Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Oproti Windows, nemusíte provést proces odinstalace, abyste se zbavili programu. Namísto toho můžete pouze přesunout program, který chcete smazat, do koše. Když je koš vyprázdněn, program je odinstalován z vašeho systému. Nicméně se tam mohou objevit přetrvávající preferované soubory, které zůstávají potom, co je program smazán. Tyto soubory budou muset být manuálně smazány vámi nebo programem.

Část 1
Část 1 ze 3:

Smazání programů s použitím složky koš

 1. 1
  Přihlaste se do vašeho Macu s vaším administrátorským účtem. Pokud již nejste přihlášeni s administrátorským účtem, budete požádáni, abyste zadali heslo, když budete chtít něco smazat.
  • Abyste zjistili, zda má váš účet administrátorská práva, klikněte na nabídku Apple, vyberte Preference systému a potom zvolte Uživatelé & Skupiny. Zkontrolujte, zda se váš účet zobrazuje v seznamu jako "Admin."
 2. 2
  Otevřete vaši složku Aplikace. Vyhledejte program, který chcete odinstalovat. Některé programy jsou reprezentovány jednou ikonou, jako například Firefox, přičemž jiné jsou složkou několika ikon, jako například Microsoft Office.
  • Programy lze také najít v jiných lokalitách, jako například na ploše.
 3. 3
  Uchopte program nebo složku, kterou chcete smazat do koše. Když upustíte vaši vybranou aplikaci do koše, uslyšíte zvuk, který zní, jako když se zmačká papír.
  • Můžete jednoduše přesunout vybrané programy do koše tak, že stisknete Cmd + Del.
  • Koš funguje jako záchranný bod pro případ, že byste smazali něco omylem. Pokud koš otevřete, můžete zobrazit jeho obsah a přetáhnout položky zpátky pokud je to potřeba.
 4. 4
  Vyprázdněte koš. Jakmile jste si jistí, že již nikdy nebudete program(y) potřebovat, můžete váš koš vyprázdnit, což uvolní prostor ve vašem počítači. Pro vyprázdnění koše, klikněte pravým tlačítkem na Macbooku na ikonu koš, vyberte "Vyprázdnit koš a potom klikněte na Vyprázdnit koš pro potvrzení.
  • Můžete jednoduše vyprázdnit koš tak, že stisknete Command + Shift + Del. Pokud nechcete být vyzváni pro potvrzení, klikněte namísto toho na Command + Shift + Option + Delete.
  Reklama
Část 2
Část 2 ze 3:

Smazání podpůrných a preferovaných souborů

 1. 1
  Otevřete složku knihovna. Přesto, že byl program smazán, mohou se tam vyskytovat přetrvávající preferované soubory na pevném disku. Tyto preferované soubory jsou většinou dost malé a může být lepší si je ponechat, pokud budete nakonec instalovat aplikaci znovu. Pokud neplánujete, že byste program někdy znovu používali, můžete tyto soubory smazat trvale.
  • Můžete otevřít soubor knihovna tak, že budete držet tlačítko Možnost a klikat na nabídku "Jít". Možnost knihovna by se měla objevit v nabídce.
  • Můžete trvale odkrýt složku knihovna a to tak, že budete následovat kroky vysvětlující, jak odkrýt složku Uživatelská knihovna, které jsou k dispozici online.
 2. 2
  Najděte soubory, které chcete odstranit. Najděte jakékoliv soubory nebo složky, které mají název knihovny nebo vývojáře ve složkách ~/Knihovna/, ~/Knihovna/Preference/, a ~/Knihovna/Podpora aplikací/.
 3. 3
  Přesuňte jakékoliv složky nebo soubory, které najdete v koši. Vyprázdněte koš nebo smažte složky. Pokud nemůžete vyprázdnit koš, restartujte váš počítač a zkuste to znovu.
  Reklama
Část 3
Část 3 ze 3:

Jiné způsoby by jak smazat programy

 1. 1
  Otevřete panel Launchpad z vašeho doku. Pokud jste program nainstalovali z Mac App Store, můžete program smazat z panelu Launchpad namísto ze složky Aplikace.
  • Tato možnost funguje pouze pro aplikace, které nebyly zakoupeny z Mac App Store. Všechny ostatní programy nebudou muset být smazány s použitím předchozích metod.
 2. 2
  Povolte smazání aplikace. Stiskněte a podržte klávesnici možnost nebo klikněte a podržte jednu z ikon, dokud se všechny z nich nezačnou pohybovat. Aplikace, které mohou být smazány, které jsou instalovány z Mac App Store budou mít ikonu "X" zobrazenou v horním levém rohu ikony aplikace.
 3. 3
  Klikněte na ikonu "X"té aplikace, kterou chcete smazat. Zobrazí se okno, které se bude dotazovat, abyste potvrdili, že chcete aplikaci odstranit. Klikněte na Smazat Delete a potvrďte. Aplikace bude přesunuta do koše.
 4. 4
  Vyprázdněte koš. Jakmile si jste jistí, že programy nebudete nikdy znovu potřebovat, můžete vyprázdnit váš koš kliknutím pravého tlačítka myši na MacBook u na ikonu koš a potom pro potvrzení vyberte "Vyprázdnit koš a potom klikněte na Vyprázdněte košEmpty Trash.
  Reklama

Tipy

 • Někdy se může stát, že aplikace zanechávají ikonu s rychlým odkazem na doku, potom, co byly odstraněny. Abyste je mohli smazat, stačí je jednoduše přesunout do koše stejným způsobem.
 • Vymazané aplikace, které jste získali z Mac App store můžete instalovat znovu tak, že se vrátíte zpátky do Mac App store a budete je znovu instalovat. Nebudete za ně muset znovu platit. Všechna data, která jste měli předtím, než byla aplikace smazána, se však nezobrazí znovu.
 • Dalším alternativou je použít program pro odinstalování třetí strany. Existuje mnoho programů, které vám mohou pomoci kompletně odinstalovat aplikace z vašeho Macu. Tyto programy odstraní jakékoliv přetrvávající soubory a ujistí se, že jsou všechny stopy smazány.
Reklama

Varování

 • Vyčištěním koše se soubory smažou permanentně. Ujistěte se, že tam není něco, co byste chtěli získat zpět, před tím než provedete vyčištění.
 • Pokud jste nainstalovali software z medií, jakými jsou například CD, a myslíte si, že se v budoucnu můžete rozhodnout, že je budete chtít instalovat znovu, ujistěte se, že před odinstalací a vyprázdněním koše disky stále máte.
 • Příležitostně některé aplikace již mají vlastní službu pro odinstalování. Zkontrolujte programovou dokumentaci pro potvrzení, před tím než budete následovat tento proces.


Reklama

Související články

O tomto wikiHow

Pracovnící wikiHow
Spoluautorem článku je :
Spisovatel na wikiHow
Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Na wikiHow je Tým manažerů obsahu který pečlivě sleduje práci editorů, aby se ujistili, že každý článek splňuje náš standart vysoké kvality. Tento článek byl zobrazen 4 577 krát
Stránka byla zobrazena 4 577 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama