Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Každý někdy šlápl na žvýkačku – rozhodně to není nic příjemného, zejména pokud máte nové boty. Naštěstí existují způsoby, jak žvýkačku z podrážek bot odstranit. Vyberte si jednu z metod v tomto článku.

Metoda 1
Metoda 1 ze 7:

Zmrazení

 1. 1
  Vložte botu do igelitového sáčku. Není nutné, aby byla v sáčku úplně celá.
 2. 2
  Přitiskněte sáček ke žvýkačce. Pevně igelit přitiskněte ke žvýkačce, aby se k ní přilepil. Když to neuděláte, tato metoda nebude fungovat.
 3. 3
  Vložte botu do mrazáku. Udělejte si v mrazáku místo a vložte tam botu v sáčku. Pokud bota není celá schovaná v sáčku, vykliďte potraviny, aby se nekontaminovaly.
 4. 4
  Nechejte botu v mrazáku několik hodin, aby žvýkačka přimrzla k sáčku. Potom botu z mrazáku vytáhněte.
 5. 5
  Vyndejte botu ze sáčku. Žvýkačka by se měla odlepit od boty a zůstat přilepená na sáčku. [1]
  Reklama
Metoda 2
Metoda 2 ze 7:

Led

 1. 1
  Vezměte si velký igelitový sáček a naplňte ho kostkami ledu. Položte botu na tento sáček žvýkačkou směrem dolů. Dejte si pozor, aby vám led nenamočil tkaničky a vnitřek boty.
 2. 2
  Udržujte led stále v chladu. Použijte termotašku, do které botu s ledem zavřete, aby led vydržel co nejdéle pevný.
 3. 3
  Přitiskněte led ke žvýkačce, aby se zmrazila. Žvýkačku odstraníte pouze tehdy, když bude úplně zmrzlá. Bude to chvíli trvat, takže mějte trpělivost.
 4. 4
  Až bude žvýkačka zmrzlá, oškrábejte ji z boty. Vezměte si tupý nůž a opatrně žvýkačku oškrábejte z boty. Dejte si pozor, abyste se nepořezali.
  Reklama
Metoda 3
Metoda 3 ze 7:

WD-40

 1. 1
  Nastříkejte na žvýkačku WD-40. Kupte si WD-40 a nastříkejte ho na podrážku boty a na žvýkačku. Nechejte ho chvíli působit a počkejte, až se uvolní lepidlo žvýkačky.
 2. 2
  Otřete žvýkačku z boty. Použijte papírovou utěrku, hadřík, nebo houbičku a otřete žvýkačku z podrážky. Mělo by to jít snadno. Pokud to nepůjde, nastříkejte na botu více WD-40 a zkuste to znovu.
 3. 3
  Očistěte podrážku boty. Po odstranění žvýkačky si vezměte čistý hadřík a otřete z boty zbytky spreje. Nakonec hadřík vyhoďte.
  Reklama
Metoda 4
Metoda 4 ze 7:

Burákové máslo

 1. 1
  Vezměte si burákové máslo a potřete s ním žvýkačku. Nechejte ho působit asi 10 minut.
 2. 2
  Oškrábejte burákové máslo. Po deseti minutách si vezměte hrubý kartáč a máslo oškrábejte. Možná budete muset trochu zabrat, ale mělo by se vám podařit žvýkačku odstranit.
  • Dejte pozor, abyste si nepoškodili podrážku boty. [2]
 3. 3
  Očistěte si botu. Umyjte si podrážku boty pod tekoucí vodou a houbičkou ji důkladně očistěte od zbytků burákového másla.
  Reklama
Metoda 5
Metoda 5 ze 7:

Písek a klacík

 1. 1
  Najděte si klacík a trochu písku. Tato metoda se vám bude hodit zejména pokud jste venku a šlápnete na ještě měkkou žvýkačku. Budete potřebovat pouze trochu písku a klacík.
 2. 2
  Posypejte žvýkačku pískem. Zujte si botu a posypejte žvýkačku pískem a začněte ji odírat klacíkem. Měli byste být schopni ji z podrážky po malých kouscích dostat.
 3. 3
  Přidávejte více písku a postupně žvýkačku odírejte. Postupně přidávejte písek a seškrabávejte žvýkačku z boty.
  • Pokračujte tak dlouho, dokud se žvýkačky nezbavíte. Pravděpodobně to bude chvíli trvat, ale rozhodně je lepší se o to pokusit dříve, než vám žvýkačka na podrážce ztvrdne.
  Reklama
Metoda 6
Metoda 6 ze 7:

Rozpusťte žvýkačku

 1. 1
  Použijte náplň do zapalovače. Namočte si kousek starého hadříku do benzínu do zapalovačů a otřete s ním žvýkačku. Mělo by ji to rozpustit.
  • Tyto látky používejte pouze v dobře větraných místnostech a vyhýbejte se zdrojům tepla – nafta je vysoce hořlavá.
 2. 2
  Použijte odlakovač. Acetonový odlakovač vám také pomůže žvýkačku rozpustit. Namočte si vatový tamponek do odlakovače a otírejte s ním žvýkačku, dokud se neuvolní.
  • Tyto látky používejte pouze na boty, které s nimi nezničíte. Nepoužívejte je například na semišové boty. [3]
  Reklama
Metoda 7
Metoda 7 ze 7:

Olivový olej

 1. 1
  Vetřete olivový olej do podrážky se žvýkačkou. Pokud máte kožené boty, dejte si pozor, abyste je olejem neušpinili.
 2. 2
  Nechejte olej chvíli působit.
 3. 3
  Otřete olej papírovým ubrouskem.
 4. 4
  Zbytky žvýkačky oškrábejte tupým nožem namočeným v oleji.
 5. 5
  Hotovo. Žvýkačka by se měla z boty uvolnit.
  Reklama

Tipy

 • Pokud nemůžete žvýkačku odstranit ihned, snažte se alespoň seškrábnout co největší kus. Použijte tupý nůž nebo si botu odírejte o betonový chodník.
Reklama

Varování

 • Neodstraňuje žvýkačku rukama, je to velmi nehygienické.
Reklama

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 9 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 5 980 krát
Kategorie: Obuv
Stránka byla zobrazena 5 980 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama