Jak otevřít soubor ZIP bez Winzip

V tomto článku:Pomocí předinstalovaného softwaru (jednoduchá metoda)Pomocí jiného softwaruPomocí Průzkumníka Windows pro soubory MP3Reference

Soubor typu .zip obsahuje jeden či více souborů, které byly zabaleny do jediného souboru, zvaného Archiv. Archiv musíte otevřít pomocí softwaru pro kompresi, jinak se do něj nedostanete. Windows, OS X a Linux mají takové programy zabudované ve svém operačním systému, můžete však použít i jiné programy. Postupujte podle tohoto návodu a dozvíte se, jak na to.

1
Pomocí předinstalovaného softwaru (jednoduchá metoda)

 1. 1
  Dvojklikem klikněte na soubor ZIP. U systému Windows XP nebo novějších, Mac OS X a Linux Ubuntu[1] se vám otevře soubor v novém okně. Poté můžete zkopírovat obsah do jiné složky.
  • OS X vytváří při poklepání novou složku vedle souboru ZIP. Tato složka se však nemusí otevřít automaticky.[2]
 2. 2
  Pravým tlačítkem myši klikněte na soubor ZIP. U systémů Windows a Linux můžete kliknout pravým tlačítkem myši na ZIP soubor a zvolit "Extrahovat soubory..." nebo "Extrahovat zde". "Extrahovat soubory" vám umožní nastavit úložiště pro extrahované soubory, zatímco možnost "Extrahovat zde" vám rozbalí složku a nechá ji na stejném místě jako soubor ZIP.

2
Pomocí jiného softwaru

 1. 1
  Stáhněte si software pro kompresi. Vzhledem k tomu, že formát ZIP je snadno otevíratelný, dokáže si s ním poradit téměř jakýkoliv software. Existuje celá řada bezplatných i placených programů. Mezi ty více populární patří:
  • 7Zip
  • PeaZip
  • TUGZip
  • 7zX (Mac OS X)
 2. 2
  Otevřete soubor ZIP pomocí softwaru. Jakmile jste si nainstalovali nový software pro kompresi, klikněte pravým tlačítkem (Command - pro Mac) na soubor ZIP a vyberte "Otevřít pomocí...". Najděte si svůj software ze seznamu programů a použijte ho k otevření souboru.
 3. 3
  Extrahujte obsah. Po otevření souboru jej budete moct rozbalit do nové složky (případně zkopírovat určité položky) na jiné místo v počítači.

3
Pomocí Průzkumníka Windows pro soubory MP3

 1. 1
  Pravým tlačítkem myši klikněte na stažený soubor ZIP.
 2. 2
  Vyberte "Otevřít".
 3. 3
  Pravým tlačítkem myši klikněte na zvýrazněný ZIP soubor a vyberte "Otevřít pomocí" > "Průzkumník Windows".
 4. 4
  Vyberte stažené MP3 soubory a přetáhněte je do složky "Moje hudba".

Tipy

 • Určité typy komprimovaných souborů, jako je .7z nebo .tar budou vyžadovat specializovaný software pro otevření, např. 7-Zip nebo PeaZip.

Informace o článku

Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

V jiných jazycích:

English: Open a .Zip File Without Winzip, Français: ouvrir un fichier .zip sans Winzip, Italiano: Aprire un File .Zip senza WinZip, Español: abrir un archivo .zip sin Winzip, Deutsch: Zip Dateien ohne WinZip öffnen, Português: Abrir um Arquivo .Zip Sem o Winzip, Nederlands: Een zipbestand openen zonder Winzip, Русский: открыть .zip файл без Winzip, 中文: 不用WINZIP打开.ZIP压缩文件, Bahasa Indonesia: Membuka Berkas .Zip Tanpa Winzip, ไทย: เปิดไฟล์ zip โดยไม่ใช้ winzip, العربية: فتح الملفات المضغوطة دون استخدام برنامج وين زيب, Tiếng Việt: Mở file .zip mà không cần phần mềm Winzip, 日本語: WinZipを使わずにZIPファイルを開く, हिन्दी: विनज़िप (Winzip) के बिना भी एक ज़िप (.Zip) फाइल खोलें (Open a .Zip File Without Winzip), Türkçe: Bir .Zip Dosyası WinZip Olmadan Nasıl Açılır, 한국어: 윈집 없이 압축 푸는 방법

Stránka byla zobrazena 4 407 krát.
Byl tento článek přesný?