Jak odstranit vteřinové lepidlo z kůže

V tomto článku:Metoda odlakovače na nehtyMetoda margarínuMetoda WD40Metoda pracího práškuReference

Vteřinovému lepidlu se tak neříká pro nic za nic. Slepí se neuvěřitelně rychle, a drží překvapivě silně. Takže co se stane, když se tento lepkavý materiál dostane na kůži? Tento článek vám ukáže, jak odstranit jakékoliv lepidlo, které obsahuje kyanoakrylát.

1
Metoda odlakovače na nehty

 1. 1
  Namočte kůži co nejrychleji v teplé mýdlové vodě. Tím se změkčí lepidlo. Přidáním octa můžete ještě pomoci.[1] Zkuste uvolnit lepidlo z kůže. Pokud to nefunguje, pak kůži osušte a přejděte k dalšímu kroku.
 2. 2
  Naneste acetonový odlakovač. Musí být s acetonem, jinak nebude účinkovat. Aceton změkčí vteřinové lepidlo. Nalijte ho na postižené místo. Lepidlo by se mělo začít odlupovat. Nepoužívejte vatový tampón, protože ten by mohl velmi prudce reagovat s vteřinovým lepidlem.[2]
  • Neaplikujte na citlivou pokožku (např. rty, oči, nos), nebo v blízkosti otevřené rány.[1]
 3. 3
  Osušte postiženou oblast, pak použijte pilníček na nehty k odstranění lepidla. Dávejte pozor, abyste neodstranili s lepidlem i kůži. Pokud máte ruce hodně potřísněné, můžete použít také pemzu v teplé vodě.
 4. 4
  Nechte lepidlo, aby se odlepilo samo od sebe. Mělo by zbělat, ale bolet to nebude, nakonec se sloupne bez vaší pomoci.

2
Metoda margarínu

 1. 1
  Na citlivou pokožku zkuste použít margarín. Naneste ho na postižené místo, dokud se lepidlo nezačne jemně odlupovat.[1]

3
Metoda WD40

 1. 1
  V případech, kdy se aceton vypařuje příliš rychle, než aby se stihlo lepidlo změkčit, zkuste smíchat 1 díl acetonu s 1 dílem WD-40. Pokud potřebujete, aby zůstalo na místě dlouhou dobu nebo ve svislé poloze, smíchejte s vazelínou. Použijte tlustou vrstvu této směsi.

4
Metoda pracího prášku

 1. 1
  Tekutý prací prostředek (jakékoliv značky) smíchejte s horkou vodou. Pokud potřebujete odstranit lepidlo z malé oblasti, jako jsou prsty, bude stačit 1/4 šálku pracího prostředku doplněného horkou vodou v šálku kávy.
 2. 2
  Naneste a namočte po dobu přibližně 20 minut, aby se uvolnil tlustý pás lepidla.

Tipy

 • Pilník funguje skvěle!
 • Použijte stolní sůl a třete si ruce.
 • Pryž (latex nebo nitril), nebo vinylové rukavice jsou levné - pokud máte v plánu pracovat s lepidly, kupte si je a použijte. Stáhnout si slepené rukavice je mnohem jednodušší, než dostat z kůže lepidlo.
 • Někdy bývají účinné také následující tipy: (použijte je s opatrností, protože některé mohou dráždit kůži):
 • Vazelína
 • Čistič karburátoru. Dávejte pozor, abyste si chránili oči před postřikem.
 • Odlakovač funguje skvěle!
 • Neutrogena krém na opalování ve spreji! Funguje rychle!
 • Dot 4 brzdová kapalina odstraní vteřinové lepidlo okamžitě. Jen si potom nezapomeňte důkladně umýt ruce mýdlem.
 • Použijte drsný obličejový peeling.
 • Vodka funguje skvěle, nalijte ji do skleničky a třete prsty o stranu skla.
 • Můžete také použít ředidlo (laku).
 • Je-li kůže slepená k sobě, nikdy neodtahujte ji od sebe (mohli byste si ji potrhat). Vždy používejte rotační pohyb.[1]

Reference

Informace o článku

⧼FEATURED_ARTICLE⧽

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 130 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili.

Kategorie: Úklid

V jiných jazycích:

English: Get Super Glue Off Skin, Français: enlever de la Super Glue de la peau, Italiano: Togliere la Supercolla dalla Pelle, Español: quitar pegamento instantáneo de la piel, Deutsch: Sekundenkleber von der Haut entfernen, Português: Remover Super Bonder da Pele, Nederlands: Secondelijm van je huid af krijgen, Русский: очистить супер клей с кожи, 中文: 去掉皮肤上的强力胶, Bahasa Indonesia: Menghilangkan Noda Lem pada Kulit, ไทย: ขจัดกาวตราช้างหรือซุปเปอร์กลูออกจากผิว, العربية: إزالة الصمغ القوي من الجلد, 日本語: 皮膚に付着した瞬間接着剤を剥がす, Tiếng Việt: Xử lý Keo dán 502 Dính vào Tay, 한국어: 강력접착제 제거하는 법, हिन्दी: त्वचा पर से सुपर ग्लू (Super Glue) हटायें, Türkçe: Japon Yapıştırıcısı Ciltten Nasıl Çıkarılır

Stránka byla zobrazena 4 248 krát.
Byl tento článek přesný?