Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Tento článek je určen pro lidi, kteří mají povolení pěstovat marihuanu pro lékařské účely. Pokud patříte mezi ně, čtěte dál.

Metoda 1
Metoda 1 ze 4:

Základy

 1. 1
  Vyznejte se v zákonech. Aktuálně je v USA 23 států, ve kterých je pěstování lékařské marihuany legální. [1] Pokud žijete na jiném místě a/nebo nemáte doporučení lékaře, budete pěstováním marihuany porušovat zákon.
  • Zjistěte si, jaké zákony platí ve vašem státě. Přestože se zdá, že v budoucnu bude marihuana legální, mnoho zemí s těmito zákony stále zaostává.
 2. 2
  Zjistěte si rozdíly mezi odrůdami. Marihuana se dělí na dvě hlavní odrůdy: cannabis sativa a cannabis indica. Kouření sativy vyvolává pocity euforie a spokojenost, zatímco indica způsobuje klasičtější, silnější stav. Většina dnešních odrůd jsou ovšem hybridy, které mají vlastnosti obou těchto základních druhů.
  • Rostliny indica jsou menší a kompaktnější, zatímco rostliny sativa jsou větší.
  • Existují také tzv. automatické rostliny. Jde o hybridy vyšlechtěné tak, aby začaly po několika týdnech automaticky kvést. Tyto rostliny jsou většinou připraveny ke sklizni během tří měsíců.
 3. 3
  Sežeňte si semínka. To naštěstí nebude tak těžké. Existuje spousta společností, které prodávají vyhlášená semínka. Ty nejlepší zdroje dokonce nabízejí garanci úspěchu.
  • Herbies – Tato společnost z Velké Británie prodává více než 2500 různých druhů semen. Zasílají je do celého světa a mají skvělý zákaznický servis.[2]
  • Sensi Seeds – Jedna z nejstarších a nejuznávanějších společností, která sídlí v Amsterdamu. Její provozovatelé utratili miliony dolarů za vlastní produkci semen a mohou nabídnout skutečnou kvalitu. Nezasílají semena do celého světa, ale většinou je možné si jejich značky semen koupit u jiných společností. [3]
  • Bonza Seeds – Tato společnost zasílá do celého světa zdarma. Pohyb zásilky můžete sledovat, nemusíte nic podepisovat a máte garanci dodání. [4]
  • Gorilla Cannabis Seeds - Tato společnost z UK nabízí úžasné odrůdy, jako například feminizovaná semena Super Cheese a historicky nejvyšší množství THC 20.94% v odrůdě Jack Herrer. Do této společnosti se bez problémů dovoláte, jejich zákaznický servis je skvělý.
 4. 4
  Vyberte si místo pro zasazení a metodu pěstování. Každá metoda má své výhody, ale i nevýhody. Můžete pěstovat uvnitř, venku, nebo hydroponicky.
  • Pěstování uvnitř má spoustu výhod ve srovnání s tím, jaké riziko představuje pěstování marihuany venku. Když budete marihuanu pěstovat uvnitř, budete moci ovládat podmínky prostředí podle potřeby.
  • Když marihuanu zasadíte někde v lese, vyhnete se zvědavým sousedům, ale nebudete jí moci zařídit správné prostředí – počasí, nemoci, zloděje a to, jak rostlina poroste, v tomto případě neovlivníte. Pěstování venku vám ale ušetří spoustu peněz za zařizování vnitřní pěstírny.
  • Hydroponické pěstování je pěstování rostlin bez hlíny. Věřte nebo ne, rostliny hlínu v podstatě nepotřebují. Dodává jim sice živiny, ale to můžete zajistit i jinými způsoby.
  Reklama
Metoda 2
Metoda 2 ze 4:

Pěstování v hlíně

 1. 1
  Na začátku června si kupte hlínu s obsahem hnojiva. Nejde sice o organickou hlínu, ale bude to nejjednodušší. Hlína musí obsahovat:
  • Potřebné živiny. Nejlepší je koupit si hlínu, na jejímž obalu najdete "N-P-K = x%-y%-z%". Znamená to, že hlína obsahuje dusík, fosfor a draslík.
  • Hlína musí mít pH mezi 5.9 a 6.5. pH můžete upravit i sami. Dokonce i organická hnojiva z obchodu mají příliš nízké pH.[5]
 2. 2
  Naplňte si papírový kelímek hlínou těsně pod okraj, navlhčete ji a vložte do ní semeno do hloubky 3 cm. Tento postup zopakujte s každým semenem, které chcete vypěstovat. Hotové kelímky potom položte na místo, kam svítí slunce.
  • Rostliny zalévejte a mějte je stále v teple. Až vyklíčí, musíte hlínu udržovat stále vlhkou a počkat, až rostlinám vyrostou kořeny. Nakonec budou kořeny prorostlé celým kelímkem a budete moci rostlinu vytáhnout i s hlínou.
 3. 3
  Vezměte si 20 l kbelík, vyvrtejte do dna díry a naplňte ho hlínou. Opatrně vytáhněte sazenici z kelímku tak, že ho obrátíte vzhůru nohama a jemně kytku vyklepnete. Vložte rostlinu do hlíny v kbelíku a přikryjte ji hlínou do výšky 2 cm od prvního patra listů.
 4. 4
  Zalejte rostlinu tak, aby byla hlína vlhká. Potom ji zalévejte pouze když bude hlína na dotek suchá. Po měsíci začněte hlínu hnojit (řiďte se pokyny uvedenými na obalu hnojiva). Rostliny by měly mít alespoň 8 hodin přímého slunce denně. Pokud je nutné používat pesticidy, kupte si nějaké přírodní.
  • Pravděpodobně budete sázet více než jednu rostlinu. Pokud se vám postupem času na rostlině udělají malé kuličky s pylem, jde o samčí rostlinu, která neobsahuje tolik THC a hodí se v podstatě pouze na vaření. Když najdete samčí rostlinu, ihned ji oddělte od ostatních (samičích) rostlin, aby je neopylovala. Materiál ze samčích rostlin můžete použít například na výrobu konopného másla.
 5. 5
  Sledujte, jak vaše rostliny rostou. Když najdete samčí rostliny (většinou okolo srpna), můžete začít samičí rostliny hnojit a podpořit kvetení. Použijte draslíkové hnojivo a přestaňte používat dusíkové hnojivo. Draslík zrychlí proces kvetení a podporuje tvorbu palic.
 6. 6
  Mějte trpělivost. Až na rostlinách najdete malé chloupky, budete mít jistotu, že máte zdravou samičí rostlinu. Počkejte, až budou palice zralé (cca v říjnu). Palice budou mít oranžové nebo fialové chloupky a budou pokryté pryskyřicí s malými trichomy. Podívejte se na ně pod lupou – až budou mít jantarovou barvu, rostliny budou připraveny ke sklizni.
 7. 7
  Ustřihněte rostlinu u země a dejte ji schnout na teplé a dobře větrané místo. Nejlepší je pověsit ji vzhůru nohama do garáže nebo na půdu. Musíte si dát pozor hlavně na to, aby rostlina nebyla ve vlhku – plíseň by palice zničila. Pod rostliny dejte noviny, aby na ně mohly padat suché kousky palic.
  • Odstřihněte všechny palice. Až budou palice zvenčí suché, dejte je do nádoby nebo do igelitového pytle. Další den je vytáhněte a nechejte je asi týden v papírovém sáčku.
 8. 8
  Až budou palice úplně suché, uložte je do velkých sklenic a skladujte je v tmavé místnosti.
  • Tento článek nepodporuje nelegální prodej, pěstování, ani užívání marihuany. Je určen pro lidi, kterým marihuanu předepsal lékař a mají povolení ji pěstovat.
  Reklama
Metoda 3
Metoda 3 ze 4:

Hydroponické pěstování

 1. 1
  Zajistěte rostlinám světlo. Při pěstování venku rostliny potřebují pouze slunce. Protože ale pěstujete uvnitř, budete muset slunce vyrobit uměle. Mladé rostliny potřebují modré světlo, kvetoucí a zrající rostliny potřebují žluté, jantarové a červené světlo. Máte několik možností:
  • Vysoce intenzivní zářivky, například sodíkové. Tyto zdroje světla produkují hodně tepla a jsou velmi silné, ale spotřebují více energie, než jiné typy zářivek.
  • Fluorescenční zářivky. Tento typ zářivek se hodí pro mladé rostliny a nespotřebuje příliš mnoho elektřiny. Jakmile vám ale rostliny vyrostou, budete jim muset dopřát více světla.
  • Kompaktní fluorescenční zářivky. Tyto zářivky snadno seženete a jsou vcelku úsporné, takže si jich kupte co nejvíce. Hodí se spíše jako doplňkové zdroje světla. Měli byste je dávat co nejblíže k rostlinám, ale zároveň si dejte pozor, aby je nespálily.
  • LED zářivky. Tyto zářivky nespotřebují tolik energie a nevydávají takové teplo, jako ostatní druhy lamp. Pokud si je chcete pořídit, dobře si vyberte, od jaké značky si je koupíte – některé značky ty ostatní značně převyšují co se týče výkonnosti. [6]
   • Technologie LED zářivek se v posledních letech vylepšuje. Novým trendem jsou širokospektré LED lampy. Mají rozsah 420-730 a využívají o 82% méně elektřiny, než úzkospektré zářivky. Většinou se nepřehřívají a vydrží svítit až 60.000 hodin.
 2. 2
  Nastavte si hydroponický systém. Existuje několik způsobů, jak pěstovat rostliny hydroponicky. Vyberte si ten, který vám bude nejlépe vyhovovat. [7]
  • Systém wick: Tento systém využívá jednu pumpu, která okysličuje roztok, takže se skvěle hodí pro začátečníky. Rostlina si sama vezme tolik roztoku (živin), kolik potřebuje.
  • Ebb systém: Tento systém využívá časovanou pumpu a rezervoár a dává rostlinám živiny asi 4x denně (alespoň ze začátku). Jednoduše rostliny zasadíte do květináčů a květináče rozmístíte na tác, na kterém je asi 15 cm roztoku. Pokud používáte rockwool, tento systém pro vás bude ideální.
  • Systém s horním napouštěním: Tento systém je mechanicky nejnáročnější. Každá rostlina dostává živiny ode dna a zbytek je odváděn zpět do nádrže. Pokud si vyberete tuto metodu, měli byste rostliny ze začátku krmit 3-4x denně po 15 minutách.
 3. 3
  Sežeňte si hydroponickou výživu. Najděte si roztok s označením N-P-K. Budete mít dvě možnosti: 15-15-15 a 20-10-5.
  • Pokud kupujete hydroponickou výživu, kupte si ji v prášku, který se míchá s vodou. Z dlouhodobého hlediska díky tomu ušetříte spoustu peněz.
 4. 4
  Nechejte semínka vyklíčit. Použijte rockwool a nechejte na něm semínka vyklíčit. Kostka rockwoolu by měla být ze 70% ponořená ve vodě, ale semeno by nemělo být pod vodou. [8]
  • Můžete použít také perlit nebo jílové pelety (v kombinaci s hlínou). Pro začátečníky je nejlepší si koupit médium v obchodě. Až budete zkušenější, budete moci ušetřit peníze a připravovat si vlastní médium. [9]
   • Hlavní výhodou hlíny je to, že dokáže udržet stálé pH a případné elektrické nebo mechanické selhání při zalévání jí tolik nevadí.
  • Až semena vyklíčí a kořeny budou alespoň centimetr dlouhé, položte semeno kořenem dolů na rockwool.
 5. 5
  Počkejte na první fázi růstu. První fáze růstu je vegetativní. Pokud chcete používat LED zářivky nebo jiné druhy lamp, dejte je ze začátku asi 50 cm nad rostliny a postupně je snižujte do správné vzdálenosti. Když je dáte příliš nízko, rostliny uschnou a zhnědnou. Když je dáte příliš daleko, rostliny porostou vysoko, protože se budou snažit dostat ke světlu.
  • Začněte s lampami vysoko a postupně je každý den snižujte, aby nakonec byly ve správné výšce.
  • V první fázi růstu na rostliny sviťte 18-24 hodin denně. Čím více světla budou mít, tím rychleji porostou (nesmíte ale zapomenout na to, že budete také platit více za elektřinu).
 6. 6
  Počkejte, až rostliny začnou kvést. V tuto dobu se v rostlinách tvoří THC, CBN a CBD. Tyto látky produkují pouze samičí rostliny. Jakmile rostliny začnou kvést, přestanou růst do výšky, protože začnou věnovat energii tvorbě palic.
  • Až budou rostliny alespoň 15 cm vysoké a budou mít čtyři patra listů, budete moci začít používat hnojivo pro květ. U většiny hydroponicky pěstovaných rostlin to trvá asi 2-4 týdny. Až si budete jistí, že jsou rostliny připravené na květ, omezte jim světlo na 12 hodin denně.
  • Pokud mají rostliny 15 cm a vy je přepnete na květ, ještě asi měsíc porostou. Potom by se růst měl zastavit a měly by se začít tvořit květy. Pokud chcete, aby byly rostliny ještě zralejší, celý proces by měl trvat asi 10 dní. [10]
 7. 7
  Pokud chcete, můžete rostliny zkracovat. Pokud to bude možné, neměli byste nic dělat s rostlinou – nejjednodušší je upravit výšku lamp. Můžete experimentovat s hybridními rostlinami, které nerostou do výšky.
 8. 8
  Mějte trpělivost. Pokud pěstujete marihuanu hydroponicky, bude trvat 3-4 měsíce, než začne kvést. Existují metody, které celý tento proces zrychlují, ale ty jsou složité a měli byste je přenechat profesionálům. Pokud jste i přesto zvědaví, zde uvádíme několik tipů:
  • Sea of Green je způsob pěstování marihuany, který rostliny přinutí začít kvést ještě dokud jsou mladé. Když rostliny začnou kvést asi dva týdny po dokončení vegetativního růstu, budete moci sklízet o několik týdnů dříve, než kdybyste je nechali dorůst do plné velikosti. [11]
  • Screen of Green je jeden z nejproduktivnějších systémů pěstování marihuany. Rostliny jsou vedeny horizontální mřížkou, která je nad nimi a palice se tvoří i na místech, na která se běžně nedostane světlo. [12]
 9. 9
  Vypněte rostlinám světlo. Měli byste se snažit nasimulovat přirozený růst. Během kvetení by rostliny měly mít tmu, tedy žádné lampy, denní světlo, ani slunce, alespoň po 12 hodin denně. Jediné přijatelné světlo je měsíční světlo.
  • Každý silnější zdroj světla by mohl květenství zpomalit. Rostlina by se zasekla a zůstala by ve vegetativní fázi růstu, takže by už nikdy nezačala kvést.
  • Až na rostlině uvidíte světlé chloupky, budete vědět, že začala kvést. Mělo by se to stát asi 2 týdny po začátku cyklu květenství. V tuto chvíli musíte odstranit všechny samčí rostliny. Jakmile budou samičí rostliny samy, chloupky začnou tmavnout a z květů se stanou krásné palice.
 10. 10
  Oplachujte rostliny čistou vodou bez hnojiv. Udělejte to jednou v průběhu květenství, podruhé asi po 6 týdnech a nakonec těsně před sklizní. Odstraníte tím přebytečné hnojivo a výsledný produkt bude čistší.
 11. 11
  Skliďte rostliny. Je naprosto nezbytné mít trpělivost. Nikdo vám neřekne, kdy přesně byste měli rostliny sklidit – liší se to podle odrůdy. Většinou to trvá 2-3 měsíce. Až budete mít s pěstováním větší zkušenosti, poznáte to bez problémů.
  • Až samičí rostliny začnou kvést, utvoří se na nich velké kužely. Brzy si všimnete, že se kolem květu začnou dělat viditelné krystaly. Květy budou na dotek lepivé a začnou silně vonět. Až chloupky začnou tmavnout, brzy bude čas rostliny sklidit. Většina pěstitelů marihuanu sklízí v době, kdy má nejvyšší obsah THC. Je dobré počkat alespoň do té doby, než bude více než polovina chloupků tmavá. [13]
   • Během této doby některé listy začnou žloutnout a osychat. Nemusíte si s tím dělat starosti. Jednoduše je ustřihněte, aby se ke zbytku rostliny dostalo více světla.
 12. 12
  Usušte rostliny. Až budete chtít marihuanu sušit, ostříhejte z ní všechny palice. Přivažte je k dlouhé šňůře a pověste je vzhůru nohama do chladné tmavé místnosti. Zapněte jim větrák, aby dokonale vyschly. Dejte si ale pozor – když je budete sušit příliš rychle, budou mít nepříjemnou „zelenou“ chuť (kvůli chlorofylu, který v nich zůstane).
  • Nechejte rostliny schnout 4-7 dní. Po uplynutí této doby palice zmáčkněte mezi prsty. Pokud budou úplně suché, můžete je vložit do igelitového sáčku nebo do krabičky. Potom je dvakrát denně vytáhněte a nechejte je chvíli dýchat, aby se z nich odpařily poslední zbytky vody a chutnaly lépe.
  Reklama
Metoda 4
Metoda 4 ze 4:

Pěstování rostlin venku

 1. 1
  Pick your site. Choosing the right location is crucial to having a successful harvest. Vyberte si místo. Výběr vhodného místa k pěstování je velmi důležitý. Jistě nechcete, aby vaše rostliny našli lidé nebo zvířata. Najděte si místo, na které se snadno dostanete, ale na které nechodí moc lidí.
  • Je nutné mít dobrý zdroj vody. Ideálním místem pro pěstování je okolí řek, ale v tomto případě existuje riziko záplav. Najděte si vyvýšené místo v blízkosti zdroje vody.
  • Nezasazujte marihuanu na místo, kde rostou borovice. Borovice potřebují kyselou hlínu, která se pro marihuanu nehodí. Podívejte se, co nadaném místě roste. Pokud je v okolí hodně trávy, plevele a kopřiv, hlína bude pravděpodobně kvalitní. Můžete marihuanu zasadit i k lesu, ale musíte zajistit, aby měla dostatek světla. Zamyslete se nad tím, jak se dané místo během několika měsíců změní. Když si vyberete místo, na které v létě nepřetržitě svítí slunce, mladé rostliny se vám spálí.
  • Najděte si místo, na které každý den svítí slunce alespoň 5 hodin. Kde je slunce ráno, v poledne a večer? Jak se světlo mění během roku?
 2. 2
  Připravte si místo. Nejjednodušší je začít s menším množství rostlin. Zasaďte je asi 3 metry od sebe. Zní to jeho hodně, ale venku pěstované rostliny potřebují z každé strany alespoň 1.5 metru místo. Uvědomte si, že mohou vyrůst až do výšky 1.5 m!
  • Zbavte se plevele z bezprostřední blízkosti rostlin a vykopejte si díry alespoň 0.6 m hluboké a 0.5 m široké. Je dobré nahradit původní hlínu vlastní „čistou“ hlínou z obchodu, která obsahuje kompost a hnojivo. Původní hlína většinou obsahuje nemoci a parazity a pravděpodobně nebude moc kvalitní. Je také dobré rozmístit na povrch hlíny trochu mulče, aby si hlína zachovala vlhkost.
 3. 3
  Zasaďte semena. Měli byste zasazovat brzy, například v dubnu nebo v květnu. Přesné načasování záleží na tom, kde žijete.
  • Pokud žijete na jižní polokouli (kde jaro začíná v září), zasaďte rostliny jakmile bude na jaře teplo. Konopí neporoste přes mráz, takže je lepší mít jistotu a chvíli počkat.
  • Zasaďte semena bokem asi 2 cm pod hlínu. Hlína musí být dobře zalitá. Kromě toho musejí mít semena stále dostatek vlhkosti. Po 48 hodinách by semena měla začít klíčit.
 4. 4
  Neustále rostliny zalévejte. Pokud máte v okolí řeku nebo potok, nejlepší bude pořídit si malou solární pumpu s časovačem. Rostliny byste měli zalévat jednou brzy ráno a jednou v podvečer.
  • Dalším řešením je vymyslet si vlastní zalévací systém. Vezměte si kbelík, vyvrtejte do něho malou díru a připojte k němu hadičku, která bude rostliny automaticky krmit vodou (nebo roztokem s živinami).
  • Budete muset rostlinám dávat správné množství vody. Když je přelejete, zežloutnou jim listy. Když je budete zalévat málo, neporostou. Budete každou sezónu potřebovat 70-150 litrů vody. Záleží na tom, jakou hlínu budete mít, jakou odrůdu budete pěstovat a kolik světla budou vaše rostliny mít.
 5. 5
  Začněte rostliny hnojit. Jakmile se sazenice uchytí, budou růst vegetativně a velmi rychle se zvětší a zesílí. Je dobré je v tuto dobu začít hnojit hnojivy s obsahem dusíku.
  • Na rozdíl od vnitřního pěstování nebudete moci ovládat délku této fáze, takže je možné, že vám do léta rostliny vyrostou do výšky.
 6. 6
  Po třech týdnech od zasazení okolí rostlin vyplevelte. Pokud máte rostliny v divočině, brzy kolem nich začne růst plevel, který budete pečlivě vytrhat.
  • Vytrhávat plevel budete muset každé tři týdny. Po zhruba dvou měsících by rostliny měly být dost silné na to, aby jim plevel přestal vadit.
  • Když přijde špatné počasí, kontrolujte rostliny, zda nejsou poškozené. Silné deště, vítr a sucho si může vybrat daň. Nemusíte ale házet flintu do žita – rostliny marihuany jsou vcelku odolné. [14]
 7. 7
  Roztřiďte rostliny podle pohlaví. Zní to složitě, ale ve skutečnosti je to velmi jednoduché. Až se to naučíte, nebudete s tím mít žádné problémy. Musíte odstranit samčí rostliny dříve, než oplodní samičí rostliny. Když budou samičí rostliny opylované, začnou se v nich tvořit semena a budou jejich růst muset věnovat energii, kterou by mohly vložit do tvorby THC.
  • Ke konci léta začnou rostliny samy od sebe kvést. Díky tomu poznáte, které z nich jsou samci a které jsou samice.
  • Samčí rostliny mají malé kuličky s pylovými váčky, které uvidíte pouhým okem (ale můžete si vzít na pomoc lupu). [15]
 8. 8
  Počkejte, až rostliny začnou kvést. Samičí rostliny začnou kvést tak, že se jim začnou tvořit malé chloupky. Když se podíváte zblízka, uvidíte semenné váčky. Pokud máte rostlinu opylovanou, ve váčcích budou semena. Pokud se vám podařilo oddělit samce včas, palice budou plné THC.
  • Až budou květy připraveny ke sklizni, chloupky ztmavnou a objeví se trichomy s THC. Až bude většina chloupků tmavá, budete moci rostliny sklidit.
 9. 9
  Skliďte marihuanu. Vše si dobře naplánujte, protože když to půjde dobře, budete se domů vracet s autem plným voňavých palic. Pokud to bude možné, měli byste rostliny sklidit v noci. Počkejte si na dobu, kdy budou palice tmavé a velké.
  • Tento typ zahradničení není vždy ideální, takže si kontrolujte předpověď počasí. V extrémním počasí, nebo když se objevují mrazy v době, kdy palice ještě nejsou zralé, bude pravděpodobně nejlepší rostliny sklidit předčasně. Musíte se rozhodnout sami.
  • Palice z rostliny odřízněte čistým ostrým nožem. Listy můžete vyhodit (nebo je použít na vaření).
 10. 10
  Usušte marihuanu. Nyní to nesmíte zkazit tím, že budete netrpěliví. Nejlepší marihuana je z pomalu sušených palic. Pověste palice do dobře větrané tmavé místnosti a nechejte je schnout minimálně 5 dní.
  • Někteří lidé palice suší v mikrovlnce, aby byly suché dříve, ale tím se ničí jak kvalita, tak chuť marihuany. [16]
  Reklama

Tipy

 • Pokud zasazujete marihuanu venku, vyrobte si malý plotek, který rostliny ochrání před králíky a jinými zvířaty. Můžete se také pokaždé vymočit na stejné místo poblíž rostlin – i tím zvířata odradíte.
Reklama

Varování

 • V mnoha zemích je marihuana nelegální. Dejte si pozor, abyste nespáchali zločin.
Reklama

Věci, které budete potřebovat

Pěstování v hlíně

 • Hlína
 • Kelímek
 • 20 l kbelík
 • Nůžky
 • Hnojivo
 • Lupa
 • Zavařovací sklenice

Hydroponické pěstování

 • Hydroponický systém
 • Osvětlení
 • Pěstební médium
 • Hydroponické živiny

Pěstování venku

 • Lopata
 • Pytle

Související články

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 19 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 10 577 krát
Kategorie: Zdraví
Stránka byla zobrazena 10 577 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama