X
wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 20 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili.
Tento článek byl zobrazen 10 967 krát
Ať už někoho fotíte vy, nebo někdo fotí vás, když se naučíte pár triků, budou vaše fotky mnohem hezčí. Naučte se, jak natočit tělo, v jakém úhlu držet foťák a jak pracovat se světlem, aby vaše fotografie byly o ještě lepší.
Postup
Metoda 1
Metoda 1 ze 4:
Pózování pro portrét
-
1Natočte svou tvář pod úhlem. Snažte se vyvarovat focení přímo zepředu. na obličeji pak nevzniknou žádné stíny a ten se pak bude jevit kulatější - vznikne známý efekt, kdy vám fotoaparát přidá deset kilo.
- Lehce svou tvář obraťte směrem od foťáku, aby vznikly stíny na nose a na lícních kostech.
- Skloňte bradu dolů. Brada, která je vysoko, působí na fotkách nepřirozeně, navíc foťák pak míří dovnitř do nosu.
- Vyhýbejte se příliš ostrým úhlům. Nechte fotografovaného člověka, aby měl hlavu přirozeně, jinak by póza vypadala křečovitě.
-
2Soustřeďte se na oči. Fotografie by měla být doslova zaostřená na oči, a k nim by měla také směřovat kompozice celého snímku.
- Těsně před pořízením snímku na pár vteřin zavřete oči, abyste uprostřed záběru nemrkli.
- Držte oči široce otevřené, ale pozor, abyste nevypadali vyděšeně. Dávejte si pozor na sklopená víčka, působili byste na fotce ospale.
- Pokud se chcete podívat na stranu, nedívejte se úplně pryč od foťáku. Tak budete mít otevřené oči a bude vám hezky vidět bělmo. Dívejte se tedy raději jen lehce na stranu.
- Obočí je zrovna tak důležité, jako oči. Vyjadřuje emoce, takže jej držte uvolněné a v rovnováze s tím, co vyjadřujete očima.[1]
-
3Zvolte si pozici fotoaparátu. Protože fotografie má být zaměřena na obličej, dejte ji do takového úhlu, který to podtrhne.
- Pro nejpřirozenější snímek umístěte foťák do výše očí.
- Chcete-li zvýraznit dominantní pozici nebo moc, foťte z místa lehce pod úrovní očí.
- Foťte svrchu, pokud chcete působit křehce a plaše.
-
4Přirozeně se usmívejte. Nic nedokáže rychleji zkazit dobrý snímek než falešný úsměv. Vynucené emoce budou přesně tak vypadat na fotce - vynuceně. Ignorujte svou nejistotu a přirozeně se usmějte.
- Pokud to jde, vždycky se usmějte tak, abyste odhalili zuby. Lidé, kteří mají zažloutlé, křivé nebo jinak nedokonalé zuby mají tendenci se usmívat se zavřenými ústy. Nedělejte to - přirozený úsměv vždy ukazuje zuby, i když třeba jen trochu skrz lehce pootevřená ústa.
- Pokud to bude možné, nechte někoho, aby vám rozesmál. Opravdový, upřímný smích vytváří ty nejkrásnější fotografie, na kterých se nebudete na úsměv vůbec muset soustředit.
- Než se usmějete, navlhčete si rty. Buď si je olízněte, nebo použijte balzám na rty. Zabráníte tak nechtěným prasklinám a dodáte rtům navíc extra lesk.[2]
Reklama
Metoda 2
Metoda 2 ze 4:
Pózování celým tělem
-
1Natočte svoje tělo. Platí totéž co při fotografování portrétu - záběr zepředu vám přidá váhu a objem a vaše proporce budou vypadat pozměněné. Raději otočte 2/3 těla od foťáku, tak se budete zdát štíhlejší.
- Nehrbte se, držte ramena stažená dozadu. Dobrý postoj zajistí, že budete vypadat vyšší a štíhlejší.
- Soustřeďte se na své nejštíhlejší partie. Máte-li útlý pas, natočte se k foťáku tak, aby vynikl. Pokud jsou vaší zbraní hezké nohy, nechte je vyniknout. Fotograf by vás měl být schopný nasměrovat.
- Pózujte v diagonálních liniích. Znamená to, že natočíte svoje tělo tak, aby ruce, nohy a trup nebyly jen a pouze vertikálně.
-
2Dejte si pozor na nohy. Nedržte obě nohy rovně u sebe, jinak bude zbytek vašeho těla ztuhlý a pozice vám bude nepohodlná.
- Zkuste jednu nohu natočit ke druhé v úhlu 90 stupňů.
- Jednu nohu si položte na stupínek, aby byla výše. Vytvoří se tak hloubka snímku.
- Přeneste váhu na jednu nohu a špičky k sobě dejte pod úhlem. Díky tomu se vám na nohou vyrýsují svaly a vy budete vypadat štíhlejší.
-
3Naučte se, co dělat s rukama. Možná se zdá nejjednodušší je nechat prostě viset podél těla, ale fotka pak bude vypadat tak nějak mrtvě. Raději vyzkoušejte různé pozice rukou.
- Dejte si ruce ke kapsám. Kapsy jsou přirozený úkryt pro ruce, zapózujte tedy s rukama na půl cesty v kapsách.
- Před zmáčknutím spouště udělejte rukama mírný, ne prudký pohyb. Na fotce to bude vypadat přirozeněji.
- Dejte si jednu ruku v bok. Tato póza je sice určena hlavně ženám, ale umí doslova zázračně zeštíhlit pas i mužům.
- Vždycky ohýbejte prsty a zápěstí. Málokdy stojíte nebo sedíte, aniž byste měli tyto partie sami od sebe ohnuté, přeneste to tedy i do vašich fotek.
- Vyhýbejte se tomu, abyste měli otevřené dlaně poblíž své tváře. mají přibližně stejnou velikost a vaše proporce tak budou nevyvážené. Pokud už chcete fotografii s rukama u obličeje, zavřete dlaň, nebo si prsty prohrábněte vlasy.
- Nechytejte si jednu ruku druhou. Vypadá to přirozeně pouze tehdy, když sedíte.[3]
-
4Rozpohybujte nohy. Tak jako u všech póz se snažte vyvarovat ztuhlosti. Když nohy uvolníte a trochu ohnete, budete vypadat přirozeněji.
- Lehce ohněte jedno koleno a dejte ho před druhé. Nohy tak budou štíhlejší.
- Pozor na příliš rozkročené nohy, tato póza vypadá uměle. Široce rozkročené nohy navíc mhou působit agresivně, což pravděpodobně na svých snímcích nechcete.
- Záběr zespoda vám dokáže výrazně prodloužit nohy, pokud k vám tedy příroda v tomto směru nebyla štědrá, využijte toho.[4]
-
5Uvolněte ramena. Ztuhlá ramena mohou pokazit dojem pohybu, který dělá zbytek vašeho těla. Ramena by nikdy neměla být natočena přímo k foťáku, ale vždy pod úhlem.
- Vyzkoušejte fotku, focenou zezadu, s hlavou otočenou k objektivu. Je to zajímavá, nová perspektiva a vaše tělo bude navíc vypadat menší.
- Dobrá práce s rameny a jejich umístění do různých pozic může dodat fotkám nový rozměr. Pokud to dokážete, spusťte jedno rameno níže, než druhé, ale tak, aby byla tato pozice příjemná a uvolněná.[5]
-
6Přidejte svým kloubům pohyb. Základní pravidlo pro fotografie těla zní "pokud to můžeš ohnout, ohni to". Lehce ohnuté klouby vypadají přirozeněji, než rovné končetiny. Týká se to loktů, zápěstí, kolenou, kyčlí i kotníků.[6]Reklama
Metoda 3
Metoda 3 ze 4:
Pózování na samospoušť
-
1Soustřeďte se na svoje přednosti. Protože pózujete sami, nemusíte si dělat starosti s tím, ja kse na fotku budou dívat ostatní. Pózujte tak, aby vyniklo to nejlepší, co můžete nabídnout.
-
2Dělejte fotografie, které jsou osobité. Nemusíte fotit snímky, které vypadají stejně jako ty od vašich kamarádů. Najděte si pózu, místo nebo oblečení, díky kterým bude vaše fotka jedinečná.
- Vyfoťte se při činnosti, která vás baví. Ať už to bude sport, čtení knížky, procházka přírodou nebo cokoliv jiného, najděte si něco, co vás vystihuje a z čeho i ostatní pochopí, že daná věc pro vás hodně znamená.
- Dejte si záležet na oblečení, ať ukážete svůj styl.
- Odvažte se při použití rekvizit, díky nim může být váš snímek jedinečný. Dávejte ale pozor, abyste nepůsobili křečovitě nebo směšně.
-
3Foťte momentky. Takové fotografie mají působit dojmem, že děláte něco přirozeně, bez záměrného pózování. Říká se sice, že ty nejlepší vznikají jen tehdy, když nevíte, že vás někdo fotí, ale s trochou tréninku se dají vytvořit i záměrně.Reklama
Metoda 4
Metoda 4 ze 4:
Pózování v páru nebo ve skupině
-
1Snažte se, aby bylo všechno přirozené. Platí to pro všechny portrétní fotografie, i když na ně ve skutečnosti pózujete. Pokud na snímku zachycujete více než jednu osobu, dávejte si pozor na ztuhlost a křečovitost. Vše by mělo být vyvážené. To znamená, že lidé by měli být uvolnění a nikdo nevyčnívá příliš křečovitou pózou.
- Nelepte hlavy k sobě, ale natočte tělo.
-
2Střídejte pózy a vymýšlejte neokoukané. Místo toho, abyste fotili skupinku lidí, kteří stojí všichni stejně, dovolte fotografovaným, aby se postavili každý jinak, tak aby se cítili pohodlně.
- Když každý na fotce zaujme jinou pózu, vypadá to originálně.
-
3Foťte z netradičních úhlů. Lidé mívají tendenci fotit skupinové fotky zepředu, s lidi nashromážděnými uprostřed. Místo toho se raději pokuste o nový úhel pohledu. Fotografujte z jiného směru a soustřeďte se na různé osoby.
- Nenuťte lidi, aby se dívali do fotoaparátu, ale jeden na druhého. Můžete vyzkoušet i variaci, kdy se vy díváte do kamery a váš partner na vás.
-
4Pozor na příliš rušné pozadí. Protože skupinové fotografie pracují s více, než jedním objektem zájmu, rušné pozadí může příliš odvádět pozornost. Pozadí by proto mělo být spíše nevýrazné a mělké, aby se divákovo oko soustředilo na fotografované lidi.Reklama
Tipy
- Aby vypadalo vaše tělo opticky menší, snažte se jeho nejrozměrnější části umístit co nejdál ok fotoaparátu. Čím blíž k foťáku, tím větší věci vypadají a naopak.
- Dávejte si při fotografování dobrý pozor na světlo. Když to přeženete s přímým světlem, budou se na fotkách tvořit tvrdé stíny, což lidem zbytečně přidává roky navíc.
- Fotograf a fotografovaný musí efektivně komunikovat. Dobrý fotograf dokáže model/ku nasměrovat do té nejlepší polohy pro jeho/její tělesné proporce.
Reklama
Reference
- ↑ http://photo.tutsplus.com/tutorials/composition/how-to-achieve-the-perfect-portrait-pose/
- ↑ http://www.rocknrollbride.com/2011/06/how-to-pose-in-your-wedding-photographs-what-to-do-and-what-not-to-do/
- ↑ http://www.photographytalk.com/photography-articles/1735-digital-photographyhow-to-pose-women-for-better-portraits-part-2
- ↑ http://www.digitalcameraworld.com/2012/05/02/54-portrait-ideas-free-downloadable-posing-guide/
- ↑ http://digital-photography-school.com/portrait-photographys-power-posing-part-i-the-components
- ↑ http://photo.tutsplus.com/tutorials/composition/how-to-achieve-the-perfect-portrait-pose/
O tomto wikiHow
V jiných jazycích
English:Pose for Pictures
Italiano:Posare per i Ritratti
Español:posar para una foto
Português:Posar para Retratos
Русский:позировать для фотографий
Français:poser pour des photos
中文:摆一个适合拍照的姿势
Nederlands:Poseren voor een foto
Bahasa Indonesia:Berpose untuk Foto
Tiếng Việt:Tạo dáng khi Chụp ảnh
العربية:ضبط وضعك للتصوير
日本語:カメラの前でポーズをとる
Stránka byla zobrazena 10 967 krát.
Pomohl vám tento článek?
Reklama