Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Soubory EPUB jsou e-knihy v open-source formátu, které si lidé mohou stahovat. Knihy v EPUB jsou často nekompatibilní s proprietárními čtečkami typu Amazon Kindle. Soubor EPUB se ve skutečnosti skládá ze dvou souborů: souboru .zip obsahujícího data a souboru XML, který popisuje data v souboru.zip. [1] Soubory EPUB můžete otevřít tak, že je zkonvertujete, nebo pomocí staženého čtecího programu.

Metoda 1
Metoda 1 ze 10:
EPUBReader pro Firefox

 1. 1
  Stáhněte si doplněk EPUB Reader pro prohlížeč Firefox. Pokud čtete knihy při přístupu na internet, bude vám tento zdarma dostupný doplněk bohatě stačit. Přejděte na addons.mozilla.org a hledejte EPUB Reader.
  • Pro zpřístupnění doplňku bude možná nutné prohlížeč zavřít a restartovat.
  Reklama

Metoda 2
Metoda 2 ze 10:
MagicScroll eBook Reader pro Chrome

 1. 1
  V prohlížeči Google Chrome přejděte na tržiště Chrome a vyhledejte MagicScroll eBook Reader. Po zobrazení výsledků vyhledávání rozšíření do prohlížeče nainstalujte.
 2. 2
  V Chromu přejděte na oficiální web MagicScroll , kde můžete začít přidávat soubory EPUB do své knihovny. Začněte rozšíření používat kliknutím na “Add a Book to Your Library”.
 3. 3
  Můžete sem nejen nahrát soubor, který máte v počítači, ale také odkaz na online umístění knihy. Udělejte to, abyste mohli pokračovat.
 4. 4
  Jakmile soubor nahrajete, zobrazí se kniha v knihovně. Na začátku máte v knihovně dvě knihy, můžete je však kdykoliv smazat.
 5. 5
  Dvakrát klikněte na obálku knihy, aby se soubor EPUB otevřel v prohlížeči Chrome.
  Reklama

Metoda 3
Metoda 3 ze 10:
FBReader pro Windows

 1. 1
  Přejděte na oficiální stránky FBReader a stáhněte si program do počítače.
 2. 2
  Spusťte jej, abyste jej mohli začít používat. Klikněte na druhou ikonu zleva (kniha pod velkým zeleným +), abyste mohli procházet e-knihy ve svém počítači.
 3. 3
  Poté se zobrazí malé okno s nastaveními, které můžete upravit. Potvrďte změny a klikněte na tlačítko “Ok”.
 4. 4
  Váš soubor EPUB je nyní otevřen v programu FBReader.
  Reklama

Metoda 5
Metoda 5 ze 10:
Icecream Ebook Reader pro Windows

 1. 1
  Stáhněte a nainstalujte si Icecream Ebook Reader z oficiálních stránek.
 2. 2
  Pro čtení e-knihy program spusťte. Požadovaný soubor můžete přetáhnout do okna programu, nebo stisknout tlačítko “Add book to your library to start reading“. Tím otevřete Průzkumníka Windows, v němž můžete najít potřebné soubory v počítači.
 3. 3
  Po přidání knihy do programu uvidíte její název, autora, datum přidání a pár dalších údajů. Pro otevření knihy na ni dvakrát klikněte.
 4. 4
  Poté se vám již soubor EPUB otevře ve čtečce Icecream Ebook Reader.
  Reklama

Metoda 6
Metoda 6 ze 10:
Calibre pro Windows

 1. 1
  Přejděte na oficiální web Calibre a program si stáhněte.
 2. 2
  Po otevření programu uvidíte Calibre Welcome wizard (průvodce prvotním nastavením), v němž můžete při přidávání e-knih do Calibre zvolit jejich jazyk a umístění.
 3. 3
  Dalším krokem průvodce je výběr zařízení pro čtení e-knih. Pokud zde své zařízení nenajdete, vyberte možnost “Generic”.
 4. 4
  Po projití průvodcem nastavením budete přesměrováni do hlavního okna programu. Klikněte na tlačítko “Add books”, čímž otevřete Průzkumníka Windows. V něm můžete přejít do umístění svých EPUB souborů, nebo tyto soubory jednoduše přetáhnout do okna programu.
 5. 5
  Pro otevření e-knihy v Calibre dvakrát klikněte na její název.
  Reklama

Metoda 7
Metoda 7 ze 10:
Aldiko Book Reader pro Android

 1. 1
  Stáhněte si Aldiko Book Reader z Google Play. Aplikaci spusťte na zařízení s Androidem.
 2. 2
  Přejeďte prstem po obrazovce aplikace zprava doleva, aby se zobrazil panel nabídky. Klepněte na “Files”, čímž zobrazíte všechny soubory e-knih uložené v zařízení s Androidem. Vzhledem k tomu, že tato aplikace podporuje formát EPUB, budou knihy nalezeny automaticky.
 3. 3
  Klepněte na soubor EPUB, který chcete v Aldiko Book Reader zobrazit, a stiskněte “Open” pro okamžité otevření, nebo “Import” pro přidání souboru do knihovny.
  Reklama

Metoda 8
Metoda 8 ze 10:
Převod (konverze) souborů EPUB

 1. 1
  Stáhněte si soubor EPUB. Knihy zdarma ve formátu EPUB najdete na stránkách jako projectgutenberg.org a epubbooks.com. Stáhněte si soubor do počítače, se kterým můžete synchronizovat svou čtečku (pokud máte v plánu číst knihu na ní).
 2. 2
  Soubor uložte na místo, kde jej snadno najdete. Můžete si pro soubory EPUB vytvořit novou složku, abyste mohli provádět více převodů po sobě.
 3. 3
  Přejděte na stránku, která zdarma převádí soubory, jako je Zamzar.com či Epubconverter.com. Tyto stránky převádí současně jen 1 soubor.
  • Pokud chcete souborů EPUB převádět mraky, bude lepší stáhnout si program pro převod do počítače. Přejděte na download.cnet.com a hledejte software pro práci s e-knihami. Pročtěte si hodnocení, stáhněte si převáděcí program do počítače a nainstalujte jej. Nyní můžete převádět více souborů současně.
 4. 4
  Najděte na webu sekci pro převod EPUB do PDF. Další variantou je také převod souboru EPUB do formátů e-knihy Amazon, Microsoft či Sony.
 5. 5
  Klikněte na odkaz “Convert File Now”, nebo jednoduše použijte průzkumník souborů (je-li dostupný).
 6. 6
  Klikněte na “Convert. Vyčkejte, než se konverze dokončí. Převod dlouhých knih může trvat několik minut až hodinu, v závislosti na vašem internetovém připojení.
 7. 7
  Stáhněte si soubor PDF z odkazu do počítače. Přesuňte jej ze složky Stažené soubory do složky s e-knihami.
 8. 8
  Při příštím připojení čtečky e-knih proveďte synchronizaci.
  Reklama

Metoda 9
Metoda 9 ze 10:
Čtení souborů EPUB na Kindle

 1. 1
  Stáhněte si Calibre ze stránek calibre-ebook.com do svého hlavního počítače. Calibre je nástroj pro správu e-knih, který v sobě sdružuje čtečku, knihovnu i nástroj pro převod formátů.
  • Jde o nejlepší řešení pro ty, kteří mají několik čteček e-knih, protože dokáže soubory EPUB konvertovat do různých formátů. Tyto soubory pak ukládá do knihovny.
 2. 2
  Soubor kliknutím spusťte. Vyberte svůj primární jazyka a typ čtečky.
 3. 3
  Začněte spravovat soubory. Pro přidání souborů do knihovny Calibre klikněte na “Add Books”.
 4. 4
  Vyberte soubory, které chcete konvertovat. Vyberte si konverzi do formátu MOBI, abyste mohli e-knihu číst na Kindle.
 5. 5
  Klikněte na “Connect/Share”, čímž knihu nasdílíte do čtečky Kindle. Některé čtečky budete muset nejprve připojit k počítači. [3]
  Reklama

Metoda 10
Metoda 10 ze 10:
Čtení souborů EPUB na Macintoshi

 1. 1
  Stáhněte si z App Store aplikaci iBook. Nainstalujte ji. Až příště narazíte na soubor EPUB, zobrazí se vám pod ikonou iBook. Jednoduše na ni klikněte a EPUB si zobrazte. [4]
 2. 2
  Vyhledejte si v App Store program Stanza (který funguje i na zařízeních s iOS). Můžete si jej stáhnout do počítače, iPhonu či iPadu, a pak v něm jednoduše otevírat soubory EPUB.
  • Na Macu klikněte ve složce Stažené na soubor .dmg, aby se aplikace nainstalovala a otevřela. Procházejte počítačem a najděte jakýkoliv soubor EPUB, který v programu otevřete.
  Reklama

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku pracovali dobrovolní autoři, kteří jej v průběhu času upravili a vylepšili. Tento článek byl zobrazen 5 464 krát
Stránka byla zobrazena 5 464 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama