Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Internet Explorer 11 je nejnovější verze webového prohlížeče společnosti Microsoft, ale ne každý je jeho fanoušek. Dáváte-li přednost starší verzi, nebo vám Internet Explorer 11 nefunguje jak má, můžete se vrátit k původní verzi odinstalováním aktualizace, což lze provést přímo z Windows, nebo pomocí příkazového řádku.

Metoda 1
Metoda 1 ze 2:

Ovládací panely

 1. 1
  Otevřete Ovládací panely. Ovládací panely najdete v nabídce Start.
 2. 2
  Otevřete Správce programů. Klikněte na "Odinstalovat programy" pokud se nacházíte v zobrazení kategorií, nebo na "Programy a funkce" jste-li v zobrazení ikon. Otevřete tak seznam všech nainstalovaných programů v počítači.
 3. 3
  Otevřete seznam nainstalovaných aktualizací systému Windows. Klikněte na odkaz "Zobrazit nainstalované aktualizace", který najdete v levé části okna. Otevřete tak seznam všech nainstalovaných aplikací v počítači. Vzhledem k tomu, že Internet Explorer je služba Windows, určitě zde najdete nějaké aktualizace.
 4. 4
  Najděte položku Internet Explorer 11. Buď můžete postupně projet seznam, nebo zadejte "Internet Explorer" do vyhledávacího pole v horní části okna.
 5. 5
 6. 6
 7. 7
  Skryjte aktualizace. Pokud již nechcete být v budoucnu vyzvání k instalaci aplikace Internet Explorer 11, můžete jej skrýt v aplikaci Aktualizace Windows, takže bude Internet Explorer dále ignorován.
 8. 8
  Nainstalujte jinou verzi aplikace Internet Explorer. Pokud jste degradován na starší verzi aplikace Internet Explorer, můžete ji upgradovat na jakoukoliv verzi novější. Například, pokud jste se dostali odinstalováním aplikace Internet Explorer 11 na verzi Internet Explorer 8, můžete si manuálně nainstalovat aplikaci Internet Explorer 9 nebo 10.[1]
  Reklama
Metoda 2
Metoda 2 ze 2:

Příkazový řádek

 1. 1
  Otevřete příkazový řádek. Příkazový řádek spustíte kliknutím na nabídku Start, Příslušenství a pravým tlačítkem myši na Příkazový řádek. Z nabízených možností vyberte "Spustit jako správce".
 2. 2
  Zkopírujte a vložte následující odkaz. Tento příkaz odinstaluje Aktualizace pro Internet Explorer.[2]

  FORFILES /P %WINDIR%\servicing\Packages /M Microsoft-Windows-InternetExplorer-*11.*.mum /c "cmd /c echo Uninstalling package @fname && start /w pkgmgr /up:@fname /norestart"

  • Vložte výše uvedený odkaz a stiskněte Enter.
 3. 3
  Hlášení chyb. Při spuštění příkazu budete nejspíš přijímat několik hlášení chyb. V každém z chybových oken, které se objeví, budete muset kliknout na tlačítko OK.
 4. 4
  Restartujte počítač. Poté, co jste se vrátili do příkazového řádku, je proces téměř kompletní. Pro úplné dokončení restartujte počítač.
 5. 5
  Skryjte aktualizace. Pokud již nechcete být v budoucnu vyzvání k instalaci aplikace Internet Explorer 11, můžete jej skrýt v aplikaci Aktualizace Windows, takže bude Internet Explorer dále ignorován.
 6. 6
  Nainstalujte jinou verzi aplikace Internet Explorer. Pokud jste degradován na starší verzi aplikace Internet Explorer, můžete ji upgradovat na jakoukoliv verzi novější. Například, pokud jste se dostali odinstalováním aplikace Internet Explorer 11 na verzi Internet Explorer 8, můžete si manuálně nainstalovat aplikaci Internet Explorer 9 nebo 10.
  Reklama

O tomto wikiHow

Pracovnící wikiHow
Spoluautorem článku je :
Spisovatel na wikiHow
Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Na wikiHow je Tým manažerů obsahu který pečlivě sleduje práci editorů, aby se ujistili, že každý článek splňuje náš standart vysoké kvality. Tento článek byl zobrazen 12 066 krát
Stránka byla zobrazena 12 066 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama