Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Díky vzrůstajícímu počtu videí pořízených chytrými telefony jste se už určitě setkali se záběry, které jsou otočené o 90 stupňů. Kvůli tomu se obtížně zobrazují a špatně se na ně kouká. Natočení videa je ale naštěstí úplná hračka a existuje několik řešení jak to napravit. V tomto návodu se naučíte, jak se to dělá, a váš krk vám ještě poděkuje.

Metoda 1 ze 7:
Pomocí programu Windows Live Movie Maker

 1. 1
  Otevřete Movie Maker. Je možné, že se setkáte se starším názvem Windows Live Movie Maker. Ve Windows Vista a 7 otevřete nabídku Start a poté kliknete na položku "Všechny programy". V seznamu programů najděte "Windows Live Movie Maker" a klikněte na něj. Ve Windows 8 můžete v úvodní Start obrazovce rovnou napsat “Movie Maker”.
  • Jelikož už Movie Maker není standardní součástí Windows, možná si ho budete muset stáhnout. To ale můžete učinit zdarma z webových stránek Microsoftu.
 2. 2
  Naimportujte video do Movie Makeru. Na kartě Domů klikněte na "Přidat videa a fotografie". Najděte video, které chcete otočit, a dvakrát na nalezený soubor poklepejte. Tím video naimportujete a uvidíte ho v náhledu.
 3. 3
  Otočte video. V kartě Domů v sekci Úpravy najděte možnost otočit video. Klikněte na “Otočit doleva” nebo “Otočit doprava”. Video se otočí o 90° stupňů.
 4. 4
  Uložte změny. Provedené změny uložíte kliknutím na tlačítko “Uložit film” na kartě Domů a zvolením požadovaného formátu, nebo kliknutím na Soubor, poté na “Uložit film” a opět zvolením požadovaného formátu. Následně také vyberte umístění, do kterého video uložíte.[1]
  Reklama

Metoda 2 ze 7:
Pomocí iMovie

 1. 1
  Stáhněte si iMovie. Program iMovie je dostupný v Mac App Store, přičemž už k otočení videa nepotřebujete žádné další pluginy.
 2. 2
  Naimportujte videosoubor. Spusťte iMovie, klikněte na nabídku File, zvolte Import a poté vyberte Movies. Najděte v počítači videosoubor a otevřete ho. Video se zobrazí v náhledu a na editační časové ose.
 3. 3
  Otevřete nabídku Crop. Nabídku Crop můžete otevřít tak, že označíte video a na klávesnici zmáčknete “C”, nebo kliknutím na tlačítko Crop uprostřed panelu nástrojů.
 4. 4
  Otočte video. Když otevřete nabídku Crop, nad oknem náhledu uvidíte tlačítka pro otočení videa. Kliknutím na tlačítko s levou nebo pravou rotací otočíte video o 90° stupňů. Až budete s otočením spokojeni, klikněte na tlačítko Hotovo.
  • Nezapomeňte na volbu “Fit”. Ta zařídí, aby se na okrajích videa po jeho otočení neobjevily černé okraje.
 5. 5
  Uložte změny. Když jste s rotací videa spokojeni, klikněte na File a vyberte možnost Export. Můžete si vybrat formát a složku, do které video uložíte.[2]
  Reklama

Metoda 3 ze 7:
Pomocí VLC Playeru

 1. 1
  Spusťte video v programu VLC player. VLC Player je bezplatný open-source video přehrávač, který můžete stáhnout ze stránek jeho vývojářů. Video otočené v programu VLC player zůstane takto otočené pouze při jeho přehrávání v tomto programu. Úpravy provedené ve VLC playeru nemají vliv na přehrávání videa v jiných přehrávačích.
 2. 2
  Otevřete okno “Úpravy a efekty”. Dostanete se do něj kliknutím na tlačítko ve spodní části přehrávače, které vypadá jako tři vertikální posuvníky, nebo kliknutím na Nástroje a výběrem možnosti “Efekty a filtry”.
 3. 3
  Klikněte na záložku “Efekty videa”, poté na podzáložku “Geometrie”.
 4. 4
  Zaškrtněte volbu “Převést”. Tím se zaktivní nabídka níže. V rozbalovacím menu si vyberte, o kolik stupňů chcete video natočit. Máte na výběr 90°, 180°, 270°, dále možnost převrácení videa horizontálně i svisle. Poté okno “Úpravy a efekty” zavřete.
  • Pokud chcete video volně otáčet, zaškrtněte možnost “Otočit”. Tím se zaktivní kruhový číselník, kterým můžete provádět rotaci videa v jakémkoliv úhlu.[3]
  Reklama

Metoda 4 ze 7:
Pomocí chytrého telefonu

 1. 1
  Vyhledejte aplikaci na rotaci či editaci videa. Pro platformy iOS i Android exstuje celá řada zdarma dostupných i placených aplikací. Než se pro nějakou rozhodnete, zjistěte si její funkce a recenze, zejména jestli za ni budete muset platit. Populární jsou například:[4]
  • Video Rotate Free – iOS
  • Video Rotate and Flip – iOS
  • mVideoCut – Android
  • Video Toolbox – Android
 2. 2
  Otevřete videosoubor v dané aplikaci. Když aplikaci nainstalujete, spusťte ji a otevřete videosoubor. Proces je u každé aplikace trochu odlišný, ale měli byste vyhledat videa uložená v mobilu a vybrat to, které chcete otočit.
 3. 3
  Otočte video. Jakmile soubor naimportujete, můžete začít s otáčením. Vaše možnosti závisí na konkrétní aplikaci, kterou jste si nainstalovali, ale každá by měla umět alespoň základní otočení o 90° stupňů.
 4. 4
  Exportujte soubor. I v tomto kroku se vše liší v závislosti na stažené aplikaci, obvykle je ale možné exportovat video zpět do telefonu, abyste ho mohli kdykoliv zhlédnout.
  Reklama

Metoda 5 ze 7:
Pomocí programu Windows Movie Maker 2.6

 1. 1
  Spusťte Windows Movie Maker 2.6. Přes Start menu otevřete možnost "Všechny programy". V seznamu programů najděte a spusťte "Windows Movie Maker."
  • Pokud Windows Movie Maker 2.6 nemáte, můžete si ho zdarma stáhnout na stránkách Microsoftu.
 2. 2
  Naimportujte video do Movie Makeru. V nabídce Import zvolte možnost "Video". Vyhledejte video, které chcete otočit, a dvojklikem ho otevřete. Video se naimportuje a uvidíte ho v horní části vedle náhledu.
 3. 3
  Vložte video na časovou osu. Přetáhněte video na časovou osu. To se následně zobrazí na časové ose ve stopě Video.
 4. 4
  Otočte video. Na video na časové ose klikněte pravým tlačítkem myši a zvolte "Efekty." Objeví se okno "Přidat nebo odebrat efekty". V nabídce dostupných efektů vyhledejte 3 možnosti: Otočit o 90°, 180° nebo 270°. Klikněte na Přidat a zvýrazněný efekt se projeví v náhledu vpravo. Pokud jste s výběrem spokojeni, klikněte na OK.
 5. 5
  Uložte změny. Z menu zvolte možnost "Publikovat film". Nezapomeňte zvýraznit možnost "Tento počítač" a klikněte na "Další." Do příslušného políčka zadejte název videa, zvolte umístění a klikněte na "Další." Zvolte formát a klikněte na "Publikovat."
  Reklama

Metoda 6 ze 7:
Pomocí programu VLC media player (pouze dočasná úprava)

 1. 1
  Stáhněte si VLC media player. Nainstalujte ho dle pokynů.
  • Tento přehrávač najdete po pár okamžicích brouzdání na internetu.
 2. 2
  Otevřete video pomocí programu VLC media player.
 3. 3
  Zvolte Nástroje. Poté Efekty a filtry -> Efekty videa.
 4. 4
  V Efektech videa jděte na podzáložku Geometrie. Klikněte na Otočit a zvolte si úhel rotace.
  Reklama

Metoda 7 ze 7:
Pomocí RotateMyVideo.net

 1. 1
  Navštivte RotateMyVideo.net a klikněte na tlačítko "Pick Video" uprostřed stránky.
 2. 2
  Vyberte video na počítači nebo mobilním zařízení. Když se dialogové okénko zavře, video je nahráno na stránky RotateMyVideo. Může to trvat několik sekund i minut. Vše záleží na rychlosti vašeho připojení a velikosti videa.
 3. 3
  Klikejte na tlačítka v sekci Rotation (mají na sobě šipky vlevo a vpravo), dokud nejste s rotací spokojeni. Použitý efekt vidíte v náhledu napravo.
 4. 4
  Klikněte na tlačítko "Rotate Video". RotateMyVideo nyní video zpracuje, což může trvat několik sekund.
 5. 5
  Pro stažení otočeného videa klikněte na "Download".
  Reklama

Související články

Jak poznat, že máte napíchnutý telefonJak poznat, že máte napíchnutý telefon
Jak obnovit zablokovaný účet na FacebookuJak obnovit zablokovaný účet na Facebooku
Jak získat něčí heslo k FacebookuJak získat něčí heslo k Facebooku
Jak opravit notebook, který se nenabíjíJak opravit notebook, který se nenabíjí
Jak najít archivovanou poštou na GmailuJak najít archivovanou poštou na Gmailu
Jak vypnout ochranu proti zápisuJak vypnout ochranu proti zápisu
Jak smazat účet na SpotifyJak smazat účet na Spotify
Jak kontaktovat InstagramJak kontaktovat Instagram
Jak hackovatJak hackovat
Jak hledat na hlubokém webuJak hledat na hlubokém webu
Jak poslat peníze z PayPalu na bankovní účetJak poslat peníze z PayPalu na bankovní účet
Jak odemknout zabezpečený PDF souborJak odemknout zabezpečený PDF soubor
Jak nastavit dva monitoryJak nastavit dva monitory
Jak přijít na to, zda vás někdo bloknul na WhatsAppJak přijít na to, zda vás někdo bloknul na WhatsApp
Reklama

O tomto wikiHow

JL
Spoluautor od:
Technologický spisovatel & Editor
Tento článek spoluautor od Jack Lloyd. Jack Lloyd je technologický spisovatel a editor pro wikiHow. Má více než dva roky zkušeností s tvorbou a editací článků souvisejících s technologiemi. Je technologickým nadšencem a učitelem angličtiny. Tento článek byl zobrazen 4 639 krát
Stránka byla zobrazena 4 639 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama