Stáhnout PDF Stáhnout PDF

V ideálním světě by každá žena měla být spokojená ve svém vlastním těle. Bohužel ale mnoho žen není! Patříte-li k těm, které trápí velikost prsou a přála byste si je větší a pevnější, přečtěte si tento článek, kde se dozvíte spoustu tipů a triků jak žádaného efektu dosáhnout, aniž byste musela podstupovat operaci nebo brát pilulky či hormony.

Metoda 1 ze 4:
Správný postoj a cvičení

 1. 1
  Uvědomte si, že správné držení těla vám může objem hrudníku opticky přidat. Nebo ubrat. Vyzkoušejte si to u zrcadla. Podívejte se na svůj odraz ze strany a zkontrolujte, zda by šlo nakreslit rovnou čáru od ušního lalůčku přes ramenní kloub, kyčel, koleno až po střed kotníku. Jestliže tuto linii bez problémů nakreslíte, vaše poprsí bude vypadat větší a výraznější a vy sama zároveň budete působit štíhlejší a vyšší.
 2. 2
  Nacvičte si správné držení těla. Je to vůbec nejlevnější a nejrychlejší způsob, jak si poprsí na pohled zvětšit. Několikrát denně provádějte cvičení před zrcadlem a korigujte svůj postoj. Je velmi důležité vybudovat si "svalovou paměť" takže budete držení těla vyrovnávat sama od sebe automaticky, aniž byste se unavila.
 3. 3
  Posilujte horní prsní svalstvo (pokud budete posilovat spodní pektorální svaly, tak bude vaše poprsí vypadat ještě menší). Když zvětšíte svaly pod vašimi ňadry, budou vypadat pevnější a kulatější. Pravidelné kliky jsou jistým způsobem, jak si prsní svalstvo vybudovat – pracujte na něm pomalu a cvičte 15 kliků v jedné sérii. Existuje také spousta cvičení s činkami, která vám pomohou vypracovat svaly na hrudníku.
 4. 4
  Věnujte pozornost svému pasu. Štíhlý a pevný pas (a svaly okolo pasu a žeber) vám pomohou k tomu, aby vaše prsa vypadala plnější v kontrastu s nimi, aniž byste museli opravdu přidávat objem. Zkuste jógu nebo pilatek, při kterých spalujete kalorie a zároveň posilujete svaly středu těla (tzv. core).
  • Pamatujte, že když zhubnete, zmenší se vám zároveň i poprsí. Takže vytvarování pasu neznamená, že byste měla zároveň hubnout.

Metoda 2 ze 4:
Nošení zvětšovací podprsenky

 1. 1
  Noste správnou velikost podprsenky. Smutnou pravdou je, že většina žen nosí špatnou velikost podprsenky, protože se nikdy správně nezměřily. Správná podprsenka by měla dobře přiléhat pod prsy a košíček musí dokonale obemykat každé ňadro, zároveň vám nesmí bránit v rovném, přirozeném postoji. Změřte si správnou velikost podprsenky sama, nebo si zajděte do specializovaného obchodu s prádlem, kde vám poradí (není důvod se stydět požádat o profesionální přeměření – prodavačky jsou zpravidla proškolené a vědí, jak se chovat k zákaznicím. Pamatujte, že už určitě viděla všechny představitelné tvary a velikosti).
  • Příliš velká podprsenka bude vypadat neforemně.
  • Zapomeňte na to, že si do podprsenky nacpete ubrousky nebo něco podobného. Nedělejte to, vždycky to vypadá směšně. Pokud už si chcete podprsenku vycpat, jděte na to jedním z následujících způsobů.
 2. 2
  Naučte se, jak podprsenku nosit správně. Jakmile budete znát svou velikost, naučte se jak nosit podprsenku tak, aby vám posloužila co nejlépe – potřebujete prsa pozvednout a zároveň se cítit pohodlně. Stáhněte si ramínka z paží tak, by jejich nezapnuté sponky byly na vašich zádech. Ohněte se v pase tak, aby všechen objem prsou přepadl dopředu, pak si podprsenku na prsou upravte tak, aby seděla. Stále ohnutá sáhněte dozadu a podprsenku zapněte. Upravte délku ramínek a šířku obvodu podle potřeby.
 3. 3
  Noste podprsenky, které vám zvětší prsa. Existuje mnoho možností, takže nejlépe uděláte, když jich několik zkusíte a zjistíte, která vám pomůže ke kýženému efektu – nebojte se proto zkoušet a zkoušet. Následující typy podprsenek jsou klasika mezi ženami, které touží po výraznějším poprsí:
  • Klasická podprsenka push-up je navržena tak, aby vám prsa zdvihla nahoru (jak konečně zní překlad anglického názvu) a blíž k sobě, takže vám udělá hlubší žlábek. Většinou poprsí zvedne díky silným vycpávkám, nejčastěji pěnovým. Nejznámější značka výrobce push-up podprsenek je Wonderbra. V dnešní době ovšem většina výrobců prádla nabízí nějakou variantu podprsenky push –up.
  • Vycpané podprsenky, stejně jako klasické push-upky, mají pěnovou výplň v košíčcích. Jsou navrženy tak, aby ženám s malým poprsím dodaly plnější objem, ale ňadra nepozvednou ani vám nevytvoří žlábek.
  • Podprsenky vyplněné vzduchem, vodou nebo gelem jsou založené na stejném principu, ale jsou navrženy tak, aby imitovaly přirozený pohyb a prsa zvětšily o něco víc. Jedinou nevýhodou je jejich zpravidla vyšší cena. Podprsenky, plněné vzduchem také čas od času potřebují výměnu náplně, protože vzduch z ní pomalu utíká.
  • Mnoho žen má dobré zkušenosti s podprsenkou se silikonovou vycpávkou od Chicken Fillet.

Metoda 3 ze 4:
Noste oblečení, které prsa opticky zvětší

 1. 1
  Noste oblečení s bohatými detaily okolo výstřihu. Krajka, volány a výrazné šperky, nabírání, sámky a záhyby, to jsou jen některé příklady detailů u výstřihu, díky kterým bude poprsí vypadat větší. Všechny tyto drobnosti zachytí pohled a díky tomu budou ňadra působit větší. Pozor, když si obléknete volány, nesmí být tak velké, aby se v nich vaše prsa ztrácela – pak riskujete opačný efekt a váš hrudník může vypadat menší!
  • Vyhýbejte se hlubokým výstřihům do V nebo hlubokým kapkám, vaše poprsí bude vypadat menší. Místo toho si raději vybírejte středně velké, asymetrické nebo nabírané výstřihy. Ženám s menšími ňadry sluší nejvíc, protože podtrhnou hezký tvar prsou a na pohled je zvětší.
  • Nenoste těsně obepnuté oblečení. Ze zřejmých důvodů – těsné oblečení odhalí všechno, co na těle máte, nebo nemáte. Volnější, prostorné topy a vrstvení jsou lepší volbou, jestliže nechcete na drobné poprsí upozorňovat.
 2. 2
  Využívejte ve svůj prospěch vzory a barvy. Vhodné vzory a barvy vám mohou pomoci k dokonalým tělesným proporcím podle vašich představ. Všeobecně platí, že světlé barvy opticky zvětšují a tmavé barvy zeštíhlují:
  • Jestliže se rozhodnete pro světlou nebo jasně barevnou látku se vzorem, oblékněte si ji na horní polovinu těla, ne dospod. Méně výrazné barvy na spodní polovině těla vám pomohou vyvážit postavu.
  • Noste tmavé kalhoty a topy s horizontálními pruhy, aby vaše boky vypadaly užší – v porovnání s nimi budou ňadra působit větší. Top by měl mít světlou barvu.
 3. 3
  Jako poslední záchranu zkuste použít make-up a dodat jím iluzi většího poprsí. Tmavší odstín podkladové báze, než je vaše běžná barva naneste tam, kde chcete vyvolat dojem žlábku. Nedoporučuje se to ovšem na každodenní nošení, protože líčení se může rozmazat a vypadat divně. Nicméně pro fotografie nebo zvláštní příležitosti to můžete zkusit. Nespěchejte, pokud by někdo zjistil, že jste si domalovala prsa, budete se cítit trapně. Dejte si záležet.

Metoda 4 ze 4:
Mějte se ráda

 1. 1
  Smiřte se s realitou. Malá ňadra nejsou konec světa, jak to možná připadá vám. Za prvé – ne každému se líbí velká prsa. Je to přehnané a nesmyslné, že mužům se líbí jen prsaté ženy – ve skutečnosti má tohle každý jinak. Navíc malá prsa vydrží obvykle déle v dobré kondici, protože gravitace je k ženám s menšími vnadami během stárnutí milosrdnější. Nečekají vás povislé věšáky, tak jako vaši vyvinutější sestru. Pokud jste zdravá, snažte se být ve svém těle spokojená.
 2. 2
  Jestli jste ještě v pubertě, prsa se vám možná přirozeně zvětší. Možná se vám to zdá jako nesmysl, ale stát se to klidně může!
  • Existují spousty šestnáctiletých dívek, které se trápí, že jejich prsa budou navždy malá, a ve dvaceti zjistí, že malá nejsou. Stává se to běžně.
  • Často se také prsa zvětší v těhotenství a po porodu vám tak už zůstanou. Je to poměrně častý jev, někomu se po skončení kojení ňadra zvětší, jinému zmenší, jinému se vůbec nezmění.

Tipy

 • Až si obléknete podprsenku, nadzdvihněte každé ňadro, aby vklouzlo do košíčku. Prsa tak budou vypadat větší, pozdvihnutá a látka podprsenky je bude obepínat správným způsobem.
 • Zkontrolujte, že máte ramínka podprsenky správně utažená a že nejsou volná. Posuvná ramínka podprsenky jsou skvělý vynález.
 • Nezapomínejte, že prsa rostou přibližně do vašich 20 let. Takže jestli jste mladá, můžete se pokusit odhadnout konečnou velikost svých prsou jednoduše tak, že se podíváte na příbuzné ženy. I když neexistuje nic jako dokonalá velikost prsou, když pár kilo shodíte, vaše poprsí může vypadat vůči tělu v lepších proporcích.
 • Pokud vám ještě nebylo 18, vaše prsa ještě svůj růst neukončila. Počkejte, až budete opravdu plně dospělá, než uznáte, že máte prostě malá prsa.
 • Nezkoušejte nosit podprsenku, která vám je příliš velká. Bude vám vylézat nahoru nebo v ní budou prsa vypadat zplihle.
 • Když si obléknete dvě podprsenky na sebe, prsa se vám zvětší okamžitě, Dávejte si ale pozor, abyste nevypadala nepřirozeně jako vycpaná.
 • Jestliže nosíte upnuté oblečení (skinny džíny, úzká trička), vaše prsa budou působit větší. Můžete také zkusit obléknout pusk-upku nebo podprsenku, která je trochu těsnější, než vaše běžná velikost.
 • Masážní oleje a masírování bradavek mohou také pomoci, pokud jste ještě ve vývinu.
 • Vyzkoušejte několik různých velikostí podprsenky, dokud nenajdete tu, která vám nejlépe padne. Můžete si nechat poradit od profesionálky v obchodě.
 • Mačkání prsou, tahání a podobně, vám k větší velikosti nepomohou. Nemůžete změnit genetické dispozice tím, že si budete mačkat prsa.
 • Abyste měla větší prsa, jezte hodně zeleniny, ovoce, posilujte horní prsní svaly (kliky) a pijte každý den hodně vody a mléka. Jídla s obsahem tuku, například málo, sýr a plnotučné mléko vám přidají pár kilo a tím se přirozeně zvětší i vaše poprsí!
 • Máte-li hezký hrudník (tedy žádné pupínky, chlupy nebo něco podobného), snažte se prsa vždy pozdvihnout a seďte rovně, aby byla hruď dobře vidět. Nepřehánějte to ale, jinak si lidé všimnou o co se tak urputně snažíte.
 • Jezte hodně ovoce a zeleniny a pijte mléko. Pozor, některé potraviny mohou poprsí zmenšovat.
 • Vycpěte si podprsenku toaletním papírem nebo papírovým kapesníkem. Je to starý trik a je levnější, než drahé vycpávky a gumové náhražky.
 • Pozor na obchody, kde mají omezený výběr prádla a místo toho, aby vám řekli, jakou máte skutečnou velikost, se vás budou snažit vmanévrovat do podprsenky, kterou mají na skladě a která vám třeba vůbec neudělá dobrou službu. Pokud je sortiment omezený a vy se cítíte nesvá, důvěřujte svým instinktům a jděte jinam.
 • Přijměte fakt, že krása zahrnuje mnoho tělesných typů a rozměrů a že pod to spadá i různá velikost prsou.
 • Noste podprsenku, která vám padne. Příliš velká podprsenka vám prsa zmenší.
 • Zatlačte rukama dolů a snažte se prsa zvednout jen s pomocí hrudních svalů. Budou vypadat na pohled mnohem plnější.
 • Nenoste příliš malou nebo těsnou podprsenku. Prsa v ní budou vypadat prověšená.

Varování

 • Nespojujte kvalitu svého života s velikostí prsou! Být posedlá svým vlastním tělem není zdravé. Užívat si života je mnohem lepší řešení, než se neustále zabývat tím, zda máte dostatečně vyvinutý hrudník.

O tomto wikiHow

Pracovnící wikiHow
Spoluautor od:
Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Na wikiHow je Tým manažerů obsahu který pečlivě sleduje práci editorů, aby se ujistili, že každý článek splňuje náš standart vysoké kvality. Tento článek byl zobrazen 7 931 krát
Kategorie: Móda
Stránka byla zobrazena 7 931 krát.

Pomohl vám tento článek?