Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Máte neustálé potíže s Internet Explorer? Internet Explorer poměrně dost často padá a poměrně dost věcí může být příčinou těchto problémů. Přečtěte si náš návod a dozvíte se, co dělat, abyste diagnostikovali příčinu závady a následně aplikaci Internet Explorer opravili.

Postup

 1. 1
  Zkontrolujte, zda máte nainstalované všechny dostupné aktualizace Internet Explorer. Většina aktualizací zahrnuje stabilitu a opravy chyb, které mohou vyřešit vaše problémy. Internet Explorer je aktualizován prostřednictvím programu Windows Update. Více informací o instalaci nejnovější aktualizace pro Windows a Internet Explorer najdete na webu.
 2. 2
  Spusťte antivirové skenování. Malware a další škodlivosti jsou jednou z hlavním příčin, proč vám Internet Explorer nefunguje, jak má. Pravidelné skenování je součástí běžné údržby a může zabránit spoustě problémů a zvýšit tak bezpečnost. K nejlepším antivirovým programům patří MalwareBytes, Spybot Search & Destroy a AdwCleaner.
  • Skenování spusťte v několika různých programech, protože ne všechny dokážou detekovat stejné problémy.
 3. 3
  Pravidelně aktualizujte váš antivirový program. Viry mohou způsobit, že váš prohlížeč přestane fungovat, takže je vždy vhodné mít zapnutý antivirový program, běžící na pozadí. Otevřete ovládací panel antivirového programu a zkontrolujte, zda je jeho verze aktuální. Spusťte vyhledávání virů, abyste si ověřili, že žádný virus není příčinou vašeho problému.
  • Jak nainstalovat antivirus, najdete na webu.
 4. 4
  Odstraňte dočasné soubory Internetu. Poškozené dočasné soubory mohou způsobit problémy při načítání prohlížeče. Smazáním dočasných souborů také uvolíte místo na disku a celkově tak zlepšíte výkon prohlížeče.
  • Chcete-li odstranit dočasné soubory, bez nutnosti otevírat aplikaci Internet Explorer, otevřete Ovládací panely. Ovládací panely najdete v nabídce Start, nebo k nim lze přistoupit stisknutím kláves Win + X, pokud používáte Windows 8.
  • Otevřete kategorii "Síť a Internet" a vyberte "Možnosti Internetu".
  • V záložce Obecné klikněte na Odstranit....
  • Zaškrtněte políčko "Dočasné soubory Internetu a webových serverů".
  • Klikněte na Odstranit.
  • Pro smazání dočasných souborů můžete použít CCleaner. CClenear je mnohem komplexnější nástroj, než mazání pomocí předinstalovaného programu (Čistění disku), který vám přináší Windows.
 5. 5
  Odstraňte nepotřebné doplňky. Internet Explorer lze rozšířit pomocí doplňků a dalších panelů nástrojů, avšak někdy mohou tyto rozšíření způsobit komplikace nebo úplné zhroucení programu. Máte-li příliš mnoho rozšíření nebo nějaké nestabilní rozšíření, může být i toto příčinou kolapsu aplikace Internet Explorer. Vyzkoušejte zakázat doplňky jeden po druhém, nebo všechny najednou.[1]
  • Klikněte na ikonu ozubeného kola nebo na nabídku Nástroje a zvolte "Spravovat doplňky".
  • Na levé straně okna můžete vybrat, které typy doplňků chcete spravovat. V sekci "Panely nástrojů a rozšíření" najdete většinu doplňků, které jste přidali.
  • Najděte doplňky, které neznáte nebo nepoužíváte. Vyberte daný doplněk a klikněte na tlačítko Zakázat v dolní části okna.
  • Najděte doplňky, které byly nainstalovány v době, kdy se s aplikací objevily problémy. Právě tyto doplňky by mohly být příčinnou.
  • Všimněte si, že některé doplňky jsou nainstalovány již ve výchozím nastavení společností Microsoft a společnostmi, jako Oracle (Java).
 6. 6
  Resetujte váš modem/router. Občas se může stát, že problémy u Internet Explorer jsou způsobeny problémem s připojením. Odpojte zařízení na dobu jedné minuty a poté jej opět připojte, čímž si získáte novou IP adresu pro svou práci.
 7. 7
  Resetujte váš prohlížeč. Pokud po zakázání doplňků, spuštění skenování malwaru a odstranění dočasných souborů stále není vyřešen problém, zbývá jediná možnost. Pokud nechcete přeinstalovat celý Internet Explorer, zkuste vrátit váš prohlížeč zpět do nastavení, kdy fungoval, tedy při jeho instalaci do počítače. Nicméně ztratíte tak svou historii, oblíbené položky a další změny, které jste provedly, takže si předem nezapomeňte zálohovat všechny soubory.[2]
  • Internet Explorer můžete obnovit přímo z prohlížeče nebo ze sekce Možnosti Internetu, kterou najdete v Ovládacích panelech. V aplikaci Internet Explorer klikněte na nástroje nebo ikonu ozubeného kola a zvolte Možnosti Internetu.
  • Klikněte na kartu Upřesnit.
  • Klikněte na tlačítko Resetovat.... Nyní budete vyzváni k potvrzení, že chcete prohlížeč skutečně obnovit. Obnovení nastavte tak, aby bylo smazáno vaše osobní nastavení, jelikož právě to by mohl být příčinou problému.
 8. 8
  Přeinstalujte Internet Explorer. Pokud skutečně nic nezabírá, pokuste se přeinstalovat Internet Explorer. Můžete tak opravit poškozenou aplikaci. Instalační soubor Internet Explorer si můžete stáhnout z webu společnosti Microsoft. Spusťte soubor a postupujte podle pokynů pro opětovnou instalaci prohlížeče.
  • Uživatelé systému Windows 7 by měli stáhnout Internet Explorer 11.
  • Uživatelé Windows Vista by měli stáhnout Internet Explorer 9.
  • Uživatelé systému Windows XP by měli stáhnout Internet Explorer 8.
  • Uživatelé systému Windows 8 nemůžou přeinstalovat vestavěný Internet Explorer. Místo toho bude muset být program vypnut a poté opět spuštěn. Programu vypnete v okně Programy a funkce v Ovládacích panelech. Z levého menu vyberte "Zapnout nebo vypnout funkce systému Windows" a zrušte Internet Explorer 11. Restartujte počítač a stejným způsobem program poté zapněte.[3]
  Reklama

Související články

O tomto wikiHow

Pracovnící wikiHow
Spoluautor od:
wikiHow Staff Writer
Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Na wikiHow je Tým manažerů obsahu který pečlivě sleduje práci editorů, aby se ujistili, že každý článek splňuje náš standart vysoké kvality. Tento článek byl zobrazen 3 276 krát
Stránka byla zobrazena 3 276 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama