Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Email je nejjednodušší forma komunikace moderního digitálního věku. Nabízí pohodlnou korespondenci mezi lidmi, ať už na osobní nebo profesionální úrovni. Abyste si ale mohli email přečíst, musíte ho nejprve otevřít. A je úplně jedno, jakého používáte emailového klienta.

Je důležité, abyste měli nějaký účet vedený u poskytovatele emailových služeb. Pokud ještě nemáte vytvořený žádný emailový účet, zde si můžete přečíst, jak si ho založíte.

Metoda 1
Metoda 1 ze 4:
Jak otevřít email na počítači

 1. 1
  Přejděte na přihlašovací stránku emailu.
 2. 2
  Přihlašte se ke svému účtu.
 3. 3
  Klikněte na odkaz “Doručená pošta”. Zobrazí se seznam přijatých emailů. Většinou je zobrazen odesílatel a předmět emailu, podle čehož poznáte, kdo vám email poslal a čeho se týká.
 4. 4
  Klikněte na nějaký email. Email se otevře, buď na část stránky, nebo na celou obrazovku, a vy si ho budete moct přečíst. Pokud se email otevře na celou obrazovku, budete mít vlevo nahoře tlačítko "Zpět" nebo šipku směřující doleva, po jejímž zmáčknutí se dostanete na předchozí obrazovku. Tím se dostanete zpět k náhledu emailů v doručené poště, odkud pak můžete otevřít zase jiný email.
  • Pod tlačítkem "Doručená pošta" jsou obvykle i další složky. Můžete tedy kliknout na složku "Odeslaná pošta", kde najdete emaily, které jste odeslali vy jiným lidem. Ve složce "Koncepty" se objeví emaily, které máte rozepsané, ale zatím jste je neodeslali. V závislosti na vašem poskytovateli emailových služeb můžete mít k dispozici i další tlačítka a složky.
  Reklama

Metoda 2
Metoda 2 ze 4:
Otevření emailu v iOS

 1. 1
  Otevřete "Settings" a zde klikněte na "Mail, Contacts, Calendars."
 2. 2
  Tapněte na “Add Account (Přidat účet)”, kde najdete možnosti nastavení emailu na “iCloud,” “Exchange,” “Google,” “Yahoo,” “AOL” či “Outlook.” Pokud máte email na jedné z těchto služeb, jedoduše klikněte na příslušnou volbu. Pokud používáte jinou emailovou službu, klikněte na “Other (Další)” a poté na “Add Account (Přidat účet)”.
 3. 3
  Zadejte své jméno. Vaše jméno se bude zobrazovat na každém emailu, který odesíláte, takže pokud email používáte pro pracovní účely, mělo by být toto políčko vyplněno vaším standardním jménem, prostě tak, jak vás všichni znají.
 4. 4
  Zadejte emailovou adresu. Měla by to být emailová adresa, z níž chcete zprávy na svém mobilu číst.
 5. 5
  Zadejte heslo. Jedná se o heslo, kterým přistupujete do emailu, jenž jste právě zadali.
 6. 6
  Zadejte popis. Popis vám umožňuje zjistit, do jaké emailové schránky přistupujete. Do popisu si můžete napsat například "práce" nebo "gmail", záleží opět na tom, jaký emailový účet si nastavujete.
 7. 7
  Klepněte na “Next (Další)” v pravém horním rohu iOS zařízení. Následně dojde k ověření účtu.
 8. 8
  Pro návrat na hlavní stránku zmáčkněte tlačítko "Home". Klepněte na aplikaci Mail. V ní už uvidíte nově nastavený emailový účet i s popisem. Klepněte na název.
 9. 9
  V seznamu emailů klepněte na nějaký konkrétní email. Právě jste otevřeli email. Pro návrat na seznam emailů, klepněte na “< Inbox” v levém horním rohu displeje. Kdykoliv kliknete na nového odesílatele, otevře se příslušný email.
  Reklama

Metoda 3
Metoda 3 ze 4:
Otevření emailu na Androidu (jiná služba než Gmail)

 1. 1
  Spusťte aplikaci Email (nebo Mail) a zvolte "Nastavit nový účet".
 2. 2
  Zadejte emailovou adresu, ke které chcete přistupovat, a přístupové heslo. Klikněte na "Další". Telefon se pokusí ověřit nastavení emailu. Pokud používáte email od běžných služeb, jako například Yahoo nebo Hotmail, mělo by ověření proběhnout relativně rychle.
  • Pokud telefon není schopen provést ověření, budete muset využít rozšířené možnosti. Nejprve bude třeba vybrat typ účtu, buď IMAP, POP3 nebo Exchange. Exchange se obvykle používá ve firmách pro pracovní účely, zatímco IMAP a POP3 se používají u osobních účtů. Poskytovatelé emailových služeb obvykle doporučují IMAP. Na konkrétních specifikacích se ale vždy nejprve poraďte s poskytovatelem.
  • Po vybrání typu emailového účtu přejděte na Nastavení serveru příchozích a odchozích zpráv. Konkrétní specifikace nastavení serveru opět konzultuje s poskytovatelem.
 3. 3
  Vyberte možnosti účtu. Záleží na vašem uvážení, jaké možnosti si aktivujete. Pokud máte příslušné možnosti vybrány a zaškrtnuty, klikněte na “Další”.
  • Zaškrtnutím možnosti “Ve výchozím nastavení odesílat emaily z tohoto účtu” docílíte toho, že daný účet bude výchozí emailovou adresou pro odesílání emailů. Jakýkoliv email, který napíšete, bude odesílán z této emailové adresy.
  • Pokud chcete aktivovat oznámení o příchozích emailech, zaškrtněte “Poslat upozornění o příchozím emailu”. Pamatujte ale na to, že pokud bude telefon neustále kontrolovat, zda vám nepřišel nějaký email, bude to mít dopad na výdrž baterie a také na spotřebu dat v rámci vašeho tarifu. Nastavení frekvence kontroly příchozích emailů můžete samozřejmě kdykoliv upravit kliknutím na horní lištu.
  • Pokud chcete provádět automatickou synchronizaci s emailovým účtem, zatrhněte “Synchronizovat s tímto emailovým účtem”. Tím v podstatě vytvoříte zálohu vašich dat.
  • Pokud si přejete při otevření emailu automaticky stahovat i přílohu, zatrhněte “Automaticky stahovat přílohy, pokud jste připojeni přes Wi-Fi”. To využijete velmi často, pokud tedy nepoužíváte nějakou velmi pomalou Wi-Fi síť, nebo přes veřejnou Wi-Fi síť neposíláte nějaký citlivý dokument.
 4. 4
  Zadejte název daného účtu. Může to být cokoliv, například “Yahoo Email”. Toto se vám hodí zejména tehdy, pokud používáte několik emailových účtů.
 5. 5
  Zadejte své jméno. Objeví se totiž ve všech odeslaných emailech, takže pokud používáte email pro profesionální účely, vyplňte toto pole svým občanským jménem. Klikněte na “Další” a nový emailový účet bude do vašeho telefonu přidán.
 6. 6
  Klepněte v aplikaci Email (nebo Mail) na nový účet. Poté klepněte na email, který si chcete přečíst. Pro návrat na seznam emailů klikněte na šipku doleva v dolní části displeje.
  Reklama

Metoda 4
Metoda 4 ze 4:
Otevření emailu na Androidu (účet Gmail)

 1. 1
  Otevřete “Nastavení” a hledejte položku “Účty”. Klepněte na “Přidat účet”.
  • Jelikož je Android produkt od Googlu, používá pro emailovou poštu svou aplikaci Gmail.
 2. 2
  Klepněte na “Google”. Poté na “Existující účet”.
 3. 3
  Zadejte svou Gmail adresu a heslo. Klepněte na “OK”, že souhlasíte se smluvními podmínkami a ochranou osobních údajů. Následně proběhne přihlášení k účtu.
  • Možná budete vyzváni, abyste se přihlásili i ke službě Google+ nebo GooglePlay. Zde jednoduše zaškrtnete služby, ke kterým se chcete přihlásit.
 4. 4
  Klepnutím na email ho otevřete, abyste si ho mohli přečíst. Pro návrat na seznam doručených emailů klikněte na šipku doleva na spodní liště.
  Reklama

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 9 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 4 299 krát
Stránka byla zobrazena 4 299 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama