Jak odstranit prodloužené řasy

Umělé prodloužené řasy se lepidlem připevňují k vašim vlastním řasám. Odstranění těchto prodloužených řas je choulostivý proces, protože pokud si nedáte pozor, můžete si s umělými řasami zároveň strhnout i své vlastní. V článku se dozvíte vše o odstranění prodloužených řas.

Metoda 1 ze 3:
Pára a olej

 1. 1
  Odličte si oči. Jemným odličovačem si z očí odličte řasenku a oční linky. Lépe tak poznáte, kde začínají vaše přírodní řasy a kde ty umělé.
 2. 2
  Napařte si obličej. Horká pára povolí lepidlo, kterým jsou řasy přilepené. Postupujte podle následujích kroků:
  • V mikrovlnce zahřejte mísu s vodou. Měla by být tak horká, aby z ní stoupala pára.
  • Nakloňte se nad mísu a přes hlavu si přehoďte ručník, abyste do něj zachytily páru.
  • Obličej si napařujte asi deset minut.
 3. 3
  Odličovací tampon namočte do olivového oleje. Přetřete s ním řasy, ale dávejte si pozor, aby se nedostal do oka. Oči jemně přetírejte olejem, dokud prodloužené řasy nezačnou vypadávat.
 4. 4
  Oči si omyjte. Oči opláchněte teplou vodou, abyste smyli přebytečný olej.
  Reklama

Metoda 2 ze 3:
Odstraňovač lepidla na řasy

 1. 1
  Kupte si odstraňovač lepidla na řasy. Pokud nemůžete zajít zpět do salónu, zkuste si prodloužené řasy sundat odstraňovačem lepidla na řasy. Koupíte ho ve většině drogerií.
  • Pokud jste si nechávali řasy prodloužit profesionálně, zeptejte se kosmetičky, jaké rozpouštědlo používá, a zjistěte, jestli si ho u ní nemůžete koupit.
  • Odstraňovač lepidla je mírné rozpouštědlo, které voní podobně jako odlakovač na nehty.
 2. 2
  Řasy si pečlivě prohlédněte. Odstranění může být náročný proces a na řasy musíte dobře vidět. Na odstranění prodloužených řas se připravte následujícím způsobem:
  • Postavte se před zrcadlo v dobře osvětlené koupelně. Pokud je to potřeba, přineste si další lampičku, abyste ve tváři neměly žádné stíny. Řasy musíte jasně vidět.
  • Oči si odličte. Jemným odličovadlem odstraňte řasenku a oční linky. Musíte vidět, kde jsou vaše vlastní řasy a kde začínají ty umělé.
 3. 3
  Naneste odstraňovač lepidla. Podle následujících kroků uvolněte prodloužené řasy:
  • Vatovou štětičku namočte do odstraňovače lepidla. Ujistěte se, že je namočená celá.
  • Vnější koutek horního víčka jemně stáhněte směrem dolů. Jedno oko zavřete a bříškem prstu posuňte vnější koutek víčka směrem dolů. Řasy na horním víčku by měly směřovat vzhůru a měly byste lépe rozpoznat prodloužené řasy.
  • Jemnými, krátkými tahy štětičkou přejíždějte přes linii řas. Odstraňovač by měl začít lepidlo rozpouštět.
 4. 4
  Odstraňte uvolněné prodloužené řasy. Asi patnáctkrát přejeďte po linii řas mokrou štětičkou a poté zkuste chytit konec prodloužené řasy mezi palec a ukazováček. Měla by jít bez problémů sundat.
 5. 5
  Z víčka odstraňte přebytečné lepidlo. Poté, co sundáte všechny prodloužené řasy, ještě jednou štětičkou přejeďte po horních řasách, abyste se zbavily přebytečného lepidla.
 6. 6
  Omyjte si oči. Obličej si omyjte teplou vodou, abyste odstranily zbytky odstraňovače lepidla u řas a víček.
  Reklama

Metoda 3 ze 3:
Profesionální odstranění

 1. 1
  Běžte do kosmetického salónu za kosmetičkou, která vám prodloužené řasy nanášela. Prodloužené řasy se většinou připevňují pomocí lepidel, které obsahují kyanoakrylát (známý také jako rychle tvrdnoucí lepidlo). Bez správných pomůcek a chemických roztoků se velmi obtížně odstraňuje. Pokud si chcete řasy sundat kvůli některému z níže uvedených důvodů, běžte do kosmetického salonu:
  • Většina prodloužených řas odrostla a zbylo vám pár, které byste chtěly sundat. V salonu by vám je měli rychle a většinou i zdarma odstranit.
  • Nelíbí se vám, jak s prodlouženými řasami vypadáte. Pokud chcete odstranit celou sadu řas, je lepší zajít za kosmetičkou, než se je pokoušet odstranit doma.
  • Od prodloužení řas už uplynulo pár dní, ale cítíte píchání v oblasti oka. Někdy se prodloužené řasy slepí k sobě nebo se prodloužená řasa přilepí k více než jedné přírodní řase. To lze většinou snadno vyřešit, ale je třeba zajít zpět do salonu.
 2. 2
  Pokud si nejste jistí, zajděte do jiného salonu. Někdy nové kosmetičky nebo lidé bez správného zaškolení dělají při nanášení prodloužených řas chyby. Běžte do jiného salonu s dobrou pověstí, pokud máte následující problémy:
  • Prodloužené řasy nevypadají profesionálně. Pokud jsou křivé, nevypadají stejně nebo prostě nejsou hezké, zajděte za někým, komu důvěřujete, aby vám je opravil. Nedojde tak k dalším komplikacím a nepoškodíte si své vlastní řasy.
  • V okolí řas pociťujete bolest. Pokud je lepidlo naneseno špatně, může vás tahat za kůži a způsobit silnou bolest kolem očí. Nenechte si tedy prodloužené řasy odstranit od stejného člověka, který vám je nanášel, ale svěřte se do lepších rukou.
  Reklama

Tipy

 • Řasy můžete zkusit sundat také pomocí dětského olejíčku nebo odličovadla na bázi oleje. Olej pořádně vetřete do linie řas, než se je pokusíte sundat.
 • Pokud žádná z domácích metod nefunguje, nechte si prodloužené řasy odstranit u profesionála.

Reklama

Varování

 • Nesnažte se prodloužené řasy vytrhnout. S umělými řasami byste mohly přijít i o své vlastní.
Reklama

Pomohl vám tento článek?

Reklama