Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Třetí oko je symbolem osvíceného stavu vědomí, díky kterému lidé vnímají svět téměř nadpřirozeným způsobem. Používat třetí oko ale neznamená mít magické schopnosti nebo umět číst myšlenky. Znamená to mít lepší kontrolu nad svými pocity a myšlenkami a lépe rozumět světu okolo vás. Bohužel není možné toho dosáhnout přes noc – budete se tomu muset začít vědomě věnovat každá den. V tomto článku se dozvíte jak na to.

Část 1 ze 2:
Naučte se meditovat

 1. 1
  Najděte si to správné prostředí. vyberte si tiché a klidné místo, kde vás alespoň 30 minut nebude nikdo rušit. Nemusí tam být úplně ticho, ale snažte se najít si místo, kde nebudete rušeni.
 2. 2
  Sedněte si do meditační pozice. Sedněte si na zem s překříženýma nohama a položte si ruce na kolena. Pokud taková poloha není pohodlná, sedněte si do křesla a narovnejte záda.
  • Podpírejte své tělo břišními svaly a nehrbte se. Snažte se vypnout hrudník a zatáhnout ramena.
 3. 3
  Uvolněte se. Všichni v sobě držíme napětí každodenního života, kvůli kterému máme potíže se soustředěním. Možná si ani neuvědomujete, jak napjaté svaly máte. Pokuste se je vědomě uvolnit a uvidíte sami. Nechejte spadnout ramena, uvolněte krk a pomalu si protáhněte hlavu do stran.
 4. 4
  Uvolněte mysl. To je to nejdůležitější, co musíte pro otevření třetího oka udělat. Je to také nejtěžší, protože lidé většinou neumějí úplně vyprázdnit mysl a na nic nemyslet. Snažte se zaměřit se na nějaký aspekt fyzického světa, například na svůj dech, na nějaký zvuk zvenčí nebo na své vnímání.
  • Je nemožné se úplně zbavit myšlenek. Když vás něco napadne, uvědomte si to a nechejte to odejít. U žádné myšlenky se nezastavujte a žádnou nerozvádějte.
  • Než se to naučíte, budete muset hodně dlouho trpělivě trénovat. Lidé mají často problémy v prvních 10-15 minutách meditace a jejich mysli se stále nedokážou uklidnit. Dejte tomu trochu času a mějte trpělivost.
 5. 5
  Meditujte každý den. Berte meditaci jako čištění zubů – čím častěji budete meditovat, tím účinnější to bude. I kdybyste měli meditovat jen 3-5 minut denně, pomalu se vytrénujete k větší vnímavosti.
  • Můžete si nastavit budík, abyste nemuseli celou dobu přemýšlet, jak dlouho byste ještě měli sedět.
  Reklama

Část 2 ze 2:
Řiďte se svojí intuicí

 1. 1
  Sledujte svět okolo vás. Mnoho „plachých“ lidí si myslí, že rozumí světu více, než ostatní průměrní lidé. Možná mají pravdu. Je to proto, že tito lidé často pouze pozorují dění okolo sebe a umějí se tak lépe orientovat v lidech, v jejich výrazech a řeči těla a dalších typech komunikace. Díky tomu dokážou odhalit lež, rozumí sarkasmu, sexuální chemii a dalším skrytým věcem.
  • Jděte na nějaké veřejné místo, například do parku, do restaurace nebo do kavárny a jen tak pozorujte ostatní lidi. Snažte se vymýšlet si v hlavě příběhy a rozhovory těchto lidí. Čím častěji to budete dělat, tím lépe to budete zvládat.
  • Až budete příště někde sedět s rodinou nebo přáteli, na chvíli buďte zticha a poslouchejte jejich rozhovor. Sledujte lidi, kteří nemluví a snažte se odhadnout, co si myslí. Představujte si, co se ostatním lidem honí hlavou. I zde platí, že čím častěji budete trénovat, tím rychleji se budete zlepšovat.
 2. 2
  Všímejte si svých snů. Mnoho lidí, kteří mají „nadpřirozené“ schopnosti tvrdí, že jim sny slouží jako předtuchy. Než ale začnete své sny analyzovat, musíte si je nějakou dobu zapisovat. Začněte si vést deník svých snů a každé ráno hned po probuzení si napište všechno, co si budete pamatovat.
  • Mějte své sny stále na paměti a všímejte si spojitostí mezi nimi a vaším skutečným životem. Všímejte si, jestli se vám snové věci stávají i ve skutečnosti.
 3. 3
  Důvěřujte svým instinktům. Už se vám někdy stalo, že jste měli z nějakého člověka nebo místa divný, ale nepopsatelný pocit? Měli jste někdy pocit, že se něco stane, ale neměli jste pro to žádné důkazy? Tyto pocity jsou vlastně instinkty, které máme všichni. Bohužel většina lidí tyto pocity ignoruje a snaží se žít příliš racionální život. Příště až budete mít nějakou předtuchu, napište si to a uvidíte, jestli se to vyplní. Sledujte, jak tyto instinkty souvisí s vaším životem.
  • Předtuchy se nemusí vždy vyplnit. Než se některé z nich vyplní, může to trvat klidně roky. Nejlepší je napsat si všechny své pocity a myšlenky a čas od času si je projít.
  Reklama

Tipy

 • Hluboko uvnitř vás je celý vesmír.
 • Mnoho lidí nedokáže najít osvícení, protože jsou zaneprázdnění každodenními myšlenkami, činnostmi a starostmi. Budete se muset naučit každý den alespoň chvíli meditovat, jinak nezvládnete uklidnit svoji mysl.
 • Můžete studovat buddhismus nebo hinduismus a podobné tradice, které znají pojem třetí oko.


 • Zapište se na kurzy řízené meditace. Když budete mít instruktora, který vás dokáže navést správným směrem a když budete mezi lidmi, kteří také meditují, budete se snáze soustředit.
Reklama

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 17 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 10 095 krát
Kategorie: Zdraví
Stránka byla zobrazena 10 095 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama