Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Komerční produkty pro péči o vlasy někdy tvrdí, že zajistí, že vám vlasy porostou rychleji, ale existují snadnější a přírodnější metody podpory růstu vlasů, které můžete vyzkoušet v pohodlí domova. Zkombinujte speciální vlasovou péči se základními technikami a změnami stravování.

Část 1
Část 1 ze 3:

Vlasové masky a péče

 1. 1
  Nanášejte si na vlasy přírodní oleje. Kvalitní přírodní oleje vám mohou z vlasů odstranit špínu a další nečistoty a odblokovat ucpaná vlasová vlákna, což vlasům umožní růst rychleji. Oleje vašim vlasům také dodají vlhkost. Zvlhčené vlasy nejsou tak křehké a nelámou se předčasně.
  • Můžete používat kokosový olej, olivový olej, levandulový olej, ricinový olej, jojobový olej, rozmarýnový olej, rybí olej, olej emu, olej z čajovníku, hroznový olej, hořčičný olej, nebo avokádový olej.
  • Zahřejte olej na pokojovou teplotu, nebo ještě více. Vložte misku s olejem do větší misky horké (ale ne vařící) vody a nechejte ji tam jednu nebo dvě minuty.
  • Vmasírujte si olej do vlasů i do pokožky hlavy.
  • Nechejte olej působit 15-30 minut a potom si umyjte vlasy.
 2. 2
  Zkuste masku z vaječných žloutků. Proteiny z vajec vám mohou posílit vlasy a dodat jim objem i délku.
  • Rozklepněte si do misky vejce a jemně ho prošlehejte metličkou, aby se žloutek spojil s bílkem.
  • Můžete přidat lžíci medu nebo olivového oleje, abyste vlasy zvlhčili. Vše důkladně promíchejte.
  • Tuto směs si na vlasy naneste po umytí šamponem.
  • Nechejte masku působit 10-20 minut. Pokud chcete, můžete si na vlasy dát kondicionér ještě když na nich budete mít vaječnou masku. Pokud nechcete používat kondicionér, vymyjte si masku z vlasů teplou vodou.
 3. 3
  Oplachujte si vlasy jablečným octem. Měli byste to dělat jednou týdně, abyste se zbavili látek, které se vám ve vlasech nahromadily ze stylingových produktů a olejů.
  • Nalejte si na vlasy asi 60 ml jablečného octa. Zaměřte se zejména na kořínky, ale nechejte ocet stéct po celé délce vlasů.
  • Až budete hotovi, umyjte si vlasy jako obvykle.
 4. 4
  Používejte kokosové mléko. Kokosové mléko obsahuje spoustu bílkovin, mastných kyselin a železa. Všechny tyto živiny společně posilují vlasy a výrazně snižují riziko jejich lámání. [1]
  • Vmasírujte si organické kokosové mléko přímo do konečků vlasů pevnými krouživými pohyby. Nechejte ho působit 15-20 minut a potom ho opláchněte teplou vodou a umyjte si vlasy jemným šamponem.
  • Můžete si také smíchat 15 ml medu nebo glycerínu s kokosovým mlékem a tuto směs si nanést na vlasy. Med vlasy ještě více zvlhčí a z běžného kokosového kondicionéru tak udělá hloubkový kondicionér.
 5. 5
  Zkuste aloe vera. Aloe vera obsahuje mastné kyseliny, zinek, železo, vitamín A, vitamín C a vitamín E. Všechny tyto vitamíny a minerály jsou důležité pro zdravé vlasy a jejich růst. Obecně aloe vera zabraňuje mazu, aby se vám dostal do vlasů, což je velmi důležité, protože maz obsahuje špínu a bakterie, které způsobují vypadávání vlasů.
  • Smíchejte si 10 ml aloe vera gelu s 10 ml olivového oleje, 1 lžící medu a 30 ml teplé vody. Tento roztok si naneste přímo na pokožku hlavu.
  • Nechejte si tento roztok na vlasech asi 30 minut. Až budete připravení, opláchněte si vlasy teplou vodou a umyjte si je jemným šamponem.
  Reklama
Část 2
Část 2 ze 3:

Základní péče

 1. 1
  Nechávejte si zastřihávat konečky. Zní to možná trochu kontraproduktivně, ale měli byste si pravidelně každých 4-6 týdnů nechávat stříhat konečky vlasů.
  • Technicky sice stříhání konečků nezpůsobuje rychlejší růst vlasů. Zbavíte se jím ale poškozených a roztřepených konečků. Když o své vlasy nebudete pečovat, roztřepené konečky se budou posouvat výše a budete mít křehké a lámavé vlasy. Pokud chcete mít vlasy nejen dlouhé, ale i zdravé a silné, budete si muset pravidelně stříhat konečky.
 2. 2
  Zajděte si na masáž pokožky hlavy. Masáž pokožky hlavy vám zlepší krevní oběh v této oblasti. Díky tomu se stimulují také vlasová vlákna a vlasy porostou rychleji.
  • Masáž pokožky hlavy provedená s jedním z přírodních olejů uvedených v předchozí sekci článku je ještě lepší.
 3. 3
  Zbavte se stresu. Stres může způsobovat lámání a vypadávání vlasů, ale také zpomaluje jejich růst. Zbavte se stresu tím, že se budete věnovat činnostem, které vás baví.
  • Mírně intenzivní cvičení je skvělým způsobem, jak se zbavit stresu. Začněte dělat jógu, nebo choďte každý den na půlhodinovou procházku do parku.
  • Spánek je také důležitým faktorem při zvládání stresu. Měli byste spát sedm nebo osm hodin denně.
 4. 4
  Nepoužívejte stylingové nástroje využívající teplo. Teplo může z vlasů rychleji vytáhnout vlhkost. Vlasy se potom rychleji pálí a předčasně se lámou. Nechávejte si vlasy uschnout na vzduchu, abyste se tomuto poškození vyhnuli. [2]
  • Pokud si vlasy vysoušíte fénem, nastavte si ho na nejchladnější nastavení a nejprve si na vlasy naneste trochu přírodního oleje, například kokosového oleje, abyste si je ochránili před teplem. Přebytečný olej se spálí místo vody, kterou máte ve vlasech a vlasy se nepoškodí.
  • Měli byste se také vyhýbat stylingovým nástrojům využívajícím teplo, jako je žehlička a kulma.
  • Kromě toho, že byste měli vlasy chránit před teplem, byste se měli vyhýbat také horké vodě. Horká voda vlasy také poškozuje a když budete používat vlažnou nebo studenou vodu, porostou vám rychleji.
 5. 5
  Používejte méně šamponu. Šampony z vlasů odstraňují přírodní oleje. Tyto oleje vaše vlasy chrání a umožňují jim růst rychleji, aniž by je dehydrovaly. Aby si vlasy zachovali dostatek olejů, neměli byste je mýt častěji než třikrát týdně.
  • Uvědomte si, že je důležité si vlasy mýt, protože příliš mnoho olejů může zablokovat vlasové váčky a zpomalit tím růst vlasů.
 6. 6
  Pročesávejte si vlasy častěji. Když si budete vlasy kartáčovat přírodním kartáčem, jejich oleje se dostanou z pokožky hlavy až ke konečkům. Když se oleje dostanou až ke konečkům, vlasy budou hydratované a vyživené.
  • Používejte kartáč z přírodních vláken a pročesávejte si vlasy od hlavy až ke konečkům.
  • Když si budete vlasy kartáčovat, podpoříte krevní oběh v pokožce hlavy.
 7. 7
  Nenoste culíky. Těsné culíky, dva culíky, drdoly a podobné účesy způsobují lámání vlasů. Když si vlasy připevníte těsnou gumovou gumičkou, zatížíte je a můžete tím dokonce způsobit jejich lámání. Čím častěji tyto účesy budete nosit, tím slabší vaše vlasy budou. [3]
  • Těsné účesy také vlasy vytahují z kořínků a mohou tak způsobit permanentní poškození.
  • Pokud si musíte vlasy stahovat z obličeje, noste pouze volné culíky, abyste se vyhnuli poškození.
 8. 8
  Spěte na saténu. Povlaky na polštáře ze saténu nebo hedvábí jsou luxus, za který vám vaše vlasy poděkují. Jemná tkanina zabrání tomu, aby se vlasy v noci zaplétaly a vysušovaly se.
  • Můžete si vlasy na noc zabalit do hedvábného nebo saténového šátku, aby se vám nepoškodily. Dosáhnete tím stejného výsledku, jako se saténovým povlečením.
 9. 9
  Chraňte své vlasy. Chraňte si vlasy před nepříznivými vlivy počasí. Vlasy mohou být tak citlivé, jako vaše pleť, takže je velmi důležité je správně chránit.
  • Noste klobouk nebo jinou pokrývku hlavy, abyste své vlasy ochránili před sluncem, zejména pokud chcete na přímém slunci strávit delší dobu.
  • Když se venku udělá sušší a chladnější počasí, budete muset vlasy chránit čepicí nebo kloboukem, ale budete muset také používat více kondicionéru.
 10. 10
  Nebarvěte si vlasy. Velká spousta komerčních barev na vlasy obsahuje čpavek. Čpavek je bělící látka, která vám může značně vysušit vlasy. Suché vlasy jsou náchylnější k předčasnému lámání. [4]
  • Pokud si chcete barvit vlasy, choďte k profesionální kadeřnici a snažte se barvit si vlasy co nejméně často.
  • Můžete zkusit také přírodní barvy na vlasy, jako je káva nebo skořice, které jsou mnohem jemnější.
  Reklama
Část 3
Část 3 ze 3:

Mějte zdravé vlasy zevnitř

 1. 1
  Jezte více kořeněných jídel. Kapsaicin je chemikálie, která dělá papričky ostrými. Tato látka také podporuje růst vlasů tím, že imituje přírodní růstové faktory, takže když budete jíst více ostrých věcí, vlasy vám porostou rychleji. [5]
 2. 2
  Berte biotin. Biotin můžete jíst v potravinách, nebo ve formě tablet. Pokud chcete získat více biotinu, jezte více rajčat, mrkví, římského salátu a mangoldu.
  • Biotin zvyšuje produkci červených krvinek a hladinu inzulinu v těle. Díky tomu se k vlasovým váčků v pokožce hlavy dostane více glukózy.
  • Tento vitamín také podporuje keratinocyty, což jsou buňky, které posilují vlasy.
 3. 3
  Jezte správné vitamíny. Pokud jíte vyváženou stravu, pravděpodobně již máte všechny potřebné živiny a nemusíte brát žádné vitamíny ani doplňky stravy. Pokud ovšem chcete jíst více vitamínů, existují některé konkrétní doplňky, na které byste se měli zaměřit a které podpoří růst vlasů a dodají jim sílu a zdraví.
  • Vitamín A udržuje vlasy a pokožku hlavy hydratované. Také reguluje přírodní kyselinu, kterou potřebují vlasové váčky.
  • Vitamín B3 zlepšuje krevní oběh, takže podporuje krevní oběh i v pokožce hlavy a tím stimuluje růst vlasů.
  • Vitamín B12 podporuje tvorbu červených krvinek. Když budete mít více červených krvinek, k vlasovým váčkům se dostane více kyslíku.
  • Vitamín C posiluje vlasy, takže se díky němu vyhnete roztřepeným konečkům. Také pomáhá tělu tvořit novou tkáň a nové vlasy.
  • Vitamín E je dalším vitamínem, který podporuje krevní oběh. Kromě toho také posiluje imunitní systém, takže díky němu budete mít zdravější vlasy.
  • Měli byste také jíst dostatek zinku a železa, což jsou minerály, které také podporují krevní oběh.
 4. 4
  Jezte více bílkovin. Tělo bílkoviny potřebuje pro růst v mnoha oblastech a vlasy nejsou výjimkou. Bílkoviny můžete jíst v mase, rybách, vejcích, fazolích a ořechách, nebo je můžete brát ve formě doplňku stravy.
  • Pijte sójové mléko. Kromě toho, že obsahuje spoustu bílkovin, sójové mléko a další sójové produkty obsahují isoflavony, které údajně podporují a zrychlují růst vlasů.
 5. 5
  Dodržujte pitný režim. Pitný režim je pro zdravý růst vlasů velmi důležitý. Měli byste každý den vypít alespoň 8 sklenic vody o 250 ml. Když to budete dělat, zlepšíte tím své zdraví a budete mít delší vlasy.
  Reklama

Pomohl vám tento článek?

Reklama