Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Existuje mnoho způsobů, jak opticky zmenšit objemný hrudník. Můžete vsadit na chytré triky s oblečením, ale určitě budete překvapeni, kolik existuje neinvazivních způsobů, jak svá ňadra fyzicky zmenšit. Ať už se vydáte jakoukoliv cestou, určitě si z následujících tipů vyberete takový, který vám bude užitečný.

Metoda 1
Metoda 1 ze 3:

Jaké oblečení nosit

 1. 1
  Noste oblečení, které vám dobře padne. Vždycky začněte tím, aby vám oděvy dobře seděly. Nenoste nic, co je příliš těsné, protože pak budou vaše ňadra vypadat ještě větší a přitáhnete k nim pozornost. Nenoste ale naopak ani nic volného a pytlovitého – opticky tak přidáte na objemu nejen svým ňadrům, ale zároveň i zbytku své postavy. Místo toho si vybírejte oblečení, které vám ideálně padne a není ani příliš upnuté, ani vytahané. Nejen, že se budete cítit pohodlně, ale také odpoutáte nežádoucí pozornost od velkých prsou.
 2. 2
  Noste topy ve stylu tuniky. Volte delší vršky, jejichž spodní lem sahá k nejširší části boků. Přitáhnete tak pozornost divákových očí dolů z hrudníku a zároveň dáte vyniknout křivce svých boků. Celé to dohromady opticky zmenší případné širší pozadí a boky.
 3. 3
  Noste topy, které se směrem dolů rozšiřují. Tento styl se pravidelně vrací do módy a letí i právě teď. Topy, které se rozšiřují až od místa těsně pod přirozeným pasem, pomohou odpoutat pozornost od široké partie hrudníku. Je to navíc velmi lichotivý střih, který se hodí pro všechny postavy.
 4. 4
  Noste tmavé topy, doplněné jasně barevnými kalhotami nebo sukněmi a vytvořte zajímavý efekt. Tmavé barvy topů, například černá, námořnicky modrá nebo lesnická zelená všeobecně dokážou opticky zmenšit prsa. Funguje to na základě vyrovnání ploch světla a stínu, díky čemuž je pro oko těžší rozlišit přesné tvary a velikosti.
  • Pokud chcete tento efekt ještě umocnit, zkombinujte tmavý top s kalhotami či sukní, které mají zářivou barvu. Nebojte se tyrkysové, růžové, žluté, červené nebo jiných jasných odstínů, které přetáhnou pozornost z hrudníku směrem k bokům a nohám.
 5. 5
  Nechte vyniknout své boky, které odpoutají pozornost od mohutného poprsí. Všeobecně platí, že když upozorníte na boky, poprsí ve srovnání s nimi bude opticky působit menší. Nebojte se kalhot nebo sukní s vodorovnými pruhy, přičemž u sukní dávejte přednost kolovým nebo nabíraným. Přidají opticky objem vaší dolní polovině těla a tak vyrovnají tělesné proporce.
Metoda 2
Metoda 2 ze 3:

Jaké oblečení nenosit

 1. 1
  Vyhýbejte se rolákům. Roláky, obzvlášť tlusté svetry s velkým průkrčníkem, vám opticky na hrudníku přidají na objemu a platí, že čím silnější materiál, tím výraznější tento efekt bude.
 2. 2
  Nenoste topy empírového střihu, ani projmuté přesně v pase. Topy se zvýrazněným přirozeným pasem přitahují pozornost k horním partiím těla a empírové střihy vytváří umělý pas těsně pod prsy – oboje ňadra opticky zvětší. Oběma typům halenek se raději vyhýbejte, protože ještě zvýrazní rozdíl v obvodu prsou a pasu.
 3. 3
  Nenoste topy s příliš velkými výstřihy. Není zapotřebí připomínat, že pokud chcete opticky zmenšit prsa, nebudete na ně upozorňovat výstřihy. Všechno, co sahá příliš hluboko, vám prsa zvětší. Co zvětší – pokud jsou opravdu objemná, mohou vypadat, jako kdyby chtěla každou chvíli vypadnout ven! Noste tedy trochu umírněnější výstřihy.
  • Někomu připadá, že i obyčejný kulatý výstřih, nebo výstřih do V opticky zvětšuje poprsí a přitahuje k němu pozornost. Jiným lidem připadá tento styl naopak velmi slušivý a ženský. Experimentujte a najděte si to, co vyhovuje konkrétně vám.
 4. 4
  Vyhýbejte se oblečení, které v oblasti hrudníku přidává na objemu. Rozdejte všechno, co prsa opticky ještě více zvětšuje. Svetry a blůzy se šálovým okrajem, žabičkování, volány, delší šály, trika s knoflíky, kapsami nebo nabíráním na prsou, to všechno nahromadí příliš mnoho látky na hrudníku a ten bude vypadat ještě mnohem objemnější.
 5. 5
  Nenoste horizontální pruhy. Horizontální pruhy vám hrudník opticky rozšíří a tím samozřejmě přidají centimetry přes prsa. Místo toho noste raději úzké, vertikální pruhy, které přitáhnou pozornost ke svislé linii těla, a poprsí bude vypadat menší. Je to proto, že oči vnímají postavu, jako kdyby obě její strany byly blíž u sebe.
Metoda 3
Metoda 3 ze 3:

Fyzické zmenšení prsou

 1. 1
  Stůjte rovně. Pokud máte chabý postoj, prsa se povolí, prověsí se dolů a tím budou působit ještě větším dojmem. Stůjte rovně, s rameny zataženými dozadu – prsa se pak pozvednou, tkáň se napne, vyrovná a její tvar se na pohled o několik centimetrů zmenší.
  • Pokud vám vzpřímený postoj dělá problémy, investujte do korzetu nebo podpěry, která vám narovná záda, případně se o něčem takovém poraďte se svým lékařem.
 2. 2
  Noste speciální podprsenku. Na trhu jsou ke koupi podprsenky, které mohou ňadra zmenšit. Jsou navržené speciálně pro tento účel a jejich předností je, že nepřidávají žádný objem navíc a přesto prsa zpevní.[1] Stejného efektu můžete dosáhnout, když budete nosit podprsenku bez vycpávek, která navíc obvykle bývá i levnější, než vycpaná. Mnoho žen s velkými ňadry nicméně dává přednost strukturovaným podprsenkám, které prsa podepřou. Je možné, že z toho důvodu vám budou nejlépe vyhovovat vysoce kvalitní podprsenky, určené na sport. Sportovní podprsenka prsa přitiskne k hrudníku a tím je o něco zmenší.
  • Je nesmírně důležité, abyste nosila podprsenku, která vám správně padne. [2]
 3. 3
  Noste tvarovací spodní prádlo. Je to vesta nebo tílko, které je vyrobené z pevné, elastické látky. Přes něj si pak obléknete normální top. Tvarovací prádlo pro velké poprsí seženete ve spoustě velkých supermarketům, případně si ho můžete objednat na internetu.
 4. 4
  Používejte obvazování hrudníku. Obvazy na hrudník jsou opravdu extrémní řešení – dokážou prsa výrazně zmenšit a jejich tkáň stáhnout. Jejich efekt je okamžitý a zřetelný a každý si ho ihned všimne. Vyzkoušejte tuto možnost pouze tehdy, pokud chcete opravdu výrazné zmenšení.
 5. 5
  Obvažte si hrudník. Nouzové řešení pro zoufalé situace je klasická bandáž hrudníku. Použijte pruh dlouhé gázy a hrudník s ní zavažte po celé délce. Pak zajistěte zavíracím špendlíkem. Tento způsob se hodí tehdy, pokud si potřebujete zmenšit velikost poprsí, abyste se vešla do konkrétních šatů, případně pokud potřebujete ubrat na objemu pro zvláštní příležitost.
  • Pozor, nepoužívejte elastické bandáže – jsou až příliš pohodlné a přitom mohou tkáň nebezpečně zaškrcovat, pokud je utáhnete natolik, aby přinesly žádoucí výsledek.

Tipy

 • Mnoho žen se při vybírání a zkoušení podprsenky stydí požádat o pomoc. Je to úplně normální, že se ostýcháte zkoušet nové věci, když jde o výběr vhodného spodního prádla. Až překvapivě velký počet žen přitom nosí špatnou velikost spodního prádla a výsledkem je, že jejich poprsí vypadá povislé. Pokud chcete, aby vaše prsa vypadala lépe, a vy jste díky nim získala sebevědomí, pak je ovšem klíčové, abyste znala svou správnou velikost košíčku i obvodu podprsenky. Lidé, kteří v obchodech s prádlem pracují, jsou vyškoleni k tomu, aby uměli kvalifikovaně poradit. Nebojte se a klidně požádejte o pomoc.
 • Vyrovnejte proporce postavy tím, že budete nosit kalhoty, rozšířené do zvonu. Nebo zkuste šaty očkového střihu, které se rozšiřují od pasu.

Varování

 • Nesnažte se svá prsa nacpat do o číslo menší podprsenky. Je to nepohodlné a prsům to škodí!
 • Používání elastických bandáží na zavázání hrudníku vám může způsobit fyzickou újmu! Mohou vážně omezit dýchání, způsobit hromadění tekutin v plicích a jiná závažná poranění, včetně zlomených žeber. Nejsou navržena pro stahování hrudníku.
 • Nikdy si nezavazujte hrudník na delší dobu, než 8 – 12 minut. I velmi kvalitní obinadla vám mohou při delším nošení způsobit modřiny a podlitiny!

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 19 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 5 610 krát
Stránka byla zobrazena 5 610 krát.

Pomohl vám tento článek?