Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Oslovit nějakou dívku na veřejnosti není vůbec lehké. Když si ale budete všímat její řeči těla a budete respektovat její hranice, nemusí to pro vás dopadnou špatně. Nejdůležitější je chovat se k ní s úctou a dodržovat naše tipy.

Metoda 1
Metoda 1 ze 1:

Najděte si dívku

 1. 1
  Jděte ven mezi lidi. Pokud chcete někoho potkat, budete pro to muset něco udělat. Dívku oslovujte pouze někde, kde jsou i ostatní lidé. Když se ji budete snažit oslovit v temné uličce nebo na prázdném parkovišti, bude si myslet, že jí chcete ublížit. Nedělejte to.
  • Zajděte si do kavárny. Tam lidé chodí celý den a jistě tedy najdete příležitost nějakou dívku oslovit.
  • Můžete si zajít také například do obchodu s komiksy, do knihovny nebo na nějakou venkovní akci. Když budete hledat na místech, která máte rádi, budete mít větší šanci, že potkáte dívku, se kterou si budete rozumět.
  • Bary a kluby. V tomto případě musíte dodržovat pokyny pro oslovování dívek v baru. Ne každá dívka se chce v baru seznámit, takže dávejte pozor na řeč těla. Kromě toho je v takovém prostředí mnohem složitější si povídat.
 2. 2
  Oční kontakt. Když uvidíte dívku, kterou byste chtěli poznat, nejprve se jí podívejte do očí. Až si toho všimne, usmějte se a snažte se její pohled udržet.
  • Pokud se vám dívka opakovaně dívá do očí, může to znamenat, že chce, abyste ji oslovili. Tři pohledy od jedné dívky často znamenají, že se jí líbíte. [1]
  • Proč mají oči takovou sílu? Vědci si myslí, že oční kontakt v našem mozku aktivuje centrum odměn. [2] Co to vlastně znamená? Naše DNA se nám snaží říct, že když se na nás někdo dívá, je to důvodem k oslavě!
  • Usmívejte se. Přátelský úsměv je skvělým způsobem, jak dát dívce najevo svůj zájem. Když vám úsměv oplatí, může to znamenat, že o vás má zájem.
  • Až si vyměníte několik pohledů a úsměv, zaměřte se na její řeč těla. Díky tomu získáte lepší představu o tom, jestli o vás skutečně má zájem.
 3. 3
  Všímejte si řeči těla. Sledování řeči těla lidí sice není skutečnou vědou, ale rozhodně existuje několik znaků, které vám dají bezpečně najevo, že se s vámi daná osoba nechce bavit. Respektujte to a nechejte dívku na pokoji.
  • Otáčí se k vám dívka zády? Má překřížené paže? Poslouchá hudbu, nebo je začtená do knihy? Mračí se? Dívá se schválně jinam, než na vás? Pokud ano, pravděpodobně se vám tím snaží dát najevo, že byste ji měli nechat být. [3]
  • Řeč těla není všechno. Ženy se od malička učí, že se musí stále chovat příjemně. Pokud ji tedy chcete oslovit, všímejte si také toho, jak na to zareaguje a co vám řekne.[4]
 4. 4
  Oslovte dívku, která se vám líbí. Začněte nějakou klasickou úvodní větou. Možná čtete stejnou knihu, nebo jste si všimli, že má na sobě tričko vaší oblíbené kapely. Nebo spolu čekáte na zastávce na zpožděný autobus?
  • Pokud se zdá, že nemá zájem se s vámi bavit, nechejte ji na pokoji. Existuje několik způsobů, jak to poznat – žádný oční kontakt, jednoslovné odpovědi, dívání se jinam.
  • Pokud má zájem, jistě to poznáte – bude se vám dívat do očí, bude se usmívat a možná se k vám i nakloní trochu blíž.
  • Až dívku oslovíte a dáte se do řeči, zkuste se s ní pustit do smysluplného rozhovoru.
 5. 5
  Jak s dívkou mluvit. Možná to vyplyne z přirozené konverzace, ale pokud ne, můžete mít v záloze tyto tipy:
  • Řekněte jí, že má hezké šaty, náušnice nebo něco jiného. Můžete jí říct například něco jako: „Všiml jsem si, že ti šaty ladí s barvou očí, je to moje oblíbená barva.“ Dáte jí tím najevo, že je pro vás přitažlivá, aniž byste jí musel chválit tělesný vzhled. Dívky mají rády, když na nich muži dokážou ocenit i něco jiného, než vzhled.
  • Pokud oslovujete dívku v knihovně nebo v knihkupectví, zeptejte se jí, jaké knížky má ráda.
  • Naslouchejte jí. Dozvíte se toho o ní více a budete mít hned další témata k hovoru. Navíc hned uvidí, že o ni máte skutečně zájem.
 6. 6
  Dohodněte si schůzku. Pokud se s vámi dívka chce bavit, pozvěte ji někam na rande.
  • Dejte jí své telefonní číslo nebo emailovou adresu. Bude mít pocit, že má celou situaci pevně v rukou a vy budete vědět, že když o vás bude mít skutečně zájem, ozve se.
  • Požádejte ji o telefonní číslo nebo email. Když řekne ne, netlačte na ni. Nic vám nedluží, i když si třeba rozhovor s vámi užila.
  • Pozvěte ji na rande. Zeptejte se jí, jestli má čas a nezašla by s vámi na kávu. Pro tyto schůzky si vždy vybírejte nějaké neutrální místo, například kavárnu. Můžete se jí ale také zeptat, jestli o nějakém dobré místě neví. Vždy je dobré, když má dívka pocit, že se může rozhodnout sama.
 7. 7
  Mějte k ní úctu. To je to nejdůležitější, co musíte dodržet. Pokud o vás nemá zájem, dejte si odchod.
  • Každá dívka má jiný vkus, takže si nedělejte starosti s tím, když vám řekne, že nejste její typ. Jistě brzy narazíte na jinou, která si bude myslet, že jste úžasný.
  Reklama

Tipy

 • Hygiena je velmi důležitá. Mějte vyčištěné zuby, čisté boty, ostříhané nehty atd.
 • Nenechejte se odradit, když to nevyjde přesně podle plánu. Někdy to proste nevyjde, ale to neznamená, že je s vámi něco v nepořádku.
 • Buďte upřímní a sami sebou. Jistě nechcete dívku ohromit nějakou pózou, kterou byste potom nemohli odložit.
 • Nemluvte s ní o ničem nudném ani příliš osobním. Například pokud vás oba baví sporty, pozvěte ji na nějaký zápas.
 • Nechovejte se lacině. Pokud se dostanete až na rande, zaplaťte za ni u večeře a zaplaťte jí i taxi domů. Pokud trvá na tom, že chce platit, řekněte jí, že může zaplatit příště. Pokud za sebe ale v každém případě chce platit sama, netlačte na ni. * Řekněte, že tedy zaplatíte příště vy. Je to skvělá možnost, jak ji pozvat na další rance.
 • Požádejte o radu sestru, matku nebo nějakou kamarádku. Ženy vám jistě dokážou dobře poradit.
Reklama

Varování

 • Pokud vás dívka na veřejnosti odmítne, nedělejte z toho vědu. Usmějte se a odejděte.
 • Neříkejte dívce, aby se usmívala. Ženám se to stává často a rozhodně z toho nemají radost.
 • Pokud chcete oslovit dívku, která se zrovna baví s kamarádkami, musíte se připravit na to, že budete muset udělat dobrý dojem na všechny.
 • Nikdy neoslovujte dívky v posilovně. Přišly tam cvičit, ne se seznamovat.
Reklama

Související články

Jak někomu udělat cucflekJak někomu udělat cucflek
Jak zařídit, aby vás postrádalJak zařídit, aby vás postrádal
Jak na francouzské líbání
Jak poznat, zda o vás má dívka zájemJak poznat, zda o vás má dívka zájem
Jak přestat milovat někoho, kdo vás nemilujeJak přestat milovat někoho, kdo vás nemiluje
Jak poznat, že někoho milujeteJak poznat, že někoho milujete
Jak se komukoliv pomstítJak se komukoliv pomstít
Jak zajistit, aby se do vás muž zamilovalJak zajistit, aby se do vás muž zamiloval
Jak na něco (nebo na někoho) přestat mysletJak na něco (nebo na někoho) přestat myslet
Jak rozpoznat flirtovací signály u ženJak rozpoznat flirtovací signály u žen
Jak poznat psychopataJak poznat psychopata
Jak zajistit, aby vás někdo přestal ignorovatJak zajistit, aby vás někdo přestal ignorovat
Jak si najít přítelkyniJak si najít přítelkyni
Jak se naučit skvěle líbatJak se naučit skvěle líbat
Reklama

O tomto wikiHow

Pracovnící wikiHow
Spoluautorem článku je :
Spisovatel na wikiHow
Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Na wikiHow je Tým manažerů obsahu který pečlivě sleduje práci editorů, aby se ujistili, že každý článek splňuje náš standart vysoké kvality. Tento článek byl zobrazen 14 479 krát
Kategorie: Vztahy
Stránka byla zobrazena 14 479 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama