Jak otvírat soubory EBUP

Spoluautor Jack Lloyd

V tomto článku:EPUBReader pro FirefoxMagicScroll eBook Reader pro ChromeFBReader pro WindowsMobiPocket Reader pro WindowsIcecream Ebook Reader pro WindowsCalibre pro WindowsAldiko Book Reader pro AndroidPřevod (konverze) souborů EPUBČtení souborů EPUB na KindleČtení souborů EPUB na MacintoshiReference

Soubory EPUB jsou e-knihy v open-source formátu, které si lidé mohou stahovat. Knihy v EPUB jsou často nekompatibilní s proprietárními čtečkami typu Amazon Kindle. Soubor EPUB se ve skutečnosti skládá ze dvou souborů: souboru .zip obsahujícího data a souboru XML, který popisuje data v souboru.zip. [1]Soubory EPUB můžete otevřít tak, že je zkonvertujete, nebo pomocí staženého čtecího programu.

1
EPUBReader pro Firefox

 1. 1
  Stáhněte si doplněk EPUB Reader pro prohlížeč Firefox. Pokud čtete knihy při přístupu na internet, bude vám tento zdarma dostupný doplněk bohatě stačit. Přejděte na addons.mozilla.org a hledejte EPUB Reader.
  • Pro zpřístupnění doplňku bude možná nutné prohlížeč zavřít a restartovat.

2
MagicScroll eBook Reader pro Chrome

 1. 1
  V prohlížeči Google Chrome přejděte na tržiště Chrome a vyhledejte MagicScroll eBook Reader. Po zobrazení výsledků vyhledávání rozšíření do prohlížeče nainstalujte.
 2. 2
  V Chromu přejděte na oficiální web MagicScroll , kde můžete začít přidávat soubory EPUB do své knihovny. Začněte rozšíření používat kliknutím na “Add a Book to Your Library”.
 3. 3
  Můžete sem nejen nahrát soubor, který máte v počítači, ale také odkaz na online umístění knihy. Udělejte to, abyste mohli pokračovat.
 4. 4
  Jakmile soubor nahrajete, zobrazí se kniha v knihovně. Na začátku máte v knihovně dvě knihy, můžete je však kdykoliv smazat.
 5. 5
  Dvakrát klikněte na obálku knihy, aby se soubor EPUB otevřel v prohlížeči Chrome.

3
FBReader pro Windows

 1. 1
  Přejděte na oficiální stránky FBReader a stáhněte si program do počítače.
 2. 2
  Spusťte jej, abyste jej mohli začít používat. Klikněte na druhou ikonu zleva (kniha pod velkým zeleným +), abyste mohli procházet e-knihy ve svém počítači.
 3. 3
  Poté se zobrazí malé okno s nastaveními, které můžete upravit. Potvrďte změny a klikněte na tlačítko “Ok”.
 4. 4
  Váš soubor EPUB je nyní otevřen v programu FBReader.

4
MobiPocket Reader pro Windows

 1. 1
  Stáhněte si MobiPocket Reader pro Windows, populární program na čtení souborů EPUB.
  • Dvakrát klikněte na stažený soubor, čímž čtečku nainstalujete a zprovozníte. [2]

5
Icecream Ebook Reader pro Windows

 1. 1
  Stáhněte a nainstalujte si Icecream Ebook Reader z oficiálních stránek.
 2. 2
  Pro čtení e-knihy program spusťte. Požadovaný soubor můžete přetáhnout do okna programu, nebo stisknout tlačítko “Add book to your library to start reading“. Tím otevřete Průzkumníka Windows, v němž můžete najít potřebné soubory v počítači.
 3. 3
  Po přidání knihy do programu uvidíte její název, autora, datum přidání a pár dalších údajů. Pro otevření knihy na ni dvakrát klikněte.
 4. 4
  Poté se vám již soubor EPUB otevře ve čtečce Icecream Ebook Reader.

6
Calibre pro Windows

 1. 1
  Přejděte na oficiální web Calibre a program si stáhněte.
 2. 2
  Po otevření programu uvidíte Calibre Welcome wizard (průvodce prvotním nastavením), v němž můžete při přidávání e-knih do Calibre zvolit jejich jazyk a umístění.
 3. 3
  Dalším krokem průvodce je výběr zařízení pro čtení e-knih. Pokud zde své zařízení nenajdete, vyberte možnost “Generic”.
 4. 4
  Po projití průvodcem nastavením budete přesměrováni do hlavního okna programu. Klikněte na tlačítko “Add books”, čímž otevřete Průzkumníka Windows. V něm můžete přejít do umístění svých EPUB souborů, nebo tyto soubory jednoduše přetáhnout do okna programu.
 5. 5
  Pro otevření e-knihy v Calibre dvakrát klikněte na její název.

7
Aldiko Book Reader pro Android

 1. 1
  Stáhněte si Aldiko Book Reader z Google Play. Aplikaci spusťte na zařízení s Androidem.
 2. 2
  Přejeďte prstem po obrazovce aplikace zprava doleva, aby se zobrazil panel nabídky. Klepněte na “Files”, čímž zobrazíte všechny soubory e-knih uložené v zařízení s Androidem. Vzhledem k tomu, že tato aplikace podporuje formát EPUB, budou knihy nalezeny automaticky.
 3. 3
  Klepněte na soubor EPUB, který chcete v Aldiko Book Reader zobrazit, a stiskněte “Open” pro okamžité otevření, nebo “Import” pro přidání souboru do knihovny.

8
Převod (konverze) souborů EPUB

 1. 1
  Stáhněte si soubor EPUB. Knihy zdarma ve formátu EPUB najdete na stránkách jako projectgutenberg.org a epubbooks.com. Stáhněte si soubor do počítače, se kterým můžete synchronizovat svou čtečku (pokud máte v plánu číst knihu na ní).
 2. 2
  Soubor uložte na místo, kde jej snadno najdete. Můžete si pro soubory EPUB vytvořit novou složku, abyste mohli provádět více převodů po sobě.
 3. 3
  Přejděte na stránku, která zdarma převádí soubory, jako je Zamzar.com či Epubconverter.com. Tyto stránky převádí současně jen 1 soubor.
  • Pokud chcete souborů EPUB převádět mraky, bude lepší stáhnout si program pro převod do počítače. Přejděte na download.cnet.com a hledejte software pro práci s e-knihami. Pročtěte si hodnocení, stáhněte si převáděcí program do počítače a nainstalujte jej. Nyní můžete převádět více souborů současně.
 4. 4
  Najděte na webu sekci pro převod EPUB do PDF. Další variantou je také převod souboru EPUB do formátů e-knihy Amazon, Microsoft či Sony.
 5. 5
  Klikněte na odkaz “Convert File Now”, nebo jednoduše použijte průzkumník souborů (je-li dostupný).
 6. 6
  Klikněte na “Convert. Vyčkejte, než se konverze dokončí. Převod dlouhých knih může trvat několik minut až hodinu, v závislosti na vašem internetovém připojení.
 7. 7
  Stáhněte si soubor PDF z odkazu do počítače. Přesuňte jej ze složky Stažené soubory do složky s e-knihami.
 8. 8
  Při příštím připojení čtečky e-knih proveďte synchronizaci.

9
Čtení souborů EPUB na Kindle

 1. 1
  Stáhněte si Calibre ze stránek calibre-ebook.com do svého hlavního počítače. Calibre je nástroj pro správu e-knih, který v sobě sdružuje čtečku, knihovnu i nástroj pro převod formátů.
  • Jde o nejlepší řešení pro ty, kteří mají několik čteček e-knih, protože dokáže soubory EPUB konvertovat do různých formátů. Tyto soubory pak ukládá do knihovny.
 2. 2
  Soubor kliknutím spusťte. Vyberte svůj primární jazyka a typ čtečky.
 3. 3
  Začněte spravovat soubory. Pro přidání souborů do knihovny Calibre klikněte na “Add Books”.
 4. 4
  Vyberte soubory, které chcete konvertovat. Vyberte si konverzi do formátu MOBI, abyste mohli e-knihu číst na Kindle.
 5. 5
  Klikněte na “Connect/Share”, čímž knihu nasdílíte do čtečky Kindle. Některé čtečky budete muset nejprve připojit k počítači. [3]

10
Čtení souborů EPUB na Macintoshi

 1. 1
  Stáhněte si z App Store aplikaci iBook. Nainstalujte ji. Až příště narazíte na soubor EPUB, zobrazí se vám pod ikonou iBook. Jednoduše na ni klikněte a EPUB si zobrazte. [4]
 2. 2
  Vyhledejte si v App Store program Stanza (který funguje i na zařízeních s iOS). Můžete si jej stáhnout do počítače, iPhonu či iPadu, a pak v něm jednoduše otevírat soubory EPUB.
  • Na Macu klikněte ve složce Stažené na soubor .dmg, aby se aplikace nainstalovala a otevřela. Procházejte počítačem a najděte jakýkoliv soubor EPUB, který v programu otevřete.

Informace o článku

Spoluautorem tohoto článku je Jack Lloyd. Jack Lloyd je technologický spisovatel a editor pro wikiHow. Má více než dva roky zkušeností s tvorbou a editací článků souvisejících s technologiemi. Je technologickým nadšencem a učitelem angličtiny.

V jiných jazycích:

English: Open EPUB Files, Deutsch: EPUB Dateien öffnen, Italiano: Leggere i File EPUB, Español: abrir archivos EPUB, Português: Abrir Arquivos EPUB, Русский: открыть файлы EPUB, 中文: 打开EPUB文件, Français: ouvrir des documents EPUB, Bahasa Indonesia: Membuka Berkas EPUB, Nederlands: EPUB documenten openen, العربية: فتح ملفات EPUB, ไทย: เปิดไฟล์ EPUB, हिन्दी: EPUB फ़ाइलें खोलें, Tiếng Việt: Mở Tập tin EPUB, 한국어: EPUB 전자책 보는 법, 日本語: EPUBファイルを開く, Türkçe: EPUB Dosyaları Nasıl Açılır

Stránka byla zobrazena 3 127 krát.
Byl tento článek přesný?