace. Hloh a urva ursi pomáhají uvolňovat ucpané tkáně a zadrženou vodu v těle, takže čistí vejcovody ucpané krví nebo tekutinou.
  • Dong quai je čínská bylina, která uvolňuje křeče ve vejcovodech.
 4. 4
  Používejte ricinový olej. Ricinový olej pomáhá odblokovat vejcovody tím, že zvyšuje krevní oběh a tok lymfy okolo vejcovodů. Zrychlený krevní oběh podporuje funkce vejcovodů a odstraňuje blokace, zatímco zrychlený tok lymfy pomáhá odvádět mrtvé buňky, vyhlazuje zjizvenou tkáň a odstraňuje nemocné buňky.
  • Můžete si ricinový olej natírat přímo na břicho, nebo si do něj můžete namáčet vatové tamponky, nebo používat již připravené tamponky, které seženete v obchodech se zdravou výživou. Budete ho muset používat denně alespoň 1-2 měsíce, abyste zaznamenali nějaké výsledky.
 5. 5
  Začněte si na břicho dávat aktivní uhlí. Když si aktivní uhlí přiložíte na břicho těsně nad dělohu a vejcovody, pomůžete tím vyléčit infekce a zmírníte záněty. Obklady z aktivního uhlí si můžete vyrobit i doma:
  • Položte si na stůl několik papírových ubrousků.
  • Naneste si na ubrousky směs aktivního uhlí a lněných semen a položte na ni další papírové ubrousky.
  • Přiložte si tento obklad na postiženou oblast a připevněte si ho k břichu potravinovou folií. Nechejte ho působit přes noc, abyste dosáhla nejlepších výsledků.
 6. 6
  Vyzkoušejte enzymy, jako například serapeptázu. Tato terapie využívá přírodní enzymy, které produkuje vaše tělo a rozpouští s nimi zjizvenou tkáň a pomáhá předcházet fibróze. Enzymy také zmírňují zánět a regulují krevní oběh v reprodukčních orgánech. [3] Serapeptáza se k těmto účelům používá velmi hojně.
  • Serapeptáza u bourců morušových pomáhá rozpouštět jejich kokony, protože dokáže dělit tkáně. Můžete ji brát ve formě tablet, jako je Wobenzym N nebo Advil, které seženete v lékárně bez předpisu. Nejprve se ovšem vždy poraďte s lékařem, abyste měla jistotu, že jsou pro vás tyto doplňky stravy vhodné.
 7. 7
  Vyzkoušejte homeopatii. Homeopatie je holistická medicína, která efektivně léčí a nemá žádné vedlejší účinky. Mnoho homeopatických léčiv pomáhá odblokovat zablokované vejcovody a léčit neplodnost. Můžete zkusit například následující léky:
  • Pulsatilla nigricans: Tento lék je indikován pro léčbu zablokovaných vejcovodů spojených s nepravidelnou menstruací a výkyvy nálad. Pulsatilla 30 se bere 2-3 měsíce v kuse dvakrát denně a dokáže účinně odstranit blokace vejcovodů.
  • Sepia: Sepia je homeopatickým lékem určeným pro léčbu nepravidelné menstruace, bolestivé menstruace, bolestí vagíny a opakovaných potratů způsobených blokacemi vejcovodů. Sepia 30 se bere třikrát denně 2-3 měsíce a měla by vám pomoci zbavit se vašich příznaků.
  • Thyroidinum: Pokud máte poruchu štítné žlázy a zablokované vejcovody, nebo trpíte letargií a máte sklony k přibírání, thyroidinum 30 dvakrát denně vám může značně pomoci.
  • Natrum Muriaticum: Tento lék pomáhá ženám, které trpí opakovanými bolestmi hlavy, zejména po vystavení slunci a mají silné chutě na slaná a kyselá jídla. Blokace vejcovodů spojené s opožděnou menstruací, pocity nafouklého břicha, plynatost a bolesti hlavy patří mezi běžné indikace tohoto léku. Berte lék 200 dvakrát denně po dobu 2-3 měsíců.

Tipy

 • Homeopatické léky fungují lépe, když je předepisují lékaři, kteří vezmou v úvahu vaše celkové duševní a fyzické zdraví – měla byste se tedy objednat k homeopatovi.

Varování

 • Všechny tyto byliny jsou sice léčivé, ale mohou mít různé účinky na lidskou mysl a tělo. Jejich dávkování se u každé pacientky liší. Některé z nich se žvýkají, z jiných se připravují čaje, některé se drtí a jiné se zase vymačkávají – jejich účinky ovšem musíte brát s rezervou.

Zdroje a citace

 1. http://natural-fertility-info.com/blocked-fallopian-tubes
 2. Tang YP, Huang MY et al. Comparison of in vitro anti-oxidative activities among Siwu Decoction Serial Recipes, their composed crude herbs, and main aromatic acids, as well as their dose-effect correlation. Zhongguo Zhong Xi Yi Jie He Za Zhi. 2012 Jan;32(1):64-7.
 3. http://www.systemicenzymetherapy.com
 • Williams’s gynaecology 2nd edition
 • Boerick’s textbook of material medica, William Boerick
 • Yen SSC, Jaffe RB, Barbieri RL (1999). Reproductive Endocrinology (4th ed.). W. B. Saunders.
 • Weichmann, G., Wurn, B., Wurn, L. Manual, Soft Tissue Therapy to Decrease Abdominopelvic Adhesions: A Study of Increased Function Evidenced by Female Infertility Reversal. Gainesville, FL: Clear Passage Therapies, 1997.
 • Smith, James F.; Eisenberg, Michael L.; Millstein, et al.; Infertility Outcomes Program Project Group (2010). "The use of complementary and alternative fertility treatment in couples seeking fertility care: Data from a prospective cohort in the United States". Fertility and Sterility 93.
 • Gerhard, I., Postneek, F. Auricular acupuncture in the treatment of female infertility. Gynecol Endocrinol, 1992, pg 171-181.

Informace o článku

Kategorie: Zdraví

V jiných jazycích:

English: Unblock Fallopian Tubes Naturally, Español: desbloquear trompas de Falopio naturalmente, Русский: разблокировать фаллопиевы трубы естественным путем, Italiano: Sbloccare le Tube di Falloppio in Modo Naturale, Français: débloquer les trompes de Fallope naturellement, Português: Desbloquear as Trompas de Falópio Naturalmente, Deutsch: Blockierte Eileiter natürlich behandeln, 中文: 自然地疏通输卵管, Bahasa Indonesia: Menyembuhkan Penyumbatan Tuba Falopi secara Alami, Nederlands: Verstopte eileiders behandelen op natuurlijke wijze, Tiếng Việt: Thông tắc ống dẫn trứng, العربية: فتح انسداد قناتي فالوب طبيعيا

Stránka byla zobrazena 2 530 krát.

Byl tento článek přesný?