Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Soubor ISO je obraz disku, obvykle kopie CD či DVD. Aby bylo možné tyto soubory používat, je nutné připojit je do virtuální mechaniky. To lze provést různými způsoby v závislosti na vašem operačním systému. Pokračujte dle následujících kroků a naučte se s ISO soubory pracovat.

Metoda 1
Metoda 1 ze 4:
Připojování ISO ve Windows 7 (a starších)

 1. 1
  Stáhněte si program Daemon Tools Lite. Jde o zdarma dostupný program, který umožňuje vytvářet virtuální optické mechaniky a vkládat do nich obrazy. Pro Windows 7 budete potřebovat verzi 4.35.6 či novější, kterou stáhnete z| této stránky. Po stažení program nainstalujte. Většina uživatelů si vystačí s výchozími možnostmi instalace.
  • Pokud chcete přidat Daemon Tools mezi svá rozšíření na plochu, nainstalujte si i Desktop Gadget. Tím si můžete připojování obrazů zjednodušit.
 2. 2
  Přetáhněte svůj soubor ISO do Daemon Tools. Umístěte jej do spodní části okna Daemon Tools a program automaticky spustí připojování. Jakmile bude hotovo, obraz se bude jevit jako disk vložený v mechanice.
 3. 3
  Asociujte soubory ISO s Daemon Tools. Můžete si nastavit, aby se po kliknutí na ISO obraz automaticky připojil do Daemon Tools. Otevřete v programu sekci Nastavení. Její ikona vypadá jako ozubené kolečko a najdete ji vpravo na panelu nástrojů.
  • V levém rámečku klikněte na Integraci. Tím otevřete okno Asociace souborů. Zaškrtněte políčko vedle ISO a klikněte na Použít. Daemon Tools nyní bude automaticky otevírat soubory ISO, když na ně kliknete.
  Reklama

Metoda 2
Metoda 2 ze 4:
Připojování ISO ve Windows 8

 1. 1
  Pravým tlačítkem klikněte na soubor ISO. Windows 8 jsou první verzí Windows, která podporuje nativní připojování souborů ISO.
 2. 2
  Z menu po kliknutí pravým tlačítkem zvolte Otevřít v "Prohlížeči Windows". Soubor ISO se nyní bude tvářit jako disk vložený ve virtuální mechanice.
 3. 3
  Pro odpojení obraz vysuňte. Otevřete Počítač a klikněte pravým tlačítkem na virtuální mechaniku, ke které je ISO připojeno. Pro odpojení obrazu zvolte Vysunout.
  Reklama

Metoda 3
Metoda 3 ze 4:
Připojování v Mac OS X

 1. 1
  Dvakrát klikněte na soubor ISO. Mac OS X podporuje ISO soubory nativně, bez potřeby instalace softwaru třetích stran. Většinu ISO souborů připojíte jednoduše tak, že na ně dvakrát kliknete. Obraz disku se pak objeví na ploše, jako byste vložili do mechaniky disk.
 2. 2
  Použijte nástroj Disk. Pokud se ISO po dvojkliku nepřipojí, můžete použít nástroj Disk. Ten najdete ve složce Aplikace/Nástroje.
  • Klikněte na Soubor, a poté na Otevřít obraz disku… Přejděte k souboru s obrazem a klepněte na Otevřít.
  • Obraz disku se pak objeví na ploše, jako byste vložili do mechaniky disk.
  • Tento postup funguje i pro obrazy disků jiných typů, jako jsou DMG či IMG.
 3. 3
  Použijte Terminál. Pokud je vám příjemnější práce s příkazovým řádkem, můžete obraz disku připojit z Terminálu.
  • Napište do Terminálu příkaz “hdiutil mount <priklad>.iso” a stiskněte Enter.
  • Po zpracování se soubor obrazu ISO objeví připojený na ploše.
  • Tento postup funguje i pro obrazy disků jiných typů, jako jsou DMG či IMG.
  Reklama

Metoda 4
Metoda 4 ze 4:
Připojování v Linuxu

 1. 1
  Přihlaste se jako uživatel root. Nejste-li přihlášeni jako root, můžete účet přepnout příkazem “$ su –“ v příkazovém řádku.
 2. 2
  Vytvořte složku. Ta bude sloužit jako bod pro připojení. V příkazovém řádku zadejte “# mkdir –p /mnt/disk”. Slovo “disk” můžete nahradit libovolným názvem složky.
 3. 3
  Připojte soubor obrazu. Použijte příkaz “# mount –o loop <priklad>.iso /mnt/disk/”. Slovo <priklad> nahraďte jménem souboru obrazu. Pokud jste v předchozím kroku změnili jméno složky, nezapomeňte zadat to, které jste zvolili.
 4. 4
  Procházejte soubory. Pokud připojený obraz obsahuje souborový systém, můžete soubory procházet následujícími příkazy: “# cd /mnt/disk”, za nimiž následuje “# ls -1”.
  Reklama

O tomto wikiHow

Pracovnící wikiHow
Spoluautorem článku je :
Spisovatel na wikiHow
Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Na wikiHow je Tým manažerů obsahu který pečlivě sleduje práci editorů, aby se ujistili, že každý článek splňuje náš standart vysoké kvality. Tento článek byl zobrazen 8 287 krát
Stránka byla zobrazena 8 287 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama