Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Umělé řasy jsou skvělým způsobem, jak zvýraznit řídké řasy a oči. Umělé řasy se lepí polopermanentním lepidlem těsně nad přirozené řasy. Tato lepidla často obsahují kyanoakryláty, což jsou v podstatě vteřinová lepidla, a někdy není snadné je z očí odlepit. Odlepování umělých řas je jemný proces a když si nedáte pozor, mohla byste si vytrhnout vlastní řasy. Můžete použít roztok na odstranění lepidla, odličovač, nebo různé oleje, které vám pomohou přebytečné lepidlo odstranit.

Metoda 1
Metoda 1 ze 4:

Roztok na odstranění lepidla

 1. 1
  Kupte si roztok na odstranění lepidla k umělým řasám. Většina balíčků s umělými řasami obsahuje lepidlo, ale ne roztok na jeho odstranění. V drogerii byste tento roztok ovšem měla bez problémů sehnat. Kupte si roztok, který vám bude vyhovovat, ideálně od stejného výrobce, od kterého máte umělé řasy.
  • Přečtěte si informace na obalu, abyste měla jistotu, že netrpíte alergií na žádnou z obsažených látek.
 2. 2
  Odličte si oči. Nejlepší je si nejprve odlíčit oči, protože když budete mít na očích make-up, bude problém řasy odlepit. Použijte dětský olejíček, nebo odličovač a odstraňte si všechen make-up. Naneste si trochu odličovače na vatový tamponek a otřete si s ním oční víčko.
  • Nesnažte se odlíčit řasenku. Mohla byste si umělé řasy poškodit a podráždit si pleť na očním víčku.
  • Neumývejte si obličej mýdlem a vodou, jinak by se poškodily jak umělé řasy, tak vaše přirozené řasy.
 3. 3
  Naneste si roztok na odstranění lepidla na vatovou tyčinku. Stoupněte si před zrcadlo a namočte si vatovou tyčinku do roztoku. Roztok bude pravděpodobně zapáchat acetonem, ale to je normální.
 4. 4
  Naneste si roztok na umělé řasy. Jemně si řasy potírejte vatovou tyčinkou s roztokem a snažte se odstranit co nejvíce lepidla. Potřete roztokem obě oči a vyčkejte 20-30 vteřin.
 5. 5
  Odlepte umělé řasy. Pokud chcete řasy vyhodit, můžete je odlepit prsty. Pokud si je chcete schovat a později je znovu použít, odlepte je opatrně pinzetou. Chytněte si řasy co nejblíž u očí a začněte je od vnitřního koutku oka odlepovat. Jemně za ně zatáhněte, aby se od víčka odlepily. Mělo by to jít snadno – pokud to nejde, naneste na ně další vrstvu roztoku a znovu počkejte 30 vteřin.
 6. 6
  Odstraňte přebytečné lepidlo. Odložte si umělé řasy a prohlédněte si víčka. Pravděpodobně vám na nich zůstalo trochu lepidla. Naneste si na vatovou tyčinku opět trochu roztoku na odstranění lepidla a potřete s ním oko. Potom suchým koncem tyčinky lepidlo jemně setřete a očistěte si víčko. Nakonec si oči opláchněte teplou vodou. [1]
  Reklama
Metoda 2
Metoda 2 ze 4:

Odličovač

 1. 1
  Vyberte si odličovač. Pokud chcete řasy později znovu použít, použijte odličovač bez oleje. Pokud je chcete hned zahodit, můžete použít jakýkoli odličovač. Ujistěte se, že odličovač není prošlý a že neobsahuje žádné přísady, na které jste alergická.
 2. 2
  Odličte si oči. Můžete použít stejný odličovač, pomocí kterého si budete odlepovat umělé řasy. Než řas začnete odlepovat, musíte se důkladně odlíčit. Naneste si trochu odličovače na vatový tamponek a jemně si otřete oči. Nesnažte se prozatím odlíčit řasenku, abyste si umělé řasy nepoškodila.
 3. 3
  Naneste si trochu odličovače na vatovou tyčinku. Vezměte si čistou vatovou tyčinku a naneste si na ni trochu odličovače. Stoupněte si před zrcadlo, abyste dobře viděla.
 4. 4
  Odstraňte si lepidlo na řasy. Jemně si potřete víčko vatovou tyčinkou. Pomalu přejíždějte sem a tam a lepidlo se odlepí a uchytí se vám na vatové tyčince. Potom můžete zbytky lepidla odstranit suchou stranou vatové tyčinky. Opakujte celý postup tak dlouho, dokud se lepidla nezbavíte.
 5. 5
  Sejměte si umělé řasy. Řasy vám v tuto chvíli budou pravděpodobně samy odpadávat. Prsty nebo pinzetou si je opatrně odlepte z víčka. Když použijete pinzetu a budete postupovat opatrně, řasy si při odlepování nepoškodíte.
 6. 6
  Umyjte si oči čistícím gelem a vodou. Nakonec si odstraňte zbytky make-upu a lepidla z víček. Použijte jemný čistící gel a teplou vodu. [2]
  Reklama
Metoda 3
Metoda 3 ze 4:

Olej

 1. 1
  Vyberte si olej, který použijete. S olejem se lepidla na řasy zbavíte velmi snadno, ale bohužel tím umělé řasy poškodíte a už je nebudete moci znovu použít. Měla byste tedy olej používat pouze v případě, že řasy nebudete chtít v budoucnu znovu použít. Nejlepší je kokosový, mandlový a dětský olej.
 2. 2
  Nalejte si trochu oleje do rukou a potřete si s ním oční víčka. Olej přirozeně odlíčí make-up a odlepí umělé řasy. Nemusíte se tedy nejprve odličovat a nemusíte si dělat starosti s tím, že si řasy poškodíte, protože je budete stejně vyhazovat. Opláchněte si oči teplou vodou a jemně si vetřete olej do víček. Potom si oči znovu opláchněte.
 3. 3
  Odlepte si řasy. Prsty nebo pinzetou si řasy opatrně odlepte. Začněte u vnitřního koutku a jemně řasy odlepte. Postupujte pomalu, abyste si nepodráždila víčko.
 4. 4
  Odstraňte si přebytečné lepidlo. Až odstraníte umělé řasy, zkontrolujte si, zda vám na víčku nezůstal zbytek lepidla. Pokud ano, otřete ho opatrně vatovým tamponkem s olejem.
 5. 5
  Opláchněte si olej a zbavte se přebytečného líčení. Použijte svůj oblíbený odličovač a důkladně si vyčistěte zbytek obličeje. Jemně si vetřete mycí gel do pleti a zaměřte se na místa, na kterých vám zůstal make-up. Nakonec si opláchněte obličej a osušte se čistým ručníkem. [3]
  Reklama
Metoda 4
Metoda 4 ze 4:

Jak čistit umělé řasy

 1. 1
  Zjistěte, zda můžete řasy použít znovu. Umělé řasy nemusíte vyhazovat po prvním použití. Když je důkladně vyčistíte a budete je správně skladovat, můžete si je vzít ještě několikrát. Pokud řasy nejsou poškozené a nejsou příliš ohnuté a jsou čisté, můžete si je schovat a použít je znovu.
 2. 2
  Nalejte si odličovač do malé misky. Vezměte si malou misku nebo šálek a naplňte ho odličovačem bez obsahu olejů. Odličovač rozpustí zbytky řasenky a ostatního líčení na řasách a připraví je k dalšímu použití.
 3. 3
  Vložte umělé řasy do misky s odličovačem a nechejte je tam 5-10 minut, aby se zbytky make-upu rozpustily.
 4. 4
  Opláchněte si řasy. Pusťte si teplou vodu a opatrně si řasy opláchněte. Dejte si pozor, abyste je nepoškodila.
 5. 5
  Nechejte řasy uschnout. Položte umyté řasy na papírový kapesník a nechejte je 15-20 minut uschnout. Můžete je jemně otřít kapesníkem.
 6. 6
  Jak řasy skladovat. Skladujte řasy mimo běžný make-up, aby se neušpinily. Dejte si je do krabičky, aby se vám nepoškodily. Pokud stále máte původní krabičku, vložte je do ní. Pokud krabičku nemáte, vezměte si jinou, nebo řasy dejte do malého igelitového sáčku a uložte je na suchém místě.
  Reklama

Tipy

 • Nemusíte řasy po jednom použití vyhazovat! Když o ně budete dobře pečovat, můžete je použít i 5-7x!
 • Když řasy přepůlíte, ušetříte peníze a budete mít krásné poloviční řasy, které se vám budou snáze odlepovat. Pokud chcete dosáhnout přirozenějšího vzhledu, využijte tuto metodu.
Reklama

Varování

 • Nikdy nespěte s umělými řasami. Lepidlo na očích nevydrží neomezeně dlouho a řasy by se vám v noci odlepily a poškodily by se.
 • Při odlepování řas pinzetou si dejte pozor, abyste se nepíchla do oka.
Reklama

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 13 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 10 561 krát
Kategorie: Make up
Stránka byla zobrazena 10 561 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama