Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Umělé prodloužené řasy se lepidlem připevňují k vašim vlastním řasám. Odstranění těchto prodloužených řas je choulostivý proces, protože pokud si nedáte pozor, můžete si s umělými řasami zároveň strhnout i své vlastní. V článku se dozvíte vše o odstranění prodloužených řas.

Metoda 1 ze 3:
Pára a olej

 1. 1
  Odličte si oči. Jemným odličovačem si z očí odličte řasenku a oční linky. Lépe tak poznáte, kde začínají vaše přírodní řasy a kde ty umělé.
 2. 2
  Napařte si obličej. Horká pára povolí lepidlo, kterým jsou řasy přilepené. Postupujte podle následujích kroků:
  • V mikrovlnce zahřejte mísu s vodou. Měla by být tak horká, aby z ní stoupala pára.
  • Nakloňte se nad mísu a přes hlavu si přehoďte ručník, abyste do něj zachytily páru.
  • Obličej si napařujte asi deset minut.
 3. 3
  Odličovací tampon namočte do olivového oleje. Přetřete s ním řasy, ale dávejte si pozor, aby se nedostal do oka. Oči jemně přetírejte olejem, dokud prodloužené řasy nezačnou vypadávat.
 4. 4
  Oči si omyjte. Oči opláchněte teplou vodou, abyste smyli přebytečný olej.
  Reklama

Metoda 2 ze 3:
Odstraňovač lepidla na řasy

 1. 1
  Kupte si odstraňovač lepidla na řasy. Pokud nemůžete zajít zpět do salónu, zkuste si prodloužené řasy sundat odstraňovačem lepidla na řasy. Koupíte ho ve většině drogerií.
  • Pokud jste si nechávali řasy prodloužit profesionálně, zeptejte se kosmetičky, jaké rozpouštědlo používá, a zjistěte, jestli si ho u ní nemůžete koupit.
  • Odstraňovač lepidla je mírné rozpouštědlo, které voní podobně jako odlakovač na nehty.
 2. 2
  Řasy si pečlivě prohlédněte. Odstranění může být náročný proces a na řasy musíte dobře vidět. Na odstranění prodloužených řas se připravte následujícím způsobem:
  • Postavte se před zrcadlo v dobře osvětlené koupelně. Pokud je to potřeba, přineste si další lampičku, abyste ve tváři neměly žádné stíny. Řasy musíte jasně vidět.
  • Oči si odličte. Jemným odličovadlem odstraňte řasenku a oční linky. Musíte vidět, kde jsou vaše vlastní řasy a kde začínají ty umělé.
 3. 3
  Naneste odstraňovač lepidla. Podle následujících kroků uvolněte prodloužené řasy:
  • Vatovou štětičku namočte do odstraňovače lepidla. Ujistěte se, že je namočená celá.
  • Vnější koutek horního víčka jemně stáhněte směrem dolů. Jedno oko zavřete a bříškem prstu posuňte vnější koutek víčka směrem dolů. Řasy na horním víčku by měly směřovat vzhůru a měly byste lépe rozpoznat prodloužené řasy.
  • Jemnými, krátkými tahy štětičkou přejíždějte přes linii řas. Odstraňovač by měl začít lepidlo rozpouštět.
 4. 4
  Odstraňte uvolněné prodloužené řasy. Asi patnáctkrát přejeďte po linii řas mokrou štětičkou a poté zkuste chytit konec prodloužené řasy mezi palec a ukazováček. Měla by jít bez problémů sundat.
 5. 5
  Z víčka odstraňte přebytečné lepidlo. Poté, co sundáte všechny prodloužené řasy, ještě jednou štětičkou přejeďte po horních řasách, abyste se zbavily přebytečného lepidla.
 6. 6
  Omyjte si oči. Obličej si omyjte teplou vodou, abyste odstranily zbytky odstraňovače lepidla u řas a víček.
  Reklama

Metoda 3 ze 3:
Profesionální odstranění

 1. 1
  Běžte do kosmetického salónu za kosmetičkou, která vám prodloužené řasy nanášela. Prodloužené řasy se většinou připevňují pomocí lepidel, které obsahují kyanoakrylát (známý také jako rychle tvrdnoucí lepidlo). Bez správných pomůcek a chemických roztoků se velmi obtížně odstraňuje. Pokud si chcete řasy sundat kvůli některému z níže uvedených důvodů, běžte do kosmetického salonu:
  • Většina prodloužených řas odrostla a zbylo vám pár, které byste chtěly sundat. V salonu by vám je měli rychle a většinou i zdarma odstranit.
  • Nelíbí se vám, jak s prodlouženými řasami vypadáte. Pokud chcete odstranit celou sadu řas, je lepší zajít za kosmetičkou, než se je pokoušet odstranit doma.
  • Od prodloužení řas už uplynulo pár dní, ale cítíte píchání v oblasti oka. Někdy se prodloužené řasy slepí k sobě nebo se prodloužená řasa přilepí k více než jedné přírodní řase. To lze většinou snadno vyřešit, ale je třeba zajít zpět do salonu.
 2. 2
  Pokud si nejste jistí, zajděte do jiného salonu. Někdy nové kosmetičky nebo lidé bez správného zaškolení dělají při nanášení prodloužených řas chyby. Běžte do jiného salonu s dobrou pověstí, pokud máte následující problémy:
  • Prodloužené řasy nevypadají profesionálně. Pokud jsou křivé, nevypadají stejně nebo prostě nejsou hezké, zajděte za někým, komu důvěřujete, aby vám je opravil. Nedojde tak k dalším komplikacím a nepoškodíte si své vlastní řasy.
  • V okolí řas pociťujete bolest. Pokud je lepidlo naneseno špatně, může vás tahat za kůži a způsobit silnou bolest kolem očí. Nenechte si tedy prodloužené řasy odstranit od stejného člověka, který vám je nanášel, ale svěřte se do lepších rukou.
  Reklama

Tipy

 • Řasy můžete zkusit sundat také pomocí dětského olejíčku nebo odličovadla na bázi oleje. Olej pořádně vetřete do linie řas, než se je pokusíte sundat.
 • Pokud žádná z domácích metod nefunguje, nechte si prodloužené řasy odstranit u profesionála.
Reklama

Varování

 • Nesnažte se prodloužené řasy vytrhnout. S umělými řasami byste mohly přijít i o své vlastní.
Reklama

Související články

O tomto wikiHow

Pracovnící wikiHow
Spoluautor od:
Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Na wikiHow je Tým manažerů obsahu který pečlivě sleduje práci editorů, aby se ujistili, že každý článek splňuje náš standart vysoké kvality. Tento článek byl zobrazen 14 924 krát
Stránka byla zobrazena 14 924 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama