Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Od dob, kdy byly uvedeny na trh a staly se nechvalně známé za flekaté barvení kůže do oranžova, se samoopalovací krémy zlepšily. Občas se ale stejně stane nehoda, zapříčiněná výběrem špatného odstínu nebo nesprávnou aplikací. I když fleky a špatný odstín zmizí během několika týdnů samy od sebe tím, jak se odlupuje kůže, někteří lidé, kteří samoopalovací krémy používají, si nemohou dovolit čekat, než jejich zpackané zabarvení zmizí samo. Neexistuje způsob, jak samoopalovací krém odstranit okamžitě, ale odborníci na kosmetiku mají pár tipů, jak kůži co nejrychleji dostat do původní barvy.

Část 1
Část 1 ze 2:
Napravování malých nedokonalostí

 1. 1
  Zhodnoťte napáchanou škodu. Pokud je vaše opálení rovnoměrné, ale příliš syté nebo zbarvené do oranžova, pak bude váš způsob odstraňování trochu jiný, než máte-li fleky. Je-li reakce na váš vzhled po aplikaci samoopalovacího krému spíše "ajajaj!" než "olala.", bude vás zajímat další sekce, kde se budeme zabývat celkovým odstínem. Ale teď se budeme zabývat skvrnami a fleky.
 2. 2
  Použijte citrón. Jak jistě víte, říká se, že se s jeho pomocí dá zbavit pih. Pokud vás může zbavit trvalých značek na kůži, určitě si poradí s dočasným samoopalovacím krémem. Je nejlepším řešením pro náhodné flíčky, dlaně nebo místa, kde jste prostě byla příliš horlivá s nanášením. Existují dva způsoby, jak citrón nanést:
  • Vytvořte pastu smícháním pár polévkových lžic citrónové šťávy s jedlou sodou. Namažte na postiženou oblast, nechte pár minut působit a smyjte pomocí jemného tření.
  • Citrón rozpulte a přejíždějte jím po postižené oblasti. Pokud je zabarvení opravdu špatné, možná budete muset proces opakovat víckrát, ale měli byste vidět zlepšení takřka okamžitě.
 3. 3
  Na malé, nepravidelné skvrny vyzkoušejte bělicí pastu na zuby. Malé štěrbinky mezi prsty jsou noční můrou uživatele samoopalovacího krému. Abyste opravili zabarvení těchto nepříjemných škvírek a skulinek, vyzkoušejte bělicí pastu. Obsahují bělicí prostředky a další přísady, které fungují na zuby a pokožku.
  • Toto samozřejmě funguje nejlépe na malých, velikostně omezených oblastech. Naneste trochu na prst a vmasírujte na postiženou oblast. Smyjte a zkontrolujte výsledek, případně opakujte.
 4. 4
  Použijte aceton nebo dezinfekční roztok. Aceton je mimochodem známý jako odlakovač nehtů. Vezměte si vatový tampónek, navlhčete ho a otírejte jím postiženou oblast. Buďte s touto metodou ale střídmí; pokud použijete těchto přípravků příliš, mohou značně podráždit pokožku.
  • Pokud se rozhodnete použít tento způsob, rozhodně následně použijte tělový krém. Vaše tělo bude nutně potřebovat hydrataci po styku s jedním z těchto dvou produktů.
  Reklama

Část 2
Část 2 ze 2:
Úprava celkového odstínu

 1. 1
  Připravte si horkou mýdlovou koupel. Uvolněte si alespoň hodinu na koupání. Čím dříve po aplikaci samoopalovacího krému se do této metody pustíte, tím lépe – hůře se ho zbavuje, když už se dobře usadil. Použijte to jako výmluvu pro hodinu jen pro sebe!
  • Tato část je naprosto dobrovolná. Delší koupel pomůže samoopalovací krém rozvolnit, ale peelingy a tonika fungují i sama o sobě.
 2. 2
  Udělejte si peeling pomocí krému na bázi hrubého cukru. Pokud nemáte žádný peelingový krém, můžete si ho vyrobit sami! Krystalky cukru odstraňují nejsvrchnější vrstvu pokožky, což skvěle redukuje vaši novou nepovedenou barvu. A také zanechávají vaši pokožku nesmírně hladkou!
  • K urychlení procesu a zdvojnásobení účinnosti použijte peelingovou rukavici. Pemza je obvykle pro kůži příliš drsná, takže je nejlepší používat rukavici nebo lufu.
  • Pokud chcete, aplikujte následně postupný samoopalovací krém. Jeden z těch, které schválně účinkují pomalu. Může vám to pomoci vyrovnat zbytky předchozího pokusu.
 3. 3
  Pro redukci celkového odstínu se pořádně namažte dětským olejíčkem. Čím déle ho na sobě můžete nechat, tím lépe, minimálně však 10 minut. Pokud vám nevadí jen tak postávat, tak 30! Je to dobrý způsob, jste-li jednoduše moc tmaví nebo oranžoví, protože to zmenší rozdíl mezi vaším přirozeným odstínem a odstínem po použití samoopalovacího krému.
 4. 4
  Na obličej, krk, ruce a chodidla před spaním aplikujte silné pleťové toniku. Tyto části jsou prioritní, protože je nemůžete snadno schovat pod oblečení. Jsou to také oblasti, které nemají tendenci být po použití tonika podrážděné.
  • Pokud máte tonikum s alfa hydroxykyselinami (AHA) nebo beta hydroxykyselinami (BHA), použijte ho. Tyto kyseliny obvykle velmi dobře napravují špatné zabarvení pleti.
 5. 5
  Použijte odstraňovač samoopalovacího krému. Ano, něco takového opravdu existuje a stojí okolo 150 korun. Jsou k sehnání v různých formách a jednoduché k použití.
  • Budou fungovat, ale ne nutně lépe, než něco, co už máte v koupelně/kuchyni. Kupte si ho jenom, pokud se k tomu z nějakého důvodu opravdu cítíte být donuceni.
 6. 6
  Posuďte barvu své pleti, až se ráno vzbudíte. Měli byste si všimnout výrazných zlepšení, ale vidíte-li stejně stále špatný odstín, nebo fleky, pokračujte s pravidelnými koupelemi, peelingem z jedlé sody a citronové šťávy a aplikováním tonik. Žádný samoopalovací krém není tak trvalý; chce to jen trochu vytrvalosti!
  Reklama

Tipy

 • V některých salonech krásy mohou být k dostání volně prodejné přípravky k odstraňování samoopalovacího krému. Ty jsou často drahé a neexistuje žádný výzkum potvrzující, že fungují lépe než domácí řešení. Ale pokud je potřebujete, tak je můžete zvážit.
 • Peeling před použitím samoopalovacího krému vaši pokožku připraví a zaručí rovnoměrnější výsledek bez fleků. Některé peelingové přípravky jsou speciálně určeny pro použití před nanesením samoopalovacího krému.
Reklama

Varování

 • Nikdy nepoužívejte silné chemikálie, které nejsou určeny k nanášení na pokožku. Mezi takové patří peroxid vodíku, bělidla pro péči o domácnost a odstraňovače skvrn určené pro oblečení.


Reklama

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 13 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 24 184 krát
Kategorie: Osobní hygiena
Stránka byla zobrazena 24 184 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama