Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Soubor typu .zip obsahuje jeden či více souborů, které byly zabaleny do jediného souboru, zvaného Archiv. Archiv musíte otevřít pomocí softwaru pro kompresi, jinak se do něj nedostanete. Windows, OS X a Linux mají takové programy zabudované ve svém operačním systému, můžete však použít i jiné programy. Postupujte podle tohoto návodu a dozvíte se, jak na to.

Metoda 1
Metoda 1 ze 3:
Pomocí předinstalovaného softwaru (jednoduchá metoda)

 1. 1
  Dvojklikem klikněte na soubor ZIP. U systému Windows XP nebo novějších, Mac OS X a Linux Ubuntu[1] se vám otevře soubor v novém okně. Poté můžete zkopírovat obsah do jiné složky.
  • OS X vytváří při poklepání novou složku vedle souboru ZIP. Tato složka se však nemusí otevřít automaticky.[2]
 2. 2
  Pravým tlačítkem myši klikněte na soubor ZIP. U systémů Windows a Linux můžete kliknout pravým tlačítkem myši na ZIP soubor a zvolit "Extrahovat soubory..." nebo "Extrahovat zde". "Extrahovat soubory" vám umožní nastavit úložiště pro extrahované soubory, zatímco možnost "Extrahovat zde" vám rozbalí složku a nechá ji na stejném místě jako soubor ZIP.
  Reklama

Metoda 2
Metoda 2 ze 3:
Pomocí jiného softwaru

 1. 1
  Stáhněte si software pro kompresi. Vzhledem k tomu, že formát ZIP je snadno otevíratelný, dokáže si s ním poradit téměř jakýkoliv software. Existuje celá řada bezplatných i placených programů. Mezi ty více populární patří:
  • 7Zip
  • PeaZip
  • TUGZip
  • 7zX (Mac OS X)
 2. 2
  Otevřete soubor ZIP pomocí softwaru. Jakmile jste si nainstalovali nový software pro kompresi, klikněte pravým tlačítkem (Command - pro Mac) na soubor ZIP a vyberte "Otevřít pomocí...". Najděte si svůj software ze seznamu programů a použijte ho k otevření souboru.
 3. 3
  Extrahujte obsah. Po otevření souboru jej budete moct rozbalit do nové složky (případně zkopírovat určité položky) na jiné místo v počítači.
  Reklama

Metoda 3
Metoda 3 ze 3:
Pomocí Průzkumníka Windows pro soubory MP3

 1. 1
  Pravým tlačítkem myši klikněte na stažený soubor ZIP.
 2. 2
  Vyberte "Otevřít".
 3. 3
  Pravým tlačítkem myši klikněte na zvýrazněný ZIP soubor a vyberte "Otevřít pomocí" > "Průzkumník Windows".
 4. 4
  Vyberte stažené MP3 soubory a přetáhněte je do složky "Moje hudba".
  Reklama

Tipy

 • Určité typy komprimovaných souborů, jako je .7z nebo .tar budou vyžadovat specializovaný software pro otevření, např. 7-Zip nebo PeaZip.
Reklama

Související články

O tomto wikiHow

Pracovnící wikiHow
Spoluautor od:
wikiHow Staff Writer
Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Na wikiHow je Tým manažerů obsahu který pečlivě sleduje práci editorů, aby se ujistili, že každý článek splňuje náš standart vysoké kvality. Tento článek byl zobrazen 5 733 krát
Stránka byla zobrazena 5 733 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama