Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Neplodnost je téměř ve 40% případů způsobena zablokovanými vejcovody. Často je zablokován pouze jeden vejcovod, druhý funguje správně. Některé ženy mají ovšem zablokované oba dva vejcovody. Protože jde o asymptomatickou poruchu, většina žen neví, že jí trpí, dokud se nepokouší otěhotnět a nezačne podstupovat vyšetření, která mají za úkol zjistit příčinu jejich neplodnosti. Většina případů zablokovaných vaječníků jsou poruchy, které je možné zvrátit a vyléčit přírodními způsoby. V tomto článku se dozvíte, jak si úspěšně odblokovat vejcovody pomocí přírodních přípravků a metod.

Část 1
Část 1 ze 2:
Zbavte se stresu

 1. 1
  Přestaňte kouřit a pít. Kouření a alkohol patří mezi dvě hlavní příčiny nemocí a zdravotních poruch. Nestačí ovšem omezit jejich konzumaci – musíte je ze úplně přestat užívat.
  • Kouření a pití alkoholu kromě ucpávání vejcovodů není dobré ani pro zbytek vašeho těla, vaše orgány, pleť, vlasy, zuby a nehty. Když se těchto zlozvyků zbavíte, zlepšíte tím celkovou kvalitu svého života.
 2. 2
  Meditujte. Meditace vám pomůže zbavit se stresu, podpořit hojení a zlepšit celkové zdraví vašeho těla. V ideálním případě byste měla meditovat 10-15 minut denně, nebo se alespoň věnovat dechovým cvičením a relaxačním technikám.
  • I několik minut meditace denně vám pomůže vykročit do nového dne správnou nohou a umožní vám zvládnout každodenní stres mnohem lépe. Méně stresu znamená méně zánětů v těle, které vám mohou zablokovat vejcovody.
 3. 3
  Začněte se věnovat józe. Jóga prokazatelně zlepšuje tělesné energie a zvyšuje hojivý potenciál těla. Mezi pozice, které podporují plodnost u žen patří setu bandhasana a viparita karani, při kterých musíte zapojit hýžďové a pánevní svalstvo.
  • První pozice (most) se provádí tak, že si lehnete na záda na zem, pokrčíte kolena a pomocí pánevních a hýžďových svalů se zvednete ze země. Při zvedání pánve ze země se nadechněte, v krajní poloze dvě vteřiny vydržte a při vracení pánve na zem zase vydechněte.
  • Viparita karani, neboli „nohy opřené o zeď“ je další pozice z tradičního indického učení jógy, která vám pomůže odblokovat vejcovody. Lehněte si na zem vedle zdi, zvedněte nohu, kterou máte vedle zdi ke stropu do pravého úhlu se zemí a po malé pauze ji pomalu vraťte zase na zem.
 4. 4
  Zajděte si na masáž pro podporu plodnosti. Masáže břicha jsou metodou, kterou využívají přírodní léčitelé a která může pomoci odblokovat vejcovody a zlepšit jejich celkové zdraví a funkce. Masáž zlepšuje krevní oběh v okolí vejcovodů a přímo ve vejcovodech, čímž se narušují zjizvené tkáně a blokace a zmírňují se záněty. [1] Tuto masáž si můžete provádět i sama:
  • Lehněte si na cvičební podložku na záda a dejte si pod bedra polštář.
  • Uvolněte se a naneste si na ruce mandlový, olivový, nebo levandulový olej a vmasírujte si ho do stydké kosti, pod kterou se nachází děloha.
  • Jemně masírujte a uvolňujte břišní svaly směrem k pupíku. Vydržte v této pozici, napočítejte do deseti a potom uvolněte ruce. Zopakujte tento manévr 10-20x.
   • Neprovádějte tuto masáž v případě, že jste těhotná, nebo máte menstruaci. Pokud to bude možné, navštivte zkušeného maséra, který vám masáž provede. Dosáhnete tím lepších výsledků.
 5. 5
  Vyhýbejte se potravinám, které obsahují hormony. Snažte se vyhýbat se masu, které obsahuje hormony, které mohou mít vliv na hladinu ženských hormonů, jako je estrogen. Místo masa jezte potraviny s vysokým obsahem antioxidantů, které podporují hojení.
  • Mezi potraviny s vysokým obsahem antioxidantů patří čerstvé ovoce, zelenina (všechny druhy), rostlinné oleje (řepkový, kokosový, hořčičný, nebo olivový).
  • Čaj, čokoláda, sója, káva, oregano a skořice obsahují velké množství flavonoidů (což jsou konkrétní druhy antioxidantů).
  • Karotenoidy jsou rostlinné enzymy, které mají antioxidační účinky a pomohou vám snížit množství volných radikálů v těle. Najdete je ve vejcích, červeno-žlutém ovoci a zelenině, jako jsou papáje, manga, mrkve, papriky, citrusové ovoce, nebo špenát, cuketa atd.
  Reklama

Část 2
Část 2 ze 2:
Alternativní medicína

 1. 1
  Berte vitamín C. Vitamín C je důležitý pro správné vstřebávání železa. Kromě toho podporuje imunitu a bojuje proti infekcím. Pokud máte zablokované vejcovody kvůli zánětům, vitamín C vám může pomoci. Začněte brát vitamín C 5-6x denně po 1000 mg. Tento vitamín vám pomůže pročistit vejcovody zablokované kvůli bakteriím mycobacterium tuberculosis.
  • Pokud ovšem začnete mít po vitamínu C průjem nebo jiné zdravotní potíže, snižte dávky, nebo ho úplně přestaňte brát. A také si zajděte k lékaři!
 2. 2
  Vyzkoušejte bylinky. Některé byliny dokážou zabít bakterie, jako jsou například kvasinky, které mohou způsobit infekce a neplodnost. Mezi nejúčinnější byliny patří dong quai, heřmánek, česnek, oleandr, kurkuma, kořen čaje red peony, kadidlo a měsíček. Objednejte se k léčiteli, který se zabývá čínskou medicínou a nechejte si poradit ohledně dávkování.
  • Výzkumy s kořenem čaje red peony prokázaly, že tento čaj obsahuje velké množství antioxidantů. [2] Jak jsme již uvedli, pravděpodobně z tohoto důvodu se tento čaj předepisuje v čínské medicíně na léčbu zablokovaných vejcovodů.
  • Existuje spousta kombinací těchto bylin, které seženete ve formě čajů, nebo tablet. Neměla byste je brát bez předchozí konzultace s odborníkem na čínskou medicínu a neměla byste věřit „zázračným“ přípravkům, které nemají ověřené účinky.
 3. 3
  Zkuste bylinné tampony. Na léčbu zablokovaných vejcovodů se používá mnoho druhů bylinných tamponů. Tyto tampony obsahují bylinné směsi, které pomáhají regulovat funkce reprodukčních orgánů. V případě tamponů byste měla vždy postupovat opatrně, protože tampony nemusejí být vždy sterilní a mohou způsobovat infekce. Kromě toho můžete tyto byliny brát také ve formě tablet nebo čajů a dosáhnete s nimi stejných účinků.
  • Kořen z vodilky kanadské má antimikrobiální účinky a zmírňuje záněty a infekce, takže pomáhá předcházet tvorbě jizev a adhezí.
  • Zázvor podporuje krevní oběh, takže zmírňuje záněty a čistí blokace. Hloh a urva ursi pomáhají uvolňovat ucpané tkáně a zadrženou vodu v těle, takže čistí vejcovody ucpané krví nebo tekutinou.
  • Dong quai je čínská bylina, která uvolňuje křeče ve vejcovodech.
 4. 4
  Používejte ricinový olej. Ricinový olej pomáhá odblokovat vejcovody tím, že zvyšuje krevní oběh a tok lymfy okolo vejcovodů. Zrychlený krevní oběh podporuje funkce vejcovodů a odstraňuje blokace, zatímco zrychlený tok lymfy pomáhá odvádět mrtvé buňky, vyhlazuje zjizvenou tkáň a odstraňuje nemocné buňky.
  • Můžete si ricinový olej natírat přímo na břicho, nebo si do něj můžete namáčet vatové tamponky, nebo používat již připravené tamponky, které seženete v obchodech se zdravou výživou. Budete ho muset používat denně alespoň 1-2 měsíce, abyste zaznamenali nějaké výsledky.
 5. 5
  Začněte si na břicho dávat aktivní uhlí. Když si aktivní uhlí přiložíte na břicho těsně nad dělohu a vejcovody, pomůžete tím vyléčit infekce a zmírníte záněty. Obklady z aktivního uhlí si můžete vyrobit i doma:
  • Položte si na stůl několik papírových ubrousků.
  • Naneste si na ubrousky směs aktivního uhlí a lněných semen a položte na ni další papírové ubrousky.
  • Přiložte si tento obklad na postiženou oblast a připevněte si ho k břichu potravinovou folií. Nechejte ho působit přes noc, abyste dosáhla nejlepších výsledků.
 6. 6
  Vyzkoušejte enzymy, jako například serapeptázu. Tato terapie využívá přírodní enzymy, které produkuje vaše tělo a rozpouští s nimi zjizvenou tkáň a pomáhá předcházet fibróze. Enzymy také zmírňují zánět a regulují krevní oběh v reprodukčních orgánech. [3] Serapeptáza se k těmto účelům používá velmi hojně.
  • Serapeptáza u bourců morušových pomáhá rozpouštět jejich kokony, protože dokáže dělit tkáně. Můžete ji brát ve formě tablet, jako je Wobenzym N nebo Advil, které seženete v lékárně bez předpisu. Nejprve se ovšem vždy poraďte s lékařem, abyste měla jistotu, že jsou pro vás tyto doplňky stravy vhodné.
 7. 7
  Vyzkoušejte homeopatii. Homeopatie je holistická medicína, která efektivně léčí a nemá žádné vedlejší účinky. Mnoho homeopatických léčiv pomáhá odblokovat zablokované vejcovody a léčit neplodnost. Můžete zkusit například následující léky:
  • Pulsatilla nigricans: Tento lék je indikován pro léčbu zablokovaných vejcovodů spojených s nepravidelnou menstruací a výkyvy nálad. Pulsatilla 30 se bere 2-3 měsíce v kuse dvakrát denně a dokáže účinně odstranit blokace vejcovodů.
  • Sepia: Sepia je homeopatickým lékem určeným pro léčbu nepravidelné menstruace, bolestivé menstruace, bolestí vagíny a opakovaných potratů způsobených blokacemi vejcovodů. Sepia 30 se bere třikrát denně 2-3 měsíce a měla by vám pomoci zbavit se vašich příznaků.
  • Thyroidinum: Pokud máte poruchu štítné žlázy a zablokované vejcovody, nebo trpíte letargií a máte sklony k přibírání, thyroidinum 30 dvakrát denně vám může značně pomoci.
  • Natrum Muriaticum: Tento lék pomáhá ženám, které trpí opakovanými bolestmi hlavy, zejména po vystavení slunci a mají silné chutě na slaná a kyselá jídla. Blokace vejcovodů spojené s opožděnou menstruací, pocity nafouklého břicha, plynatost a bolesti hlavy patří mezi běžné indikace tohoto léku. Berte lék 200 dvakrát denně po dobu 2-3 měsíců.
  Reklama

Tipy

 • Homeopatické léky fungují lépe, když je předepisují lékaři, kteří vezmou v úvahu vaše celkové duševní a fyzické zdraví – měla byste se tedy objednat k homeopatovi.
Reklama

Varování

 • Všechny tyto byliny jsou sice léčivé, ale mohou mít různé účinky na lidskou mysl a tělo. Jejich dávkování se u každé pacientky liší. Některé z nich se žvýkají, z jiných se připravují čaje, některé se drtí a jiné se zase vymačkávají – jejich účinky ovšem musíte brát s rezervou.
Reklama

Reference

 1. http://natural-fertility-info.com/blocked-fallopian-tubes
 2. Tang YP, Huang MY et al. Comparison of in vitro anti-oxidative activities among Siwu Decoction Serial Recipes, their composed crude herbs, and main aromatic acids, as well as their dose-effect correlation. Zhongguo Zhong Xi Yi Jie He Za Zhi. 2012 Jan;32(1):64-7.
 3. http://www.systemicenzymetherapy.com
 4. Williams’s gynaecology 2nd edition
 5. Boerick’s textbook of material medica, William Boerick
 6. Yen SSC, Jaffe RB, Barbieri RL (1999). Reproductive Endocrinology (4th ed.). W. B. Saunders.
 7. Weichmann, G., Wurn, B., Wurn, L. Manual, Soft Tissue Therapy to Decrease Abdominopelvic Adhesions: A Study of Increased Function Evidenced by Female Infertility Reversal. Gainesville, FL: Clear Passage Therapies, 1997.
 8. Smith, James F.; Eisenberg, Michael L.; Millstein, et al.; Infertility Outcomes Program Project Group (2010). "The use of complementary and alternative fertility treatment in couples seeking fertility care: Data from a prospective cohort in the United States". Fertility and Sterility 93.
 9. Gerhard, I., Postneek, F. Auricular acupuncture in the treatment of female infertility. Gynecol Endocrinol, 1992, pg 171-181.

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 9 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 9 163 krát
Kategorie: Zdraví

Lékařské prohlášení

Obsah tohoto článku není určen jako náhrada odborné lékařské pomoci, vyšetření, diagnostiky nebo léčby. Před zahájením, změnou nebo ukončením jakéhokoli zdravotního ošetření byste měli vždy kontaktovat svého lékaře nebo jiného kvalifikovaného zdravotnického pracovníka.

Stránka byla zobrazena 9 163 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama