Jak odesílat fotky z mobilního telefonu do počítače

V tomto článku:Pomocí MMSPomocí USB kabeluPomocí SynchronizacePomocí paměťové kartyPomocí BluetoothPomocí p2p

Chcete fotky pořízené na vašem mobilním telefonu poslat do počítače? Nebo snad potřebujete fotky poslat někomu jinému? Existuje celá řada způsobů jak to provést, například pomocí MMS, USB kabelu, paměťové karty a dalších. V závislosti na vašem telefonu a zdrojích mohou být některé metody jednodušší a jiné složitější. V každém případě si ale poté můžete prohlížet své fotografie pořízené mobilním telefonem na mnohem větším displeji.

1
Pomocí MMS

 1. 1
  Pošlete fotku jako MMS zprávu. MMS (multimedia messaging service) umožňuje posílat fotografie na jiné mobilní telefony nebo na emailové adresy. Každý mobilní telefon je jiný, ale všechny by v dnešní době měly odesílání MMS podporovat.
  • Uvědomte si, že odesílání většího počtu MMS může mít vliv na vaše měsíční vyúčtování.
 2. 2
  Zadejte emailovou adresu. Místo toho, abyste do pole "Komu" napsali číslo mobilního telefonu, napíšete do něj emailovou adresu.
 3. 3
  Odešlete fotku.
 4. 4
  Přihlašte se do své emailové schránky a fotku si stáhněte. Když si otevřete svůj emailový účet, měli byste vidět doručenou zprávu odeslanou z vašeho mobilu, která bude mít fotku jako přílohu. Stáhněte přílohu a uložte kamkoliv do počítače.

2
Pomocí USB kabelu

 1. 1
  Sežeňte si někde nebo si kupte USB kabel pro váš mobil. Většina dnešních mobilních telefonů je dodávána s USB kabelem, kterým je možné připojit telefon k počítači. Pokud jste přesto kabel k telefonu nedostali, kupte si nějaký nový nebo použitý na internetu, nebo se zeptejte u výrobce.
 2. 2
  Připojte telefon k počítači. Mobil musí být zapnutý.
 3. 3
  Spusťte iTunes nebo si v průzkumníku otevřete nově vytvořenou diskovou jednotku, což je váš připojený telefon (stejně jako když připojíte flash disk).
  • Pokud ke správě souborů v telefonu používáte iTunes, zmáčněte v levém postranním panelu šipku směřující dolů. Poté dvojklik na fotky a následně přetáhněte fotky na Plochu nebo do nové složky.
  • Pokud nepoužíváte iTunes, otevřete soubory v telefonu, jako byste to udělali s jakýmkoliv flash diskem. Klikněte na Tento počítač nebo Finder a soubory si vyhledejte. Poté fotky přetáhněte na Plochu nebo do nově vytvořené složky.

U některých Android telefonů se stane, že Windows nenainstalují potřebný software. V takovém případě je nutné nainstalovat ho ručně z internetu nebo pomocí CD.

3
Pomocí Synchronizace

 1. 1
  Synchronizujte mobilní telefon. Fotky pořízené vaším telefonem by se měly automaticky překopírovat do počítače.
  • Pokud používáte iPhone, připojení telefonu k počítači automaticky otevře iPhoto nebo nějakou podobnou aplikaci, která fotky pořízené na iPhonu zobrazí. Zvolte položku Nahrát fotky (Upload the photos).

4
Pomocí paměťové karty

 1. 1
  Vložte do telefonu paměťovou kartu. Předtím, než začnete telefonem pořizovat fotky, přesvědčte se, že do něj můžete zasunout paměťovou kartu. Mnoho telefonů používá paměťovou kartu typu micro, kterou můžete libovolně vkládat a vysunovat.
 2. 2
  Přesvědčte se, že telefon ukládá pořízené fotografie na paměťovou kartu a ne do interní paměti.
 3. 3
  Zasuňte paměťovou kartu do čtečky. Někdy je slot pro paměťovou kartu moc velký. V takovém případě budete potřebovat adaptér, do kterého paměťovou kartu zasunete a který následně s vloženou paměťovou kartou vložíte do čtečky počítače.
 4. 4
  Připojte paměťovou kartu do čtečky počítače.
 5. 5
  Přeneste fotky do počítače. Paměťová karta se v průzkumníku nebo ve Finderu zobrazí jako nově připojený vyjímatelný disk.
  • Pokud pracujete na Macu, otevřete iPhoto, jděte na File>Import to Library a vyberte fotky, které chcete na paměťovou kartu naimportovat.

5
Pomocí Bluetooth

 1. 1
  Zapněte na svém telefonu Bluetooth. Pokud nevíte jak to udělat, podívejte se do Nastavení do sekce Bluetooth.
 2. 2
  Kupte si Bluetooth adaptér. Pokud váš počítač nedisponuje hardwarem pro Bluetooth či Infračerveným portem, budete si muset koupit adaptér, který se k počítači připojuje přes USB port. Pokud máte málo peněz, sežeňte si nějaký použitý, který nebude tak drahý. Adaptér bude mít v sobě potřebný software, který umožňuje přenášet soubory z počítače do telefonu a naopak.
  • Některé počítače, jako například MacBooky, jsou již technologií Bluetooth vybaveny, takže nepotřebují žádné kabely. Pokud si nejste jisti, zda má váš počítač Bluetooth, zkuste si informace o něm zjistit na internetu.
 3. 3
  Bluetooth musí být zapnutý na počítači i na telefonu.
  • Pokud používáte Mac, kliknutím na symbol Bluetooth na pravé straně horní lišty se přesvědčte, že je zapnutý. Symbol najdete vlevo od data a času, vypadá jako hranaté písmenko B (dva malé trojúhelníky nad sebou).
  • Ve Windows Vista jděte na Ovládací panely -> Sítě a internet -> Zařízení Bluetooth.
 4. 4
  Ujistěte se, že od počítače nejste dál než 10 metrů. Bluetooth má dosah maximálně 10 metrů.
 5. 5
  Na telefonu otevřete nějakou fotku.
 6. 6
  Jděte do Menu, vyberte Kopírovat nebo Odeslat.
 7. 7
  Zvolte možnost Bluetooth.
 8. 8
  Jakmile potvrdíte, že chcete zapnout Bluetooth, zobrazí se na telefonu Bluetooth menu.
 9. 9
  Vyberte možnost "Hledej zařízení".
 10. 10
  Vyberte ze seznamu příslušné zařízení.
 11. 11
  Na telefonu se objeví hláška, zda chcete přijmout odesílanou fotku.
 12. 12
  Požadavek přijměte a fotka bude odeslána.

6
Pomocí p2p

 1. 1
  Synchronizujte telefon s počítačem pomocí p2p aplikace (to znamená, že do přenosu nevstupuje žádný cloud ani servery třetí strany), například Fylet nebo nějakou jinou podobnou aplikaci. Aplikace si sama najde fotky na vašem chytrém telefonu a pošle je přímo do počítače.
 2. 2
  Nainstalujte aplikaci na chytrém telefonu.
 3. 3
  Nainstalujte aplikaci na počítači.
 4. 4
  Fotky z telefonu budou automaticky odeslány přímo do počítače. Nebudou se ukládat na žádném serveru.

Tipy

 • Bluetooth je odstupňován jednotlivými třídami. Třída 1 je nejlepší. Najdete ji například na telefonu Motorola V3 RAZR. Má dosah až 100 metrů od zařízení! Třída 2 je nejběžnější, má dosah nějakých 10 metrů, což je stále docela dobré! Pozor: Pokud máte telefon disponující technologií Bluetooth třídy 1, potřebujete i adaptér třídy 1. Pokud budete mít levnější adaptér třídy 2, automaticky se sníží i dosah telefonu (přestože ten patří do třídy 1).

Varování

 • Pokud posíláte větší počet fotek přes email, může to mít negativní dopad na vyúčtování, pokud pro přenos používáte mobilní data. Proč tedy platit za něco, co při použití jiných metod může být úplně zdarma?

Informace o článku

Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Kategorie: Telefony a zařízení

V jiných jazycích:

English: Send Pictures from Your Cell Phone to Your Computer, Español: enviar fotos de tu celular a tu computadora, Deutsch: Bilder vom Handy zum Computer senden, Português: Enviar Fotos de Seu Celular para o Computador, Italiano: Inviare Immagini dal tuo Cellulare al Computer, Français: envoyer des photos depuis un téléphone portable vers un ordinateur, 中文: 从手机发送图片到电脑, Русский: отправить фотографии с телефона на компьютер, Nederlands: Afbeeldingen van je mobiel naar je pc versturen, Bahasa Indonesia: Mengirim Gambar dari Ponsel ke Komputer, العربية: إرسال الصور من الهاتف المحمول إلى جهاز الكمبيوتر, हिन्दी: सेलफोन से कंप्यूटर में पिक्चर भेजें, ไทย: โอนย้ายรูปภาพจากมือถือไปยังคอมพิวเตอร์, Tiếng Việt: Gửi Ảnh từ Điện thoại sang Máy tính, 日本語: スマートフォンからパソコンに写真を送る

Stránka byla zobrazena 4 332 krát.
Byl tento článek přesný?