Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Přestože se vám vaše modrá nebo zelená (nebo dokonce modrozelená) barva na vlasy líbila, je čas na změnu. Nechcete ovšem používat zesvětlovač a nevíte, jak se barvy zbavit? Nemějte strach, wikiHow vám pomůže se studených barev z vlasů zbavit. Budete potřebovat jen několik věcí, trochu času a trochu vytrvalosti.

Metoda 1
Metoda 1 ze 4:
Jak odstranit barvu šamponem

Použijte šampon

 1. 1
  Kupte si levný šampon, který není vhodný pro barvené vlasy. Měli byste si koupit šampon, který není určen pro barvené vlasy. Tento šampon vám pomůže odstranit z vlasů barvu. Můžete si vybrat ze široké řady šamponů. Budete potřebovat také kondicionér, který není vhodný pro barvené vlasy. I ten seženete za málo peněz. Pokud máte na vlasech permanentní barvu, měli byste vyzkoušet jiné metody z tohoto článku, protože tato metoda se nejvíce hodí pro polo-permanentní barvy. Pomůže vám sice barvu zesvětlit, ale bude to trvat delší dobu. [1]
  • Pokud máte suché nebo poškozené vlasy, měli byste si koupit dražší kondicionér, který jim dodá potřebné živiny.
  • Můžete použít také šampon proti lupům, ale protože neobsahuje dostatek aktivních ingrediencí, pravděpodobně vám barvu pouze zesvětlí a nedostane ji pryč z vlasů.
 2. 2
  Přidejte si do šamponu trochu jedlé sody. Jedlá soda je přírodní zesvětlovač, takže když si ji přidáte do šamponu, pomůže vám zbavit se barvy z vlasů rychleji.
 3. 3
  Myjte si vlasy horkou vodou. Snažte se mýt si vlasy tak horkou vodou, jakou vydržíte – horká voda otevře vlasová vlákna a pomůže vám odstranit z nich barvu. Při každém mytí si vlasy důkladně namočte.
 4. 4
  Naneste si na vlasy zesvětlující šampon a důkladně ho vmasírujte do pokožky hlavy. Vymačkejte z vlasů přebytečnou pěnu (která by se měla zbarvit barvou, kterou máte ve vlasech). Důkladně vlasy pokryjte šamponem, ale zatím ho nevymývejte.
 5. 5
  Připněte si vlasy sponkou. Pokud máte krátké vlasy, můžete si je nechat rozpuštěné. Na ramena si dejte starý ručník (šampon s barvou vám bude stékat z vlasů a pravděpodobně se vám dostane na ručník).
 6. 6
  Dejte si na hlavu koupací čepici. Vezměte si koupací čepici a dejte si ji na vlasy. Potom si přes ni vlasy vysoušejte fénem, ale nedržte fén dlouho na jednom místě, abyste nezačali plast tavit. Teplo vám pomůže aktivovat šampon, abyste z vlasů dostali barvu pryč. [2]
  • Pokud nemáte koupací čepici, použijte igelitový sáček. Omotejte si ho kolem hlavy a připněte si ho k hlavě sponkou.
 7. 7
  Nechejte si vlasy v čepici alespoň 15-20 minut. Po uplynutí této doby si je důkladně vymyjte horkou vodou. Potom si na ně ještě dvakrát naneste šampon a vždy si ho vymyjte horkou vodou. Na konci by pěna měla být už jen mírně zbarvená.
  Reklama

Použijte kondicionér

 1. 1
  Naneste si na vlasy levný kondicionér. Důkladně si ho vetřete do vlasů a ujistěte se, že je máte celé pokryté. Pokud máte dlouhé vlasy, připněte si je sponkou. Pokud je máte krátké, nechejte si je rozpuštěné.
 2. 2
  Zahřejte si vlasy fénem. Až budete mít vlasy polosuché, nechejte si je 25-30 minut schnout. Nakonec si je opláchněte studenou vodou, abyste z nich vymyli veškerý kondicionér.
 3. 3
  Důkladně si vymyjte vlasy studenou vodou. Musíte použít co nejstudenější vodu, aby se vám uzavřela vlasová vlákna. Zajistíte tím, že si vaše vlasy zachovají dostatek živin z kondicionéru. Barva by se měla vymýt zhruba ze třetiny. Nakonec si nechejte vlasy přirozeně uschnout a další den celý postup zopakujte. [3]
  Reklama

Metoda 2
Metoda 2 ze 4:
Odstraňování barvy pomocí vitamínu C

 1. 1
  Nachystejte si zhruba 500 mg vitamínu C. Můžete si ho koupit ve formě prášku, sirupu, nebo rozpustných tablet. Dejte si vitamín C do misky a pokud ho nemáte v prášku, nadrťte si ho na prášek pomocí lžíce nebo v hmoždíři. [4]
 2. 2
  Přidejte si k vitamínu C šampon. Použijte kvalitní šampon, který vám vlasy zjemní a dodá jim zdraví. Přidejte o něco více šamponu, než běžně používáte a obě přísady promíchejte tak, aby ve směsi nebyly žádné hrudky.
 3. 3
  Namočte si vlasy horkou vodou. Jak jsme uvedli výše, horká voda vám otevře vlasová vlákna, takže se z nich barva snáze dostane ven. Naneste si směs šamponu a vitamínu C na vlasy a vytvořte hustou pěnu, abyste důkladně pokryli všechny prameny vlasů.
 4. 4
  Připněte si vlasy sponkou a vezměte si koupací čepici. Můžete si na ramena dát starý ručník, aby vám barva nestékala na oblečení. Koupací čepice by měla vlhkost udržet uvnitř, ale vždy je lepší mít jistotu.
  • Pokud nemáte koupací čepici, použijte igelitový pytlík, který si vepředu sepnete sponkou, nebo potravinovou folii, kterou si můžete omotat okolo celé hlavy.
 5. 5
  Nechejte vitamín C na vlasech působit 45 minut. Během této doby se směs šamponu a vitamínu C spojí a odstraní z vašich vlasů barvu. Po uplynutí této doby si vlasy důkladně opláchněte. [5]
 6. 6
  Použijte kondicionér. Je velmi důležité použít kondicionér, jinak budete mít vlasy značně vysušené. Tato metoda funguje jak u permanentních, tak u polo-permanentních barev, ale na každého zabírá trochu jinak. Je možné, že tento proces budete muset několikrát opakovat, zejména pokud máte na vlasech silnou kvalitní barvu, nebo pokud máte barvu na vlasech již dlouho.
  Reklama

Metoda 3
Metoda 3 ze 4:
Jak zesvětlit barvu pomocí domácích produktů

Koupelové soli

 1. 1
  Napusťte si vanu a přidejte do vody koupelovou sůl. Koupelové soli, které seženete v drogerii nebo v obchodech s domácími potřebami, dokážou vyšisovat modré a zelené polo-permanentní barvy na vlasy. Napusťte si vanu plnou horké vody a přidejte si do ní koupelovou sůl. Potom si do ní lehněte, namočte si vlasy a snažte se vydržet co nejdéle. Po koupeli si vlasy umyjte šamponem a použijte kondicionér. V případě potřeby za několik dní celý postup zopakujte. [6]
  • Můžete si napustit jen umyvadlo s koupelovou solí a namočit si do vody vlasy, abyste se nemuseli celí pokládat do vany.

Prostředek na mytí nádobí

 1. 1
  Použijte prostředek na mytí nádobí. S touto metodou budete mít vlasy skutečně silně vysušené, takže je nutné použít kvalitní kondicionér. Přidejte si k troše šamponu několik kapek prostředku na mytí nádobí. Namočte si vlasy horkou vodou a potom si na ně naneste směs šamponu a prostředku na nádobí. Nechejte tuto směs působit 10 minut a potom ji z vlasů vymyjte. Nakonec použijte kvalitní kondicionér. [7]
  Reklama

Prací prostředek

 1. 1
  Umyjte si vlasy pracím gelem. Musíte si ovšem vybrat takový prostředek, který neobsahuje žádná bělidla ani jiná bělící činidla, jinak byste měli vlasy značně poškozené. Namočte si vlasy horkou vodou a potom si je umyjte jednou lžící prostředku na praní. Pokud máte obzvláště dlouhé vlasy, použijte dvě lžíce. Nakonec si vlasy důkladně opláchněte vodou a použijte kvalitní kondicionér, abyste je neměli příliš poškozené. [8]

Metoda 4
Metoda 4 ze 4:
Nechejte si vlasy vyšisovat na slunci

Lak na vlasy

 1. 1
  Použijte lak na vlasy. Naneste si na barvené vlasy silný lak a jděte na slunce. Vydržte na slunečním světle co nejdéle a potom si lak z vlasů vykartáčujte, umyjte si je šamponem proti lupům a použijte kvalitní kondicionér.
  Reklama

Chlor

 1. 1
  Vystavujte své vlasy chlorované vodě a slunci. Nezbavíte se tím barvy ihned, ale když budete pravidelně chodit plavat do bazénu a budete chodit na slunce, barva se vám začne postupně vymývat. Po každém plavání si vlasy umyjte šamponem a použijte kondicionér a nechoďte na slunce na tak dlouhou dobu, abyste se spálili – mohlo by vám to způsobit rakovinu kůže.

Tipy

 • Při barvení vlasů si vezměte staré oblečení a nachystejte si staré ručníky. Vašemu domácímu by se jistě nelíbilo, kdybyste ušpinili světlý gauč růžovou barvou na vlasy.
 • Pokud se vám nedaří změnit barvu vlasů, měli byste si zajít ke kadeřníkovi, který zná odborné metody, jak barvu upravit.
 • Používejte šampon proti lupům a vtírejte si do vlasů horký olej. Tento postup opakujte tak dlouho, dokud se barvy nezbavíte.
Reklama

Varování

 • Nesnažte se přebarvit si modré nebo zelené vlasy černou nebo hnědou barvou z drogerie. Dosáhli byste extrémně tmavého odstínu s modrými odlesky.
 • Domácí metody odstraňování barvy využívejte s rozumem a dávejte si pozor, aby se vám prací gel nebo jar nedostaly do očí, do uší, do úst, nebo do nosu.
Reklama

Související články

O tomto wikiHow

Pracovnící wikiHow
Spoluautorem článku je :
Spisovatel na wikiHow
Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Na wikiHow je Tým manažerů obsahu který pečlivě sleduje práci editorů, aby se ujistili, že každý článek splňuje náš standart vysoké kvality. Tento článek byl zobrazen 17 624 krát
Kategorie: Nehty a vlasy
Stránka byla zobrazena 17 624 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama