Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Pokud vás zajímá, jak vypadá váš iPhone 3G nebo 3Gs zevnitř, nebo si chcete sami vyměnit baterku, budete se ho muset naučit rozebrat s pomocí základního nářadí. Otevřít iPhone znamená porušit jeho záruku, takže si vždy raději zjistěte, zda nebude lepší iPhone nechat v autorizovaném servisu. Díky tomuto článku se naučíte iPhone rozebrat během několika minut.

Postup

 1. 1
  Vypněte si iPhone. Než otevřete zadní kryt telefonu, vypněte ho. Když vypnete jen obrazovku, nebude to stačit. Musíte vypnout celý telefon – podržte Power button, dokud se nezobrazí volba Vypnout a přejeďte přes ni prstem.
  • Když budete iPhone otvírat zapnutý, mohli byste si ho nevratně poškodit.
 2. 2
  Vyjměte SIM kartu. Pokud si nechcete SIM kartu poškodit, měli byste ji vyndat. Metoda se liší podle typu přístroje, ale většinou budete potřebovat špendlík, kterým zatlačíte na tlačítko pro uvolnění SIM karty.
 3. 3
  Uzemněte se. Než začnete iPhone otvírat, pečlivě se uzemněte, abyste nepoškodili jeho komponenty statickým nábojem. Stačí dotknout se nějakého kovu.
 4. 4
  Odšroubujte šroubky. Vyndejte dva malé šroubky na spodní straně iPhonu. Najdete je na obou stranách portu pro připojení.
  • Starší telefony vyžadují k odšroubování šroubovák Phillips 00. Novější iPhony vyžadují zase šroubováky pentalobe (hvězdičkové).
  • Šroubky jsou velmi malé, takže si dejte pozor, abyste je po odšroubování neztratili.
 5. 5
  Vypačte zadní kryt iPhonu. Až vytáhnete šroubky, můžete kryt vypáčit malým šroubovákem. Vložte šroubovák přímo pod port pro připojení a jemně zatlačte, aby se zadní kryt od telefonu odlepil.
  • Můžete ke spodní straně krytu přilepit velkou přísavku a pomalu ji zvedat, aby se kryt odlepil od zbytku telefonu. Tímto způsobem neriskujete poškození telefonu. [1]
  • Pomalu otevřete telefon. Obrazovky je přilepena k telefonu komponenty s několika kabely. Když ji oddělíte příliš rychle, mohli byste tyto kabely poškodit.
 6. 6
  Odpojte kabely. Na horní straně iPhonu najdete tři malé kabely, které spojují obrazovku se základní deskou iPhonu. Pokud chcete obrazovku oddělit, musíte tyto kabely odpojit. [2]
  • Nejprve musíte odpojit dva kabely a nakonec ten třetí.
  • Buďte velmi opatrní – poškozením kabelů byste iPhone zničili.
 7. 7
  Sejměte obrazovku. Až odpojíte všechny tři kabely, položte si je na stůl a dejte si pozor, abyste obrazovku nepoškodili.
 8. 8
  Přejděte k základní desce. Pokud chcete otevřít základní desku telefonu, musíte vyšroubovat šroubky okolo kovové desky. Některé šrouby mohou být zalepeny samolepkami. Až se zbavíte všech šroubků, budete moci sundat základní desku z krytu.
 9. 9
  Vyndejte baterii. U starších iPhonů je baterie přilepena k zadnímu krytu. Použijte malý šroubovák a opatrně ji kolem dokola odlepte. Buďte velmi opatrní, abyste baterii nepropíchli.
  • Novější iPhony mají vyjímatelné baterie, které můžete vyndat přímo po odšroubování šroubů, které je drží na místě. [3]
 10. 10
  Znovu iPhone sestavte. Až si telefon opravíte, znovu si ho poskládejte. Dejte si pozor, abyste měli všechny kabely správně připojené na správná místa.
  Reklama

Tipy

 • Před prací s elektronikou se uzemněte. Dotkněte se nějakého kovového povrchu, abyste z těla odvedli statickou elektřinu, která by mohla elektronické komponenty porušit.
Reklama

Varování

 • Měli byste postupovat velmi opatrně, protože v telefonu je spousta citlivých a drahých součástek, které se snadno poškodí a není možné je nahradit.
 • Netlačte při páčení telefonu příliš silně. Když budete tlačit, poškodíte si součástky telefonu a mohli byste si ho dokonce úplně zničit.
 • Když otevřete iPhone, zrušíte tím jeho záruku.
Reklama

Související články

Jak udělat hard reset na iPhoneJak udělat hard reset na iPhone
Jak zobrazit stav baterie v procentech na iPhonuJak zobrazit stav baterie v procentech na iPhonu
Jak vytvořit aplikaci pro iPhoneJak vytvořit aplikaci pro iPhone
Jak obnovit smazané zprávy z iPhonuJak obnovit smazané zprávy z iPhonu
Jak odblokovat váš iPhoneJak odblokovat váš iPhone
Jak šetřit baterií vašeho iPhoneJak šetřit baterií vašeho iPhone
Jak nastavit upozornění příchozí SMS na iPhoneJak nastavit upozornění příchozí SMS na iPhone
Jak vypnout aplikace na iPhoneJak vypnout aplikace na iPhone
Jak zablokovat číslo na iPhonuJak zablokovat číslo na iPhonu
Jak přidat hudbu do vašeho iPhonuJak přidat hudbu do vašeho iPhonu
Jak zablokovat emailovou adresu na iPhoneJak zablokovat emailovou adresu na iPhone
Jak převést fotografie z iPhonu do počítačeJak převést fotografie z iPhonu do počítače
Jak udělat zálohu iPhoneJak udělat zálohu iPhone
Jak změnit velikost písma ve vašem iPhoneJak změnit velikost písma ve vašem iPhone
Reklama

O tomto wikiHow

JL
Spoluautor od:
Technologický spisovatel & Editor
Tento článek spoluautor od Jack Lloyd. Jack Lloyd je technologický spisovatel a editor pro wikiHow. Má více než dva roky zkušeností s tvorbou a editací článků souvisejících s technologiemi. Je technologickým nadšencem a učitelem angličtiny. Tento článek byl zobrazen 9 373 krát
Kategorie: IPhone
Stránka byla zobrazena 9 373 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama