X
wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 38 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili.
Tento článek byl zobrazen 27 365 krát
Litujete svého rozhodnutí nechat se tetovat? Jak roste obliba tetování, stoupá i počet lidí, které neuvážená návštěva tetovacího salonu mrzí. Existuje mnoho nových způsobů, jak se nežádoucího obrázku zbavit, některé babské rady jsou ale neúčinné nebo rovnou nebezpečné. Sůl mezi ně patří také – čtěte a naučte se, jak se snadno zbavit tetování, které se vám nelíbí jinak.
Postup
Metoda 1
Metoda 1 ze 2:Co určitě nedělejte
Metoda 1
-
1Buďte velice opatrní a nikdy se tetování nepokoušejte solí drhnout. Ať už jste si obrázek pořídili nedávno nebo je tetování starší, vtírat do něj sůl je nebezpečné. Tady jsou důvody proč:
- Vaše kůže má v zásadě dvě vrstvy – dermis, což je vnitřní vrstva a epidermis, vnější tenkou pokožku. Když se necháte tetovat, barvivo pronikne skrz pokožku – epidermis – do hlubších vrstev kůže – dermis. Masírovat solí epidermis je snadné, ale naprosto neúčinné. Potřebujete sůl dostat do hlubší vrstvy. I kdyby se vám podařilo epidermis celou odrhnout až k inkoustu, pravděpodobně to neskončí dobře.[1]
- Když budete tetování drhnout solí, můžete si způsobit ošklivou odřeninu. Kromě toho může v kůži vzniknout pigmentace, vrásky[2] , a dokonce jizvy. Mějte na paměti, že domácí pokusy o odstranění tetování mohou mít závažné následky a stav obrázku ještě zhoršit.
-
2Měli byste vědět, jak tento mýtus začal. I když existuje dermatologická procedura, při které se sůl používá k obrušování, pravý důvod, proč se věří, že odstraňuje tetování, je nejspíš jiný. Když se necháte tetovat, většinou vás důrazně upozorní, abyste nový obrázek nemáčeli ve vodě, obzvlášť pak ne ve slané vodě, “pokud si ho chcete ponechat”. Takže proč ho nezkusit ponořit do slané vody, pokud ho chcete vymazat? Tak nejspíš vznikla pověra o účinnosti soli na inkoust.
- Máčení ve slané vodě ve skutečnosti inkoust pouze naředí a ten možná vybledne. Rozhodně vám tetování nějakým kouzlem nezmizí. Je pravděpodobné, že po slané koupeli bude vypadat hůř, pokud je poměrně nové. Máte-li tetování už delší dobu nebo alespoň několik týdnů, máčení ve slané vodě nebude mít žádný účinek.
-
3Metody, které využívají abrazivních účinků soli skutečně existují. Zkoušet ovšem broušení solí, neboli salabrazi doma není ten nejlepší nápad. Jak už bylo zmíněno předtím, můžete si ublížit a nadělat víc škody než užitku. Některé profesionální metody ovšem salabrázi využívají a vypadají poměrně slibně.
- Podle německé studie Národního Institut zdraví má salabraze "akceptovatelné dobré výsledky" při odstraňování tetování.[3] V této studii se objevily vrásky, ale nikoliv zjizvení.
- Při jednom ze způsobů salabráze se kůže nad tetováním potře lokálním anestetikem. Pak se použije pistole podobná tetovací, která s pomocí slaného roztoku prorazí pokožku a inkoust vytáhne ven. Je to vlastně takové tetování obráceně. Kůže se zahojí přibližně za 6 – 8 týdnů. Zjistěte si o proceduře podrobnější informace, než se ji rozhodnete vyzkoušet.
Reklama
Metoda 2
Metoda 2 ze 2:Zvažte další možnosti
Metoda 2
-
1Vyzkoušejte odstranění tetování laserem. Laser je nejbezpečnější a nejúčinnější způsob, jak se zbavit nechtěného tetování. Lékař při něm vystřeluje na inkoust vysoce koncentrované světelné záblesky, které ho rozkládají a díky tomu je pak méně viditelný.
- Podle velikosti tetování se bude odvíjet i cena laserového zákroku. Přesto je ale poměr cena/výkon velmi příznivý.
-
2Zkuste se v profesionálním kosmetickém salonu zeptat na dermabrazi. Je to procedura velmi podobná salabrazi a spočívá v obroušení svrchních vrstev kůže až k inkoustu. Může ji provádět pouze školený odborník.
- Tato metoda je o něco levnější než odstranění tetování laserem, opět záleží na velikosti tetování.[4] Tato procedura bolí zhruba stejně jako samotné tetování, ale inkoust je po ní viditelnější, než po použití laseru.
-
3Zvažte kryooperaci a chemický peeling. Při kryooperaci se pokožka zmrazí a inkoust vypálí tekutým dusíkem. Chemický peeling na kůži vytvoří puchýře, které se odloupou a s tím se sloupne i část inkoustu. Ani jedna tato metoda není příliš oblíbená, protože jsou obě poměrně drahé a navíc bolestivé. Pokud ale jste v zoufalé situaci, můžete je zkusit.
-
4Zeptejte se svého lékaře na možnost operace. Operace je nejkrajnější možnost. Doktor při ní odřízne kůži i s tetováním a ošetří okraje rány.[5] Vytvoří se ale nová jizva a procedura může být poměrně bolestivá I přesto, že dostanete anestetika.Reklama
Tipy
- Po každé aplikaci si raději místo natřete antibakteriální mastí, abyste předešli infekci. Pak zakryjte kouskem sterilní gázy.
- Nebuďte zklamaní, pokud ze začátku neuvidíte žádné výsledky. Musíte být trpěliví.
- Nedrhněte příliš silně, výsledkem může být bolest a krvácení.
Reklama
Varování
- Pokud jste slyšeli o "Slané výzvě" pak musíte vědět, že když si vmasírujete sůl do kůže, je to pocit podobný jako při popálení. Buďte tedy prosím extrémně opatrní!
- Popsaná metoda může být nebezpečná a způsobit vám bolest a jizvy.
- Nikdy nedávejte sůl na otevřené rány.
Reklama
Reference
O tomto wikiHow
V jiných jazycích
Español:quitar un tatuaje con sal
Italiano:Rimuovere un Tatuaggio con il Sale
Português:Remover uma Tattoo em Casa Usando Sal
Русский:удалить тату с помощью соли
Bahasa Indonesia:Menghilangkan Tato dengan Garam
العربية:إزالة وشم بالمنزل بالملح
Nederlands:Een tatoeage verwijderen met zout
Tiếng Việt:Xóa hình xăm tại nhà bằng muối
中文:在家用盐去除纹身
日本語:塩を使ってタトゥーを除去する
Stránka byla zobrazena 27 365 krát.
Pomohl vám tento článek?
Reklama