Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Třpytky jsou tak trochu jako šváby – určitě přežijí i apokalypsu. Jako dekorace nehtů jsou perfektní, ale když si pak chcete nehty vyčistit, třpytky jsou všude, jen ne na odličovací vatě. Naštěstí je tady pro vás wikiHow, která vám pomůže se třpytek zbavit jednou pro vždy. Čtěte dál a začněte s odstraňováním tohoto blýskavého kryptonitu.

Metoda 1 ze 2:
Použití fólie nebo kuchyňských gumiček

 1. 1
  Shromážděte si všechny potřeby. Vyberte svůj odlakovač, vatové tampony a alobal (hliníkovou folii). Pokud nemáte alobal, kuchyňská gumička, nebo gumička do vlasů ho může nahradit. Potřebujete totiž něco, co vatový tampon přidrží na vašem nehtu.[1]
 2. 2
  Namočte vatový tampon v odlakovači. Namočte ho pořádně, protože jak dobře víte, třpytivý lak je až nemožně silný a na vašich nehtech se bude držet jak nejdéle bude moct.
  • Pokud nemáte žádný odlakovač, můžete použít i aceton.
 3. 3
  Vytvořte si na nehty obal. V tomto případe, jím bude hliníková fólie. Roztrhejte fólii tak, aby každý kousek byl asi třikrát tak velký jako vatový tampon.[2]
  • Pokud používáte kuchyňské gumičky nebo gumičky do vlasů, ujistěte se, že máte na každý prst s třpytivým lakem připravenou jednu. Pokud gumiček nemáte dost, budete muset postupovat prst po prstu (což není nějak veliký problém).
 4. 4
  Umístěte namočený vatový tampon na váš nehet. Přitlačte tampon položený navlhčenou stranou dolů na všem nehtu. Pokud jste vatový tampon namočili skrz naskrz, můžete jej přiložit i druhou stranou.
 5. 5
  Obalte si prst alobalem. Použijte hliníkovou fólii na obalení prstu i s vatovým tamponem, obalte jej pevně, ať nespadne.
  • Pokud používáte kuchyňskou nebo vlasovou gumičku, omotejte ji kolem vatového tamponu na prstu. Pokud je gumička moc velká, omotejte ji i několikrát, tak aby držela pevně a vatový tampon nespadl.
 6. 6
  Nechte odlakovač vsáknout se do třpytivého laku. Odlakovač pomalu uvolní přilnavost třpytek na vašem nehtu, takže je pak budete moct všechny setřít jediným rychlým pohybem. Nechte vatový tampon na vašem nehtu několik minut.[3]
  • Pokud jsou třpytky vašeho laku opravdu velké, nechte tampon na vašem nehtu o minutu nebo dvě více. Tři nebo čtyři minuty by měly stačit.
 7. 7
  Odstraňte fólii a přetřete nehet vatovým tamponem. Jediným rychlým pohybem byste měli vatový tampon potáhnout po délce vašeho nehtu a zachytit ním všechny třpytky. Užijte si své beztřpytkové nehty![4]
  • Pokud pár kousků třpytek pořád drží na vašem nehtu, vezměte další vatový tampon s trochou odlakovače na odstranění zbytků.
  Reklama

Metoda 2 ze 2:
Použití vatového tamponu

 1. 1
  Namočte vatový tampon v odlakovači. Namočte vatový tampon pořádně – třpytky totiž lehce porazí malé množství odlakovače. Také byste měli použít exfoliační odličovací tampon. Tyhle tampony jasou vroubkované, co pomůže odstranění nepoddajných třpytek.
 2. 2
  Přitlačte vatový tampon na váš nehet. Podržte ho na nehtu něco mezi 10 sekundami a minutou, v závislosti na tom, kolik vrstev třpytivého laku na nehtu máte. Ku příkladu, pokud máte na nehtu sedm vrstev laku OPI The Living Daylights, podržte tampon na nehtu kolem jedné minuty nebo více.
 3. 3
  Přetřete si nehet vatovým tamponem nahoru a dolů. Po tom, co byl tampon na vašem nehtu už 10 sekund nebo minutu, silně zatlačte a přetřete s ním nehet. Druhou stranu tamponu (tu co nebyla přitlačená na nehet) pak použijte pro setření zbytků třpytek.
 4. 4
  Opakujte. Pokračujte v stírání jakýchkoliv zbytků třpytek, které odmítli zmizet. Po dokončení prvního nehtu pokračujte s ostatními a zbavte se všech třpytek.
  Reklama

Tipy

 • Tyhle metody fungují i na těžko odstranitelný normální lak.
 • Po skončení nezapomeňte své nehty řádně hydratovat.
 • Použijte odlakovač obsahující aceton, ty bez acetonu nefungují tak dobře a zvyknou nehty více vysoušet.
 • Používejte maximálně jednu až dvě vrstvy třpytivého laku, aby se snadněji odstraňoval.
 • Pokud nějaký přebytečný lak pořád zbývá v okolí vaší nehtové kůžičky, použijte odstraňovač nehtové kůžičky, zatlačte ji zpět a pak opět zkuste lak odstranit.

Reklama

Varování

 • Odlakovač používejte v dobře větrané místnosti. Výpary mohou být při větším množství nebezpečné.
Reklama

Věci, které budete potřebovat

 • Odlakovač (s acetonem)
 • Vatové tampony/ vatu
 • Alobal, kuchyňské gumičky nebo gumičky do vlasů

O tomto wikiHow

Pracovnící wikiHow
Spoluautor od:
Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Na wikiHow je Tým manažerů obsahu který pečlivě sleduje práci editorů, aby se ujistili, že každý článek splňuje náš standart vysoké kvality. Tento článek byl zobrazen 1 387 krát
Kategorie: Nehty a vlasy
Stránka byla zobrazena 1 387 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama