Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Černé tečky, v podstatě otevřené pupínky, se mohou objevit na jakékoliv části vašeho těla a je obzvlášť frustrující se s nimi potýkat. Pokud hledáte něco na odstranění vašich černých teček, zkuste některé z těchto úspěšných ošetření pro vyčištění vaší kůže a zastavení vzniku otravných tmavých teček. S některými velmi jednoduchými úpravami vašeho arzenálu pro péči o pleť, můžete mít čistou pokožku, kterou jste si vždycky přáli (a zasloužili).

Metoda 1
Metoda 1 ze 4:
Vyvarujte se zhoršení stavu vaší pleti

 1. 1
  Nikdy si nevymačkávejte černé tečky. Používání vašich prstů k odstranění černých teček ve skutečnosti přidává vašim pórům více nečistot a bakterií, a zhoršuje to stav vaší kůže plné černých teček. Jakkoliv těžké to může být, vždy se vyvarujte dotýkání vaší kůže a odstraňování vašich černých teček silou.
 2. 2
  Nepoužívejte přístroje na odstraňování černých teček. Mnoho obchodů dnes nabízí přístroje na odstraňování černých teček, abyste si mohli pleť ošetřovat sami doma. Nicméně, tyto pomůcky jsou často plné bakterií a mohou vaší kůži zjizvit. Nechte používání ocelových nástrojů profesionálům a držte se používání čističů a peelingů.
 3. 3
  Vyhněte se extra abrazivním peelingům. Pokud máte citlivou pokožku, použití hrubého peelingu jí může podráždit a zhoršit vaše černé tečky. Pokud vás pokožka při použití peelingu bolí, přestaňte ho používat a nahraďte jemnějším čističem. Pokud máte s hrubšími peelingy problém, zkuste používat ovesné vločky, jsou ten nejjemnější peeling.
 4. 4
  Myjte si dvakrát denně obličej. Příčinou vzniku černých teček je špinavá pokožka. Mytím obličeje ráno i večer se ujistíte, že ta vaše bude čistá. Před mytím pokožky si vždy odstraňte veškerý makeup (pokud ho používáte). Po umytí obličeje pokračujte nanesením jemného hydratačního krému, abyste zabránili vaší pokožce v produkci nadbytečného mazu, který způsobuje černé tečky.
 5. 5
  Perte povlaky na polštáře. Když spíte, vaše povlaky na polštáři zachycují mrtvé buňky vaší kůže a přebytečný maz z vašeho obličeje. Perte je nejméně jednou týdně, abyste z látky odstranili nánosy nečistot a pomohli tak udržet vaši tvář bez černých teček.
 6. 6
  Nedotýkejte se svého obličeje. I když si černé tečky nevymačkáváte, běžné dotýkání se obličeje přenáší bakterie z vašich rukou na pleť. Vaše ruce jsou nejšpinavější část vašeho těla a častá příčina mnoha černých teček. Vyvarujte se pokládání vašeho obličeje na ruce nebo zbytečného dotýkání se vaší pleti.
  Reklama

Metoda 2
Metoda 2 ze 4:
Čištění pro odstranění černých teček

 1. 1
  Použijte med a skořici. Med je přírodní antibiotikum, které vytahuje nečistoty z vašich otevřených pórů. Smíchejte lžíci medu s půl čajové lžičky skořice a použijte prsty k natření na vaší suchou pokožku. Vtírejte směs krouživými pohyby asi 3 minuty a opláchněte teplou vodou.
 2. 2
  Vyzkoušejte masku z vaječných bílků. Vejce pomáhá stahovat póry a vytáhnout z nich nečistoty, zároveň vám dává hladkou, čistou pokožku. Odstraňte žloutky ze dvou vajíček a rozmažte bílky v tenké vrstvě na váš obličej. Nechte dvě minuty zaschnout a potom přidejte zbývající bílky ve druhé vrstvě. Masku nechte schnout dalších 10 až 15 minut, nebo dokud nebudou bílky hladké na dotek a nebudete cítit, že je vaše kůže stažená. Použijte teplou vodu na opláchnutí bílků z obličeje.
 3. 3
  Udělejte si jílovou masku. Existuje mnoho různých druhů kosmetického jílu, ke koupi ve formě prášku, každý se zvláštní schopností vysoušení mastných pórů a odstraňování nechtěných usazenin. Smíchejte lžíci jílového prášku s dostatečným množstvím jablečného octa do pasty a rozetřete po vašem obličeji. Nechte působit 10 až 15 minut, dokud maska není na dotek suchá a potom opláchněte teplou vodou.
 4. 4
  Vyčistěte pleť ovesnou kaší a jogurtem. Směs kyseliny mléčné z jogurtu a ovesné kaše s jejími zklidňujícími vlastnostmi tvoří skvělý recept k zastavení černých teček. Vytvořte pastu ze tří lžic jogurtu, dvou lžic ovesných vloček a několika kapek citronové šťávy a olivového oleje. Prsty promíchejte a naneste na postižená místa na pokožce. Nechte působit deset minut a opláchněte teplou vodou.
 5. 5
  Použijte pastu z pískavice. Pískavice? Správně – použijte rozdrcené listy smíchané s vodou k vytvoření pasty. Kromě mnohých dalších účinků na zdraví vykazuje pískavice slibné výsledky při odstraňování černých teček. Rozmažte si tuto pastu po vašem obličeji, nechte deset minut působit a opláchněte.
 6. 6
  Vyzkoušejte kurkumu a šťávu z máty. Obě koření, která pravděpodobně máte v kredenci, kurkuma a máta, pomáhají čistit špinavé póry. Uvařte mátový čaj a nechte ho vychladnout. Potom vezměte dvě lžíce čaje a lžíci práškové kurkumy a naneste na obličej. Nechte působit deset minut a opláchněte teplou vodou.
 7. 7
  Vyrobte si čistící roztok z epsomské soli. Epsomská sůl smíchaná s jódem vytváří perfektní kombo pro boj s bakteriemi a odstraňování černých teček. Smíchejte lžíci epsomské soli s teplou vodou a několika kapkami jódu. Nechte směs usadit a občas zamíchejte, aby se sůl úplně rozpustila v teplé vodě. Potom použijte trochu vaty k nakapání roztoku na vaší pokožku a nechte ho uschnout. Jemně opláchněte směs čistou teplou vodou.
  Reklama

Metoda 3
Metoda 3 ze 4:
Peeling pro čištění vašich pórů

 1. 1
  Vyzkoušejte peeling z citronu a soli. Čistící vlastnosti citronu spolu s drhnoucím účinkem soli pomáhají odstranit všechnu špínu skrytou hluboko ve vašich pórech. Smíchejte citronovou šťávu se lžící jogurtu, lžící soli a troškou medu. Použijte tuto směs k drhnutí míst náchylných na černé tečky po dobu 2 až 3 minut a potom opláchněte teplou vodou.
 2. 2
  Udělejte si peeling ze zeleného čaje. Zelený čaj je výborný nápoj, ale také je skvělý pro osvěžení vaší kůže. Plný živin, peeling ze zeleného čaje odstraňuje nečistoty zatímco zásobuje váš obličej zdravými antioxidanty. Smíchejte kvalitní zelený čaj s trochou vody a rozetřete po vaší tváři. Pokud chcete, můžete ho nechat po vydrhnutí obličeje 2 až 3 minuty působit a poté ho jednoduše opláchněte teplou vodou.
 3. 3
  Použijte na peeling jedlou sodu. Jedlá soda je jedna z těch kouzelných látek v životě, která je vynikající pro nesčetně účelů. Kromě toho, že je přírodní čistič, zrníčka prášku odstraní mrtvé buňky kůže. Použijte jedlou sodu a trochu vody k vytvoření pasty a jemně krouživými pohyby drhněte celý povrch vašeho obličeje. Pokud máte obzvlášť zlé černé tečky, kápněte tenkou vrstvu pasty na postižené místo a nechte jí schnout 5 až 10 minut než jí opláchnete.
 4. 4
  Smíchejte kukuřičnou mouku s vaším mýdlem na obličej. Kukuřičná mouka smíchaná s vaším běžným tekutým mýdlem na obličej se používá jako brousící peeling. Smíchejte čajovou lžičku kukuřičné mouky s vaším oblíbeným obličejovým mýdlem a krouživými pohyby jemně vydrhněte obličej. Buďte opatrní, abyste nedřeli obličej příliš drsně, mohli byste tak vaší pokožku nechtěně poškodit. Opláchněte mýdlo a kukuřičnou mouku teplou vodou.
 5. 5
  Použijte mléko a roztok muškátového oříšku. Možná nejvoňavější peeling, kyselina mléčná z mléka smíchaná s tvrdými zrnky muškátového oříšku rychle a bezbolestně odstraňuje vaše černé tečky. Smíchejte lžíci mléka (ideálně podmáslí) s dostatečným množstvím muškátového oříšku a vytvořte pastu. Naneste tuto směs na váš obličej a jemně ho drhněte, abyste odstranili mrtvou kůži a nečistoty. Potom použijte teplou vodu k opláchnutí směsi z vaší kůže.
 6. 6
  Zkuste kupovaný peeling. Pokud se vám nechce vyrábět si svůj vlastní peeling doma, poohlédněte se po peelingových produktech ve vaší drogérii. Používejte je pravidelně k čištění vašich pórů a odstraňování otravných černých teček. Jak často budete peeling používat záleží na typu vaší pleti: Pokud máte mastnou nebo smíšenou pleť, používejte peeling jen jednou týdně. S normální pletí si můžete dělat peeling každý den. V každém případě si peeling dělejte jemně a nepřehánějte to. Pokud si podráždíte pokožku, způsobí vám to další problémy.
  Reklama

Metoda 4
Metoda 4 ze 4:
Kosmetická a chemická ošetření

 1. 1
  Použijte proužky na čištění pórů. Jsou to skvělé malé bavlněné proužky napuštěné silně lepivým roztokem, který přischne k vaší tváři. Řiďte se návodem na obalu, navlhčete váš obličej a naneste proužky na místa náchylná na černé tečky. Počkejte 15 minut než proužek zaschne a potom ho rychle strhněte, aby vytáhl vaše černé tečky. Tento způsob nabízí okamžité výsledky, ale musí následovat jedna z již zmíněných čistících procedur, aby bylo dosaženo také výsledků dlouhodobých.
 2. 2
  Zkuste kúru na obličej. Gely obsahující kyselinu salicylovou odstraňují mrtvou kůži a nečistoty, které jsou uvězněny ve vašich pórech. Kupte si kúru s kyselinou salicylovou ve vaší nejbližší drogérii nebo navštivte místní kosmetiku a nechte se profesionálně ošetřit. Naneste tenkou vrstvu na postižené místo, nechte chvíli působit a opláchněte teplou vodou.
 3. 3
  Nechte si udělat mikrodermabrazi. Je to speciální kosmetický proces, který pracuje se zvláštním kartáčkem a chemickým čističem, aby odstranil mrtvé buňky kůže. Bývá dostupná jen v kosmetických salonech a u dermatologů, ale některé drogérie nabízejí domácí verzi. Pro dosažení nejlepších výsledků podstupujte toto ošetření pravidelně.
 4. 4
  Použijte čistič s retinoidem. Čističe s retinoidem jsou plné pro pleť důležitého vitaminu A, který pomáhá zlepšovat růst kůže a předcházet jejímu maštění. Čističe a krémy s retinoidem najdete ve vaší drogérii. Používejte je 2 až 3 krát týdně jako doplněk k vašemu běžnému čištění pleti, abyste póry udrželi bez černých teček.
 5. 5
  Nechte si ošetřit pleť. Přestože použití přístrojů na odstraňování černých teček na vlastní pěst může způsobit poškození vaší pleti, profesionální ošetření vám může přinést okamžité účinky. Zeptejte se vaší dermatoložky nebo kosmetičky na různá ošetření pleti, která nabízí, a rozhodněte se, které bude pro váš typ pleti nejvhodnější. Podstupování tohoto ošetření černých teček každé 2 až 4 týdny pomůže udržet vaší pleť stále čistou.
  Reklama

Tipy

 • Žádná z metod pro odstranění černých teček a peeling nepřináší výsledky okamžitě, ale vytváří dlouhodobé výsledky. Ošetřujte vaší pleť vybranou metodou každý den po dobu několik měsíců, abyste ji úplně zbavili černých teček.
 • Pokud po několika měsících vaše černé tečky nezmizí, měla by být na řadě návštěva vašeho dermatologa.
 • Dermatolog vám může předepsat určité pilulky a krémy na odstraněný obzvlášť závažných teček.
 • Pokud navštívíte drogerii, můžete najít regál s výrobky určenými pro čištění pleti obličeje.
 • Kosmetické přípravky na odstranění černých teček používejte dvakrát denně. Pomáhá to udržet pleť čistou.
 • I když je to lákavé, nesahejte si na obličej.
 • Vlasy noste stažené z tváře a udržujte se v čistotě.
 • Nahřejte žínku namočenou v teplé vodě v mikrovlnné troubě. Přiložte ji na obličej, až trochu zchladne. Otevřou se vám póry a ošetření akné je účinnější. Poté, co jste si pleť ošetřili, opláchněte si obličej studenou vodou, aby se póry uzavřely.
Reklama

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 54 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 131 468 krát
Kategorie: Zdraví
Stránka byla zobrazena 131 468 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama