Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Soubory EML jsou souborovým formátem vyvinutým společností Microsoft Outlook a Outlook. Soubor EML je archivovaný email, který zachovává originální formátování HTML a záhlaví. Většina emailových klientů podporují soubory EML, ale pokud nemáte nainstalovaného emailového klienta nebo pokud používáte mobilní zařízení, existují řešení, která můžete využít k otevření souboru.

Metoda 1
Metoda 1 ze 4:

Windows

 1. 1
  Otevřete soubor v emailovém klientovi. Soubory EML jsou v podstatě emaily ve formě souboru. Nejjednodušší způsob, jak je otevřít, je použít emailového klienta, jakým je například Outlook, Outlook Express, Windows Live Mail nebo Thunderbird. U většiny nových verzí těchto programů by soubory EML již měly být automaticky registrovány tak, že při kliknutím dvakrát na soubor, je soubor otevře.
  • Když otevřete soubor EML v emailovém klientovi, budete si moci stáhnout jakékoliv přílohy, které jsou v souboru zahrnuty, stejně jako budete moci zobrazit správné formátování a obrázky.
  • Pokud emailového klienta nemáte nebo soubory nemůžete otevřít v emailovém klientovi, pokračujte ve čtení.
 2. 2
  Změňte rozšíření pro zobrazení souboru v prohlížeči. Soubory EML jsou velmi podobné tzv. MHTML a změnou zobrazení souboru na *.mht jej rychle konvertujete do formátu, který může být otevřen v Internet Exploreru. Přesto, že jiné webové prohlížeče soubory MHT otevřít umí, Internet Explorer je jediný, který je bude moci formátovat správně. Tato metoda vám neumožní stáhnout žádné přílohy.
  • Povolte rozšíření souborů, pokud jsou skrytá. U Windows 8 můžete zaškrtnout tlačítko "Rozšíření jména souboru" v záložce Zobrazit u jakéhokoliv okna Exploreru. U starších verzí Windows, otevřete Kontrolní panel a vyberte Možnosti Souboru. Klikněte na tlačítko Zobrazit a odklikněte "Skrýt rozšíření pro známé typy souborů".
  • Pravým tlačítkem myší klikněte na soubor EML a vyberte "Přejmenovat".
  • Smažte rozšíření .eml a nahraďte jej .mht. Windows vás bude varovat, že tohle může způsobit problémy se souborem. Potvrďte, že rozšíření chcete změnit.
  • Většinou se bude jednat o výchozí program pro soubory MHT. Můžete na soubor kliknout pravým tlačítkem myši a vybrat "Otevřít s" a pak vyberte z nabídky Internet Explorer. Internet Explorer zobrazí soubor MHT v podstatě ve stejném formátu, v jakém by se soubor EML zobrazil v emailovém klientovi.
 3. 3
  Stáhněte si a nainstalujte prohlížeč souborů FreeViewer EML File Viewer. Je k dispozici zdarma na developerské webové stránce. http://www.freeviewer.org/eml/
  • Nyní přejděte ke složce, ve které jsou umístěny vaše EML soubory.
  • Dvakrát klikněte na tuto složku. Nyní budou všechny vaše EML soubory seřazeny popořadě- V této chvíli můžete kliknout na jakoukoliv zprávu EML pro jejich zobrazení.
  • Také můžete zobrazit jakékoliv připojené přílohy k tomuto emailu.
 4. 4
  Zobrazte soubor jako prostý text. Pokud nemůžete soubor otevřít v emailovém klientovi a nemůžete jej konvertovat pro otevření v Internet Exploreru, můžete tento soubor zobrazit jako soubor s prostým textem. Bude se tam vyskytovat hodně nesmyslných znaků, ale přesto budete moci vidět tělo zprávy, stejně jako jakékoliv linky. Nebude moci vidět žádné obrázky nebo přílohy.
  • Klikněte pravým tlačítkem myši na soubor EML a vyberte "Otevřít s".
  • Vyberte Poznámkový blok ze seznamu programů.
  • Najděte záložky <html> a <body>. Tyto kódy označují začátek emailové zprávy. V této sekci můžete najít obsah emailové zprávy, i když se možná budete muset prosít přes nějaký HTML kód.
  • Najděte záložky <a href=, abyste mohli najít linky. Abyste mohli navštívit linky obsažené v souboru EML, můžete zkopírovat a vložit odkaz URL, který je zde ukázán, do webového prohlížeče a takto se dostanete k odkazům.
  Reklama

Řešení problémů

 1. 1
  Soubory EML se nedají otevřít v Outlook Express, i když je to nainstalováno. Většinou je to proto, protože jiný program převzal rozšíření EML. Budete muset obnovit asociace souborů pro Outlook Express.
  • Zavřete Outlook Express pokud je otevřený.[1]
  • Klikněte na Win+R.
  • Napište msimn /reg a klikněte na Enter. Toto obnoví asociace pro Outlook Express. Soubory EML by se nyní měly otevřít automaticky, když na ně dvakrát kliknete tlačítkem myši.
 2. 2
  Zkontrolujte rozšíření. Někteří uživatelé nahlásili, že zálohy vytvořené pomocí Windows Live Mail poškodily rozšíření EML (*._eml namísto *.eml). Pokud se EML soubor neotevírá, zkontrolujte, zda je rozšíření nastaveno správně.[2]
  • Viz. Krok 2 v sekci výše popisuje, jak povolit rozšíření souborů pokud jsou skrytá.
  • Přejmenujte jakýkoliv soubor EML, který má rozšíření *._eml pro odstranění _.
  Reklama
Metoda 2
Metoda 2 ze 4:

Mac

 1. 1
  Otevřete soubor EML v Apple Mail. Apple Mail je již nainstalovaný s OS X a umí otevřít a správně zobrazit soubory EML.[3]
  • Klikněte pravým tlačítkem na (Ctrl-click) soubor EML a otevřete "Otevřít s..."
  • Ze seznamu programů vyberte "Mail". Váš soubor EML bude otevřen v programu Apple Mail. Tohle můžete provést i v případě, že jste nenastavili emailový účet s programem Mail.
 2. 2
  Použijte Microsoft Entourage nebo Outlook u Macintosh. Pokud máte Office 2008 nebo 2011, můžete nainstalovat emailového klienta Microsoft pro otevření souborů EML. Office 2008 obsahuje Entourage, přičemž Office 2011 nahrazuje Entourage Outlookem pro Macintosh. Možná, že jste zvolili, že nechcete nainstalovat emailového klienta pokud jste již nainstalovali software Office.
  • Jakmile je intsalace hotová, klikněte pravým tlačítkem myši na (Ctrl-click) EML soubor a vyberte "Otevřete s...". Vyberte Entourage nebo Outlook ze seznamu dostupných programů.
 3. 3
  Vytáhněte soubor s Expander. Jedná se o nástroj pro “vytáhnutí” souborů zdarma pro OS X a můžete jej použít k extraktování informocí ze souboru EML.[4]
  • Stáhněte si a nainstalujte StuffIt expander z my.smithmicro.com/stuffit-expander-mac.html nebo z Mac App Store.
  • Přetáhněte soubor EML do okna StuffIt. Můžete vytáhnout několik souborů EML najednou a to tak, že je přetáhnete všechny najednou do okna.
  • Otevřete nové složky, které jsou vytvořeny pro každý soubor EML. Budete moci najít přílohy a obrázky jako samostatné soubory, stejně jako textový dokument, obsahující základ emailové zprávy.
 4. 4
  Zobrazte soubor EML jako prostý text. Pokud nemáte emailového klienta a nemůžete nainstalovat StuffIt Expander, můžete soubor EML otevřít v programu TextEdit. To vám umožní číst základ zprávy a najít jakékoliv linky. Nebude moci zobrazit žádné obrázky nebo dostat se do příloh.
  • Klikněte pravým tlačítkem myši na (Ctrl-click) soubor EML a vyberte "Otevřít s..."
  • Vyberte "TextEdit" z nabídky aplikací. Možná, že jej budete muset vyhledat.
  • Vyhledejte tagy HTML <body>. Tohle vám pomůže najít základ zprávy. Jakékoliv linky budou mít tag <a href=.
  Reklama
Metoda 3
Metoda 3 ze 4:

iPad

 1. 1
  Stáhněte si a nainstalujte aplikaci Klammer. Tato aplikace je k dispozici v App Store a stojí 0,99 dolarů. Umožní vám otevřít a zobrazit obsahy souboru EML. To je momentálně jediný způsob, jak zobrazit soubory EML, aniž byste je museli nejdříve konvertovat na jinou platformu.[5]
 2. 2
  Otevřete aplikaci Mail (nebo jakoukoliv aplikaci, která obsahuje soubor EML, který chcete otevřít). Můžete použít program Klammer, který slouží k otevření souborů EML, které jsou připojeny k emailovým zprávám, ve vašem Dropboxu nebo v jakékoliv jiné službě pro úložiště na cloudu nebo v jakémkoliv jiném programu, který zpracovává soubory.
  • Pokud používáte Mail, budete muset jednou kliknout na přílohu pro zahájení stahování do iPadu. Pokud používáte Dropbox nebo Google Drive, budete muset do vašeho iPadu soubor stáhnout.
  • Pokud se příloha nezačne stahovat, zkuste si zprávu přeposlat a začněte stahovat znovu.
 3. 3
  Klikněte na stažený soubor. Budete vyzváni, abyste si vybrali aplikaci, ve které můžete soubor otevřít.
 4. 4
  Klikněte na "Otevřít v Klammeru". Soubor EML bude načtený v aplikaci Klammer a budete jej moci zobrazit ve správném formátování.
  Reklama
Metoda 4
Metoda 4 ze 4:

Android

 1. 1
  Stáhněte si zdarma aplikaci přečtení EML souborů. Android nativně nepodporuje formát EML. Jediný způsob, jak otevřít soubory EML na vašem zařízení Android je nainstalovat aplikaci.[6]
  • EML Reader, který je ZDARMA je jedním z dobře hodnocených aplikací na přečtení souborů EML, který je na trhu k dispozici, i když existují i jiné, ze kterých si můžete vybrat pokud si přejete. Jednoduše vyhledejte "eml reader" v Google Play Store.
 2. 2
  Otevřete soubor EML. Existuje několik způsobů, jak může otevřít soubor EML, záleží na tom, jak jste jej dostali.
  • Pokud jste dostali soubor EML jako přílohu, otevřete jej ve vašem Gmailu nebo aplikaci Mail, která ji obsahuje a klikněte na tlačítko příloha EML.
  • Pokud jste stáhli soubor EML z webové stránky, použijte aplikaci Správce souborů a otevřete vaši složku pro stahování nebo otevřete aplikaci EML Reader ZDARMA pro procházení vašich souborů.
 3. 3
  Vyberte EML Reader ZDARMA ze seznamu aplikací. Když se pokoušíte otevřít soubor EML, budete vyzváni, abyste vybrali aplikaci. EML Reader zdarma by se měl zobrazit v seznamu. Klikněte na "Vždy" pro přidružení EML souborů k vašemu novému souboru pro přečtení.
 4. 4
  Pročtěte si soubor EML. EML Reader ZDARMA rozloží soubor do odlišných částí, včetně Od/Komu, Datum, Předmět, Text, HTML a přílohy.
  • Sekce "Text" obsahuje základ souboru EML.
  • Sekce "HTML" zobrazí zprávu v původním formátování.
 5. 5
  Klikněte a držte přílohu pro otevření. Dole na displeji uvidíte seznam příloh. Jedná se o všechny obrázky, které byly použity při vytváření zprávy HTML, stejně jako jakékoliv soubory, které nebyly přiřazeny ke zprávě.
  • Když kliknete a podržíte přílohu, zobrazí se nová nabídka. Vyberte "Otevřít" a pak aplikaci, která umí přečíst tento typ souboru. Můžete také vybrat "Uložit" pro extrahování souboru ze souboru EML a umístěte jej do stejné složky.
  Reklama

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku pracovali dobrovolní autoři, kteří jej v průběhu času upravili a vylepšili. Tento článek byl zobrazen 11 076 krát
Stránka byla zobrazena 11 076 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama