Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Ovšem že nepotřebujete, aby se cizí lidé šťourali v historii internetu. Není to pouze pro ty, co si potají prohlížejí stránky pro dospělé nebo jiné webové stránky a konverzace, které by rádi skryli před ostatními. Mnoho lidí udržuje své citlivé informace na počítači, sdíleném i ostatními uživateli a chtějí udržet svá soukromá data, narozeniny či vánoční nákupy před ostatními. Pokud se vás nějaký z výše uvedených případů týče, je naprosto nezbytné, podniknout určité kroky, abyste zabránili případným problémům. Komerční software sice dokáže vymazat historii protokolů, tento návod vás však naučí, jak toho docílit sami a zdarma!

Metoda 1 ze 5:
Mazání historie v aplikaci Internet Explorer

 1. 1
  Spusťte Internet Explorer. V nabídce Nástroje klikněte na Možnosti Internetu.
 2. 2
  Smažte vše. V okně Možnosti Internetu zvolte "Odstranit vše". Případně lze odstranit jednotlivé položky pomocí podokna Historie, které je přístupné pomocí tlačítka "Panel nástrojů".
  • Vymažte cookies. Ve stejném okně Možnosti Internetu zvolte "Odstranit cookies". Případně lze odstranit jednotlivé položky, které jsou přístupné pomocí tlačítka "Zobrazit soubory".
  • Odstraňte dočasné soubory. Ve stejném okně Možnosti Internetu zvolte "Odstranit soubory". Více informací, jak spravovat dočasné soubory, naleznete v sekci Tipy.
  Reklama

Metoda 2 ze 5:
Mazání historie v aplikaci Google Chrome

 1. 1
  Otevřete okno prohlížeče Chrome. V pravém horním rohu panelu vyhledejte a klikněte na Menu.
  • Zvolte NástrojeVymazat údaje o prohlížení...
 2. 2
  Zaškrtněte odpovídající možnosti. V následujícím okně zaškrtněte možnosti, které chcete použít. Můžete odstranit pouze část, nebo naopak celou historii. Záleží jen na vás.
  • Chcete-li odstranit celou historii, vyberte v položce "Zlikvidovat následující položky" možnost "od počátku věků".
  Reklama

Metoda 3 ze 5:
Mazání historie v aplikaci Firefox

 1. 1
  Spusťte Firefox. Klikněte na nabídku Firefox menu a zvolte možnost HistorieSmazat nedávnou historii.
 2. 2
  Vyberte časový rozsah. V okně Vymazat nedávnou historii vyberte příslušný časový rozsah. Můžete si vybrat dle libosti, od poslední hodiny až po celou historii.
  • Chcete-li provést přesnější výběr pro odstranění, klikněte na nabídku Podrobnosti v okně Vymazat nedávnou historii a vyberte si to, co chcete skutečně vymazat.
 3. 3
  Klikněte na "Vymazat".
  Reklama

Metoda 4 ze 5:
Mazání historie vyhledávání pomocí Editoru registru (pokročilá metoda)

 1. 1
  Otevřete nabídku Start, zadejte "regedit" do vyhledávacího pole a stiskněte "Enter".
 2. 2
  Dvojklikem klikněte na ikonu "regedit". Počkejte, až se program načte. Pokud budete vyzvání, klikněte na "pokračovat".
 3. 3
  Stiskněte "Ctrl" + "F" pro otevření vyhledávacího pole, které vám umožní hledat konkrétní soubory registru.
 4. 4
  Do vyhledávacího pole zadejte "HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft". Jakmile bude položka naleznuta, klikněte na ikonku +.
 5. 5
  Jděte na "Internet Explorer" → "Explorer Bars".
 6. 6
  Vyhledejte položku "Výchozí registr". V názvu souboru bude obsaženo slovo "výchozí".
 7. 7
  Pravým tlačítkem myši klikněte a odstraňte všechny položky registru pod složkou "Výchozí registr". Dávejte pozor, abyste neodstranili položku "Výchozí registr" nebo nějakou jinou výchozí složku. To by mohlo zapříčinit vážnou poruchu vašeho systému ve vykonávání určitých funkcí.
  Reklama

Metoda 5 ze 5:
Mazání souborů Index.dat (pokročilá metoda)

 1. 1
  Spusťte Windows v nouzovém režimu. Za normálních okolností stačí ihned po zapnutí počítače stisknout klávesu F8.
 2. 2
  Přihlaste se jako správce. Vaše index.dat soubory, které nesou informace ohledně historie internetu, není možné v příkazovém řádku odstranit, pokud nejste přihlášeni jako správce.
 3. 3
  V příkazovém řádku zadejte "del index.dat /s" a stiskněte Enter. Vaše index.dat soubory, včetně všech podadresářů, by měly být smazány.
  Reklama

Tipy

 • Po smazání stop, odstraňte všechny body Obnovy systému. Registr může být obnoven do předchozího stavu pomocí tohoto nástroje.
 • Pokud si nechcete komplikovat život s manuálním mazání, najděte program, který to zvládne za vás. Může vyzkoušet CCleaner (který je zdarma!), OSPC Privacy Cleaner, East-Tec Eraser 2007, Evidence Eliminator, Tracks Eraser Pro, nebo třeba Window Washer.
 • Aby se zabránilo forenzní analýze vašeho pevného disku, přepište prázdný prostor vašeho disku pomocí nástroje, jako je například Eraser.
 • Windows udržuje DND mezipaměť, která pomáhá najít webové stránky. Chcete-li zobrazit seznam naposledy navštívených webových stránek, otevřete okno CMD (zadejte CMD do pole "Spustit") a zadejte příkaz ipconfig /displaydns. Mezipaměť může být odstraněna pomocí ipconfig /flushdns.
 • Chcete-li zakázat sekci "Nedávné Dokumenty" v nabídce Start, klikněte pravým tlačítkem myši na Start, vyberte Vlastnosti, jděte na kartu nabídky Start, klikněte na Přizpůsobit a dále na kartu Upřesnit. V dolní části uvidíte část naposledy otevřených dokumentů. Zde si můžete odškrtnout možnost "Seznam naposledy otevřených dokumentů". K dispozici je také tlačítko, které můžete použít k vymazání seznamu a ponechat část v nabídce Start.
 • Nastavte IE na automatické odstranění dočasných souborů, poté, co je uzavřete. Tuto možnost naleznete ve složce Pokročilé, v menu Nástroje / Možnosti Internetu. Případně můžete IE nahradit Firefox, který obsahuje nástroj "Vymazat důvěrná data".
 • Pokud používáte antivirový program, měl by obsahovat nástroj, který lze použít k vymazání historie. Název nástroje se různí. Pokud používáte nejnovější Quick Heal, pak by se měl tento software jmenovat "P.C.Tuner", ke kterému máte přístup pomocí virové databáze. Můžete spustit automatické Ladění nebo můžete samostatně spustit Nástroj čištění.
Reklama

Varování

 • V některých výjimečných případech může specialista navrátit tyto změny.
 • Pokoušet se skrýt historii používání počítače v práci, vás může dostat do problémů s politikou řízení. Síťoví administrátoři mají přístup k protokolu serveru, takže k detailům sítě a pracovním činnostem. Firewall může též vést protokoly. ISP také vede své vlastní protokoly.
 • Ke změnám systémových souborů se zavazujete sami na své vlastní riziko, jelikož mohou být potenciálně nebezpečné.
 • Pokud se prokáže, že jste mazal údaje o prohlížení, může na vás padnout určitě podezření.
 • Neměňte nastavení počítače ostatním uživatelům bez optání. Mohlo by to být na obtíž. Změna obsahu počítače bez zákonného práva se trestá v mnoha zemích světa.
Reklama

Související články

Jak propojit dva routeryJak propojit dva routery
Jak poznat, že máte napíchnutý telefonJak poznat, že máte napíchnutý telefon
Jak obnovit zablokovaný účet na FacebookuJak obnovit zablokovaný účet na Facebooku
Jak opravit notebook, který se nenabíjíJak opravit notebook, který se nenabíjí
Jak získat něčí heslo k FacebookuJak získat něčí heslo k Facebooku
Jak najít archivovanou poštou na GmailuJak najít archivovanou poštou na Gmailu
Jak smazat účet na SpotifyJak smazat účet na Spotify
Jak hackovatJak hackovat
Jak hledat na hlubokém webuJak hledat na hlubokém webu
Jak vypnout ochranu proti zápisuJak vypnout ochranu proti zápisu
Jak kontaktovat InstagramJak kontaktovat Instagram
Jak poslat peníze z PayPalu na bankovní účetJak poslat peníze z PayPalu na bankovní účet
Jak vypnout Google bezpečné vyhledáváníJak vypnout Google bezpečné vyhledávání
Jak odemknout zabezpečený PDF souborJak odemknout zabezpečený PDF soubor
Reklama

O tomto wikiHow

Pracovnící wikiHow
Spoluautor od:
Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Na wikiHow je Tým manažerů obsahu který pečlivě sleduje práci editorů, aby se ujistili, že každý článek splňuje náš standart vysoké kvality. Tento článek byl zobrazen 3 525 krát
Stránka byla zobrazena 3 525 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama