Jak odstranit umělé nehty

Měla jste svatební den a zoufale toužila mít nehty stejně oslňující jako svatební šaty. Kromě toho, jste si nechtěla dělat starosti, že se barva z vašich nehtů ve váš velký den oprýská. Rozhodla jste se jít na akrylové nehty a měla jste obrovský úspěch. Nicméně teď se jich chcete zoufale zbavit. Nepanikařte! Tady je návod, jak vaše umělé nehty odstranit.

Metoda 1 ze 3:
Odmočení nehtů

 1. 1
  Ostříhejte si vaše akrylové nehty tak krátce, jak to bude možné. Použijte nůžky na nehty a opatrně si ostříhejte nehty, dokud nejsou co nejkratší. Krátké akrylové nehty se odstraňují mnohem snadněji, než dlouhé.
 2. 2
  Použijte pilník k opilování svrchní vrstvy vašich nehtů. Svrchní vrstva je vrstva gelová, která vytváří lesk akrylových nehtů. Opilování svrchní vrstvy dovolí acetonu lépe pracovat.
 3. 3
  Dejte na kůži poblíž spodku vašich nehtů malou kapku vazelíny. Zvlhčíte tak vaše kůžičky.
 4. 4
  Naplňte skleněnou misku acetonovým odlakovačem na nehty. Do této misky si ponoříte nehty.
 5. 5
  Namočte nehty a špičky vašich prstů do misky. Nechte je tam 15 až 20 minut. Aceton v odlakovači oslabí lepidlo, které drží akrylové nehty na vašich vlastních.
 6. 6
  Odstraňte si akrylové nehty. Použijte druhou ruku k odloupání akrylových nehtů. Lepidlo by mělo být velmi slabé nebo už zcela sejmuté.
  • Pokud se lepidlo dostatečně nezměkčilo, dejte nehty zpátky do acetonu, dokud lepidlo nepovolí. Nebo můžete použít pomerančové dřívko k seškrabání vašich akrylových nehtů. Pomerančová dřívka jsou tvarována jako tužka s kulatým okrajem a ostrým špičatým koncem. Jsou skvělá pro seškrábání akrylových nehtů a používají se ve většině salonů. Koupíte je ve většině drogérií.
 7. 7
  Pečlivě si umyjte ruce. Mytí vašich rukou odstraní zbývající odlakovač na nehty a také smyje vazelínu.
 8. 8
  Použijte leštičku na nehty k odstranění zbývajícího lepidla. Jemně pilujte leštičkou vaše nehty, dokud nejsou jemné a nezbývá na nich žádné lepidlo.
 9. 9
  Usušte si ruce a vetřete několik kapek olivového oleje do vašich nehtů a prstů. Masírujte si ruce a nehty olivovým olejem po dobu pěti minut. Tím navrátíte přirozenou vlhkost, kterou vaše ruce ztratily namáčením v acetonu.
  • Nebo si můžete jednoduše masírovat ruce pleťovým mlékem.
  Reklama

Metoda 2 ze 3:
Odstranění nehtů dentální nití

 1. 1
  Najděte kamarádku, která vám pomůže. Tato metoda vyžaduje dalšího člověka, protože k odstranění umělých nehtů zubní nití jsou třeba dvě ruce.
 2. 2
  Jemně vypáčte umělé nehty. Dejte pomerančové dřívko pod umělý nehet a pomalu vypáčte dolní hranu nehtu.
 3. 3
  Nechte vašeho partnera vklouznout zubní nití pod dolní okraj nehtu. Měl nebo měla by sedět naproti čelem k vám. Když vklouzne dentální nití pod spodní část nehtu, měl/a by držet každý konec niti v jedné ruce.
 4. 4
  Řekněte partnerovi, aby začal/a s nití tahat pod nehtem sem a tam. Použijte nit k pomalému a jemnému odtažení nehtu. Pokračujte s tímto řezavým pohybem dokud umělý nehet úplně neodstraníte od přírodního. Ujistěte se, že váš partner nehtem neškube – pokud by škubal/a příliš silně, váš přírodní nehet by se mohl utrhnout s umělým.
  • Opakujte tento postup na všechny ostatní nehty.
 5. 5
  Použijte leštičku na nehty k odstranění zbytků lepidla a uhlazení vašich nehtů. Odloupávání vašich umělých nehtů může nechat vaše přírodní nehty trochu poškrábané, takže vyleštění je opět vyhladí.
 6. 6
  Naneste hydratační krém na vaše ruce a promasírujte si je. To také vyhladí škrábance na vašich nehtech.
  Reklama

Metoda 3 ze 3:
Zabalení nehtů

 1. 1
  Ostříhejte si vaše akrylové nehty tak krátce, jak to bude možné. Stejně jako v metodě odmáčení, čím víc si akrylové nehty ostříháte, tím lépe. Odstraňování vašich akrylových nehtů je mnohem jednodušší, když jsou kratší.
 2. 2
  Opilujte si svrchní vrstvu vašich akrylových nehtů. Opilování svrchní vrstvy dovolí acetonu účinněji na vašich nehtech zapracovat.
 3. 3
  Namočte vatové kuličky v acetonu. Budete potřebovat jednu vatovou kuličku na každý nehet. Potom co se důkladně nasákne, dejte vatovou kuličku na každý z vašich nehtů.
 4. 4
  Obalte proužky alobalu okolo vatových kuliček a vašich prstů. Zabalte je pevně, aby se vatová kulička nepohybovala.
  • Pokud máte pocit, že alobal nezůstane na místě, můžete dát kolem každého z vašich alobalem obalených prstů gumičku.
 5. 5
  Nechte vatové kuličky a alobal na vašich prstech 30 minut. Během této doby bude aceton působit a oslabí lepidlo, které drží acetonové nehty na vašich přírodních. Nastavte si časovač, abyste nenechávaly aceton na nehtech příliš dlouho.
 6. 6
  Sejměte alobal a vatové kuličky. Vezměte vaše pomerančové dřívko a oškrabejte akrylové nehty. Škrabejte je jemně, abyste si nepoškodily vaše přírodní nehty. Po oškrabání akrylových nehtů si umyjte ruce.
 7. 7
  Použijte leštičku na nehty k odstranění zbývajícího lepidla. Jemně pilujte leštičkou vaše nehty, dokud nejsou jemné a nezbývá na nich žádné lepidlo.
 8. 8
  Znovu si umyjte ruce a pečlivě je usušte. Nakapejte na ruce několik kapek olivového oleje a pečlivě ho vmasírujte. Olivový olej nahradí vlhkost ztracenou během namáčení v acetonu. K doplnění vlhkosti vašich rukou nanášejte olej několik následujících dní.
  • Pokud nechcete používat olivový olej, můžete také použít hydratační krém na ruce.
  Reklama

Varování

 • Buďte jemní. Umělé nehty ty vaše poškodily, takže je nestahujte bez citu.
 • Nesnímejte vatové kuličky příliš brzy, jinak nehty opět ztvrdnou.
 • Aceton je nebezpečná a těkavá organická sloučenina. Je vysoce hořlavá a její výpary mohou být ve vyšší koncentraci výbušné.
Reklama

Věci, které budete potřebovat

 • Skleněnou misku
 • Vazelínu
 • Nůžky na nehty
 • Pilník na nehty
 • Leštičku na nehty
 • Aceton
 • Vatové kuličky
 • Alobalovou fólii
 • Pomerančové dřívko na zatlačení kůžičky (nebo jakoukoliv tyčinku na kůžičku)
 • Olivový olej a/nebo pleťové mléko

O tomto wikiHow

Spoluautorem je:
wikiHow redaktor
Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.
Stránka byla zobrazena 19 082 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama