Jak odinstalovat Internet Explorer 11 z Windows 7

V tomto článku:Ovládací panelyPříkazový řádekReference

Internet Explorer 11 je nejnovější verze webového prohlížeče společnosti Microsoft, ale ne každý je jeho fanoušek. Dáváte-li přednost starší verzi, nebo vám Internet Explorer 11 nefunguje jak má, můžete se vrátit k původní verzi odinstalováním aktualizace, což lze provést přímo z Windows, nebo pomocí příkazového řádku.

1
Ovládací panely

 1. 1
  Otevřete Ovládací panely. Ovládací panely najdete v nabídce Start.
 2. 2
  Otevřete Správce programů. Klikněte na "Odinstalovat programy" pokud se nacházíte v zobrazení kategorií, nebo na "Programy a funkce" jste-li v zobrazení ikon. Otevřete tak seznam všech nainstalovaných programů v počítači.
 3. 3
  Otevřete seznam nainstalovaných aktualizací systému Windows. Klikněte na odkaz "Zobrazit nainstalované aktualizace", který najdete v levé části okna. Otevřete tak seznam všech nainstalovaných aplikací v počítači. Vzhledem k tomu, že Internet Explorer je služba Windows, určitě zde najdete nějaké aktualizace.
 4. 4
  Najděte položku Internet Explorer 11. Buď můžete postupně projet seznam, nebo zadejte "Internet Explorer" do vyhledávacího pole v horní části okna.
 5. 5
  Odinstalujte Internet Explorer 11. Buď zvolte položku Internet Explorer 11 a klikněte na tlačítko "Odinstalovat", nebo na položku klikněte pravým tlačítkem myši a rovněž vyberte "Odinstalovat".
 6. 6
  Počkejte na dokončení instalace. Odinstalování prohlížeče může trvat několik minut. Jakmile bude odinstalování ukončeno, klikněte na tlačítko Restartovat nyní pro restart počítače a dokončení procesu.
 7. 7
  Skryjte aktualizace. Pokud již nechcete být v budoucnu vyzvání k instalaci aplikace Internet Explorer 11, můžete jej skrýt v aplikaci Aktualizace Windows, takže bude Internet Explorer dále ignorován.
 8. 8
  Nainstalujte jinou verzi aplikace Internet Explorer. Pokud jste degradován na starší verzi aplikace Internet Explorer, můžete ji upgradovat na jakoukoliv verzi novější. Například, pokud jste se dostali odinstalováním aplikace Internet Explorer 11 na verzi Internet Explorer 8, můžete si manuálně nainstalovat aplikaci Internet Explorer 9 nebo 10.[1]

2
Příkazový řádek

 1. 1
  Otevřete příkazový řádek. Příkazový řádek spustíte kliknutím na nabídku Start, Příslušenství a pravým tlačítkem myši na Příkazový řádek. Z nabízených možností vyberte "Spustit jako správce".
 2. 2
  Zkopírujte a vložte následující odkaz. Tento příkaz odinstaluje Aktualizace pro Internet Explorer.[2]

  FORFILES /P %WINDIR%\servicing\Packages /M Microsoft-Windows-InternetExplorer-*11.*.mum /c "cmd /c echo Uninstalling package @fname && start /w pkgmgr /up:@fname /norestart"

  • Vložte výše uvedený odkaz a stiskněte Enter.
 3. 3
  Hlášení chyb. Při spuštění příkazu budete nejspíš přijímat několik hlášení chyb. V každém z chybových oken, které se objeví, budete muset kliknout na tlačítko OK.
 4. 4
  Restartujte počítač. Poté, co jste se vrátili do příkazového řádku, je proces téměř kompletní. Pro úplné dokončení restartujte počítač.
 5. 5
  Skryjte aktualizace. Pokud již nechcete být v budoucnu vyzvání k instalaci aplikace Internet Explorer 11, můžete jej skrýt v aplikaci Aktualizace Windows, takže bude Internet Explorer dále ignorován.
 6. 6
  Nainstalujte jinou verzi aplikace Internet Explorer. Pokud jste degradován na starší verzi aplikace Internet Explorer, můžete ji upgradovat na jakoukoliv verzi novější. Například, pokud jste se dostali odinstalováním aplikace Internet Explorer 11 na verzi Internet Explorer 8, můžete si manuálně nainstalovat aplikaci Internet Explorer 9 nebo 10.

Informace o článku

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 21 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili.

V jiných jazycích:

English: Uninstall Internet Explorer 11 for Windows 7, Español: desinstalar Internet Explorer 11 en Windows 7, Русский: удалить Internet Explorer 11 для Windows 7, Português: Remover o Internet Explorer 11 do Windows 7, Deutsch: Internet Explorer 11 unter Windows 7 deinstallieren, Italiano: Disinstallare Internet Explorer 11 su Windows 7, Nederlands: Internet Explorer 11 verwijderen van Windows 7, Français: désinstaller Internet Explorer 11 pour Windows 7, 中文: 卸载Win7中的IE11, Bahasa Indonesia: Menghapus Internet Explorer 11 untuk Windows 7, العربية: إلغاء تثبيت متصفّح Internet Explorer 11 على نظام Windows 7, ไทย: ถอนการติดตั้ง Internet Explorer 11 จาก Windows 7, Tiếng Việt: Gỡ cài đặt Internet Explorer 11 trên Windows 7

Stránka byla zobrazena 9 499 krát.
Byl tento článek přesný?